250 zł za założenie Konta Jakie Chcę oraz 50 zł za konto dziecka (+1,5% na lokacie i 1% moneybacku)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Santander Bank Polska z premią za założenie konta osobistego. W zamian za spełnienie prostych warunków będziemy mogli zgarnąć 200 zł na start, 50 zł w programie poleceń oraz 50 zł za założenie konta dziecku. A do tego ciągle możemy skorzystać z Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 1,5% oraz z moneybacku pozwalającego na zgarnięcie 1% wartości opłacanych rachunków.

250 zł za założenie Konta Jakie Chcę

Twoje konto z premią 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który od 1.09.2019 nie posiadał żadnego konta osobistego w PLN w Santander Bank Polska. Posiadanie innych produktów tego banku (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji. W regulaminie pojawia się również zapis, że:

W promocji nie mogą uczestniczyć obecni i byli klienci banku, którzy od 1 kwietnia 2019 r. brali udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej Konta Jakie Chcę, Konta Jakie Chcę dla Młodych, Konta Jakie Chcę dla dziecka poniżej 18 r. ż. organizowanej przez bank lub inny podmiot, w ramach której otworzyli Konto Jakie Chcę, Konto Jakie Chcę dla Młodych, Konto dla dziecka poniżej 18 r. ż.

W skrócie: jeśli zamknęliśmy konto osobiste w Santander Bank Polska (dawny BZWBK) przed 1.10.2019, to spełniamy warunki, o ile nie było to konto zakładane w promocji. Jeśli natomiast zamykaliśmy konto otwarte w promocji, to zamknięcie musiało nastąpić przed 1.04.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla młodych. Karta debetowa do konta nie jest wymagana, choć jej posiadanie może ułatwić nam spełnienie dalszych warunków. Zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 31.10.2020, przy czym umowę o konto musimy zawrzeć do 15.11.2020. W chwili pisania tego prześwietlenia do wyboru była finalizacja umowy przez wizytę kuriera, choć regulamin dopuszcza również wideorozmowę (jeśli będzie taka opcja do wyboru).

200 zł na prostych zasadach

Co dalej? Aby zdobyć nagrodę w wysokości 200 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta powinniśmy:

 • zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł
 • wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych (kartą lub BLIKiem)
 • zalogować się do aplikacji Santander Mobile

Regulamin precyzuje, że spełniać warunki możemy w miesiącu założenia konta lub w kolejnym. Przykładowo dla umów o konto podpisanych jeszcze w październiku warunki spełniamy w październiku, listopadzie i grudniu albo listopadzie, grudniu i styczniu.

I to tyle! Nagroda w promocji zostanie wypłacona do 15.03.2021, o ile spełnimy wszystkie powyższe warunki i utrzymamy zgody marketingowe/EKK.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń

200 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto (wraz z kartą Mastercard) możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco inne: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego dla klientów prywatnych w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.07.2019. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł, przy czym co najmniej jedna transakcja musi być wykonana BLIKiem (reszta może być kartą i/lub BLIKiem). Obie czynności powinniśmy wykonać do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 31.10.2020 i więcej o niej pisałem w tym artykule.

50 zł dla dziecka

Oprócz 200 zł na start i 50 zł z polecenia Santander pozwala również na zgarnięcie kolejnych 50 zł – za założenie konta swojemu małoletniemu dziecku. Czym więcej dzieci – tym większa premia do zgarnięcia.

Jak zgarnąć tę premię? Wystarczy, że jesteśmy uczestnikiem promocji z premią 200 zł na start, spełnimy jej wszystkie warunki oraz złożymy wniosek o Konto Jakie Chcę dla swojego dziecka – za pośrednictwem Wideodoradcy banku. Będziemy mieć na to czas do 5.11.2020. Teraz wystarczy, że do konta dziecka będą wyrażone te same zgody, co do konta dorosłego i… premia nasza. Zostanie ona wypłacona najpóźniej do 15.03.2021.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

1,5% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi 1,5%.

Konto Jakie Chcę – opłaty

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę? To zależy. Do końca listopada obowiązują bowiem stare warunki zwolnienia z opłat, a od grudnia – nowe, łatwiejsze.

Do końca listopada prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bezpłatne – niezależnie od tego czy będziemy z niego aktywnie korzystać czy nie. Co więcej – posiadacze tego rachunku mogą całkowicie za darmo korzystać z przelewów natychmiastowych. Bez limitu!

Inaczej jest z kartą debetową, która możemy wyrobić wraz z kontem. Możemy za nią zapłacić 3 zł lub 5 zł, zależnie od wybranego wariantu. W tym pierwszym opłata jest stała (i nie można być z niej zwolnionym), natomiast w tym drugim – zwolnienie z opłaty następuje po wykonaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty. A że i tak je będziemy wykonywać, aby zgarnąć premię za wynagrodzenie, to wybór wydaje się w miarę oczywisty :)

Co, gdybyśmy chcieli skorzystać z wypłat z bankomatów? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat (czyli zakładamy Konto dla Młodych), to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę wiekową, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Co zmieni się w grudniu? Zarówno karta jak i konto będą mogły być płatne (6+8 zł), jednak zapewnienie wpływu na min. 500 zł oraz wykonanie jednej płatności kartą lub BLIKiem zwolni z opłat. Osoby młode konto mają natomiast ciągle bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dla kogoś kto dziecka nie ma oznacza to kolejne pogorszenie warunków: było 250zł za założenie konta KJCh. Sandander schodzi na psy.

  Drzeworyt Odpowiedz
  • Nie – w poprzedniej promocji było dokładnie tyle samo (200 zł + 50 zł w PP). Teraz po prostu doszło 50 zł dla dziecka. Więc warunki są takie same, a dla dzieciatych – nawet lepsze :)

   Michał
  • Chyba polepszenie, bo 1 lipca było 150 + 50 a teraz jest 200 + 50

   R
 • OK. Zwracam honor, co nie znaczy, że są lepsze oferty promocyjne i że kiedyś w PP było 80zł.

  Drzeworyt Odpowiedz
  • Kiedys to bylo kiedys, za KK bralo sie 500zl a teraz ludzie bija sie o 150zl.

   keton
  • @keton, niestety, słuszna uwaga, słabe czasy teraz nastały. Niby promocje nadal jakieś są, ale albo premie okrojone, albo większe wykluczenia, a do tego wszystko utrudnione i wydłużone w czasie.

   pws
 • Narazie nie ma opcji założenia konta przez wideorozmowę. A szkoda…

  owat Odpowiedz
 • Ech kolejna edycja i znowu się nie załapię bo zamknąłem konto zakładane w promocji 06.06.2019 :/

  marsid Odpowiedz
 • czyli odeszli juz od tego wykluczenia, ze premia nie nalezy się komus kto kiedykolwiek brał udział w promocji KJC?

  villemo09 Odpowiedz
 • Czy jeśli w santander miałem konto przez kilka lat (otwierane jeszcze jak nie było KJC) i zamknąłem je 28.08.2019 (data całkowitego zamknięcia rachunków już po okresie wypowiedzenie), to łapie się na tą promocję? Santander chyba nigdy nie zrobił promocji gdzie dawał pieniądze za otwarcie konta dla obecnych klientów? Pytam bo pamiętam, że KJC miałem kilka (być może przez promocję z Mastercard Priceless Specials – więc nie wiem czy to się liczy jako „otwarte w promocji”), jedno na pewno sie przekształciło w KJC, ale resztę na pewno otwierałem przez bankowość internetową. Jest jakaś opcja, żeby to sprawdzić? Infolinia? Czat? Podadzą mi takie informacje?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Podadzą :) swoją drogą regulamin nie mówi o posiadaniu konta otwartego w promocji przed 1.04.2019. tylko wyklucza: klientów którzy od 1 kwietnia 2019 r. brali udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej, jeśli brałeś przed tą datą to w mojej interpretacji mogłeś je zamknąć po 1.04.20119.

   Dzikus
 • Czy konto dla dziecka jest obarczone jakimiś opłatami stałymi? Czy trzeba w nim też realizować jakieś płatności, itp.?

  Mateusz Odpowiedz
 • Kumulacja promocji kolejne 20 zł do empiku za aktywacje mobilnego podpisu :
  https://www.santander.pl/lp/jesienna-promocja

  bolek Odpowiedz
  • Dzięki za info! Zrobione 3x, ale jakoś nie wróżę sukcesu, ze względu na datę startu promocji i małą pulę nagród. Do tego ten zapis w regulaminie o 2000 rejestracji, a nagród tylko 1300 szt. Poza tym nie ma potwierdzenia mailowego rejestracji, jak to zwykle bywało ostatnio np. przy konkursach i udało mi się wysłać formularz z danymi 2 razy. Screeny porobione na wszelki wypadek i obym się pozytywnie zdziwił za miesiąc, że jednak się udało.

   pws
  • pws promocja trwa od jakiegoś czasu ALE dopiero dziś pojawiła się na stronie Santander a więc była to promocja o której mało kto mógł wiedzieć. Szansa jest moim zdaniem;)
   Nieraz było tak że jakaś promocja trwa ale na początku odrazu nie jest reklamowana.

   bolek
  • @bolek, tak to prawda, w Santa jest tak prawie zawsze, że pojawia się z opóźnieniem, tak więc mam nadzieję, że się uda, skoro tak jest (ja nie sprawdzałem czy była wcześniej).

   pws
  • Potwierdzam, że wczoraj tej promo nie było na ich stronie. Powinno się więc udać.

   jankos
 • Dzieki – tez na kilku kontach polecialo :)
  A nagabywali mnie o ten mobilny podpis juz od jakiegos czasu. Za darmo nie wlaczam …

  keton Odpowiedz
 • W którym pliku banku znajduję się regulamin tej promocji?

  Janek2522525 Odpowiedz
 • Adminie ile trzeba mieć komentarzy napisanych aby mieć jak inni przy swoim nicku „Wyjadacz” ?

  bolek Odpowiedz
  • Heh, zauważyłem, że to oznaka weteranów, adminowi chyba się znudziło oznaczanie, dawno nikogo nowego nie widziałem. Gdyby to ode mnie zależało, to Ty być to dostał choćby za podzielenie się z nami informacją o możliwości wyjadania po x × 3600 punktów, gdzie x→+∞… 😃

   Don Quijote de la Mancha
  • Haha dzięki Don :)

   bolek
  • Admin postuluję o dodanie Wyjadacza dla bolka, zasłużył się dla tutejszej społeczności.

   majaa
  • A można więcej o tej nieskonczonej wisience :)?

   marjanosek
 • O!

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Witam.

  Ile jest czasu na otwarcie lokaty 1.5 % po założeniu konta?

  Darek Odpowiedz
 • Czy ktoś miał problemy z otrzymaniem nagrody 200zł? Ja otworzyłem konto w październiku 2020 i do tej pory nie otrzymałem nagrody. Gdzie mogę to reklamować?

  Chaosinme666 Odpowiedz
  • Ja tak samo, ale niby mają czas do 15.3. Jak 16 nie będzie, będę reklamował.

   Paweł
  • Tylko w sumie nie wiadomo gdzie składać reklamacje? Landingpage’a już nawet pewnie nie ma :/

   Chaosinme666
  • Jak to gdzie składać? W Banku? W jaki sposób? Określony odpowiednim regulaminem? :) znalezienie opcji złożenia reklamacji po zalogowaniu zajmuje mniej czasu niż napisanie komentarzy :)

   Dzikus
 • czy ktoś dostał? ja dalej nic..

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
 • ja nie mam

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
 • Otrzymałem sms z banku że otrzymałem nagrodę i będzie ona wypłacona. Zobaczymy ;)

  Chaosinme666 Odpowiedz
 • Do mnie sms przyszedł, kasa wypłacona. Do żony jeszcze nic,

  Paweł Odpowiedz
 • Potwierdzam. Kasa na koncie zaraz po otrzymaniu sms z informacją o promocji.

  Darek Odpowiedz
 • Żona nie dostała premii, napisaliśmy reklamację.

  Paweł Odpowiedz
  • Ciąg dalszy – po miesiącu ten pseudo bank stwierdził, że żona nie wypełniła warunków promocji w listopadzie – 4 transakcje zamiast 5. Sprawdziliśmy w historii – no jest 5. Napisaliśmy odwołanie do tych pajaców, dosyć szybko przyszła odpowiedź, że wypłacą łaskawie nagrodę do 30.4. Dobrze, że nie za rok. Czekamy…

   Paweł
  • Po reklamacji do reklamacji w końcu łaskawcy wypłacili. Dramat przy prostej promocji, a co dopiero mieć hipotekę w takim pseudobanku.

   Paweł
 • U mnie również brak premii, zgłoszona reklamacja

  szeejq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy