1500 lub 2500 zł za konto CitiGold, czyli odpowiednik lokaty 1,85% lub aż 3,08% w Citibanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, którą opisywałem dwa miesiące temu jako całkiem ciekawy odpowiednik… lokaty. Tym razem będziemy mogli zyskać jeszcze wyższą premię za ulokowanie swoich oszczędności – co w przeliczeniu da nam tyle, co na lokacie z oprocentowaniem 1,85% lub 3,08% w skali roku!

Citigold: 2500 zł na start

1,85% bez haczyków

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku – czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego tego banku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów (jak karta kredytowa) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto Citigold za pomocą dedykowanej strony promocji. Do wyboru mamy wypełnienie prostego formularza kontaktowego (konsultant oddzwoni do nas w ciągu 48 godzin) lub kontakt z dyrektorem regionalnym. Pamiętajmy, że niezależnie od oferty konieczne jest zaakceptowanie / podpisanie regulaminu promocji w ciągu max. 10 dni.

Bank zastrzega również, że w promocji obowiązuje limit 275 uczestników. Mało? Tak, ale mówimy o koncie premium, które zakłada baaardzo mało osób. W razie wyczerpania limitu zaktualizuję wpis (w poprzedniej edycji limit był niższy, a nie został wyczerpany).

Co dalej? Po otwarciu konta konieczne będzie spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze: zalogowanie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile najpóźniej do końca czwartego pełnego miesiąca po otwarciu konta. Przykładowo otwierając konto w kwietniu warunek musimy spełnić do końca sierpnia.

Po drugie: również do końca czwartego pełnego miesiąca, w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych powinniśmy utrzymać saldo środków co najmniej 400 000 zł. Bierzemy tu pod uwagę sumę środków na wszystkich rachunkach uczestnika (również konto oszczędnościowe czy inne konta osobiste).

W naszym przykładzie saldo powinniśmy utrzymać od maja do lipca lub od czerwca do sierpnia.

I to tyle! Nagroda w wysokości 1500 zł zostanie zaksięgowania na naszym rachunku do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (o ile nie został zamknięty / przekształcony na inny typ rachunku). Możemy więc łatwo policzyć, że lokując 400 000 zł na okres 3 miesięcy zyskamy 1500 zł – co odpowiada lokacie z oprocentowaniem 1,85% brutto.

Aż 3,08% z dodatkowym warunkiem

A jak podwyższyć oprocentowanie do tytułowych 3,08% brutto (czyli o kolejne 1000 zł)? Wystarczy, że do końca czwartego pełnego miesiąca kalendarzowego spełnimy jeden z poniższych warunków:

 • suma zrealizowanych zleceń w kantorze walutowym w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych wyniesie co najmniej 100 000 zł
 • posiadamy udzielony przez Citibank (i pozostający do spłaty) produkt hipoteczny
 • wartość portfela inwestycyjnego (z wyłączeniem depozytów) przynajmniej na koniec jednego miesiąca wyniesie równowartość 100 000 zł (osobiście posiłkowałbym się produktami z mniejszym ryzykiem, jak fundusze pieniężne czy obligacje korporacyjne dużych firm)

Ile kosztuje konto Citigold?

Konto Citigold może kosztować 220 zł miesięcznie, jednak utrzymanie salda (łącznie na wszystkich rachunkach) na poziomie min. 400 000 zł zwalnia z tej opłaty, a jeśli saldo wyniesie min. 200 000 zł, to opłata pobierana jest w połowie. Warunek ten idealnie pokrywa się z wymogami promocji, choć w miesiącu oczekiwania na premię musimy zdecydować czy ponosimy opłatę, czy trzymamy środki zmniejszając nieco swoje efektywne oprocentowanie.

Oprócz tego Citigold ma sporo plusów. Karta debetowa jest darmowa, tak samo zresztą jak wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie. Możemy również korzystać z Citigold Lounge Pass, czyli możliwości wejścia do saloników Executive Lounge na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach za darmo 2 razy w miesiącu. Kto tam był (zwłaszcza w erze przedcovidowej) ten wie, że (za darmo) warto.

Klienci Citigold uzyskują również kredyt hipoteczny na korzystniejszych warunkach od „normalnych” klientów banku – nie ma opłat za wcześniejszą spłatę czy nadpłatę, brak jest konieczności posiadania ubezpieczenia od utraty pracy, a marża wynosi 1,89% lub 1,99% w zależności od wybranej prowizji (0,5% / 0%). O szczegóły sugeruję spytać doradcę, którego zresztą możemy odwiedzić np. w oddziale Citigold w biurowcu Q22 w Warszawie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam, czy ktoś z czytających bloga założył może te konto? Chciałbym prosić o informację, jak przebiega procedura zakładania (czy ktoś z banku dzwoni celem weryfikacji,czy też cały proces można przejść online)? Niestety ja z powodu karencji nie mogę założyć tego konta, dlatego pomyślałem o Mamie, żeby dla niej założyć. Ale jest to osoba starsza i nie chcę jej narażać na rozmowy z konsultantami, bo się bardzo nimi stresuje… Będę wdzięczny za konkretne informacje:)

  Michał Odpowiedz
  • Stresuje… to pomyśl jeszcze, że będziesz musiał to załatwić ze skarbówką.
   A jak nie jesteś singlem, to może Cię to nawet kosztować. To tylko sugestia, ogólnie nie znam się i nie pytaj :)

   keram7m
  • Hmm, sorry za brak zorientowania w temacie z mojej strony, ale czy mógłbyś sprecyzować o co chodzi z tą skarbówką? W przeszłości zakładałem na Mamę lokaty na kilkaset tysięcy i nigdy nie miałem (ani ona) żadnych kontaktów z US z tego tytułu…
   Dodam, że w tym przypadku chodziłoby tylko o „zgarnięcie” tych 1500 zł…
   PS. Dodam jeszcze, że jestem singlem;)

   Michał
  • Jak to były pieniądze Mamy, a nie przelew Twojej dużej kwoty na konto Mamy, to ok, inaczej podatek od darowizn

   Ja123
  • jak przelewasz między kontami Twoimi i Mamy duże kwoty, to w grę wchodzą darowizny. Mam nadzieję, że nie robisz tego bezrefleksyjnie…

   abc
  • Dodajmy, że podatku nie będzie w pierwszej grupie pokrewieństwa o ile się taki przelew zgłosi do US jako pożyczkę lub darowiznę.

   Skylla
  • Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i uświadomienie:) Reasumując – „wyleczyłem” się z zamiaru założenia tego konta;) Wprawdzie 1500 zł na ulicy nie leży, ale lepiej nie kusić losu i nie narażać się na dodatkowe stresy;)

   Michał
 • Czy te 100 000 PLN ulokowane w produkcie inwestycyjnym wlicza się do minimalnego salda 400 000 PLN?
  Czy można dać np. 300 000 PLN na konto oszczędnościowe, 100 000 PLN na inwestycje i zyskać 2500 PLN?

  Dodatkowo w regulaminie piszą, że nagroda jest zwolniona z PDoOF, a tymczasem art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca
  1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ogranicza do 2000 PLN jednofazową kwotę nagrody przy sprzedaży premiowej uprawniającej do tego zwolnienia – obawiam się, że US ten podział na 1500 PLN i 1000 PLN w zależności od spełnionych warunków może uznać za sztuczny i nakazać zapłacić podatek z odsetkami…

  Marcin H. Odpowiedz
 • Wygląda na to, że ofertę można połączyć z programem poleceń CitiGold: https://online.citibank.pl/formularz/konta/citigold/polecam-citigold/index.html !

  Marcin H. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy