200 zł za założenie Nest Konta + 4% na Lokacie Witaj i do 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Nest Banku, w której zgarnąć możemy rekordową premię – 200 zł za założenie bezpłatnego Nest Konta. Tym razem promocja jest niemal stworzona dla osób, które otrzymają świadczenie 500+. Oprócz tego ciągle do zgarnięcia jest świetna lokata startowa z oprocentowaniem 4% w skali roku oraz konto Nest Rodzinne Oszczędności – z oprocentowaniem sięgającym nawet 5,7% w pierwszym roku!

200 zł premii za założenie Nest Konta

200 zł z Nest Kontem dla Ciebie i Twojej rodziny

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto. Nie ma obowiązku zaznaczania zgód marketingowych, ani zamawiania karty debetowej – ale akurat plastik nam się przyda do tego, aby spełnić warunki promocji – dlatego kartę warto wyrobić od razu.

Ale uwaga: choć wnioski w promocji można składać do 31.07.2019 to bank zaznacza, że może ona zakończyć się znacznie wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 500 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane (na stronie promocji pojawi stosowna informacja). Do tej pory podobne promocje kończyły się sporo przed czasem.

Aktualizacja (23.07): Pula promocyjnych wniosków została wyczerpana. Bank zakończył promocję.

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Umowę powinniśmy podpisać najpóźniej 31.08.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

200 zł za wynagrodzenie

A jak zgarnąć tytułową nagrodę? Pierwsze 100 zł otrzymamy za spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze – wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Nie ma znaczenia czy będzie to jedna transakcja, czy wiele mniejszych. Liczy się wydanie łącznie pół tysiąca złotych w „normalnych” sklepach czy w internecie. Bank wyklucza bowiem transakcje u podmiotów ułatwiających obroty kartą, dokładniej:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Drugi warunek to zapewnienie co najmniej jednego wpływu „wynagrodzenia” na nasze konto w kwocie min. 500 zł. Oczywiście wpływ musi nastąpić w tym samym miesiącu, co transakcje kartą, ale nie później, niż we wrześniu. Oznacza to, że jeśli konto założymy w lipcu, to warunek płatności kartą i wpływu możemy spełnić już w lipcu, w sierpniu lub dopiero we wrześniu. Od nas zależy kiedy wystartujemy (albo raczej kiedy na konto wpłyną pierwsze środki, kwalifikowane jako „wynagrodzenie”).

A właśnie – co rozumiemy pod pojęciem „wynagrodzenia”? Zgodnie z regulaminem:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Zwracam więc uwagę, że „wynagrodzeniem” wcale nie musi być realne wynagrodzenie. Warunek spełni również stypendium, emerytura, renta czy świadczenie Rodzina 500+. Bank jedynie zastrzega, że w razie wątpliwości może się do nas zwrócić o udokumentowanie tego, że nasze wynagrodzenie (czy inne, wymienione w regulaminie świadczenie) jest prawdziwe. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Kolejne 50 zł zgarniemy za spełnienie tych samych warunków w dwóch miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy pierwszy raz warunki promocji. Łącznie zyskamy więc 200 zł w gotówce :)

Wypłata premii nastąpi do 20-dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile ciągle będziemy posiadać aktywny (nie będący w trybie wypowiedzenia) rachunek.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bank ten uparł się na te wynagrodzenia i widzę że popuścić nic nie da.

  bolek Odpowiedz
  • Tak, ale tym razem kwota wpływu wynosi 500 zł, wiec więcej świadczeń (stypendia, 500+, itd) łapie się na ten warunek :)

   Michał
 • Mogliby w końcu udostępnić wniosek zgłoszenia dziecka do Nest Rodzinne Oszczędności bo nijak teraz się tego zrobić nie da i nie wiadomo kiedy będzie działać ;(

  erde Odpowiedz
 • Jak wygląda sprawa wypłacenie premium na koncie nest rodzinne oszczędności gdy dziecko teraz nie ma 18 lat ale w momencie wypłacania premii będzie miało już je ukończone

  M Odpowiedz
  • Dziecko – osoba małoletnia na dzień zgłoszenia, której rodzicem lub opiekunem prawnym jest Uczestnik

   — z tego chyba wynika, że można zgłosić nawet prawie dorosłe dzieci, a potem nawet przez 15 lat brać za nie premie…

   Don Quijote de la Mancha
 • Jaki jest czas na opłacenie Lokaty Witaj! ?

  martynka1428 Odpowiedz
 • Czy znacie inny bank, któy oferuje promocję dla obecnych klientów za wpływ wynagrodzenia?

  Hanna Odpowiedz
 • Ta promka jeszcze ważna ?
  Link promocyjny niby działa, ale nie piszę w nim nic o bonusie, ani o tym, że limit kont się wyczerpał.

  littleboy1989 Odpowiedz
  • Pod tytułem napis, że „nieaktualne”. Nawet w środku wpisu dodałem:

   Aktualizacja (23.07): Pula promocyjnych wniosków została wyczerpana. Bank zakończył promocję.

   Michał
 • Czy jak zrobiłem zakupy za 550 zł kartą w necie i dokonam zwrotu jednego przedmiotu za 80 zł to muszę coś jeszcze dokupić, czy liczy się że początkowo wydałem?

  PuoP Odpowiedz
  • Liczy się suma transakcji (zarówno tych na plus, jak i na minus). Zgodnie z regulaminem:

   Z udziału w Promocji wyłączone są Operacje dokonane Kartą:
   […]
   4) odwołane lub anulowane (zwrot towaru w całości lub w części)

   Michał
 • Czy lokatę „Witaj” można założyć tylko raz w życiu ? Czy jest jakiś okres karencji po upływie którego znów jest się nowym klientem i ponownie można założyć tę lokatę ?

  marsid Odpowiedz
  • Kiedyś można było w zasadzie non-stop, teraz ponoć już nie można kolejny raz :P

   Michał
  • Czyli nie ma sensu ponownie otwierać przed upływem karencji.

   pytanie
  • Po upływie karencji chyba też nie… coś jak z lokatą „Happy” w Idea Banku tylko raz w życiu tylko na jeden pesel… ale pasowałoby jakby ktoś to sprawdził i dał 100% odpowiedź :)

   marsid
 • Tydzień temu wysłane wypowiedzenie na maila i jak do tej pory zero reakcji.

  pytanie Odpowiedz
 • Wpadła już komuś premia?

  $ Odpowiedz
 • Zgadzam się do 20 dnia roboczego – źle doczytane ;)

  $ Odpowiedz
 • Ktoś otrzymał pierwszą premię?

  przemooz Odpowiedz
 • tak, premia za wrzesień wpadła

  atal Odpowiedz
 • Dziwny ten zapis „do 20-go dnia roboczego …” nie lepiej od razu napisać, że do końca następnego miesiąca po miesiącu, w którym spełniono warunki do otrzymania premii?

  atomek75 Odpowiedz
 • Dziś jest 20 dzień miesiąca. Czy ktoś dostała już druga premię?

  dzonyty Odpowiedz
 • Wpadła komuś druga premia?

  dzony Odpowiedz
 • We wrześniu pierwszy raz spełnione warunki premii, nagrody brak. Czy ktoś reklamował nieotrzymanie nagrody?

  bob Odpowiedz
  • we wrześniu reklamowałem. najpierw odpisali, że wpływ był z konta indywidualnego. po wytknięciu im, że w regulaminie nic nie ma, że wpływ nie może być z konta indywidualnego, poprosili o dokument potwierdzający wynagrodzenie. 11.10 przelali dopiero pierwszą transzę premii. W tym miesiącu znów brak premii, reklamowałem wczoraj rano, jednak do tej pory brak odpowiedzi ze strony banku. Z szybkością odpowiedzi też słabo u nich, także radzę uzbroić się w cierpliwość.

   przemooz
 • Ktoś otrzymał już premię za październik?

  przemooz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy