250 zł za założenie Konta Jakie Chcę, czyli wyższa premia i łatwiejsze warunki! (+2% na lokacie i 1% moneybacku)

Zakończona

Ruszyła promocja Santander Bank Polska z premią za założenie konta osobistego. W zamian za spełnienie prostych warunków tym razem będziemy mogli zgarnąć aż 200 zł na start oraz 50 zł w programie poleceń. A do tego ciągle możemy skorzystać z Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2% oraz z moneybacku pozwalającego na zgarnięcie 1% wartości opłacanych rachunków.

250 zł na start od Santander

Twoje konto z premią 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który od 1.09.2019 nie posiadał żadnego konta osobistego w PLN w Santander Bank Polska. Posiadanie innych produktów tego banku (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji. W regulaminie pojawia się również zapis, że:

W promocji nie mogą uczestniczyć obecni i byli klienci banku, którzy od 1 kwietnia 2019 r. brali udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej Konta Jakie Chcę, Konta Jakie Chcę dla Młodych organizowanej przez bank lub inny podmiot, w ramach której otworzyli Konto Jakie Chcę, Konto Jakie Chcę dla Młodych.

W skrócie: jeśli zamknęliśmy konto osobiste w Santander Bank Polska (dawny BZWBK) przed 1.09.2019, to spełniamy warunki, o ile nie było to konto zakładane w promocji. Jeśli natomiast zamykaliśmy konto otwarte w promocji, to zamknięcie musiało nastąpić przed 1.04.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla młodych. Karta debetowa do konta nie jest wymagana, choć jej posiadanie może ułatwić nam spełnienie dalszych warunków. Zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 30.09.2020, przy czym umowę o konto musimy zawrzeć do 15.10.2020. W chwili pisania tego prześwietlenia do wyboru była finalizacja umowy przez wizytę kuriera.

200 zł na prostych zasadach

Co dalej? Aby zdobyć nagrodę w wysokości 200 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta powinniśmy:

 • zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł
 • wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych (kartą lub BLIKiem)
 • zalogować się do aplikacji Santander Mobile

Regulamin precyzuje, że spełniać warunki możemy w miesiącu założenia konta lub w kolejnym. Przykładowo dla umów o konto podpisanych we wrześniu warunki spełniamy we wrześniu, październiku i listopadzie albo październiku, listopadzie i grudniu.

I to tyle! Nagroda w promocji zostanie wypłacona do 15.02.2021, o ile spełnimy wszystkie powyższe warunki i utrzymamy zgody marketingowe/EKK.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń

200 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto (wraz z kartą Mastercard) możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco inne: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego dla klientów prywatnych w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.07.2019. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł, przy czym co najmniej jedna transakcja musi być wykonana BLIKiem (reszta może być kartą i/lub BLIKiem). Obie czynności powinniśmy wykonać do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 31.10.2020 i więcej o niej pisałem w tym artykule.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

2% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi 2%.

Konto Jakie Chcę – opłaty

Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bezpłatne – niezależnie od tego czy będziemy z niego aktywnie korzystać czy nie – płacimy 0 zł. Co więcej – posiadacze tego rachunku mogą całkowicie za darmo korzystać z przelewów natychmiastowych. Bez limitu!

Inaczej jest z kartą debetową, która musimy wyrobić wraz z kontem. Możemy za nią zapłacić 3 zł lub 5 zł, zależnie od wybranego wariantu. W tym pierwszym opłata jest stała (i nie można być z niej zwolnionym), natomiast w tym drugim – zwolnienie z opłaty następuje po wykonaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty. A że i tak je będziemy wykonywać, aby zgarnąć premię za wynagrodzenie, to wybór wydaje się w miarę oczywisty :)

Co, gdybyśmy chcieli skorzystać z wypłat z bankomatów? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat (czyli zakładamy Konto dla Młodych), to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę wiekową, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Nie przegap!

Komentarze

 • W końcu jest 150zł czy 200zł na start ??

  IreneuszN Odpowiedz
 • Jeśli zamknąłem konto (zakładane w promocji) 06.06.2019 to mogę skorzystać z tej promocji czy nie?

  marsid Odpowiedz
  • „W promocji nie mogą uczestniczyć obecni i byli klienci banku, którzy od 1 kwietnia 2019 r […]”
   – pytasz, podając datę czerwcową, tak więc się nie łapiesz.

   Adam K.
  • No tak myślałem.No nic, trzeba czekać na kolejną edycję, bo widzę przesuwają te daty cały czas.

   marsid
  • Są dwa warunki: jeśli miałeś konto bez promocji, to wystarczy jego brak od 1.09.2019. Jeśli natomiast zakładałeś konto w promocji, to obowiązuje data 1.04.2019. Czyli zamknięcie 6.06.2019 konta w promocji = za późno.

   Michał
  • Zakładałem w promocji za przelew wynagrodzenia, czyli się nie łapię.

   marsid
  • Troszkę nie kumam albo źle czytam regulamin, ale wyraźnie jest napisane że promocja nie dotyczy tych którzy mieli konto po 01.09.2019 i w następnym podpunkcie jest zapis że nie dotyczy tych którzy od 01.04.2019 brali udział w promocyjnej sprzedaży konta. Więc jeśli otworzyłem je wcześniej np w styczniu i zamknąłem w maju to jak najbardziej spełniam oba warunki więc wydaje mi się że w interpretacji regulaminu jest błąd ;)

   Lelo
 • 2% na lokacie mobilnej w skali roku? Tak w ogóle, to jakie oprocentowanie jest najbardziej korzystne – w skali roku?

  Justyna Odpowiedz
 • Najbardziej korzystne jest jak najwyższe, a obecnie trudno o wyższe, niż 2%, nawet w promocjach.
  2% w skali roku na 4 miesiące, czyli w 1/3 roku dostanie się 2/3, czyli 0,67% odsetek, czyli 67 zł od każdych 10000 zł, czyli 134 zł od 20000 zł (od tego zostanie potrącony podatek 19%).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • A jak jest 2% w skali miesiąca?

   Justyna
  • Oprocentowanie zawsze się podaje w skali roku, żeby łatwiej było porównywać.

   Gdyby ktoś oferował 2% w skali miesiąca, to w skali roku wynosiłoby to 2 × 12 = 24%. Ale tak się nie podaje.

   A odwrotnie: 2% w skali roku daje w ciągu miesiąca 2 ÷ 12 = 0,17%, czyli przed opodatkowaniem 17 zł odsetek od każdych 10000 zł (dokładna wartość zależy od długości miesiąca 28–31 dni).

   Don Quijote de la Mancha
  • To dobrze, że nawet uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej chcą oszczędzać. Nowy narybek na blogu.

   Tomko
  • @Tomko, ja dawno w szkole nie byłem — w której klasie teraz uczą takich rzeczy?
   Coś tak podejrzewam, że nie tylko w pierwszej klasie, ale też przez całą podstawówkę raczej w ogóle… A kto wie, czy później, chyba że na jakichś profilach matematycznych lub ekonomicznych…

   Don Quijote de la Mancha
  • Myślę, że warto zacząć od SKO, od tego wszystko się zaczęło :)

   abc
  • Hehehe, to ja nawet pamiętam, to była taka brutalna nauka. Ale tam właśnie w ogóle nie uczono o oprocentowaniu, z tego prostego powodu, że SKO było nieoprocentowane… Natomiast inflacja zapieprzała, a nawet galopowała…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ciekawe czy w tym SKO były jakieś malwersacje, przekręty ? ;)) ps. dyro szkoły pewnie był i prezesem SKO ?

   yosa
  • Wystarczającym przekrętem było zgarnięcie od dzieci pieniędzy na nieoprocentowany rachunek w czasach wysokiej inflacji…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha nie wiem jak teraz uczą, ale mnie coś świta o procentach w drugiej lub trzeciej klasie podstawówki. Zresztą kto miał wtedy konto w banku, wypłata szła do rączek i zaraz znikała ;-).

   Patrząc na pytanie na które cierpliwie odpowiadałeś to nie uczą w ogóle… niczego.

   Tomko
  • Za moich czasów także o procentach coś było (choć niemal na pewno dużo później, niż w 2–3 klasie). Ale właśnie zupełnie abstrakcyjnie, bez przełożenia na praktyczne informacje na temat oprocentowania kredytów czy depozytów; oczywiście bez tłumaczenia pojęć używanych w bankowości, typu „oprocentowanie w skali roku”.

   (Czasem ktoś mi sugeruje, że powinienem temu państwu wyrażać wdzięczność i radość z opłacania podatków, gdyż zyskałem możliwość uczestnictwa w państwowej edukacji — sorry, za taką „edukację” to ja w normalnym państwie do końca życia dostawałbym odszkodowanie. A sądząc po tych współczesnych filmikach z osobnikami nie rozróżniającymi średnicy i obwodu, to obecnie nie jest lepiej.)

   Don Quijote de la Mancha
  • Masz rację – nawet gdyby określić wartość tej „edukacji” to jestem pewien, że już dawno spłaciłem swój dług wobec systemu i to pośrednio samą złodziejską belką :-)

   Tomko
 • A późniejsze zamknięcie konta w Santanderze łatwe, przez internet, czy tylko w oddziale ?

  yosa Odpowiedz
  • Latwe, przez telefon. Zamykalem tak ostatnio kilkadziesiat. I dosc szybko poszlo. Przy 1 to pewnie z 5 min…..

   keton
 • Takie pytanko mam, Santander ma wpłatomaty, czy mogę wpłacić gotówkę na konto innego banku? Ktoś już tak próbował imożna? Jeśli tak czy nie wiążą się z tym jakieś prowizję?

  ZICHI Odpowiedz
  • Chyba nie, wpłatomaty bankowe są tylko do wpłat na konto danego banku.

   Ja właśnie ciągle mam stare Konto Wyższej Jakości Aliora, pod względem oferty znakomite, bo po spełnieniu tylko warunku wpływu wszystko (oprócz przewalutowań) jest tam bezpłatnie, łącznie z wszystkimi wpłatomatami, ale… w praktyce i tak oznacza to tylko Planet Cash i Euronet.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dostałem 1 zł dziennie od Santander za płatności BLIK- utrzymanie klienta. Czy mogę wesprzeć się „pomagaczami”?

  tomcio22222p Odpowiedz
 • Przy trzech kontach ma to znaczenie. Może ktoś potwierdzić?

  tomcio22222p Odpowiedz
  • @tomcio22222p możesz potwierdzić czy udało Ci się znaleźć jakiś „pomagacz” w tej ofercie utrzymaniowej?

   Bogy
 • Rozumiem, że jak konto w Santander (BZWBK) posiadałem 5 lat i zamknąłem przez wrześniem zeszłego roku (2019) to się łapie na tą promocję? Chyba nie było żadnych promocji, które dawały by premię przy założeniu kolejnego Konta Jakie Chcę (zawsze jest „dla nowych)? Pytam, bo pamietam, że tych kont miałem kilka, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć dlaczego ;)

  ceglaaa Odpowiedz
 • Trzeba wyrabia kartę czy nie? W tekście na początku jest, że nie jest obowiązkowa a później że trzeba wnioskować o konto wraz z kartą Mastercard

  Paweł Odpowiedz
 • Santander wprowadza od 1 grudnia 2020 zmiany w cenniku.
  Obsługa konta Jakie Chcę 6zł. Obsługa karty Dopasowanej 8zł.
  Ale jest warunek zwolnienia z opłaty: wpływ na konto co najmniej 500 zł oraz co najmniej: 1 płatność kartą lub płatność BLIK w miesiącu, którego dotyczy opłata.

  seba.21 Odpowiedz
  • Podrzucisz proszę maila ze zmianami / PDF na livesmarterpl na gmailu?

   Michał
  • Wysłałem. Kilka zmian także na plus.
   Dzisiaj przyszło w liście papierowym do brata, bo ma ustawioną komunikację tradycyjną, papierową. W bankowości elektronicznej u mnie na razie żadnego info nie ma.

   seba.21
  • Ja pier… drugie Pekao nam wyrasta. A tak się cieszyłem, że przynajmniej Santander jest bezwarunkowo darmowy (mówię o samym ROR).

   Adam K.
 • Czy trzeba wysyłać skan dowodu?

  nik Odpowiedz
 • Czy określono, że wpływ na konto musi być np. z pensji czy można sobie co miesiąc przelewać ze swojego drugiego rachunku bankowego?

  Natka Odpowiedz
 • Czyli rozumiem, że po trzech miesiącach (oczywiście o ile zdąży nam wpłynąć nagroda za otworzenie konta) możemy zamknąć konto bez żadnych kar umownych/zwrotu nagrody?

  martus1811 Odpowiedz
 • Czy określono, że wpływ na konto musi być np. z pensji czy można sobie co miesiąc przelewać ze swojego drugiego rachunku bankowego?

  ra Odpowiedz
 • Pojawiła się promocja 50 zł za jednokrotny wpływ wynagrodzenia. Oczywiście dla zaproszonych.

  gajowy Odpowiedz
 • Wydaje mi się że w interpretacji przez Admina regulaminu jest błąd bo jest zapis informujący że w promocji nie mogą brać udziału osoby które brały udział w akcji promocyjnej organizowanej po 01.04.2019 natomiast admin w interpretacji zapisał że osoby biorące udział w promocji musiały takie konto zamknąć przed 01.04.2019 i wydaje mi się że tu jest błąd.

  Lelo Odpowiedz
  • Jeśli zamknęliśmy konto z promocji przed 1.04.2019 (i później nie mieliśmy już otwartego) to znaczy, że raczej nie korzystaliśmy z promocji po 1.04.2019 :)

   Michał
 • A jeśli wzięliśmy udział w promocji przed 01.04.2019 i jednocześnie zamknęliśmy konto przed 01.09.2019 to również łapiemy się do promocji według tego co w regulaminie.

  Lelo Odpowiedz
 • Witam uczestników promocji. Dostał ktoś 200 zł gwarantowanej nagrody, mieli wypłacić 15.02.2021.
  Wszystkie warunki spełnione, zgody na TAK, konto aktywne, brak wpływu.

  Rob231 Odpowiedz
 • Sukces.

  Reklamacja złożona ( przez bankowość internetową ) 16.02.2021. Po przypomnieniu się ( po 12 dniach roboczych) okazało się, że została „przypisana do niepoprawnej kategorii ” tj. do promocji bieżących. Na odpowiedź czekałbym do końca świata. W pierwszym zdaniu reklamacji podana została nazwa promocji, z jakiego dnia i czego dotyczyła. Mimo to „zła kategoria”. Prawie na pewno reklamacje czyta „algorytm” lub sztuczna inteligencja.

  Następnego dnia rano od razu odpowiedź : reklamacja rozpatrzona negatywnie przez starszą specjalistkę z działu reklamacji. Powód?
  W listopadzie wykonane 2 transakcje Blikiem, zamiast wymaganych 5 ( wniosek 30.09, konto otwarte 7.10, transakcje i wpływy należało wykonać w miesiącach 10/11/12 lub 11/12/01).
  W rzeczywistości transakcji wykonanych 7, w tym 5 x 1.11.2020 :).

  Tego samego dnia przyjęte przez konsultanta odwołanie. Mimo dokładnego wskazania faktycznego stanu i że dział reklamacji ma tym razem przejrzeć całą historię rachunku, po kolejnych telefonach, a było ich kilka ( należy pamiętać o zapisywaniu z kim i kiedy się rozmawia) ponownie bank nie uznał reklamacji. Tak, druga starsza specjalistka nie była w stanie odnaleźć 5 transakcji Blikiem z 1.11.2020 ( na wszelki wypadek zapisałem wyciąg i historię wszystkich transakcji Blikiem w pliku PDF ;) ).
  25.03.2020 kolejne odwołanie przez infolinię, tym razem poprosiłem konsultantkę o przesłanie działowi reklamacji ZRZUTU EKRANU historii rachunku z widocznym transakcjami Blikiem z 1.11.2020.
  Wreszcie dziś, po tak długim czasie oczekiwania i licznych telefonach, nastąpił wpływ na konto.
  Jak długo żyje ( korzystałem z bardzo wielu banków i promocji) nie spotkałem się zjawiskiem „zbiorowego niedowidzenia” wykonanych operacji na rachunku.

  Uważajcie na Santander ( swoją droga klientem banku jestem trzeci raz, dawniej BZWBK ).

  Rob231 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy