3,5% na Lokacie na nowe środki w Idea Banku!

Idea Bank powyższa oprocentowanie Lokaty na nowe środki! Zgodnie z obowiązującą od dzisiaj tabelą oprocentowania zgarnąć możemy teraz rekordowe 3,5% – i to dla dowolnej kwoty i bez zakładania konta! ;)

Idea Bank - Lokata na nowe środki 3,5% na miesiąc
Najwyższe oprocentowanie dostępne jest dla depozytów zakładanych na okres miesiąca. Jeśli chcemy lokatę 2-miesięczną, to oprocentowanie wyniesie wtedy 3% w skali roku. Lokata na 3 miesiące da 2,9%, a lokata półroczna – 2,7%. Pomimo spadku oprocentowania w zasadzie wszystkie powyższe opcje można uznać za bardzo atrakcyjne.

A jakie warunki trzeba spełnić, aby korzystać z podwyższonego oprocentowania? Zgodnie z kartą produktu wymagane jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z 20. dnia poprzedniego miesiąca. Oznacza to, że jeśli mieliśmy wtedy w Idea Banku (do którego liczymy również oddział Lion’s Bank) kwotę X, to w dniu zakładania lokaty powinniśmy mieć ciągle kwotę X (na koncie czy innej lokacie), a dopiero z nadwyżki (Y) zakładać Lokatę na nowe środki.

Uwaga: po założeniu danej Lokaty na nowe środki jest ona tak jakby „wliczana” do salda. Oznacza to, że jeśli chcemy założyć kolejną lokatę, to musimy przynieść kwotę Z (ciągle powinniśmy mieć na Idea Banku kwoty X + Y, nie możemy teraz wsadzić kwoty X na Lokatę na nowe środki). Przetestowane.

Lokat na nowe środki możemy założyć dowolną ilość (po zalogowaniu do bankowości internetowej lub, jeśli jesteśmy nowym klientem, to z dedykowanego wniosku). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 1 000 000 zł, przy czym osobiście nie polecam lokować w jednym banku więcej, niż wynosi limit Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (równowartość 100 000 euro czyli ok. 425 000 zł).

Na opłacenie lokaty mamy 5 dni od złożenia wniosku – warto więc „zaklepać” sobie ofertę, bo bank może zmniejszyć oprocentowanie w dowolnej chwili (oczywiście to „zaklepane” nie zostanie już zmienione :)).

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • Super oferta ale kurczę położyłem 3/5 kasy na nowe środki na 1 m-c na 3,2% w ….. Idea Banku. Może dotrwają z ofertą do 2 października

  Waldemar Odpowiedz
  • ja mam podobnie, ale muszę przetrwać do 4.10….chyba bez szans, a w kolejnym miesiącu środki stracą status nowych, czyli lipa

   abc
 • Pytanie: A jak to jest z tymi nowymi środkami jeżeli właśnie 20/08 wycofałem z Idea środki to znaczy że spóźniłem się o jeden dzień czy oni biorą z całego dnia czy np z 23:59 20/08 ?

  mar_cin Odpowiedz
 • getinu nie wliczamy?

  wally Odpowiedz
 • „na jeden moment
  wstrzymajmy konie…..”
  A jeśli 21 września oferta będzie nadal dostępna to wtedy galopem :-)

  zenek64 Odpowiedz
 • Słyszę Idea, myślę getback, polisolokaty. Tysiące ludzi nabitych w butelkę, często starszych. Co kto lubi, ja wolę zarobić kilkadziesiąt zł mniej niż podtrzymywać przy życiu takiego chwasta i czekać aż wymyśli kolejny przekręt.

  Michał Odpowiedz
  • Czy spełnię wymagania promocji, jeśli wyprowadzę środki 19.09. i przeleje środki z powrotem 21 i założę lokatę ?

   machi
  • Ehh.. przecież wyraźnie napisał:
   „nadwyżki nad saldo z 20. dnia poprzedniego miesiąca”. Poprzedniego!

   Mayama
  • takie ładne imię a takie głupoty piszesz , chwastem możemy nazwać SKOKi bo gdyby banki nie zrzuciły się na nie to bardzo wiele osób i to starszych by utopiła pieniądze swojego życia ,a co do polisolokat to widziałem jak około 80 letni starszy pan próbował wyciągnąc pieniądze z aliora , który jest podobno bardzo ok bankiem

   Michał
  • „Słyszę Idea, myślę getback, polisolokaty”
   — piszesz pod tekstem na temat zwykłej lokaty terminowej (depozytu bankowego), a nie papierów wartościowych czy produktów w formie polisy ubezpieczeniowej.

   Don Quijote de la Mancha
  • piszesz jakbyś nie wiedział że w klonach bywało tak że klient szedł po lokatę, a wychodził ze strukturą.

   cebrzyq
 • „Na opłacenie lokaty mamy 5 dni od złożenia wniosku – warto więc „zaklepać” sobie ofertę” – jak to zrobić?, nie mając w tym momencie środków na koncie

  wally Odpowiedz
  • Przy zakładaniu lokaty w systemie wybierasz skąd będą pochodziły środki: do wyboru konto idealne lub konto w innym banku.

   janm
  • Przelew „z innego banku” musi być z konta tego samego właściciela – ten bank tradycyjnie mający klientów w swoich czterech swoich literach nie raczy o tym informować, i musiałem odkryć to empirycznie.

   Iks
  • Możesz przecież przelać od innej osoby na swoje Idealne, a dopiero później opłacić lokatę.

   Łuki
  • „Przecież” to jest oczywiste. Chodzi o to, że człowiek na ogół nie jest jasnowidzem z jakiego konta ma robić przelew, i ten chory bank nie dość że najpierw o tym nie powie, to jeszcze potem bez słowa wyjaśnienia przelew odrzuca. Ten bank to jest nie tylko szczyt indolencji, ale do niedawna dosłownie łamał swój własny regulamin (gdzie był zapis o sprawdzaniu nowych środków w momencie zakładaniu lokaty, a robił to pół dnia później).

   Iks
 • „Najwyższe oprocentowanie dostępne jest dla depozytów zakładanych na okres miesiąca. ”

  No tak, trzeba kliknąć w artykuł żeby się tego dowiedzieć. Kolejny clickbait.

  Wiki Odpowiedz
 • Trochę się pogubiłem – jak mam powiedzmy 10k i chcę założyć 10 lokat po 1k (czysto teoretycznie oczywiście), to muszę najpierw przelać do Idei 1k i założyć lokatę, potem przelać kolejne 1k i założyć lokatę itd.?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Jeśli masz w Idea ror i z niego chcesz opłacić lokaty, to przelewasz tam całość, a potem wyklikujesz poszczególne lokaty.
   Jeśli lokaty chcesz opłacić bezpośrednio z innego banku (bez użycia ror Idea), to najpierw wyklikujesz wnioski o poszczególne lokaty, a potem robisz osobne przelewy (ma różne numery kont), by każdą z nich założyć.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jak dokładnie działa warunek nowych środków,
  np. jeżeli 14.09 założę lokatę na nowe środki na okres 1-miesiąca na kwotę 150 000 zł, a 20.08 na w tym banku na koncie firmowym miałem 1300zł (na innych kontach, lokatach itp 0zł), to wówczas 148700zł będzie oprocentowane na 3,5%, a 1300zł na 0,5%?

  Kamil23 Odpowiedz
  • Nie wiem jak wygląda sytuacja ze środkami na koncie firmowym, ale zakładając że założona została jedna lokata na pełną kwotę, a te 1300 zł zostałoby uznane za „stare” środki to oprocentowanie spadnie raczej dla całej kwoty na danej lokacie, a nie tylko dla 1300 zł – z tego powodu że zarówno nowe, jak i „stare” środki znalazły się na jednej i tej samej lokacie.

   Tomasz1
  • Z tabeli oprocentowania lokat Idea Banku: „Lokata NA NOWE ŚRODKI jest oprocentowana przez cały Okres Umowny według stawki wskazanej w powyższej Tabeli
   Oprocentowania pod warunkiem ulokowania przez Posiadacza Rachunku wyłącznie Nowych środków na rachunku tej lokaty. ” – słowo wyłącznie sugeruje, że jeżeli na danej lokacie będzie chociaż 1 grosz „starych” środków to oprocentowanie spadnie dla całej kwoty.

   Tomasz1
  • Rozumiem. Dzięki

   Kamil23
  • a ja nie rozumiem. Czyli w momencie zakładania lokaty 13 września te stare 1300zł z 20 sierpnia powinno być dalej w banku (na koncie, innej lokacie czy cokolwiek) i wtedy dopiero można zakładać na pełne 150tys i mieć 3.5%? Bo jak tych 1300zł nie ma oddzielnie na jakimś produkcie to zostaną zakwalifikowane jako stare środki w puli tych 150tys i to uprawnia bank do obniżki oprocentowania? dobrze to rozkminiłem?

   michh
  • Tak – te 1300 zł musi być na koncie, albo jakiejś innej lokacie (ale nie może być lokacie na nowe środki w Idea Banku i lokacie Desire w Lion`s Banku) w momencie zakładania lokaty i na koniec tego dnia (teoretycznie można np. za kilka dni przelać te 1300 zł do innego banku, ale czegoś takiego nigdy nie testowałem i nie wiem czy na pewno zadziała).

   Tomasz1
  • Dokładne warunki – https://www.ideabank.pl/uploads/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf (strona 5, pkt 2.) – dla tych 1300 zł nie mogą być to lokaty POWER/NA NOWE ŚRODKI (w tym wersja PLUS)/DESIRE (w tym wersja PLUS), ale lokat POWER i wersji z plusami chyba nie ma w tym momencie i tak w ofercie.

   Tomasz1
  • Tak, te stare środki muszą być (na rachunku czy dowolnej innej lokacie). Wtedy dla 100% nowych środków zakładasz Lokatę na nowe środki i czekasz jeden dzień – bank w nocy sprawdza, czy warunek jest spełniony i albo zmienia oprocentowanie na 0,5% albo utrzymuje oryginalne (2,7 – 3,5%). Kolejnego dnia możemy stare środki usunąć i będzie OK.

   Michał
 • Tak policzyłem – lokata założona dzis 13 września kończy się 13 października. Sobota. To oznacza że 13 jeszcze będzie pracowała czy 13 zostanie zerwana i w sobotę będę miał już środki na koncie? Trochę lipa bo nie wytransferuję wszystkich srodków z IDEI. 2 darmowe przelewy natychmiastowe dam radę zrobić chyba, ale reszta będzie się kisić przez weekend na… sam nie wiem jeszcze na czym. Beztroska zostaje. O ile jeszcze będzie.

  michh Odpowiedz
  • Z tego co pamiętam z „konta idealnego” w miesiącu możesz za darmo zrobić dwa przelewy expreselixirem po 50k. Jak kiedyś próbowałem, to ten kulawy bank tradycyjnie zamiast wykonać przelew to rzucał nic nie mówiący kod błędu, ale przy próbie po pół godzinie już przelew wykonał normalnie.

   Iks
  • Jak masz coś ponad 100k to do poniedziałku możesz to przechować na Zośce.

   Iks
  • A gdzie Wy to przelewacie w weekend? Na 123 Santandera?

   keton
  • Ja chcę przelać do Getina na 3%. Oba banki robią expresy w weekendy tylko niestety IB ma limity na 50k. ZOŚKA? No nie, tam to trzeba mieć 10% salda nieoprocentowanego to przecież beztroską lepiej sobie na dzień czy dwa. Trochę głupio się pospieszyłem z ta lokatą, ale w poniedziałek może już jej nie być bo bank pewnie liczy na takich co założą czwartek, piątek a lokaty bedą się kończyć sobota-niedziela i ma przez 2 dni tańszą kasę na rachunkach.
   Dlatego pytam się bo już mi lyleciało z głowy jak Idea lokaty kończy. Czy kasę mi przeleją w sobotę rano czy w niedzielę 14.IX rano (00h.00s). Ten jeden dzień to jeszcze nie problem ale 2 dni to wolałbym już gdzieś to ulokować

   michh
  • Lepiej wniosek złożyć dziś, a opłacić po niedzieli.

   Łuki
  • Nie zauważyłem, że beztroska wychodzi lepiej niż zośka.
   Jak masz już założoną lokatę, to zaloguj się do clouda, i tam masz podany dzień zakończenia lokaty.

   Iks
 • Przelewy w weekendy w idea to ryzyko, ostatnio tez na to liczyłem a przekisiłem kase na 0 w weekend bo trwały prace serwisowe

  uta Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem że jeśli 20.08 miałem na lokatach np 100k, które kończą mi się za tydzień to mogę z innego banku przelać np 100k z Millennium jako nowe środki i założyć na te 100k lokatę. Za tydzień kończące się lokaty z IB transferuje np do Mille. Czy wskutek tych operacji ta lokata z pieniędzy z Millennium nie będzie obniżona za tydzień bo de facto w stosunku do 20.08 przyrostu środków nie będzie.

  JJ2010 Odpowiedz
 • wieeelki procent – 3,2% na 1m się pojawił

  karampuk Odpowiedz
 • 3.2% stare środki v 3.5% nowe na 1 m-c

  rychu75 Odpowiedz
  • Widac wreszcie kasa sie skonczyla bankowi. Tak jak przypuszczalem po 3.2 pojawi sie cos wiecej. No i doczekalem sie :) Chociaz zysk jakis wielki nie jest – raptem 40zl od 100k w porownaniu do 3%.

   keton
 • Mam dostęp do bankowości internetowej IdeaBanku i chcę założyć Konto Idealne. czy przy zakładaniu tego Konta przychodzi na telefon jakiś sms weryfikacyjny? do jutra wieczorem nie będę miał tego aparatu przy sobie a potrzebuję jutro rano przelać środki do Idei na nowo otwarte konto

  Andy Odpowiedz
 • Nie posiadam konta w Idei, a miałem tam kiedyś lokatę Happy. Jak rozumiem nową lokatę mogę opłacić z dowolnego swojego konta w innym banku, a zwrot środków po jej zakończeniu trafi na konto z którego lokata zostanie w tej chwili opłacona, a nie na konto przypisane do pierwszej założonej lokaty w tym banku czyli lokaty Happy?

  pytanie Odpowiedz
  • Po zakończeniu lokaty zostanie ona automatycznie odnowiona na ten sam okres, ale jakieś śmieszne oprocentowanie (np. 0,1%). Wtedy należy ją zerwać i przenieść środki na inną lokatę, bądź przelać na swoje konto (Podajesz nr rachunku)

   killombo
  • Tak. Lokatę opłacisz z innego konta – podajesz to we wniosku, natomiast z automatu lokata odnowi się na jakiś procent typu 0,1% i te lokatę jak chcesz to zrywasz i przy tej czynności podajesz konto do zwrotu.

   Bolo
  • Ok, dzięki za informację.

   pytanie
 • Michał (Admin) dał mi zagwozdkę z kazusem literek X,Y i Z :)
  Mój przypadek: 20.08 posiadałem na lokatach kwotę X. 3.09 – zakładam lokatę na nowe środki na 3,2% na kwotę Y. 9.09 – kończy się lokata z kwotą X (środki przeniesione poza Ideę) – pozostają jedynie środki Y na 3,2%. Czy w takim razie mogę „wrócić” ze środkami X jako nowymi (wyznacza je „tylko” saldo z 20.08) czy też nie mogę, gdyż założenie lokaty Y na nowe środki „podniosła” mi próg nowych środków jako nadwyżkę nad X+Y?

  Bogy Odpowiedz
  • Mialem kiedys bardzo podobna sytuacje. Wydawalo mi sie, ze rozumiem ograniczenia tego oprocentowania, ale niestety bank obnizyl je o 22 mimo porownywania z saldem z 20 dnia poprzedniego miesiaca.

   keton
  • W Twojej sytuacji w/g mojej wiedzy nie możesz założyć lokaty na Nowe Środki z kwoty X.
   Kwota X stanowi bazę, czyli lokata na Y jest nadwyżka ponad bazę i są to nowe środki, a nie stare. Wycofując kwotę X obecnie jest jeszcze ryzyko, ze bank obniży oprocentowanie lokaty Y, nie mówiąc, że nie ma żadnej szansy na założenie nowej lokaty na Nowe Środki z kwoty X.

   Bolo
  • To zależy czy lokaty X, były lokatami na nowe środki. Jeśli byłyby to inne, to przejdzie. Jeśli lokaty X były lokatami na nowe środki i się skończyły 9.09. to oprocentowanie spadnie.

   Łuki
 • Rozumiem, że jeśli lokata założyła się wczoraj i dzisiaj widnieje przy lokacie oprocentowanie 3,5% to tak jest? Gdyby środki nie były oprocentowane promocyjnie tzn. nie byłyby NOWYMI ŚRODKAMI to czy oprocentowanie wyświetlane byłoby niższe?

  paba86 Odpowiedz
 • Proszę o podpowiedź jak założyć kilka lokat na nowe środki ? Kwota X 0 zł na 20.08. Składam kilka wniosków na lokatę z opłatą z innego banku a na ror przelewam z innego banku środki na te kilka lokat. Czy po opłaceniu z roru pierwszej lokaty i jej założeniu mogę z tych pozostalych środków na rorze opłacić zaraz tego samego dnia te kolejne lokaty? Czy coś nie popsuje się z oprocentowaniem tych kolejnych lokat taką kolejnością , bo chyba nie trzeba przelewać na ror każdorazowo środków z innego banku do zalozenia kolejnej lokaty ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Ja zawsze zakladam kilka lokat i nie bylo z tym nigdy problemu. Teraz tylko troche utrudnili bo trzeba sie naklikac.

   keton
  • Dzięki . To na czym polega to utrudnienie , nie można złożyć 5 -ciu wniosków jednorazowo jak jak przy innych lokatach czy o co innego chodzi ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nie ma juz tego pola gdzie mozna bylo wpisac liczbe lokat.

   keton
 • @prawdziwy-xyz
  Jeżeli złożyłeś wniosek o lokatę z zasileniem z innego banku to powinien Ci się wyświetlić numer konta, na które powinieneś przelać zadeklarowane środki. Numer ten powinieneś też dostać w e-mailu. Można też próbować przelać całość na ROR i z niego zakładać pojedyncze lokaty. Powinno przejść.

  Waldemar Odpowiedz
  • Ok. dzięki . Wygodniej opłacać te wnioski z 5 dniowym terminem z roru . Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia praktyczne z oplacaniem kilku lokat i czy to potraktują tak samo jak jedną a większą na te nowe środki ? Teoria teorią ale chciałbym , aby sprawiedliwość była po naszej stronie . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Też jestem ciekawy, czy „idealne” przechodzi za „inny bank”. Jeśli można przelewać kwoty inne niż zadeklarowane, to jest duża szansa, że „inności” banku też nie pilnują.

   Iks
 • W jakimś banku widziałem reklamę pożyczki na 3% .To tylko brać i wkładać na 3,5 % . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Dziś rano nadal dostępna, termin założenia to 22.09 więc po badaniu salda na 20-tego

  Bolo Odpowiedz
 • Próbował ktoś czy przejdzie coś takiego? Małżeństwo ma 2 konta w Ideabank. Kwota X na rachunku męża, kwota Y na rachunku żony (stan na 20 dzień m-ca). Mąż przelewa kwotę X na rachunek żony, z czego zakładana jest lokata na nowe środki. Kolejnego dnia, po zatwierdzeniu oprocentowania 3,5%, kwota Y wędruje na rachunek męża. Wg regulaminu nie powinni obniżyć oprocentowania, ale jak jest w praktyce?

  Kora Odpowiedz
  • Jeśli są to rachunki niezależnych osób (nie są to rachunki wspólne) to będzie OK. Ja również robiłem tak, że zapewniałem kwotę X (stare środki), zakładałem Lokatę na nowe środki na kwotę Y (nadwyżkę), a później X usuwałem i robiłem z niej inne lokaty.

   Michał
  • @Michał: „X usuwałem i robiłem z niej inne lokaty” rozumiem, że wypłacałeś kwotę X i zakładałeś lokaty na innym koncie ?

   Kora
  • Tak, lub inne lokaty w Idea / Lions. Na nowe środki już się z tego nie da (tak jak pisałem w artykule – patrzą nie tylko na to, czy środki stanowią nadwyżkę, ale doliczają też to, co już dotychczas ulokowaliśmy w danym miesiącu).

   Michał
 • z wolnych 20k zysk netto po 30 dniach w porównaniu do ko 3% ok. 6,50 zł… chyba nie ma sensu zaklepywać wniosku w moim przypadku.

  pytanie Odpowiedz
 • Po jakim czasie otrzymaliście maila z danymi? Złożyłem wniosek wieczorem, nic nie przyszło. Złożyłem drugi teraz i też nic…

  Paweł Odpowiedz
 • A dlaczego nigdzie na LS nie ma informacji o lokacie Wielki procent 3,2% na 1 miesiąc. Dla środków które nie są nowe i dużych kwot nie ma lepszej oferty obecnie na rynku.

  as Odpowiedz
 • jak teraz wyglada sytuacja idea banku?

  kowal Odpowiedz
 • W dniu 20 sierpnia miałem 0 zł. 3 września założyłem lokatę na 3.5%. Wniosek w dniu 30 września i środki spoza banku więc- 5 dni na wpłatę. 3 października założenie lokaty na 3,5%.
  Jak myślicie przejdzie? Czy w takiej sytuacji saldo starych środków jest liczone na moment złożenia wniosku / 20-go sierpnia/ czy na moment wpłaty/ zakładania lokaty/ ?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem lokaty stan nowych środków sprawdzamy wobec miesiąca następującego przed miesiącem faktycznego opłacenia lokaty – w twoim wypadku będzie to 20.09, jeśli lokatę założysz 3.10.

   Michał
 • @Eugeniusz
  Niżej cytat z Regulaminu lokaty na nowe środki:
  ” v. innych rachunkach prowadzonych przez Bank (w tym rachunkach technicznych Banku) na których ulokowane są środki pieniężne w złotych polskich Posiadacza
  Rachunku; na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI;””

  Kombinację wymyśliłeś pięknie ale bank zastrzegł, że dotyczy miesiąca w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków finansowych. Przejdzie z saldem 0 z 20-go sierpnia jeżeli wpłata na lokatę nastąpi jeszcze we wrześniu, nawet 30-go bo jak wpływ będzie 1-go października to saldo liczy się już z 20 września a Ty jak mniemam już miałeś w IB lokaty/ inne środki/

  Waldemar Odpowiedz
 • Tak do wiadomości- może komuś się przyda.
  Dzisiaj przelewałem jeszcze trochę kasy na lokatę 3,5%/1m-c w Idea Bank. Dla zainteresowanych napiszę, że bezpłatne przelewy natychmiastowe z Konta Jakie Chcę w Santander Bank są limitowane. Jednorazowo można przelać nie więcej niż 5 tys. Bank informował mnie, że liczba przelewów może być dowolna ale szósty przelew/ 5 000/ na konto Idealne Idea Bank odrzucił natomiast Alior Bank przelew natychmiastowy na 11 000 do Idei odroczył. Poszły dopiero małe przelewy po 5 tys. Ale szóstego już nie ryzykowałem aby nie zablokowali konta i resztę kasy na lokatę przelałem ponownie z Santandera ale tym razem już z konta żony.

  Waldemar Odpowiedz
  • Czyli w sumie z Santandera da sie przelac tylko 25k/dzien? A nie probowales dodatkowo z konto oszczednosciowych po 1 przelewie?

   keton
  • Ja też przerabiałem cyrki przelewu „natychmiastowego” nacjolbanku alior. To 5 tysięcy wynika stąd, że jak system wykrywa zatwardzenie expreselixiru, to próbuje się wypróżnić bluemediami, a pojedynczy przelew blumedii popuszcza właśnie maksymalnie 5tysi.

   Iks
 • @keton
  Próbowałem oczywiście, ale po wybraniu odbiorcy/ Idea Bank/ nie wyświetlała się możliwość przelewu natychmiastowego tylko zwykły Expres Elixir. Co ciekawe po ok. 5-6 h. przelałem na próbę 1 zł i poszło bez problemu. Wygląda więc na to, że systemy antyfreudowe Santander Bank nie puszczają maxymalnych przelewów/ 5000/ w krótkim czasie. Napiszę też, że Alior Bank nie puścił przelewu natychmiastowego na 11 tys. ale przelewy: 5000+5000+1000 z różnych kont poszły bez problemu. Smaczku dodaje fakt, że ok. 19-tej przedzwonił doradca z Alior Banku ws. weryfikacji przelewu na 11 tys. który już 5 godzin wcześniej został zrealizowany.

  Waldemar Odpowiedz
 • Przy próbie zakładania na nowe środki plus system pokazuje teraz tak: saldo środków na 20 dzień poprzedniego miesiąca to 5 000 , saldo nowych środków na chwile obecną 10 000 . To żeby założyć teraz np. lokatę na nowe środki na 20 000 to trzeba teraz przelać z zewnątrz na ror te 20 k a co z tymi 5 k i 10 k co system pokazuje ? Kiedy je można przelać na zewnątrz , rozumiem , że dopiero jutro po założeniu dzisiaj tej lokaty na 20 k ? Jak rozwiązać taka łamigłówke ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • a jaki teraz jest stan na lokatach i rorze ?

   kruczi
  • Na lokacie na NS jest te 5k i na drugiej tez na NS te10k a na rorze 0 . xyz

   prawdziwy-xyz
  • obydwie lokaty mają w szegółach 3,5%

   wpłać 25 k na ror
   załóż lokatę na 20 k
   następnego dnia sprawdź, czy lokata jest na 3,5 % i przelej 5 k

   nie zaszkodzi sprawdzić kolejnego dnia, czy oprocentowanie się nie zmieniło

   kruczi
  • Obydwie mają 3,5% . A co z tymi 10 k z drugiej lokaty tez można zabrać następnego dnia z tymi 5 k ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Przepraszam , ta pierwsza na 5k jest na 3% zakładana jako zawrotna . xyz

   prawdziwy-xyz
 • w sumie jeśli saldo na 20.09 było 5 k i lokata 5 k na 3 % zostaje to z resztą możesz zrobić co chcesz
  cała reszta to po prostu nowe środki

  kruczi Odpowiedz
 • I chyba po lokacie. Pozostała tylko Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS dla właścicieli kont

  someone Odpowiedz
 • I chyba po lokacie. Pozostała tylko wersja dla właścicieli kont

  someone Odpowiedz
 • W związku z zamykaniem kolejnych pozycji na GPW usiłowałem w IDEA założyć lokatę w celu przechowania kolejnego klocka. Niestety. W tym celu musiałem się niestety udać do tego, par excellence banku i założyć konto idealne.
  Tak naprawdę to idealna była obsługująca mnie Pani. A z kontem to się dopiero zobaczy.
  Rzeczywiście system przyjmuje tylko przelewy z ROR.

  Bufon Odpowiedz
 • @Bufon
  10 zł – dycha
  100 zł – stówa,seta
  1000 zł – kafel, koło, patyk, patol, klocek
  1 mln – bańka, melon
  Masz na myśli taki klocek ??

  rychu75 Odpowiedz
  • Nie zastanawiałem się nad nomenklaturą. A klocek to w moim przypadku jakaś część aktywów. Dla 1000zł nie darłbym trzewików z parkingu do siedziby Banku.
   Powiedzmy, że w przypadku banku zarządzanego i kontrowanego przez osoby o podejrzanej reputacji łączna suma rozumianych przeze mnie klocków nie może wynosić ponad 400k
   Dziękuję za przybliżenie nazewnictwa.

   Bufon
 • I się skończyło 3,5% – teraz zostały tylko NoweŚrodkiPlus 3% na 6 miesięcy 3% i Zawrotna 3% na 3 miesiące.

  iks Odpowiedz
 • Przechowam sobie pieniądze gdzie indziej.
  Ja tutaj się zbieram, zlecam przelewy z rachunków powiązanych z DM a IDEA jak zwykle wali w głąba.
  Niepotrzebnie się znowu zadałem z tymi schizofrenikami.

  Bufon Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy