200 zł za konto firmowe PKO w programie poleceń „Moja Firma – Moje PKO”

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja programu poleceń PKO BP „Moja Firma – Moje PKO”. W zamian za polecenie konta firmowego znajomemu możemy zgarnąć 100 zł premii, natomiast nowy klient firmowy może otrzymać aż 200 zł. Zasady programu są jak zwykle bardzo proste do spełnienia.

200 zł za konto firmowe PKO BP

200 zł dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być osobą prowadzącą działalność gospodarczą lub wspólnikiem spółki celowej. Bank zaznacza również, że nie mogą być w trakcie procesu wniosowania o PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu. Oprócz tego wymagane jest nieposiadanie żadnego rachunku firmowego PKO od 31.12.2014.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o jeden z powyższych rachunków poprzez dedykowaną stronę mojafirma.pkobp.pl poając przy tym kod polecający jednego z klientów PKO Banku Polskiego. Nie ma znaczenia, czy osoba polecająca posiada konto firmowe czy osobiste PKO BP. Ważne natomiast, aby zarejestrowała się wcześniej w programie poleceń. Jeśli nie macie nikogo znajomego kto mógłby podesłać swój kod a chcielibyście zgarnąć tytułową premię – piszcie przez formularz kontaktowy – podeślemy swój.

A jak zdobyć tytułowe 200 zł? Podczas składania wniosku konieczne będzie wyrażenie zgody na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych. Po zawarciu umowy (najpóźniej do 31.01.2018) wymagane będzie wykonanie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej na łączna kwotę min. 200 zł przy użycia BLIKa lub karty debetowej – ale tylko w sklepach stacjonarnych (internet odpada). Oprócz tego bank wymaga co najmniej jednego przelewu do ZUS. Na spełnienie obu warunków mamy 30 dni od otwarcia konta.

Premia w wysokości 200 zł trafi na nasze konto w ciągu 75 dni od końca promocji. Z doświadczenia jednak wiem, że PKO wypłaca nagrody dużo szybciej – najczęściej w ciągu 1-2 miesięcy od spełnienia warunków. Pamiętajmy również o tym, że ponieważ promocja dotyczy konta firmowego, to nie ma tu zwolnienia z podatku – i przychód powinniśmy sami wykazać (np. w KPiR) i opodatkować.

100 zł dla polecających

Oprócz powyższej nagrody warto pamiętać o tym, że premię otrzyma również osoba polecająca – ale o połowę mniejszą. Dodatkowo bank nagrodzi osoby, które polecą największą liczbę kont nagrodą w wysokości 5 tys., 3 tys. lub 1 tys. zł.

Ile kosztuje konto firmowe w PKO?

PKO Konto Firmowe to rachunek bezpłatny przez pierwsze 6 miesięcy (o ile posiadamy działalność krócej, niż rok). Później jego koszt może wynieść aż 25 zł miesięcznie, jednak z opłaty można zostać łatwo zwolnionym – wystarczy przelew do ZUS i wydanie 500 zł kartą debetową. Jeśli chodzi o kartę debetową – zapłacić możemy 30 zł w postaci opłaty rocznej, ale dopiero po roku użytkowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • za saldo ujemne na przełomie miesięcy mogą naliczyć 30 zł za SMS z przypomnieniem a zamknięcie tego „cudownego konta” przed 100 dniami od otwarcia kosztuje stówkę – takie konto dla naiwnych ….
  Lepiej założyć to https://www.mbank.pl/firmy/promocje/konto-standard-100-pln/ 100 za przelew ZUS i jedną płatność kartą 24 miesiące konta za zero i praktyczny brak karencji :-)

  zenek64 Odpowiedz
  • @zenek64 – jeśli to nie tajemnica, to powiedz ile masz kont firmowych ? (i ile zatrudniasz osób, 10 ? 100 ? – żeby był jakiś punkt odniesienia).

   Be@
  • @ be jestem samozatrudniony więć pracowników nie mam …. A co do kont to na stałe jest IDEA a na promocje był Alior i MBank raz na dłużej i raz na krócej a teraz wracam do mbanku dla wisienki.

   zenek64
 • Można zaprosić samego siebie posiadając konto osobiste? :D

  Michał Odpowiedz
 • @zenek64 skąd takie informacje, że za zamknięcie konta trzeba 100zł zapłacić?
  Ja założyłem konto firmowe w tej promocji, aczkolwiek zamiast tej premii otrzymałem nagrodę z innej, do której zupełnie nie przypominam sobie żebym przystępował – więc albo ja coś totalnie pomieszałem, albo oni…

  Jerzyk Odpowiedz
 • Czyli jak mam działalnośc krócej niż rok to przez 6 miesięcy jestem zwolniony z opłaty i w tym czasie moge to konto zamknać?

  Mariusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy