W końcu więcej! 250 zł za założenie konta osobistego + 8% na OKO od ING Banku Śląskiego

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji ING Banku. Tym razem za założenie Konta Direct lub Konta Mobi (dla młodych) możemy zyskać więcej, bo do 250 zł premii. A dla oszczędzających ciągle czeka 8% do łącznie 800 000 zł na dwóch kontach oszczędnościowych.

250 zł za konto osobiste w ING

Do 250 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego w ING Banku od 1.10.2021 do 19.01.2023. Bank zaznacza również, że:

Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki). Musisz być naszym nowym klientem.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji, tak samo jak wnioski złożone przez bankowość internetową Moje ING.

Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny. Pamiętajmy jedynie, że przelew musimy wykonać z banku w którym nas uprzednio zweryfikowano (mają nasz wzór podpisu) i dane (nazwisko, adres) są takie same.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych.

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 30.03.2023.

Warunki zdobycia 250 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 120 zł za spełnienie prostszych warunków albo 250 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 120 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 30.06.2023 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 14.07.2023, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa.

Nagrodę możemy jednak zwiększyć o 130 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • wykonać min. 3 płatności bezgotówkowe BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymać wpływy w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest
  Uczestnik. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

 • założyć min. jeden Cel Oszczędnościowy na otwartym w promocji OKO
 • posiadać na dzień 19.04 na założonych celach (min. jednym) sumę sald min. 300 zł (np. wpłacając co miesiąc po 100 zł)

Powyższe warunki powinniśmy spełnić do 30.06.2023. W takim wypadku wypłacana premia będzie wynosiła 250 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 120 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 31.05.2023. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 16.06.2023 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 130 zł? Spełnić dodatkowo poniższe warunki w tym samym terminie:

 • założyć Smart Saver i odłożyć na nim min. 30 zł na dzień 31.05
 • wykonać min. 3 transakcje BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)

8% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym

Oprócz premii na start ING oferuje w tej chwili wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Nowi klienci zgarną 8% do 400 000 zł, a osoby przynoszące do banku nowe środki (obecni, ale tez nowi klienci) zgarną kolejne 8% do 400 000 zł. Szczegóły obu promocji w osobnym prześwietleniu.

Ile kosztuje Konto Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Cytuję „posiadać na dzień 19.04 na założonych celach (min. jednym) sumę sald min. 300 zł (np. wpłacając co miesiąc po 100 zł)” – na 30.06.2023 trzeba mieć 300 zł na OKO według regulaminu.

  Krisu Odpowiedz
 • Kiedyś pisałeś kiedy wycofać środki z konta Millenium by nie liczyły się do salda początkowego. Dałoby się tak ostrzegać w ING?

  bbc Odpowiedz
 • Za duzo zabawy dla 250 zl i to dopiero za pół roku 😆

  paolo Odpowiedz
 • Kiedyś pisaliście że trzeba wyjąć wyjąć kasę z konta oszczędnościowego Millenium by nie załapać się na liczenie salda początkowego. Może to wrócić dla ING?

  bbc Odpowiedz
 • Hej, proszę o przypomnienie, czy do tych 300zl potrzebnych do darmowej karty wliczają się płatności internetowe blik czy tylko kartą?

  mmmajki Odpowiedz
  • Tylko karta. Nie sprawdziłem i przekonałem się dopiero gdy mi zabrali 7 zł także przestrzegam;)

   Heniutek
 • Czy są jakieś zakazane MCC dla płatności kartą?

  Beata2 Odpowiedz
 • A co zrobić, jeśli pojawia mi się komunikat „Umów się w miejscu spotkań…”. Miałem konto w ING kilka lat temu, ale już dawno wszystko zamknięte…

  broker Odpowiedz
  • Podbijam pytanie, nie mam opcji założenia konta bez umówienia spotkania. Celowałam w przelew weryfikacyjny.
   Nie miałam wcześniej konta w ING.

   Jaga
 • Warto zaznaczyć, że de facto nie jest to 8%. Dlaczego? Odsetki przychodzą od 1%, a na koniec dopiero (po tych 3 miesiacach) na pozostałe 7%. Oznacza to, że w trakcie mamy mniej odsetek, co procentuje na mniej. Finalnie dostałem 96% z tej kwoty, czyli jakieś 7,7%.

  Bartass89 Odpowiedz
  • Aż tak różnica? wg moich obliczeń jeśli tak liczą, to to 8% powinno odpowiadać 7,94%.
   Może miałeś część starych środków.

   keram7m
  • Być może masz rację. Prawdą jest, że tak liczą odsetki, natomiast po doliczeniu się, to nie miałem tam pełnych 3 miesiecy. Po prostu najpierw się tam zalożyło konto, wystąpił start 3 miesięcy, a dopiero potem wpłaciło, więc tu już ucieka coś.

   Bartass89
 • Na nieaktywnych rachunkach (niskie saldo i nie wpływają tam środki) uruchomiono właśnie promocję za aktywność: 4przelewy z obcego konta po 1000zł do końca lipca dzadzą 100zł + dodatkowe 20zł za wniosek o wypłatę na konto. To tak w skrócie.. u mnie oferta pojawiła się w apce i po zalogowaniu tkwi tam gdzie dzwonek/powiadomenia.

  Pola33 Odpowiedz
 • Czy w poprzednich edycjach też był ten zapis? „Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest
  Uczestnik”
  Czy to oznacza że sam sobie z innego banku nie mogę przesłać?

  aircrash Odpowiedz
 • Czy cele w ING są oprocentowane?

  raul_r2 Odpowiedz
 • 4) na 30 czerwca 2023 r. posiadaj Cele oszczędnościowe (minimum jeden) założone w czasie
  Promocji, których suma sald wynosi minimum 300 zł.

  raul_r2 Odpowiedz
  • A w opisie: posiadać na dzień 19.04 na założonych celach (min. jednym) sumę sald min. 300 zł (np. wpłacając co miesiąc po 100 zł)

   Skąd ta rozbieżność?
   Dobrze że sprawdziłem!

   raul_r2
 • Znowu jest promocja dla starych klientów „dla aktywnych” dot. przelewów, info i w aplikacji w Wiadomościach

  Ja123 Odpowiedz
 • Czy ktoś brał udział w promocji jako stary klient ing? Chce otworzyć konto ale okazało się, że mimo zamknięcia parę lat temu konta miałem cały czas aktywne moje ING. Już je zamknąłem i zastanawiam się po ilu dniach można znów otworzyć konto i czy nie ma żadnych problemów? Z góry dzięki za pomoc

  McKwacz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy