Świetny pakiet: 270 zł za założenie CitiKonta + 660 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową!

Zakończona

Ruszyła kolejna odsłona promocji Citikonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe – bez spełniania jakichkolwiek warunków. Co więcej, bank zauważalnie podwyższył premię i uprościł warunki – zamiast 200 zł do zdobycia mamy już 270 zł (w gotówce). A oprócz tego ciągle czeka na nas 660 zł za wyrobienie karty kredytowej i 1% moneybacku dla osób, które skorzystają z obu promocji.

270 zł premii za CitiKonto

Nawet 270 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.09.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.03.2022, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 3000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

270 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 cześci.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 250 zł?

100 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić bardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w marcu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca kwietnia, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego maja.

Kolejne 100 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w marcu warunki spełniamy najpóźniej w maju.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×100 zł) i ostatnie 50 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca – w naszym przykładzie do końca czerwca.

Razem lepiej – 660 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 660 zł na start :)

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Zastanawia warunek wymiany 2000zł w kantorze. Ciekawi mnie ile pobiorą prowizji za przewalutowanie 1000zł do np. dolara i z powrotem ?

  Kleks Odpowiedz
 • Ostatnio chyba było jeszcze dodatkowo 50zł z tytułu polecenia….

  IreneuszN Odpowiedz
 • Kręciło, kręciło i się wywaliło. Jak to z biometrią bywa. Trzeba kończyć wniosek z kurierem.

  Pietia Odpowiedz
  • Na szczęście nie jest to wymóg regulaminu, więc zakończenie kurierem też jest OK

   Michał
 • A w złożeniu wniosku biometrycznie może przeszkadzać posiadanie bankowości internetowej i karty kredytowej?

  bolek Odpowiedz
  • Ja mam KK i dostęp do bankowości u nich od jakiś 5 lat. Konto zresztą też miałem ale zamknięte pod koniec sierpnia 2020 czyli w ostatnim możliwym momencie do skorzystania z tej promocji :) Kto wie – może to są powody, dla których otwarcie nie wyszło.

   Pietia
  • Ja też się właśnie łapie na tą karencję i się zastawiam.

   bolek
  • >>>w złożeniu wniosku biometrycznie może przeszkadzać posiadanie bankowości internetowej i karty kredytowej?
   Podobnież

   Bogdan
  • Tak , bank potwierdza problem z klientami, którzy coś mieli lub mają obecnie. Ponoć informatycy nad tym pracują, ale słabo im to idzie. Spokojnie można wtedy w trakcie rozmowy dokończyć proces zakładania konta. trzeba powysłuchiwać trochę marketingu i tyle jakieś 5-6 minut i konto otwarte.

   Andy59
  • Dokładnie Andy w poniedziałek złożony wniosek,biometria się nie udała. a dziś we wtorek telefon i umowa podpisana przez zatwierdzenie w bankowości internetowej bo mam już kartę kredytową.

   bolek
 • Michał ale jeśli założenie konta biometrycznie nie wyjdzie to chyba potem za kilka dni zadzwoni konsultant i umówi kuriera i dalej taki wniosek bierze udział w promocji?
  Bo z tą biometrią to różnie może wyjść lub nie wyjść.Szczególnie jak ktoś już posiada np. kartę kredytową i dostęp internetowy.

  bolek Odpowiedz
  • Do mnie w piątek zadzwonili i dokończyliśmy wnioskowanie. Pani zapewniała, że promocja wchodzi a rozmowa nagrywana więc… najwyżej będzie zabawa w reklamacje.

   Pietia
  • Już tłumaczę: proces jest biometryczny, natomiast jeśli się nie uda to sfinalizowanie telefoniczne jest jak najbardziej OK. Sam regulamin nie stawia wymogu finalizacji biometrycznej = nie będzie żadnego problemu :)

   Michał
 • A pytanie na spełnienie warunków mamy określony czas.To rozumiem że spełnie zarówno warunek zamiany waluty jak i warunek płatności blik nawet w pierwszym miesiącu założenia konta i mam spełnienie warunków z głowy?

  bolek Odpowiedz
 • Czy limit 3000 został już przekroczony?

  Michał Odpowiedz
 • Panowie znawcy. Chciałbym wypłacić euro. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

  Kupuje euro w kantorze Citi jadę do Niemiec (mam bliziutko) i wypłacam sobie euro w ramach tych 4 bezpłatnych wypłat w miesiącu. Czy to zadziała i nie nadzieję się na jakieś dodatkowe koszty?

  A dla większej cebuli pytanie bonusowe. Czy mogę kupić walutę np. w Revoulcie i ją przelać na subkonto w Citi?

  Dobrze wszystko rozkminiłem i nie będzie jakiś niespodziewanych kosztów? Ew inna możliwość :D

  gin Odpowiedz
 • Doszło wczoraj 100 zł :)

  bolek Odpowiedz
 • Ktoś wie czy „wynagrodzenie” wystarczy do 3. nagrody? Czy bez prawdziwego przelewu od pracodawcy trzeba jednak wymieniać walutę?

  Pietia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy