Do 2000 zł za założenie konta firmowego w PKO Banku Polskim

Zakończona

Kolejny rekord pobity! PKO BP ruszył z promocją dla firm, w której można zgarnąć nawet 2000 zł. I choć dla większości z nas będzie to premia czysto teoretyczna, to realnie i tak powinniśmy móc zarobić co najmniej pół tysiąca złotych :)

2000 zł za założenie konta firmowego w PKO BP

2000 zł dla twojej firmy od PKO BP

Aby skorzystać z promocji należy być przedsiębiorcą, który na dzień rozpoczęcia promocji (15.06.2018) nie posiadał żadnego konta bieżącego dla danego numeru NIP firmy. To bardzo dobra wiadomość – jeśli nasza firma była już klientem PKO, ale rachunek zamknęła, to jak najbardziej jest traktowana jako nowa :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawrzemy umowę o PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu wraz z kartą debetową PKO Biznes Partner w terminie do 14.08.2018. Ważne, aby w czasie wnioskowania wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczącym banku oraz podmiotów współpracujących i utrzymać zgody przez 12 miesięcy – inaczej premia nie zostanie wypłacona.

Od 25 zł do 500 zł premii

A co mamy go zgarnięcia? Całkiem sporo! Pierwsza z nagród to aż 500 zł jednorazowej premii. Aby ją jednak zdobyć powinniśmy podpisać umowę leasingu z PKO Leasing na kwotę min. 10 000 zł w ciągu +/-30 dni od daty otwarcia rachunku. Jeśli więc kupiłeś lub planujesz kupić np. auto „na firmę”, to ta oferta może ciekawa (o ile odsetki w leasingu PKO nie będą wyraźnie wyższe, niż np. w pakiecie dealerskim).

Druga z jednorazowych nagród to premia w wysokości 25 zł za przystąpienie do programu ZenCard (który pozwala na wirtualizowanie kart lojalnościowych na terminalu płatniczym). Nie jest to jednak opcja dla każdego – ale na szczęście z kolejnymi jest już znacznie lepiej.

Prawdopodobnie najłatwiejsze zwroty uzyskamy za opłacanie ZUSu oraz przelewanie podatku do Urzędu Skarbowego. Za każdy taki przelew na kwotę min. 250 zł bank zapłaci nam 25 zł miesięcznie, przez maksymalnie 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych. Oznacza to, że razem możemy zgarnąć pół tysiąca złotych – bez zbędnych kombinacji (oprócz ew. rezygnacji z rozliczenia kwartalnego lub nadpłacania podatku co miesiąc i dopłacania reszty co kwartał).

Kolejna opcja na 25 zł miesięcznie to zrealizowanie transakcji walutowych na kwotę min. 10 000 zł lub rozliczenie transakcji bezgotówkowych kartą kredytową PKO Euro Biznes na łączną kwotę min. 500 zł (w danym miesiącu).

Ostatnia premia przygotowana jest dla firm, które korzystają z terminali eService – jeśli w ciągu miesiąca nasz rachunek firmowy zostanie uznany kwotą min. 2000 zł z tytułu przetwarzania transakcji kartowych, to bank zapłaci nam 25 zł.

Maksymalna kwota premii, jakie możemy zdobyć w ciągu roku, to 2000 zł. Z punktu widzenia mikroprzedsiębiorcy realne jest minimum 500 zł – co i tak jest niezłym wynikiem.

Bank zobowiązuje się do wypłacania nagród w ciągu 90 dni od końca miesiąca, w którym spełnione zostały warunki promocji. Pamiętajmy, że przedsiębiorców nie obowiązuje zwolnienie z podatku, dlatego przychód będziemy musieli zaksięgować jako sprzedaż dodatkowa w książce przychodów i rozchodów (lub inaczej, zależnie od sposobu rozliczenia działalności).

Ile kosztuje PKO Konto Firmowe?

PKO Konto Firmowe to rachunek bezpłatny przez pierwsze 6 miesięcy (o ile posiadamy działalność krócej, niż rok). Później jego koszt może wynieść aż 25 zł miesięcznie, jednak z opłaty można zostać łatwo zwolnionym – wystarczy przelew do ZUS i wydanie 500 zł kartą debetową. Pierwsze 30 przelewów w miesiącu jest darmowych (w tym wszystkie do US i ZUS), a za kolejne płacimy 1 zł. Jeśli chodzi o kartę debetową – zapłacić możemy 30 zł w postaci opłaty rocznej, ale dopiero po roku użytkowania.

Ile kosztuje PKO Rachunek dla Biznesu?

PKO Rachunek dla Biznesu przewidziany jest dla większych organizacji, dlatego koszty są nieco wyższe. Rachunek jest darmowy przez okres 6 miesięcy dla działalności będących na rynku krócej, niż 12 miesięcy. Później zapłacić możemy 49 zł miesięcznie, ale jeśli na konto wpłynie min. 50 000 zł, to opłata nie będzie pobrana. Koszt przelewu to 0,75 zł (darmowe do US/ZUS), a za kartę płacimy 30 zł po formie opłaty rocznej za kolejny rok (pierwszy za darmo).

Nie przegap!

Komentarze

 • czy ktoś się wypowie o leasingu w PKO?

  joseba Odpowiedz
  • Ja mam. Przypadkiem – PKO leasing przejął Raiffeisen Leasing i tak do nich trafiłem. Wszystko OK, system przejrzysty, jak.faktury są płacone regularnie – nie ma problemów (wiadomo). Nie wiem jak obecnie ze stawkami, ale wszystko to kwestia negocjacji.

   jaa
 • Realne jest minimum 600 zł, a nie 500 zł (12×25+12×25). Wydanie kartą kredytową 500 zł też nie powinno być trudne, czyli razem mamy ok. 900 zł standardowo korzystając z konta i karty.

  Tomq Odpowiedz
 • Pytanie trochę z innej beczki. Po kilkunastu latach PKO stwierdziło, że zamieni mi konto na takie, gdzie brakuje tylko opłaty za zalogowanie do bankowości internetowej. Zastanawiam się nad kontem AURUM, mogę spełnić warunki bezpłatności, jednak wkurzyli mnie swoim działaniem, i w sumie nie widzę powodu, żeby dalej do nich wpływało moje wynagrodzenie. Jutro jestem umówiony z doradcą , poinformowałem go o moim podejściu przez telefon, obiecał coś przygotować na rozmowe ze mną. Na jakie benefity mogę liczyć? Jakie dodatki można wynegocjować?

  Mateusz Odpowiedz
  • Chodzi mi o podanie przykładów co komu udało się uzyskać podczas takich negocjacji. pozdrawiam zarabiających na bankach :)

   Mateusz
 • W artykule brakuje jeszcze jednej możliwej premii.
  Jest jeszcze w regolaminie paragrf 7 punkt 5
  5) rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych kartą kredytową PKO Euro Biznes na łączną kwotę min.
  500 zł – premia 25 zł,
  czyli wydając 500zł debetówką i 500zł kredytówką, robiąc przelewy do ZUS i US mamy 75zł co miesiąc.

  Gerard Odpowiedz
 • Czy dostaliście już premie w tej promocji? bo u mnie jeszcze żadnej „nagrody” nie ma…

  Fres Odpowiedz
  • Jesli zgodnie z regulaminem powinienes dostac premie a nie dostales, to musisz zlozyc reklamacje (np. wiadomosc w systemie www po zalogowaniu). Ja tak zrobilem i odpisali ze z winy banku nie zaznaczyli zgody marketingowej, po czym otrzymalem premie tylko za jeden zalegly miesiac, nie dostalem jeszcze za trzy zalegle miesiace, dopiero po drugiej reklamacji wyplacili cala zalegla kwote, ale w sumie trwalo to ponad 2 miesiace.

   Tomq
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy