200 zł za założenie Nest Konta + 4% na Lokacie Witaj i do 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności

Zakończona

Powraca promocja Nest Banku, w której za założenie bezpłatnego Nest Konta możemy zgarnąć 200 zł premii w gotówce. Oprócz tego ciągle możemy skorzystać ze świetnej lokaty startowej z oprocentowaniem 4% w skali roku oraz z konta Nest Rodzinne Oszczędności – z oprocentowaniem sięgającym nawet 5,7% w pierwszym roku!

200 zł premii za założenie bezpłatnego Nest Konta

Jesienna premia z Nest Kontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto. Nie ma obowiązku zaznaczania zgód marketingowych. Kartę natomiast warto wyrobić od razu, bo przyda nam się w kolejnych krokach.

Ale uwaga: choć wnioski w promocji można składać do 30.09.2019 to bank zaznacza, że może ona zakończyć się znacznie wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 500 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane (na stronie promocji pojawi stosowna informacja). Do tej pory podobne promocje kończyły się przed czasem.

Aktualizacja (27.09): Ze względu na wyczerpanie puli promocyjnych wniosków promocja została zakończona.

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Umowę powinniśmy podpisać najpóźniej 31.10.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

200 zł za wynagrodzenie

A jak zgarnąć tytułową nagrodę? Pierwsze 100 zł otrzymamy za spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze – wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Nie ma znaczenia czy będzie to jedna transakcja, czy wiele mniejszych. Liczy się wydanie łącznie pół tysiąca złotych w „normalnych” sklepach czy w internecie. Bank wyklucza bowiem transakcje u podmiotów ułatwiających obroty kartą, dokładniej:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Drugi warunek to zapewnienie co najmniej jednego wpływu „wynagrodzenia” na nasze konto w kwocie łącznie min. 2000 zł. Oczywiście wpływ musi nastąpić w tym samym miesiącu, co transakcje kartą, ale nie później, niż w listopadzie. Oznacza to, że jeśli konto założymy we wrześniu, to warunek płatności kartą i wpływu możemy spełnić (łącznie) już we wrześniu, w październiku lub dopiero w listopadzie. Od nas zależy kiedy wystartujemy (albo raczej kiedy na konto wpłyną pierwsze środki, kwalifikowane jako „wynagrodzenie”).

A właśnie – co rozumiemy pod pojęciem „wynagrodzenia”? Zgodnie z regulaminem:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Zwracam więc uwagę, że „wynagrodzeniem” wcale nie musi być realne wynagrodzenie. Warunek spełni również stypendium, emerytura, renta czy świadczenie Rodzina 500+. Bank jedynie zastrzega, że w razie wątpliwości może się do nas zwrócić o udokumentowanie tego, że nasze wynagrodzenie (czy inne, wymienione w regulaminie świadczenie) jest prawdziwe. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Kolejne 50 zł zgarniemy za spełnienie tych samych warunków w kolejnym miesiącu kalendarzowym, a kolejne 50 zł – w jeszcze kolejnym. Łącznie zyskamy więc 200 zł w gotówce :)

Wypłata każdej premii nastąpi do 20-dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile ciągle będziemy posiadać aktywny (nie będący w trybie wypowiedzenia) rachunek.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dalej warunki zaporowe :|

  marsid Odpowiedz
 • @ admin
  Ciekawe, czy można połączyć z ich programem poleceń?

  Krzysztoff Odpowiedz
 • A jak kwestia „wynagrodzenia” w przypadku własnej działalności gospodarczej??

  Pati Odpowiedz
  • Oficjalnie nie jest akceptowana. Nie wiem natomiast jak z „wynagrodzeniem”, nikt chyba nie testował.

   Michał
  • ja zapytam, czy ktoś testował „wynagrodzenie” ze swojego innego konta i dostał premię? Przy reklamacji nie widzę żadnych szans…

   abc
  • ja w zeszłym roku puściłem swoje wynagr. (tj. zgłosiłem u pracodawcy) na konto kogoś z rodziny i działało ale na szczęście bez reklamacji :)

   ponawiam pytanie: czy można połączyć z programem poleceń?

   Krzysztoff
 • „Do tej pory podobne promocje kończyły się przed czasem.”
  Jakoś ciężko mi w to uwierzyć…. Dla mnie żadna rewelacja, przelew wynagrodzenia „rozwala” wszystko a i 550 zł to nie mało…

  jojo Odpowiedz
  • Chyba nie masz dzieci i mieszkasz z mamusią jak dla ciebie wydanie 500 zł to problem:)

   Pytajnik
  • @Pytajnik, nie wymądrzaj sie tak, bo to jest blog dla wyjadaczy wisienek, większość z nas korzysta z różnych ofert, oprócz tych 500 zł można wydawać też np. 500 zł dla moneybacku TMUB, 300 zł w promocji BNP Paribas, 4000 zł w 3 miesiące w promocji Simplicity, a za paliwo, hotele i w knajpach płacić innymi kartami które dają za to zwrot (Santander lub Toyota, Eurobank) — i wtedy okazuje się, że nawet przy miesięcznych płatnościach rzędu 2500 zł te warunki Nest to już za dużo…

   Don Quijote de la Mancha
  • Wydaję 1 tys na alior, 500 na t mobile, 400 na eurobank i wchodzę w nesta, dodatkowo jak coś się da to łapie w ciągu roku, nigdy nie miałem problemu z obrotami, żona pomaga:)

   pytajnik
  • „nigdy nie miałem problemu z obrotami, żona pomaga”
   — no i widzisz, po co Ci to było — najpierw próbujesz kogoś obrazić, że mieszka z mamusią, a później się okazuje, że sam się wspomagasz żonusią, żeby spełniać warunki promocji… Tymczasem wiele osób tutaj korzysta z promocji małżeńsko, jednocześnie w dwie osoby… Np. zamiast wchodzenia w tę promocję Nest prostszym wygodniejsze byłoby wyrobienie przez żonę kk TMUB i zgarnianie kolejne 300 zł rok w rok właściwie mimochodem…

   Dodatkowo to jest blog dla osób, które starają się żyć sprytniej, a nie rozrzutnie, więc nie masz się czym chwalić. Bycie smarter (chyba najbardziej pasuje mi tłumaczenie „rozgarnięty”) polega właśnie na tym, by powiększać dodatnią różnicę pomiędzy strumieniem dochodów a strumieniem wydatków. Nawet, jeśli dużo zarabiasz, to jeszcze nie znaczy, że musisz dużo wydawać. W finansach osobistych najbardziej spektakularnym trikiem jest nie uczestniczenie w promocjach bankowych, a właśnie zdolność do życia poniżej posiadanego statusu społeczno-ekonomicznego.

   Don Quijote de la Mancha
  • 500 zł na miesiąc to rozrzutność? tj. ta „zdolność do życia poniżej posiadanego statusu społeczno-ekonomicznego”?:) Problemy kapitalizmu w wydaniu Pana Dona.

   pytajnik
 • Ja mam taki przypadek że wypłatę otrzymuje na koniec miesiąca i nie zdążę obrobić wymagane 500 zł Jak można tą kwestię obejść?

  Endriu68 Odpowiedz
  • Ale w czym problem? Robisz obrót kartą przez cały miesiąc, na koniec którego dostajesz wypłatę. Ot, cała filozofia.

   Oskar_15
 • Michale, bardzo lubię Twojego bloga i wpisy, ale tym razem jestem zawiedziony. Z opisu nie do końca wynika, jakie właściwie warunki trzeba spełnić. Sięgnąłem po regulamin, w którym jest to jaśniej opisane. A wynika z niego, że musimy wydać łącznie aż 1500 zł i przelewać przez 3 miesiące wynagrodzenie o wysokości minimum 2000 zł, aby dostać 200 zł. Z Twojego wpisu zrozumiałem, że wystarczy jednorazowe wydanie 500 zł kartą i wpływ wynagrodzenia przez 3 miesiące. Dobrze byłoby to doprecyzować. Co do samej promocji, według mnie warunki są zaporowe, jeśli mamy już inne konta (i kwotowy wymóg płatności kartą debetową). Rozumiem, że w Nest Banku dalej nie można płacić BLIK-iem?

  Oskar_15 Odpowiedz
  • Ani przez chwilę nie pomyślałam, że może chodzić o 3x wynagrodzenie i tylko 1x 500 zł.

   martynka1428
 • jaki jest okres karencji jeśli juz kiedyś było się klientem Nest Banku?

  czarmander Odpowiedz
 • Dostałem info, że pula na wyczerpaniu, prawdopodobnie jutro się skończy po południu (dopóki nie ma komunikatu na stronie promocji to można śmiało składać wnioski)

  Michał Odpowiedz
 • Kurczę Lokata Witaj jest niedostępna po ponownym założeniu konta po ponad dwóch latach przerwy :( Coś się zmieniło w tej kwestii ostatnio, bo wydaje mi się, że wcześniej można było ją zakładać po każdym powrocie do Nest/Smart banku?

  sebeksk Odpowiedz
 • Jako formę zawrcia umowy o konto w Nest banku wybrałam przelew z innego mojego konta. Złożyłam wniosek, niestety miałam problem z potwierdzeniem go przelewem weryfikacyjnym z innego banku, w konsekwencji konto nie zostało otworzone ale na maila dostałam potwierdzenie złożenia wniosku. Nadal chciałam brać udział w promocji więc spróbowałam raz jeszcze złożyć wniosek i tym razem udało się potwierdzić go przelewem, na maila dostałam umowę, konto jest już aktywne. Teraz jednak zastanawiam się czy w ogóle biorę udział w tej promocji skoro konto zostało otworzone dopiero po drugim złożonym wniosku?

  Anka Odpowiedz
 • Czy ktoś z Was zakładał Nest Skarbonka? Ponoć można tam przechowywać (prawie) 5000złx20 na 3%.

  Joana Odpowiedz
 • Czy ktoś dostał już wypłatę premii? z tego co pamiętam miały być do 20 ale niestety u mnie brak :(

  hanna Odpowiedz
 • U mnie również brak premii. Czy ktoś wie na jaki adres pisać reklamację?

  NataliaK Odpowiedz
 • Czy ja dobrze widzę.. oprocentowanie na Nest Rodzinne Oszczędzanie wynosi 0,2%? 😳

  Andrus Odpowiedz
  • Tak, dobrze widzisz, bo oprocentowanie zostało zmniejszone. W związku z tym najważniejsza jest teraz odpowiedź na pytanie: Czy jeśli zaczniemy co miesiąc wypłacać tak marne odsetki, to nie utracimy przez to prawa do corocznej premii? Czy ktoś umiałby odpowiedzieć na to pytanie w oparciu o regulamin Nest Banku?

   Jarosław
  • Masakra… W zeszłym miesiącu założyłem to konto. Wpłaciłem 1 wypłatę i zero odsetek.. zastanawiam się czy nie zamykać tego…

   Andrus
  • Tfu… Przelałem pierwszą wpłatę

   Andrus
  • Zamykać nie warto, bo jeśli wytrzymasz przez rok, to sama premia wyniesie więcej niż oprocentowanie na jakimkolwiek innym koncie. Ja natomiast ponawiam pytanie, czy comiesięczne wypłacanie odsetek nie spowoduje utraty prawa do premii?

   Jarosław
  • Ale po chcesz wypłacać te dosłownie grosze?

   pws
  • No nie wiem czy dla 2% premii po roku warto trzymać oszczędności na 0,2%

   Andrus
  • Zaproponuj alternatywę w takim razie.

   Katana78
  • Jeżeli ktoś się zagapił i nie wypłacił kapitału po pierwszym roku, to już tych groszy może być trochę więcej, a przerywać oszczędzania nie warto, bo im dłużej oszczędzamy, tym premia jest większa. A nawet 2% będzie raczej nie do uzyskania w przyszłym roku na jakimkolwiek koncie.

   Jarosław
  • Tym bardziej, że 2% premii jest liczone od pełnej kwoty na koniec oszczędzania, czyli po roku max 7200 zł na jednym koncie. Średnia kwota utrzymywana więc na koncie przez cały rok to mniej niż 3600 (3300), a to już daje ponad 4%, uwzględniając standardowe odsetki i rzeczywiste trzymanie funduszy przez 11, a nie 12 miesięcy (wystarczy dokonywać wpłat pod koniec miesiąca).

   Micha
 • Dzisiaj wpadla roczna premia na NRO.

  keton Odpowiedz
 • @Jarosław
  Nest Rodzinne Oszczędności to konto oszczędnościowe, na które jednorazowo musisz wpłacić zadeklarowaną kwotę przez 12 m-cy/ z możliwością „pominięcia/zapomnienia” wpłacenia jednego m-ca/. Zadeklarowanej wpłaty,ani sumy wpłat nie możesz wypłacać przez cały Rok Oszczędzania. Jeżeli bank stwierdzi, że spełniłeś te warunki to wypłaci Ci premię za swego rodzaju ” systematyczne oszczędzanie”. Dodatkowo jak na każdym koncie oszczędnościowym można wpłacać i wypłacać do wolne sumy pamiętając, że tylko jedna wypłata w m-cu jest bezpłatna.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy