Aż 200 zł za założenie Nest Konta + 4% na Lokacie Witaj i do 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności!

Zakończona

Ruszyła promocja z rekordową premią za założenie bezpłatnego Nest Konta. W zamian za korzystanie z karty i zapewnienie wpływu wynagrodzenia zyskać możemy aż 200 zł w gotówce! Oprócz tego ciągle dostępne jest 4% na Lokacie Witaj i nawet 5,7% na koncie oszczędnościowym :)

200 zł premii za założenie Nest Konta

Nest Konto z bonusem 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto. W trakcie wnioskowania warto od razu zamówić kartę debetową, bo ta będzie potrzebna do zdobycia premii. Zgody marketingowe nie są natomiast wymagane.

Ale uwaga: choć wnioski w promocji można składać do 4.06.2019 to bank zaznacza, że może ona zakończyć się znacznie wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 650 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane.

Aktualizacja (24.05, 16:30): promocja została zakończona ze względu na wyczerpanie puli promocyjnych wniosków.

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Ostateczny termin zawarcia umowy to 21.06.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

200 zł za wynagrodzenie

A jak zgarnąć tytułową nagrodę? Pierwsze 100 zł otrzymamy za spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze – wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Nie ma znaczenia czy będzie to jedna transakcja, czy wiele mniejszych. Liczy się wydanie łącznie pół tysiąca złotych w „normalnych” sklepach czy w internecie. Bank wyklucza bowiem transakcje u podmiotów ułatwiających obroty kartą, dokładniej:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Drugi warunek to zapewnienie co najmniej jednego wpływu wynagrodzenia na nasze konto w kwocie min. 1000 zł nie później, niż do końca lipca (ale w tym samym miesiącu, co transakcje kartą). Co rozumiemy pod tym pojęciem? Zgodnie z regulaminem:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Co ciekawe, podobnie jak w poprzedniej promocji, i tu znajduje się zapis, że bank może zwrócić się do nas o udokumentowanie prawdziwości wynagrodzenia. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Kolejne 50 zł zgarniemy za spełnienie tych samych warunków w kolejnych dwóch miesiącach miesiącach – ale nie później, niż do końca września 2019. Łącznie zyskamy więc aż 200 zł w gotówce :)

Wypłata premii nastąpi do 20-dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile ciągle będziemy posiadać aktywny (nie będący w trybie wypowiedzenia) rachunek.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy jeżeli ktoś ma własną działalność gospodarczą i wypłaca sobie wynagrodzenie to przejdzie to w tej promocji?

  anja Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem najprawdopodobniej nie. Ale nie wiem jak wygląda to w praktyce.

   Michał
  • Bank ma mechanizmy pozwalające automatycznie odrzucić takie płatności jako niezgodne z regulaminem promocji.

   MC
  • Nie jest to prawdą. Nie odrzucić a ewentualnie nie zakwalifikować. Odrzucić oznaczałoby, że przelew wróci do nadawcy. Jedyny mechanizm jaki mają banki to w przypadku r-ku zamkniętego a wtedy przelew w skrócie odbija się jak ping-pong. Niekiedy ( w niektórych bankach) bywa to „ręczny” ping-pong (sic!). Poza tym przelew z rachunku na działalność można łatwo udokumentować przy reklamacji- choćby skan umowy rachunku na działalność, gdzie nazwą „firmy” może być imię i nazwisko ale w treści jest zapis, że to r-k na działalność.

   Krzysztoff
 • Aby spełnić warunek wpływu 1000 zł to przelew z innego konta nie zadziała w tym przypadku?

  Kacper Odpowiedz
  • Nie. Nest jest najbardziej restrykcyjnym bankiem jaki znam pod tym względem (bardzo dobrze zabezpieczył się w regulaminie).

   Michał
  • Przeglądając komentarze w sieci do poprzednich promocji, nie przechodziło

   Daw
  • Nie działa- kiedyś jeden z bytów sprawdzał :)

   Krzysztoff
  • I trzeba pamiętać o rozróżnieniu „warunku wpływu” od „warunku wpływu wynagrodzenia”, bo to dwie ZUPEŁNIE różne sprawy. A Nest kiedyś zaczął faktycznie przyglądać się SKĄD przychodzi przelew. Jednocześnie w Neście przelew przych. może być dla osoby innej niż właściciel konta (sprawdzane:) 1/ jeszcze dużo wody upłynie, nim ręczna weryfikacja w niektórych bankach odejdzie do lamusa (sic!) dzięki czemu emerytura babci nie wejdzie na konto wnuczka, gdy babcia jest tylko pełnomocnikiem konta albo tylko niedobry wnuczek wypełniając druk wpisał SWOJE konto zamiast babcinego 2/ w tych bankach, które są „hop do przodu” takie gole wchodzą gładko, jak po maśle :]

   Krzysztoff
 • witajcie czy wielki Brat o imieniu R, może przyjść nam z pomocą w związku z koniecznością spełnienia tego warunku: „wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł” ?

  baksik Odpowiedz
  • W regulaminie ogólnikowo wykluczono pośredników, wymiany walut itd ale bez kodów MCC więc trudno powiedzieć ?

   XYZ87
  • Trudno powiedzieć, czy R jest podmiotem świadczącym usługi w zakresie wymiany walut?
   Czy może trudno powiedzieć, czy banki ograniczają wykorzystywanie go w promocjach?

   Don Quijote de la Mancha
  • Teoretycznie pewnie można by się spierać że ten czy inny podmiot podobny do R nie powinien być wykluczony jeśli nie wskazano MCC bo jest to uznaniowe i w gestii banku. Natomiast szanse że R przejdzie są raczej nikłe.

   XYZ87
  • Pojawienie się w regulaminie promocji tego ogólnego wykluczenia (§ 3 ust. 6 pkt 3) ma za zadanie wyeliminować próbę spełniania warunków promocji przy wykorzystaniu m.in. Revoluta. Bank się uczy z promocji na promocję ;)

   MC
 • Oo tutaj konta jeszcze nie miałem :) Założone :)

  Kamil88 Odpowiedz
 • Przelew autoryzacyjny z ING Bank Śląski nie przechodzi, ten bank podobno już nie potwierdza w ten sposób.

  Arnold Odpowiedz
  • Mi wczoraj się udało z ING

   Lukas_262
  • Co do zasady to nie chodzi o to czy dany „bank potwierdza w ten czy inny sposób” a czy konto w danym banku otwarte było w oddziale tego banku czy zdalnie. To raz. A dwa- CZY BANK uznaje potwierdzenie przelewem z banku X- bo może akurat ten bank wykluczyć z sobie tylko widomych powodów. I trzy- dane w obydwu bankach muszą być identyczne. Po czwarte- są jeszcze prawo Murphy… ;) Cokolwiek może się zdażyć… Itp. ;)

   Krzysztoff
 • A który bank lub banki są mniej restrykcyjne w stosunku do tych wynagrodzeń?

  Dominika Odpowiedz
  • Chyba wszystkie, choć Santander też ostatnio sprawdza to dokładnie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli np. przelew z konta firmowego od osoby o tym samym nazwisku, innym adresie (choć korespondencyjnym tym samym) może przejść? Bo zawsze się bałam próbować w różnych promocjach:/
   I czy to stwarza jakieś problemy z US dla tej osoby?

   Dominika
  • 1. O ile przelew nie jest wewnętrzny (w ramach banku), to banki nie mają żadnej informacji na temat rodzaju konta nadawcy (czy jest prywatne, firmowe, jednostki budżetowej etc.). Mogą się oczywiście domyślać, łatwo zrobić filtr sprawdzający, czy nazwa nadawcy zawiera np. „Sp. z o.o.”, „s.c.” itp. Ale nie każda firma ma taką nazwę, osoby prowadzące działalność gospodarczą często działają pod swoim nazwiskiem, wtedy nadawcą przelewu będzie np. „Jan Kowalski”. Dlatego pojawiają się już promocje, w których bank zastrzega sobie możliwość weryfikacji, czy jest to rzeczywiste wynagrodzenie (w tej akurat takiego zapisu chyba nie ma).
   Najłatwiejsza do wychwycenia jest dla banku sytuacja, gdy nazwa nadawcy i odbiorcy jest identyczna, takie można bardzo łatwo wychwycić — choć może się przecież zdarzyć, że Jan Kowalski pracuje u swojego dziadka Jana Kowalskiego… Wtedy składając reklamację należałoby pewnie jakoś udowodnić, że to rzeczywiście wynagrodzenie od przedsiębiorcy…

   2. W przypadku przelewów z kont prywatnych na takie małe kwoty problemy z fiskusem wydają się czysto teoretyczne, o ile ktoś nie jest osobą publiczną (choćby radnym, którego oświadczenie majątkowe jakieś służby mogą chcieć sprawdzić) lub nie toczy się akurat w stosunku do niego jakieś postępowanie skarbowe, to raczej nie ma się co przejmować. Warto, by odbiorca natychmiast ten przelew odsyłał, by w razie czego nie było wątpliwości, że nie jest to niezgłoszona pożyczka. W ostateczności na pytanie US za co było to „wynagrodzenie” można po prostu odpowiedzieć, że nie było to prawdziwe wynagrodzenie, a przelew wykonywany (np.) dla bezpłatności konta…
   W przypadku przelewów z kont firmowych lepiej wysyłania fałszywego wynagrodzenia unikać.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli lepiej nie robić przelewu z konta firmowego (jasne, że z zewnętrznego banku) gdzie w nazwie jest nazwisko osoby i to nazwisko jest jeszcze to samo co właściciela konta w promocji?
   Juz lepiej zrobić przelew z prywatnego konta jakiegoś?

   Dominika
  • Jeśli nazwa przedsiębiorcy wysyłającego przelew zawiera tylko „Jan Kowalski”, to takie kombinowanie nie ma sensu.

   Jeśli nazwa przedsiębiorcy wysyłającego przelew zawiera np. „Janex s.c. Jan Kowalski”, to pod względem spełnienia warunków promocji powinno być ok, jednak ze względu na potencjalne problemy z Urzędem Skarbowym ja bym tak nie próbował, te konta są kontrolowane dużo częściej, niż prywatne, a do tego pewnie trudniej się wytłumaczyć, że wysłane przez przedsiębiorcę „wynagrodzenie” wynagrodzeniem nie było…

   Don Quijote de la Mancha
  • No dobrze, ale jest coś takiego jak dyspozycja przelewu wynagrodzenia, przy takich promocjach, i trzeba tam wpisać jakąś instytucje. To jak? Wpisać prywatną osobę?
   A tak przy okazji to na co oni patrzą na ten tytuł przelewu „wynagrodzenie”? Czy w zasadzie nie patrzą na nic tylko, że jest wpływ na konto, a dopiero jak kogoś chcą sprawdzać to jest problem?

   Dominika
  • W tej promocji dyspozycji przelewu wynagrodzenia nie ma.

   „A tak przy okazji to na co oni patrzą na ten tytuł przelewu »wynagrodzenie«? Czy w zasadzie nie patrzą na nic tylko, że jest wpływ na konto, a dopiero jak kogoś chcą sprawdzać to jest problem?”
   — no właśnie zależy od banku. Przeważnie nie patrzą na nic, więc można sobie przelewać nawet samemu (z innego banku); ale akurat Nest sprawdza raczej każdego. Jak już powyżej pisałem większość prawdziwych wynagrodzeń mogą łątwo zaliczyć sprawdzając tylko, czy nazwy zawierają jeden z ciągów typu „Sp. z o.o.”, „S.A.” czy „P.P.H.U.”.
   Nie wiem, co jeśli Adam Nowak otrzyma przelew od Jana Kowalskiego z tytułem „Wynagrodzenie 2019-06” — może ktoś biorący udział w poprzednich promocjach Nest podpowie? Może się przecież zdarzyć, że Jan Kowalski pracuje u Adama Nowaka…
   Natomiast jeśli Jan Kowalski otrzyma przelew od Jana Kowalskiego, to w Nest to raczej nie przejdzie (byłoby wielce ciekawe, co w przypadku, gdy naprawdę Jan Kowalski legalnie pracuje u swojego dziadka Jana Kowalskiego).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ach, jest też: „i tu znajduje się zapis, że bank może zwrócić się do nas o udokumentowanie prawdziwości wynagrodzenia”. Czyli sytuacja niemal beznadziejna, w przypadku, gdy Jan Kowalski twierdzi, że pracuje u Jana Kowalskiego, to Nest ma pełne prawo prosić o udowodnienie tego.

   Don Quijote de la Mancha
  • A w których bankach byś subiektywnie patrząc;) uważał, że można spróbować taki przelew prywatny, albo nawet ze swojego w innym banku bo nawet bym nie chciała nikogo prosić. Wiem, że nie wszystkie mają tą promocje, ale może masz jakieś swoje doświadczenia. O ile to nie informacja płatna;) ;p

   Dominika
  • To się zmienia, bo banki coraz bardziej to uszczelniają, ale zasadniczo w wielu bankach sam sobie „wynagrodzenie” przelewałem i było to uwzględniane (w różnego rodzaju promocjach, czasem dla premii, czasem tylko dla podwyższenia oprocentowania ko). Dla pewności wysyłałem to z banku, w którego przelewach wychodzących mam adres inny, niż podany w bankach przyjmujących przelew (żeby ogłupić automat porównujący te dane), ale nie wiem, czy to cokolwiek dało.
   Przeważnie nawet regulamin danej promocji stoi po naszej stronie — gdy się dokładniej wczytać, to okazuje się, że wymagany jest tylko wymóg otrzymania np. 1 kzł „»tytułem« wynagrodzenia”. Wtedy przelewając sobie samodzielnie przelew z tytułem „wynagrodzenie” spełniamy warunki dosłownie! 😄 Często jest wprawdzie zapis, że przelew „nie może pochodzić z konta Klienta w Banku” — ale bank pisany dużą literą jest wcześniej zdefiniowany jako konkretny bank organizujący promocję, więc przelew z konta tego klienta w innym banku już przejdzie!
   Niestety pojawiają się wyjątki, na razie kojarzę dwa: Santander i właśnie Nest, tutaj dosyć dokładnie zdefiniowano wynagrodzenie, to dodatkowo zastrzegli sobie tę jego weryfikację… Więc tu akurat marnie https://livesmarter.pl/nest-konto-z-bonusem-150-zl-na-start/#comment-233997 , ale w innych bankach z zasady nie ma problemu, tu pierwszy z brzegu przykład: https://livesmarter.pl/korzysci-dla-ciebie-300-zl-konto-osobiste-credit-agricole/comment-page-2/#comment-234441

   Don Quijote de la Mancha
  • No dobra, w zasadzie to na razie mam trzy promocje, więc chyba się na chwilę wstrzymam i potem zobaczę. Ciekawi mnie jak oni przenoszą te konta, bo przecież samemu to robiąc trzeba się postarać z terminami żeby na koniec nie zgarneli nam jeszcze opłaty za kartę, czy za konto. Nie wiem jak można to kontrolować jeśli to inny bank zamyka za mnie konto.
   Ale na razie już dupy nie zawracam. Może będziesz chciał żebym skorzystała z Twojego polecenia, to może wtedy wrócę do tematu i jeszcze o coś podpytam. Ale póki co dzięki;)

   Dominika
  • Z podatkowego punktu widzenia (ktoś pisał I nie pamiętam, czy w tym wątku), zawsze jest teoretyczny problem podatkowy właśnie. Nie wiem bo nie znam się w tym zakresie (ponad wiedzę przeciętnego wypełniacza własnych PIT-ów :) ale jak robię przelew sobie to wpisuję „transfer wynagrodzenia” lub tego coś tego typu. No chyba mogę sobie sam przetransferować swoje własne wynagrodzenia? To chyba wolny kraj (ale może się mylę ;) ? Nie jest to chyba tzw. nieprawidłowa pożyczka czy coś w tym stylu, wiem, że „podatkowcy z US” coś na ten temat mogli by powiedzieć… :)

   Krzysztoff
  • A’propos kontroli kont- nie siejmy defetyzmów… Aby OKREŚLONE ustawą instytucje mogły skontrolować rachunek MUSI być podstawa prawna, np. toczące się przeciw właścicielowi (os. prawnej czy fizycznej, w tym fiz. prow. dz.g.) POSTĘPOWANIE (takie czy inne). ŻADEN bank bezpodstawnie nie pokaże nikomu ot tak sobie historii r-ku :) Nawet jak pokaże legitymację taką czy inną i powie, że chce bo chce ;) Jakąkolwiek. Od tego zresztą są departamenty prawne i osoby ds. kontaktów zewnętrznych, jakkolwiek je nazwać. Co do częstotliwości kontroli kont- może i tak, że częściej kontroluje się działalność w tej czy innej formie.

   Krzysztoff
  • No właśnie też mi się wydaje trochę bez sensu… za zrobienie zwykłego przelewu ze słowem wynagrodzenie będą mnie ścigać? Przecież to o niczym nie świadczy.
   Jaka jest podstawa do tego, że chciałam oszukać US?
   Jedynie, że chciało się oszukać bank.

   Dominika
  • „Aby OKREŚLONE ustawą instytucje mogły skontrolować rachunek MUSI być podstawa prawna, np. toczące się przeciw właścicielowi (os. prawnej czy fizycznej, w tym fiz. prow. dz.g.) POSTĘPOWANIE (takie czy inne). ŻADEN bank bezpodstawnie nie pokaże nikomu ot tak sobie historii r-ku”
   — tak, w przypadku osób fizycznych problemy z fiskusem wydają się czysto teoretyczne (o ile ktoś nie jest osobą publiczną, choćby radnym, lub nie toczy się akurat w stosunku do niego jakieś postępowanie skarbowe). Ale warto pamiętać, że każdy bank ma obowiązek informowania Krajowej Administracji Skarbowej (dawniej GIIF) o przelewach na min. 15 k€ (banki mogą obniżyć ten poziom do np. 5 czy 10 k€), przy czym dotyczy to także wielu mniejszych przelewów między tymi samymi osobami, których suma przekracza tę kwotę — czyli np. przelewając sobie kilka razy 10 kzł już informacja o nas pójdzie. A jeśli jesteśmy wyjadaczami i mamy ponadprzeciętnie dużo tych kont i przelewów, to prawdopodobieństwo, że ktoś się temu przyjrzy nie jest zerowe.

   A jeśli chodzi o dostęp do kont przedsiębiorcy (firmowych, ale nawet prywatnych!), to od 2 stycznia 2019 r. do przekazania przez bank informacji wystarczy żądanie naczelnika urzędu skarbowego. A czy split payment na dostęp skarbówki do kont nie wpłynęło? Nie wiem. Ale ja bym fałszywego (bez odprowadzonego podatku) „wynagrodzenia” z konta firmowego nie wysyłał.

   Don Quijote de la Mancha
 • A co z klientami dawnego Smart Banku ? Jest wykluczenie ?

  Wyjadacz_Okazji Odpowiedz
  • „Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy
   — w tym okresie Smart nazywał się już Nest…

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak z ciekawości,
  „Aby proces przebiegł bez przeszkód, przelew wykonaj z rachunku, który nie został wcześniej otwarty za pomocą przelewu autoryzacyjnego”
  Jak oni zamierzają to sprawdzić?

  krabar Odpowiedz
  • @Krabar: swego czasu KNF zabronił bankom otwierania kont na podstawie przelewu weryfikacyjnego z konta które wcześniej zostało otwarte taką samą metodą.

   MC
  • spoko, zabronił, ale jak to sprawdzą? tam bardzo wierzą oświadczeniu woli? ;)

   krabar
  • Jak to sprawdza bank? Dla dociekliwych polecam chociażby informacje o systemie Ognivo zapewnianym przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

   Jeżeli proces w banku jest dobrze ustawiony to po takim przelewie wpadniesz w weryfikację manualną, czyli będzie konieczność dokończenia zawarcia umowy bardziej tradycyjną drogą niż on-line.

   MC
  • Konta zakładane przez internet przelewem z innego banku mają status konta „niezweryfikowane” do póki nie zjawisz się w oddziale w celu potwierdzenia tożsamości. Takie konto ma liczne ograniczenia np. odcięty dostęp do administracji państwowej wniosek 500+ profil zaufany. Nie otworzysz takim kontem innego konta w innym banku, bo to jest automatycznie sprawdzane w specjalnym rejestrze rachunków. Mogą być nawet ograniczenia w limitach przelewów, takie konto „wydmuszka”.

   Roman
  • Zakładałam konto w Neście przelewem weryfikacyjnym i nie zauważyłam żadnych ograniczeń jeśli chodzi o sprawy bezpośrednio związane z funkcjonowaniem konta. Nie sprawdzałam profilu zaufanego ani 500+ ale dla mnie to są dodatki (chyba głównym celem konta nie jest zapewnienie dostępu do administracji państwowej) więc nawet jeśli brak tych dodatkowych funkcji to nie powód, żeby nazywać konto wydmuszką. Poza tym nie wszystkie banki oferują możliwość założenia profilu zaufanego więc nawet osobiste założenie konta w takim banku nie gwarantuje uzyskania PZ:)
   Jedyne czego się obawiam to problem z zamknięciem konta w Neście (brak wzoru podpisu)

   Ew@
  • Konto w Nest Banku zamkniesz bez problemu bez wzoru podpisu (telefonicznie, korespondencyjnie, mailowo, w placówce) i oczywiście nie jest to konto „upośledzone” przez założenie przelewem autoryzacyjnym.

   MC
  • Banki zgłaszają do KIR-u więcej danych, niż to zawarte w przelewie; nie tak dawno – parę lat temu to wprowadzili, po zadymie ze słupami, karuzelami, itp, jak się mleko rozlało. Dlatego warto mieć w paru dużych bankach konta otwarte metodą oddziałową. Prowadzone zdarma (jak mawiają nasi południowi bracia) oczywiście :)

   Krzysztoff
  • I oczywiście konto w Neście niedawno otwarte (w rodzinie) przelewem wer. bez żadnego problemu. Wszystko funkcjonuje, bez ŻADNYCH wizyt w oddziale itp. W pełni funkcjonujące.

   Krzysztoff
 • @Dominika, zamiast ryzykować utratę premii przelewami własnymi, wystąp u własnego pracodawcy o przelewanie części wynagrodzenia (kwotowo 1000 lub ileśtam procent) na jedno konto a reszty na drugie. Dla części pracodawców to żaden problem.

  abba Odpowiedz
  • Dzięki;) tylko najpierw trzeba go mieć😂
   Ale wracając do takiego dzielenia to nie wygłupiałabym się, żeby zmieniać konta kilka razy na każdą nową promocję. To też w sumie wszystko zależy od pracodawcy tak naprawdę.

   Dominika
  • Jeśli nie masz wynagrodzenia, to postaraj się go mieć i dopiero wtedy zajmij się wisienkami. :-)

   Pracodawca może się dziwić, może przewracać oczami, ale zmieniać zdanie o numerach kont możesz co chwilę. Kiedyś ludzie mieli jeden rachunek przez lata, to nic nie zmieniali. Mieli jeden numer telefonu przez dziesięciolecia. Jednego maila. Jednego pracodawcę. Jednego mężcz… Zapędziłam się. Tu nie zmieniło się nic od tysiącleci.

   Pracodawca może nie być w stanie technicznie podzielić wypłaty. Ale ludzie mają tak różną sytuację życiową, spłacają rożne zobowiązania, płacą alimenty, że podział wynagrodzenia na dwie połowy nie powinien być niczym dziwnym.

   abba
  • Żebyś Ty widziała moją historię zmian rachunków do przelewu wynagr. :) Kiedyś sam tam zajrzałem i nie sądziłem, że AŻ tak będzie wyglądać :] :] Na szczęście wszystko (niemal) można zrobić własnoręcznie.

   Krzysztoff
 • Odnośnie płatności kartą,jak banki traktują transakcję np. W żabce gdzie robiąc zakupy wybieram gotówkę?Transakcja wisi jako płatność kartą

  Dark Odpowiedz
 • Odnośnie płatności kartą,jak banki traktują transakcję np. W żabce gdzie robiąc zakupy wybieram gotówkę?

  Dark Odpowiedz
  • Z udziału w Promocji wyłączone są Operacje dokonane Kartą:
   1) w formie wypłaty gotówki, w tym usługa Cash Back

   U mnie w historii na rachunku widać, że to kupno i wypłata. Na wydruku z terminala również.

   abba
 • witajcie, jeśli w regulaminie oferty w której wziąłem udział jest następujący zapis:
  Z udziału w Promocji wyłączone są Operacje dokonane Kartą:
  1) w formie wypłaty gotówki, w tym usługa Cash Back,
  2) z tytułu płatności za gry hazardowe,
  3) odwołane lub anulowane (zwrot towaru).
  to czy przedmiotowy bank może zakwestionować doładowanie R z karty debetowej wydanej do konta, czy w świetle tego regulaminu nie ma do tego prawa ?

  baksik Odpowiedz
  • W regulaminie oferty, który w nagłówku ma „obowiązuje od dnia 21 maja 2019 roku”, jest punkt trzeci, którego u ciebie nie widać.

   Z udziału w Promocji wyłączone są Operacje dokonane Kartą:
   1) w formie wypłaty gotówki, w tym usługa Cash Back,
   2) z tytułu płatności za gry hazardowe,
   3) u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie,
   4) odwołane lub anulowane (zwrot towaru).

   Jeśli masz inny regulamin (skąd i z jaką datą?), możesz się na niego powoływać, ale lepiej już teraz zdobądź przyrzeczenie banku, że ta wersja cię obowiązuje. Inaczej gdy inni dostaną bonusy, ty zaczniesz wojować z reklamacjami. Zamiast tego zapłać faktury przez SB i śpij spokojnie, Regulamin pozwala na SB, czyż nie?

   abba
  • Regulamin bez zapisu o wykluczeniu „podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut…” obowiązywał przy poprzednich promocjach.

   MC
 • Zostały ostatnie wnioski. Niedługo na stronie promocji pojawi się komunikat o końcu puli, także jeśli ktoś się zastanawiał – to warto się śpieszyć!

  Michał Odpowiedz
 • Eksperci, co będzie korzystniejsze za granicą? Wypłata DKK z bankomatu czy płatności w walucie DKK kartą debetową VISA Nest Banku?

  Gangster Odpowiedz
 • Jak dokładnie działa ta Lokata Witaj 4% na 6 miesięcy? Pierwsze musi być 1 wpływ wynagrodzenia żeby ją założyć? Czy mogę założyć już teraz a wpływ wynagrodzenia dopiero za jakiś czas?

  TomekW Odpowiedz
  • Dobra już wiem.
   Na spełnienie warunku promocji masz 60 dni od dnia otwarcia lokaty. W przypadku niespełnienia warunków, lokata ulega zmianie na oprocentowanie 0,50% w skali roku.

   TomekW
 • Czy do obrotu 500zł/mies może być Allegro – nie będzie to pośrednik PayU ?

  TomekW Odpowiedz
 • Szukam odpowiedzi na jedno pytanie. Nie jestem pewien odpowiedzi, może wy mi pomożecie. Czy wymogiem skorzystania z oferty Nest Rodzinne Oszczędności wymagane jest posiadanie rachunku bieżącego – ROR?

  Akashi71 Odpowiedz
 • Założyłem konto i spełniłem warunki w czerwcu, jednak zauważyłem że transakcje kartą z końcówki czerwca maja datę księgowania w lipcu. Czy mogę się spodziewać że nie dostanę premii za czerwiec? Czy liczy się data wykonania transakcji?

  Lukas_262 Odpowiedz
 • Do dziś powinna wpłynąć stówka za czerwiec.. Póki co brak..

  Kamil88 Odpowiedz
 • Niestety potwierdzam. Brak 100 w terminie.

  Paweł K. Odpowiedz
 • no fajny bank, taki nie trzymajacy sie regulaminu. ja juz puscilem reklamacje, niech maja.

  krabar Odpowiedz
 • Własnie wpłynął bonus za czerwiec :)

  Marcjanna Odpowiedz
 • Czy to możliwe aby nie uznawali płatności kartą na Allegro, bo płaci się przez PayU?
  Też nie dostałem premii, mimo spełnienia warunków, z tym że jedna płatność była wykonana internetowo na Allegro właśnie, i figuruje jako płatność PayU…

  Rafał Odpowiedz
  • ale w sensie Masterpass lub VisaCheckout ?

   Be@
  • Opis: Transakcja bezgotówkowa: Nr karty …2609 Poznan PayU*Allegro .

   Tak widnieje w historii banku, a płaciłem zwyczajnie – w koszyku allegro opcja zapłaty kartą, wpisanie jej numeru i CCV i potwierdzenie SMS-em

   Rafał
  • rob reklamacje i tyle, to sa normalne transakcje, ktore nie powinny byc wykluczone.

   krabar
  • Płatność kartą na Allegro na 100% zalicza się do obrotu 500zł jaki jest wymagany, potwierdzone.

   TomekW
 • Jak wygląda sprawy lokaty „4% WItaj” na 6 miesięcy. Jeżeli przez 4 miesiące bedzie przychodzić wynagrodzenia a w 5 i 6 miesiącu już nie przyjdzie to oprocentowanie całej lokaty zostanie zmniejszone (licząc od pierwszego miesiąca) czy za 4 miesiące będzie 4% a za te dwa ostatnie tylko obniżone?

  TomekW Odpowiedz
 • Dostałem odpowiedź na Reklamacje, jednak nie wiem czy się cieszyć czy nie,
  Z jednej strony potwierdzili, iż wpływ z zagranicznej firmy w której pracuję pierwotnie NIE został uznany jako wpływ wynagrodzenia, jednak osoba przyjmująca reklamację to poprawia i zgłasza to jako wpływ wynagrodzenia spełniający warunki do odpowiedniej merytorycznie jednostki….
  no i tu kupa, bo teraz zostałem poinformowany iż nagroda zostanie wypłacona, jeśli owa merytorycznie odpowiednia jednostka Banku potwierdzi spełnienie pozostałych warunków – Koniec.
  Pierwsze pytanie jakie się ciśnie „a ile czasu ma ta jednostka na weryfikację”, zwłaszcza że regulaminowo wypłata bonusu za czerwiec powinna odbyć się do 26 lipca, a mamy 21 sierpień.
  Po drugie czy kolejne wpływy od zagranicznego pracodawcy będą już traktowane jako wynagrodzenie, czy znowu trzeba będzie przeprowadzić procedure reklamacji.
  Składać kolejną reklamację???
  Ktoś z Was (którzy reklamowali) dostał podobną odpowiedź/wypłatę bonusu?

  Rafał Odpowiedz
 • dnia 26.08 wpadła 100 po skutecznej reklamacji, za czerwiec, natomiast 27.08 wpadło 50 zł za lipiec „Wypłata Premii – konto z bonusem”

  Rafał Odpowiedz
 • Bank leci równo w „pręta” !. Premia/bonus zgodnie z Regulaminem tej promocji winna zostać wypłacona do 20 dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Poniżej zapis z wyż/wym regulaminu”
  7. Premia należna Uczestnikowi zostanie wypłacona na Rachunek ROR prowadzony na rzecz Uczestnika w Banku w terminie do 20-tego Dnia Roboczego następnego miesiąca kalendarzowego, za który została naliczona,z zastrzeżeniem ust. 8.

  Jano Odpowiedz
 • Wczoraj wypłacili 100zł.

  Beata2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy