3,2% na Lokacie Jesienny Skarbiec dla nowych i 3% dla obecnych klientów neoBank

Od dzisiaj w neoBanku obowiązuje nowa tabela oprocentowania. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół – bank podniósł oprocentowanie swojej flagowej 3-miesięcznej energoLokaty dla nowych klientów do 3%. Oprócz tego w ofercie banku pojawiła się inna oferta dla nowych: Lokata Jesienny Skarbiec z oprocentowaniem wynoszącym, uwaga, 3,2% i czasem trwania 4 miesiące. Jakby tego było mało, bank przygotował również propozycję dla dawnych klientów z oprocentowaniem 3%. Szykuje się hit?

Lokata Jesienny Sejf

3,2% dla nowych klientów

Najwyższej oprocentowanie w neoBanku oferuje w tej chwili Lokata Jesienny Skarbiec. Możemy na niej ulokować od 1 000 do 1 000 000 zł na okres 4 miesięcy. Warunek jest jeden: musimy być nowym klientem, który albo otworzy konto osobiste, albo „Portfel Depozytowy”, czyli rachunek techniczny do obsługi lokat. Haczyki? Rachunek ten jest bezpłatny, ale każdy internetowy przelew krajowy kosztuje 40 groszy.

Niemal identyczne warunki ma energoLokata 3M Plus. Tu zgarniemy 3% w skali roku, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Kwoty maksymalne i wymóg nowego klienta – te same co przy Lokacie Jesienny Skarbiec.

Warto przy okazji dodać, że dwa dni temu bank wprowadził również 1-miesięczną Lokatę Promocyjną na identycznych warunkach. Osobiście jednak uważam, że jeśli już korzystać z opcji dostępnej raz w życiu, to lepiej to zrobić lokując środki na 3/4 miesiące niż 1 miesiąc.

3% dla starych klientów

Na koniec ostatnia z lokat, czyli neoLokata Zysk z oprocentowanie 3% na 3 miesiące dla wszystkich klientów banku. Okres lokat to, standardowo, od 1 000 zł do 1 000 000 zł. Bank wymaga od nas jedynie tego, aby środki przeznaczone na lokatę były nowymi środkami względem dnia 27 września 2016. Lokatę założyć możemy ponoć tylko przez wniosek… telefoniczny.

Aktualizacja: wygląda na to, że promocja dla obecnych klientów potrwa tylko… jeden dzień:

Czy warto skorzystać z powyższych lokat? Osobiście mam dość spory… problem. Ciągle nie byłem klientem neoBanku głównie z powodu niezbyt przychylnych opinii jakie bank ma w sieci. Chodzi głównie o sprawę „czyścicieli kamienic”, o której sporo można przeczytać po wpisaniu powyższej frazy w google. Z jednej strony wysokie odsetki kuszą, ale z drugiej wiem, że moje pieniądze mogą zostać wykorzystane w mniej etyczny (niż w innych bankach) sposób.

Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo pieniędzy – tego bym się raczej nie przejmował, a przynajmniej do równowartości kwoty 100 000 euro gwarantowanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Nadwyżkę nad tę kwotę (czyli powyżej ok. 430 000 zł) lepiej byłoby ulokować już gdzieś indziej.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dbajcie proszę o pisownię. Jedno przykładowe zdanie z 2 już poprawionymi błędami:
  „Jak by tego było mało, bank przygotował również propozycję dla dawnych klientów (…)”

  dee Odpowiedz
 • Nie wiem co ta akcja miała na celu (czyżby publikację na LiveSmarter? ;)) ale bank właśnie poinformował na twitterze, że neoLokata Zysk od jutra spada do 2,5%. Chyba liczą, że klienci przylecą z walizkami wypchanymi gotówką do oddziałów aby wpłacić pieniądze jeszcze dzisiaj…

  Michał Odpowiedz
 • gwarancje BFG owszem, ale jeśli poleci kolejny niby „mały” bank na ile wystarczy kasy ??? Jest to czarny scenariusz, ale…

  diego Odpowiedz
  • Tylko to jest znów inny poziom problemu – jeśli poleciałoby kilka małych banków albo jeden czy dwa duże, to problem mogliby mieć wszyscy – nie tylko klienci danego banku. W skrócie: pieniądze na wypłaty BFG zawsze się znajdą (można je „dodrukować”), ale wtedy wpadamy w inflację/PLN traci do innych walut/nasze oszczędności relatywnie się kurczą. Dlatego osobiście uważam, że lepiej, aby sektor bankowy był stabilny ;)

   Michał
 • Czy ktoś orientuje się, jakie są limity przelewów (jednorazowy/dzienny) w NeoBanku? To jest dość istotna informacja w kontekście ewentualnych lokat…

  Andrzej Odpowiedz
  • Są limity. Ale w momencie otwierania rachunku należy powiedzieć pracownikowi banku przez telefon do jakiej kwoty ten limit zwiększyć. Portfel depozytowy otwiera się dość długo (to nie jest jedno kliknięcie), bo z banku oddzwaniają – przy czym ja otwierałam dawno temu (i już jest zamknięte). W każdym razie wtedy, nie udało mi się założyć w ciągu 1 dnia, a tyle trwała ponoć ta „promocja”.
   Taka promocja tylko dla Krewnych i Znajomych Królika…

   Be@
 • Strona niedostępna. Chyba limit lokat zakończony.

  Paweł Odpowiedz
 • Lokata JESIENNY SKARBIEC niedostępna,neoLOKATA ZYSK od jutra2.5%,konieczność podpisania wszystkich zgód marketingowych w celu założenia lokat.Nigdy nie korzystałem z usług tego banku,który niektórzy – chyba nie bez racji – nazywają NeoGang.

  Pirmin Odpowiedz
 • Mistrze. To jest zagranie poniżej pasa: jednodniowa akcja ogłaszana, że jest jednodniową dopiero po starcie – to jeszcze do wybaczenia. Ale ściągnięcie oferty zanim ktokolwiek przelał tam środki… kpina.

  Michał Odpowiedz
  • Proponuję wycofać ten post, bo chyba chodziło zrobienie szumu i sobie reklamy za darmo na takich blogach ja ten. Na prawdę nikt nie założył na lokaty na 3,2 %? a może komuś się udało?

   abc
  • kombinują. 3,2% „błąd ładowania strony”, neoLokata Zysk spadła do 2,5% już po południu – a nie od jutra. Kiepska promocja, jeśli trwa pół dnia…

   Michał
 • Więc skoro tutaj kombinują, to pytanie czy do IdeaBanku warto jeszcze przelać kasę. Mam wnioski ważne do jutra. Przelew dojdzie w poniedziałek dopiero, ale może się uda i założą w pierwszym dniu roboczym po weekendzie? Dokładnie sprawdzone jest, że to na 100 % nie przejdzie czy warto spróbować?

  abc Odpowiedz
  • Masz wniosek ważny do 29.10. Nieopłacony w terminie zniknie w systemie 30.10 o godz.0.01. To pewne bo sprawdzałam. Ale ktoś pisał kiedyś na forum że Idea założyła lokatę następnego dnia po weekendzie – ale dokładnie nie wiem w jakich okolicznościach.

   Grażka
 • Bank stosował kryminalne metody postępowania z lokatorami (patrz „czyściciele kamienic, Poznań”), nic dziwnego, że i tutaj oszukuje jak może. Nigdy nie powierzyłabym takiej instytucji moich pieniędzy – te dodatkowe 50 zł w skali roku nie jest warte moralnego absmaku.

  tatiana.larina Odpowiedz
 • czy dlugo sie czeka (od momentu zlozenia wniosku) na jakichs odzew ze strony banku?

  Gosia Odpowiedz
 • Jak na razie to kontakt z bankiem jest odpychający. Na koncie nic nie moge zrobic bez udziału doradcy. Ani nie moge zalozyc lokaty ani zrobic przelewu. A jak sie dzwoni do doradcy, to otrzymuje przez dlugi czas komunikat: wszystkie linie są zajęte prosimy poczekać na połączenie z doradcą.

  Gosia Odpowiedz
 • acha, i wnioskowalam o kolate 3%, finalnie udalo mi sie zalozyc jedynie na 2,5%. takze generalnie nie warto sie w to bawić

  Gosia Odpowiedz
 • Widzę , że mają tam lokatę n 4,2 % .Trzeba zakładać. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy