Aż 200 zł za założenie Nest Konta + 4% na Lokacie Witaj i do 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności!

Zakończona

Rekordowa premia za założenie Nest Konta ponownie dostępna! Po zakończeniu przed czasem pierwszej edycji promocji właśnie ruszyła kolejna. Znów do zgarnięcia jest 200 zł w gotówce za aktywne korzystanie z konta. Oprócz tego ciągle możemy skorzystać z 4% na Lokacie Witaj i nawet 5,7% na koncie oszczędnościowym :)

200 zł premii za założenie Nest Konta

Nest Konto z bonusem 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto. W trakcie wnioskowania warto od razu zamówić kartę debetową, bo ta będzie potrzebna do zdobycia premii. Zgody marketingowe nie są natomiast wymagane.

Ale uwaga: choć wnioski w promocji można składać do 30.06.2019 to bank zaznacza, że może ona zakończyć się znacznie wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 500 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane (będzie stosowna informacja).

Aktualizacja (19.06)
Promocja została zakończona

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Ostateczny termin zawarcia umowy to 31.07.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

200 zł za wynagrodzenie

A jak zgarnąć tytułową nagrodę? Pierwsze 100 zł otrzymamy za spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze – wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Nie ma znaczenia czy będzie to jedna transakcja, czy wiele mniejszych. Liczy się wydanie łącznie pół tysiąca złotych w „normalnych” sklepach czy w internecie. Bank wyklucza bowiem transakcje u podmiotów ułatwiających obroty kartą, dokładniej:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Drugi warunek to zapewnienie co najmniej jednego wpływu wynagrodzenia na nasze konto w kwocie min. 1000 zł w dowolnym miesiącu, ale nie później, niż do końca sierpnia. Co rozumiemy pod tym pojęciem? Zgodnie z regulaminem:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Co ciekawe, podobnie jak w poprzedniej promocji, i tu znajduje się zapis, że bank może zwrócić się do nas o udokumentowanie prawdziwości wynagrodzenia. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Pamiętajmy, że warunek wpływ + transakcje kartą musimy spełnić w tym samym miesiącu, aby bank nam zaliczył ten warunek.

Kolejne 50 zł zgarniemy za spełnienie tych samych warunków w dwóch miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy pierwszy raz warunki promocji. Łącznie zyskamy więc 200 zł w gotówce :)

Wypłata premii nastąpi do 20-dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile ciągle będziemy posiadać aktywny (nie będący w trybie wypowiedzenia) rachunek.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy można dostać 50zł za wydanie kartą/ niemało przecież/ i nie dostać 50zł za „wynagrodzenie”? Czy ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie? Czy ktoś spotkał się z żądaniem banku ws udokumentowania „wynagrodzenia”?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie można. Do zebrania bonusa w danym miesiącu konieczne jest spełnienie obu warunków, czyli wpływ wynagrodzenia + płatność kartą.

   Nest jest mocno restrykcyjny w temacie sprawdzania czy wpływ wynagrodzenia spełnia warunki opisane w regulaminie.

   MC
 • Czy zapłacenie kartą debetową VISA wydaną do rachunku za rachunek za media typu gaz, prąd, woda i Internet na poczcie lub w sklepie będzie liczyło się do wykonania transakcji bezgotówkowej wymaganej przez promocję do obrotu 500 zł? Rachunki i tak muszę opłacać, więc trochę ułatwiłoby mi to spełnienie tego warunku. Niestety realnie obniży to trochę premię, bo taka transakcja wiąże się z dodatkowym kosztem, który trzeba ponieść, żeby taką transakcję wykonać.

  Rafał Odpowiedz
 • @MC
  Dzięki za info. Czy restrykcyjność NEST Banku polega na tym, że sam bank pisze do firmy ws wynagrodzenia czy też tylko do klienta? A może tylko analizują numer rachunku i nadawcę przelewu?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Z oczywistych powodów nie mogę udzielić ci takich informacji :) Jak masz ochotę na próbę obejścia regulaminu, to znane są na rynku banki które mniej restrykcyjnie podchodzą do kwalifikowania wpływu na rachunek. Po co się męczyć? ;)

   MC
  • „Po co się męczyć?”
   — dla 200 zł? 😛

   Don Quijote de la Mancha
 • @MC
  @Don
  Odpowiedź jest oczywista. Dla 200 zł, 5,7% na KO/ a z dziećmi przecież lepiej/ no i 4% na lokacie Nest Witaj. Mało? Dla mnie dużo.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Poprawcie mnie, jeśli coś źle zrozumiałem…
  Jeśli założę konto w czerwcu to warunków promocji nie muszę spełniać w czerwcu ani w lipcu, bo mogę zacząć od sierpnia? Jeśli dobrze zrozumiałem to data pierwszego wpływu wypłaty na konto jest wyznacznikiem momentu rozpoczęcia spełniania warunków, prawda?

  Rafał Odpowiedz
 • Mam w Nescie konto, które chciałbym niedługo zamknąć, ale zostawić dostęp do serwisu internetowego banku. Czy po zamknięciu konta da się otworzyć w przyszłości kolejne z pozionu serwisu internetowego bez udziału kuriera?

  pytanie Odpowiedz
 • Mam pytanie, jesli dzisiaj założyłam konto i w tym miesiącu zapewnię wpływ 1000 zł, a nie otrzymałam jeszcze karty to muszę w tym miesiącu wydać te 500 zł czy liczy się od następnego miesiąca

  Irena Odpowiedz
  • 500 zł kartą wykonujemy w tym samym miesiącu, co wpływ 1000 zł (byle nie później, niż w sierpniu).

   Michał
 • Najprawdopodobniej pula wyczerpie się dziś koło 16. Kto chce wziąć udział w promocji – niech składa wniosek, póki się da :)

  Michał Odpowiedz
 • Jak to tym samym miesiacu co wpływ jesli konto otwarte w czerwcu a wpływ bedzie w lipcu to w czerwcu zakupy na 500zł sie nie liczą?

  kroso Odpowiedz
  • Dobrze ze to przeczytałem a juz wydałem połowe wymaganą to sie wstrzymam do lipca :) czyli by z garnac 200zł trzeba 1500zł wydać :(

   kroso
 • Jak otworzyć w bankowości internetowej Nest Rodzinne Oszczędności? Złożyłam wniosek, dostałam sms-a, że konto otwarte, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Ktoś coś?

  Karolina Odpowiedz
 • Dzięki, ale się przed chwilą Nest Rodzinne Oszczędności się aktywowało, tzn. pokazało w bankowości elektronicznej. Coś dziwna ta bankowość w NB…

  Karolina Odpowiedz
  • Nawet bardzo dziwna. Czy obecnie można założyć tylko 1 rachunek Rodzinne Oszczędności? Kiedyś można było mieć kilka takich rachunków a teraz drugiego nie chce założyć. W regulaminie nie znalazłam zapisu o ilości dostępnych rachunków RO. Czy ktoś coś wie na ten temat? A trzeba szukać alternatyw bo kończą się dobre oprocentowanie.

   Lidia
  • Od jakiegoś czasu można założyć tylko jedno.

   Mahyn
  • Dziękuję. Nie wiedziałam.

   Lidia
 • Czy wiecie w jaki sposób zgłosić nowonarodzone dziecko do Nest Rodzinne Oszczędności?
  Na stronie jest info, że można to zrobić przez wniosek w systemie transakcyjnym, ale takiego wniosku nie ma na tą chwilę…
  Konsultant poinformował mnie o tym samym co na stronie ale, że mają problem techniczny i taki wniosek jest wyłączony, na pytanie kiedy to poprawią, odpowiedź brzmi nie wiadomo…
  A osobiście w oddziale?

  erde Odpowiedz
 • Czy ktoś ma doświadczenia aby przelewać wynagrodzenie żony i to zaliczą?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @Eugeniusz
  Nie wiem, ale mam podobny problem. Mam też dodatkowe pytanie. Założyłam Nest Rodzinne Oszczędności i dołączyłam dane dzieci. Bank napisał e-maila, że pozytywnie zweryfikował dane dzieci. Czy informuje też swoich klientów iż pozytywnie/negatywnie zweryfikował wpływające wynagrodzenie? Czy ktoś kto przelewa wynagrodzenie mógłby się w tej sprawie wypowiedzieć?

  Beata2 Odpowiedz
 • To by była już chyba drobna przesada. Jak nie oszukujesz to po co mają Ci potwierdzać? Masz z tytule cokolwiek wskazującego na wynagrodzenie to ok.

  Andy59 Odpowiedz
 • @Andy59
  Czy Ty przelewasz swoje wynagrodzenie do NB?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Andy59
  Czy przelewałeś swoje wynagrodzenie? Czy bank poinformował Cię że zweryfikował je pozytywnie/ negatywnie?

  Beata2 Odpowiedz
  • Przecież odpowiedziałem powyżej. Oczywiście że bank nie poinformował mnie o weryfikacji. Przecież to Twoje zadanie aby wpłynęło wynagrodzenie.

   Andy59
 • @Andy59
  Nie, nie odpowiedziałeś czy wynagrodzenie było Twoje, czy np. żony, czy szło z rachunku wspólnego czy z rachunku jednej osoby. Wiesz Andy dla mnie nie jest takim oczywistym fakt weryfikacji danych dzieci czy danych przelewu z wynagrodzeniem. O ile fakt weryfikacji da się jakoś wytłumaczyć i zrozumieć, to już fakt komunikowania klientowi wyników weryfikacji nie bardzo. Niby dlaczego informują klienta o pozytywnej weryfikacji danych dzieci a mają nie informować o wynikach weryfikacji danych przelewu z wynagrodzeniem?

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy jeśli otwarłam konto w czerwcu i pierwsze wynagrodzenie wpłyneło w lipcu oraz w lipcu dokonałam płatności kartą na 520 zł, to czy nie powinnam do dnia dzisiejszego otrzymać 100 zł od nest banku ???

  agnes Odpowiedz
 • @agnes
  „Wypłata premii nastąpi do 20-dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile ciągle będziemy posiadać aktywny (nie będący w trybie wypowiedzenia) rachunek.”
  20 dzień roboczy to 29 sierpnia.

  Beata2 Odpowiedz
 • U mnie wpłynęła stówka wczoraj.. Wypłata premii – konto z bonusem

  TOma Odpowiedz
 • u mnie dzisiaj

  agnes Odpowiedz
 • Czy ktoś dostał 50zł za wrzesień?/ trzecia, ostatnia nagroda/

  Beata2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy