3% do 100 000 zł na koncie dbNET Premium (i sposób na 5,7% na Lokacie 500+Premia)

Zakończona

Ruszyła druga edycja promocji konta osobistego dbNET Premium. Każdy, kto założy ten rachunek, może skorzystać z Lokaty Powitalnej z oprocentowaniem 3% na okres 12 miesięcy. W porównaniu do innych tego typu ofert tutaj możemy ulokować całkiem pokaźną sumę, bo aż 100 000 zł. A to jeszcze nie koniec, bo bank ciągle oferuje 2,55% na koncie oszczędnościowym dla kolejnej “setki”.

Lokata 3% na koncie dbNET Premium

3% na koncie dbNET Premium

Aby skorzystać z promocji należy spełniać jeden z dwóch warunków “nowego klienta”:

 • brak zawartej umowy o prowadzenie rachunków bankowych z Deutsche Bank Polska
 • posiadanie zawartej umowy (indywidualnie lub wspólnie) ale otwarcie konta dbNET Premium z osobą nieposiadającą zawartej umowy

Warto tu zauważyć, że nie ma zdefiniowanego żadnego okresu karencji – tak naprawdę spokojnie możemy zamknąć posiadanie obecnie konto i… po miesiącu wrócić jako nowy klient, kiedy skończy się okres wypowiedzenia.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że otworzymy konto dbNET Premium w okresie trwania promocji, czyli do 30.06.2018. Dzięki temu uzyskamy możliwość założenia maksymalnie 5 lokat powitalnych nie później, niż w terminie 30 dni od dnia założenia rachunku. Każda z lokat musi być na kwotę min. 20 000 zł, ale maksymalnie możemy ulokować do 100 000 zł. Czas trwania lokat to 12 miesięcy, a oprocentowanie wynosi świetne 3% w skali roku.

Dużo? Z jednej strony tak, ale z drugiej – mamy zagwarantowane oprocentowanie na bardzo dobrym poziomie i nie musimy co miesiąc (dwa, trzy) szukać kolejne dobrej oferty. A że Rada Polityki Pieniężnej nie wygląda na specjalnie zainteresowaną podwyższeniem stóp procentowanych w najbliższym okresie, to najprawdopodobniej nic nie stracimy (względem ewentualnego lepszego oprocentowania). Decyzję każdy musi jednak podjąć samodzielnie :)

Darmowe prowadzenie konta i oprocentowanie 1,3%

W ramach promocji konta dbNET Premium zyskujemy jeszcze kilka innych przywilejów:

 • oprocentowanie rachunku osobistego w wysokości 1,3% w skali roku
 • brak opłat za konto do 31.12.2018 (później 0 zł, jeśli udzielimy zgody marketingowej oraz na konto wpływa min. 5000 zł lub utrzymujemy saldo 50 000 zł)
 • 1% prowizji za każdy rok korzystania z limitu kredytowego
 • 0 zł za kartę płatniczą
 • 0 zł za wypłatę gotówki w Polsce i na świecie

Jak łatwo zauważyć bank oferuje nam darmowe prowadzenie konta do połowy tego roku (choć kto wie, czy promocja znów nie zostanie przedłużona). Później nie będzie dużo gorzej – wystarczy, że utrzymamy odpowiednie saldo lub zapewnimy regularne wpływy, które definiowane są następująco:

Regularne wpływy – suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych na Koncie dbNET PREMIUM. Do Regularnych wpływów nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika

Oczywiście chodzi tu o rachunki w ramach Deutsche Banku – wpływy z pozostałych banków będą jak najbardziej OK (o czym pisaliście w komentarzach do poprzedniej edycji promocji).

2,55% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł

Oprócz Lokaty Powitalnej z oprocentowaniem 3% w skali roku DB oferuje jeszcze jeden całkiem niezły produkt oszczędnościowy. Mowa o Koncie Oszczędnościowym Plus, które płaci 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące od jego otwarcia.

Jest jednak pewien haczyk: oprocentowanie dotyczy kwoty do 100 000 zł. Oznacza to, że jeśli ją przekroczymy, to wtedy całość zarabia 1,05% w skali roku. Najprościej będzie więc ulokować około 99 310 zł – wtedy po 4 miesiąca wyjmiemy niecałe 100 000 zł.

5,7% na Lokacie 500+Premia

W Deutsche Banku trwa jeszcze jedna ciekawa oferta. Jeśli jesteśmy rodzicem lub opiekunem osoby niepełnoletniej, to możemy odkładać co miesiąc od 100 zł do 500 zł. Bank wynagrodzi nas dokładając co roku jedną wpłatę od siebie. Dzięki temu realne oprocentowanie wyniesie nawet 5,7% w skalu roku!

Haczyk? Aby otrzymać premię konieczne będzie wpłacanie przez minimum 5 lat – po takim okresie lokatę zerwiemy bez utraty naliczonych premii.

Szczegóły we wpisie: Lokata 500+Premia, czyli nawet 5,7% na lokacie w Deutsche Banku!

Nie przegap!

Komentarze

 • Dobrze że mi przypomnieliście że mam zamknąć to badziewie.

  Gerd Odpowiedz
 • Nakrofile łączcie się.

  Iks Odpowiedz
 • Jak to jest wreszcie z tą bezpłatnością konta? Do końca 2018 czy do połowy 2018 (swoją drogą skąd ta data?

  JJ2010 Odpowiedz
  • Na wszystko odpowiada podlinkowany na dole artykułu regulamin:

   ii. Miesięczna opłata za prowadzenie konta:
   – do 31 grudnia 2018 r. włącznie wynosi 0 zł;
   – od 1 stycznia 2019 r. wynosi 0 zł w przypadku, gdy Uczestnik udzielił
   Zgody marketingowej i utrzyma ją w danym miesiącu oraz będzie spełniał
   przynajmniej jeden z następujących warunków:
   a. Regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM będą wynosiły min.
   5000 zł;
   b. będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych
   w wysokości min. 50000 zł.
   – od 1 stycznia 2019 r. wynosi 20 zł, w przypadku, gdy Uczestnik nie spełni
   ww. warunków. Opłata będzie pobierana za każdy miesiąc kalendarzowy
   do 15. dnia kolejnego miesiąca.

   Marcin H
  • @ADMIN: to może by to admin w artykule poprawił. Na kolanie to pisał, czy jak…

   Dario
 • „oprocentowanie rachunku osobistego w wysokości 1,3% w skali roku”? znaczy że mam 1,3% na ROR z którego mogę codziennie wypłacać środki?

  Manveru21 Odpowiedz
  • Tak, choć trudno w to dziś uwierzyć, to kiedyś oprocentowane ror były standardem (stąd ta nazwa)…

   Don Quijote de la Mancha
 • Oferta nie jest zła dla osoby która na rok chce mieć pewne 3% i nie chce szukać co 3 miesiące nowych lokat. I za rok to pewnie będzie wypłacać te pieniądze już z BZ WBK, który jakiś czas temu kupił DB.

  Pablicjo Odpowiedz
  • Z ust mi to wyjales o tym BZWBK

   Zuk
  • Fuzja operacyjna nie będzie aż taka szybka. Zanim zintegrują systemy informatyczne, to myślę, że spokojnie zdąży się 2Q 2019 zacząć :).

   Marcin H
 • Właśnie intensywnie szukam innego głównego konta. Jak widać w artykule dbają jedynie o nowych klientów. Jakie polecacie inne konta z możliwością zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych?

  Zorka Odpowiedz
  • Jak chodzi o fundusze, to ja korzystam głównie z DM BOŚ SA (bossa.pl), bo mają duży wybór i niemal wszystkie bez prowizji; jeśli koniecznie chcesz to mieć razem z kontem, to chyba mBank też ma dobrą ofertę funduszową.

   Don Quijote de la Mancha
 • już założyłam… nie ma oddziału w moim mieście…

  villemo09 Odpowiedz
  • Samą umowę chyba da się kurierem, ale z lokatami gorzej… Nie wiem dlaczego bankowość dla zamożniejszych zwykle wiąże się z wycieczkami do oddziałów.

   Myślałem, że ludzie którzy mają więcej pieniędzy bardziej cenią swój czas i woleliby to załatwić on-line, ew. telefonicznie, czy przez videodoradcę niż chodząc do oddziału…

   Marcin H
  • @Marcin H, no własnie na tym polega bankowość premium. Oni najpierw muszą Cię „wymacać”, zrobić Twój profil klienta, a jak wpadniesz panience w oko ;/ to i założysz lokaty premium nawet do korka BFG :)

   jacck
  • A jak się okażesz mało asertywny, to wyjdziesz z polisą lokacyjną, strukturą, albo funduszem zamkniętym… ?
   (Mówię ogólnie, nie wiem jak jest w DB.)

   Don Quijote de la Mancha
  • @jacck no właśnie pytanie jakie są szanse na to zatankowanie powyżej 100k, nawet niekoniecznie „pod korek BFG”. Przy poprzedniej promocji tylko w jednym oddziale w stolicy byli skłonni dać limit 200k…może też dlatego że było to pod koniec promocji i sejfy DB już nie miały wolnego miejsca na gotówkę.

   JJ2010
  • @jacck
   Masz na myśli Lokatę Powitalną? Można więcej niż 5 x20 tys na 3 % ? Czy w ciągu 30 dni można się witać kilka razy ( zakładać te lokaty co kilka dni )

   rychu75
  • Ja chciałem 5x20k, ale pani powiedziała, że to długo trwa i czy mogę to zmniejszyć, więc zmieniłem na 2×30+40. Rzeczywiście bardzo długo trwa zakładanie tych lokat, poczułem się jak w latach 90.

   Dario
  • Ale najpierw musiałeś zapewnić kasę na koncie Premium czy była opcja przelewu z innego banku bezpośrednio na lokatę?

   rychu75
 • To te wszystkie lokaty trzeba zakładać w oddziale? Chyba to jakiś żart..

  Dario Odpowiedz
  • niestety to konto premium, dla 5K gra nie warta świeczki, ale dla 300K to koszty dojazdu do oddziału nie odgrywają roli :) Bank o tym wie i robi selekcje neutralną :)

   jacck
  • A kasę też trzeba przynieść w walizce, najlepiej w nowych setkach? :)

   Dario
  • Może Ci nawet bezdomny pan Stanisław podwieźć do banku taczką, normalni ludzie najpierw robią przelew na ROR, a następnie zakładają lokatę już w oddziale :)

   jacck
 • Tylko jeden przelew z Konta Oszczędnościowego w miesiącu jest darmowy i to tylko na konto w DBanku. Inaczej płacimy 12 zł za przelew.

  Dario Odpowiedz
 • Druga rzecz. Wydanie karty IQ jest darmowe, ale według tabeli opłat i… kasują 10 zł jeśli się nie wyda 700 zł. No i wynika z niej, że wypłaty nie ze wszystkich bankomatów są darmowe (sekcja V. tabeli). Ciekawe

  Dario Odpowiedz
  • Ale w regulaminie promocji jest napisane:

   iv. Opłata za obsługę Karty płatniczej wynosi 0 zł.
   v. Opłata za wypłatę gotówki Kartą płatniczą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie (nie dotyczy dodatkowych opłat naliczanych przez operatora bankomatu) wynosi 0 zł.

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Aaaa, OK. Chyba się zafiksowałem na tych standardowych regulaminach :)
   A tak z ciekawości, czy w kraju jest jakiś operator bankomatów, który nalicza opłaty za wypłaty?

   Dario
  • Nie, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami operatorzy bankomatów surcharge
   wprowadzić nie mogą.

   Don Quijote de la Mancha
 • Pojęcie „Regularne wpływy” jest dość nieprecyzyjne.
  „suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych” – w sumie każdy wpływ z innego banku powiększa saldo, czyli można by zastosować metodę (tam-i-z-powrotem) znaną z CitiBanku.
  „Do Regularnych wpływów nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika” – jednak tutaj nie wiadomo, czy chodzi o rachunki w DBank (tak myślę), czy np. przelewy z moimi danymi przychodzące z innego banku będą zaliczone jako regularne wpływy.

  Dario Odpowiedz
  • Sam sobie odpowiem :)
   „Oczywiście chodzi tu o rachunki w ramach Deutsche Banku – wpływy z pozostałych banków będą jak najbardziej OK (o czym pisaliście w komentarzach do poprzedniej edycji promocji).”

   Dario
 • „Mowa o Koncie Oszczędnościowym Plus, które płaci 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące od jego otwarcia” – tylko czy można je otworzyć w dowolnym momencie (np. po pół roku), czy jest jakieś ograniczenie.

  Dario Odpowiedz
 • Mam rachunek maklerski w DB. Warunkiem do jego prowadzenia jest aktywne konto osobiste w tym banku. Macie jakiś pomysł jak stać się nowym klientem banku bez cudowania z zamykaniem i ponownym otwieraniem konta maklerskiego?

  Bikczest Odpowiedz
 • A ktoś przerabiał już tą ofertę 5,7% na Lokacie 500+Premia? Minimum 5 lat a co jeśli teraz syn ma 15lat za 3lata będzie już pełnoletni to jest sens korzystać z tej promocji gdyż na wejściu nie spełnia się założeń? Czy jednak jak już zacznę i przez 5 lat będę wpłacał to jednak premia będzie obowiązywać?

  ZICHI Odpowiedz
 • Czy jak pójdę do banku osobiście i założę tam to konto, to będą identyczne warunki jak przy założeniu w necie?
  Pytam, bo (muszę to powiedzieć) debile z InPosta zwodzą mnie już tydzień i nikt nie wie gdzie są te dokumenty. Firma katastrofa!

  Dario Odpowiedz
  • Jak wyglada procedura wnioskowania i otwierania konta? Dzwonią jeszcze po coś po wypełnieniu wniosku online? Dowod osobisty – skan/ksero wymagane? jesli tak, to się załącza online przy e-wniosku czy daje kurierowi czy wcale?;)

   hazzan
 • Dario . identyczne warunki jak przy założeniu w necie.

  zuza Odpowiedz
  • Okazało się w banku, że jestem już w systemie i nie mogą dla mnie w oddziale założyć/zatwierdzić jeszcze raz konta. mogą tylko interweniować w Inpost. Co za syf!

   Dario
 • zamykanie konta listownie albo osobiście. System – dramat. Ale 3% to sporo, o ile ktoś chce rok.

  cj Odpowiedz
 • Nie wiem o co im chodzi, bo z tym kontem zakłada się kartę MasterCard IQ, a w informacji aktywacji konta przychodzi informacja, że karta VISA jest darmowa po wykonaniu 1 transakcji na miesiąc, inaczej kosztuje 5 zł.

  Dario Odpowiedz
  • jakies 4 lata temu mieli w tabeli oplat zwolnienie z oplaty przy 1 transakcji karta :P

   Dzikus
  • Dowiedziałem się, że VISA jest wydawana tylko do konta biznesowego, więc nie wiem po co wysłali mi taką informację, jak w umowie jest MC IQ.

   Dario
 • Jeszcze jedno, limity do konta i karty można określać tylko przez Teleserwisie telefonicznym. Standardowo nie ma żadnych limitów.

  Dario Odpowiedz
 • Konto założyłam 28 lutego i już szósty dzień czekam na telefon w sprawie założenia lokaty powitalnej na 3% (tak jest na plakacie promocji) wysyłając pocztą z konta wiadomości o tym jak bardzo chciałabym ją już mieć i… nic. Cisza. Macie na to jakiś sposób? jak zakładaliście tę lokatę ?

  Tina Odpowiedz
  • Ja zakładałem w oddziale.

   miły wrocławianin
  • Lokaty założysz tylko w oddziale, nie ma innej opcji, dodam, że jeżeli dysponujesz większa gotówką zagadaj z konsultantem(ką) być może uda Ci się założyć na dowolną kwotę. Moja rada przelej najpierw kasę na założony już ROR, wówczas w oddziale założysz dowolną ilość lokat na dowolną kwotę (konsultant widzi kasę w podglądzie) podpisujesz od ręki i lokaty zaczynają swój bieg, ale to tylko moja rada nic pewnego :)

   jacck
 • Nie zakładałabym konta wiedząc, że muszę iść do banku. Nie ma o tym ani słowa w opisie promocji :( Piszą, że zadzwonią po założeniu konta. To nie jest powód do reklamacji? Jak myślicie?

  Tina Odpowiedz
  • myślę, że możesz składać reklamację, mocno to argumentując, być może otrzymasz jakieś drogie markowe pióro, albo długopis w ramach rekompensaty ;). (Pamiętaj, że jest miesiąc od założenia konta na założenie lokaty. To jest konto premium, DB (jeszcze) jako jeden z nielicznych praktykuje dojazd do klienta do domu :). Nie wiem co Ci zaproponują…

   jacck
  • Tylko w oddziale, bo musisz podpisać mnóstwo papierów jak za dawnych czasów :) Idiotyczne mają podejście.
   Tych lokat nie ma nawet w ich dokumentacji ze wszystkimi lokatami od bodajże 2005 roku.

   Dario
 • Wybaczcie jeśli pytam o coś oczywistego ale nie rozumiem tego warunku : „będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł”

  Jeśli 1 maja 2018 wrzucę na 3% lokatę 100 000 zł to do 1 maja 2019 spełniam ten warunek?
  A może musze mieć dodatkową kasę na innych depozytach jak również w innych produktach indestycyjny?

  Wytłumaczie proszę jak blondynce :)

  mydory Odpowiedz
  • Polska języka to trudna języka :) Szczególnie dla Niemców.
   „depozytowych i inwestycyjnych ” uważam, że użycie spójnika „i” w tym zdaniu to błąd logiczny, co mogłoby sugerować, że warunkiem koniecznym jest posiadanie obydwu produktów. Nie ma czym się przejmować, dokąd będziesz posiadać lokaty na kwotę co najmniej 50 K warunek będzie spełniony. Oczywiście jak najbardziej ta roczna na 3% spełnia warunek z nawiązką.

   jacck
  • Dzięki!

   mydory
 • „brak zawartej umowy o prowadzenie rachunków bankowych z Deutsche Bank Polska”.
  Rachunki mi pozamykali ale zostawili możliwość logowania pomimo tego że wypowiedziałem też na świadczenie usług internetowych.To teraz jestem nowym klientem czy nie ?

  lopez Odpowiedz
  • To nie nazywa się „świadczenie usług internetowych” tylko „umowa ramowa” i pewnie jej nie wypowiedziałeś.
   W większości przypadków jesteś nowy, ale np. ostatnio w BGŻ było w regulaminie, że nie można było mieć umowy ramowej.

   Dario
 • Ja mam przykre doświadczenie z tego pseudo banku gdy pół roku temu chciałem tam założyć wspomnianą lokatę i mimo umówienia się przez telefon i wcześniejszego wyjścia z pracy, odmówiono mi spotkania, bo doradca udawał że nic nie wiedział. Po telefonie ze skarga do centrali gdzie tez mieli informacje o przyjęciu i godziny umówionego spotkania, Bank nawet nie oddzwonił i nie przeprosił. Mam swoją godność i nie będę się płaszczył żeby mi tam laska wie pozwolili ulokować środki. W Idea Banku jest lokata SKARBONKA PLUS ◦2,90% w skali roku na okres 12 miesięcy ale równie dobrze można zakładać lokaty na Nowe środki na 6 mies. również na 3 % .

  piotro Odpowiedz
 • Jest jednak pewien haczyk: oprocentowanie dotyczy kwoty do 100 000 zł. Oznacza to, że jeśli ją przekroczymy, to wtedy całość zarabia 1,05% w skali roku. Najprościej będzie więc ulokować około 99 310 zł – wtedy po 4 miesiąca wyjmiemy niecałe 100 000 zł.
  A jeśli ulokuję równe 100 i wybiorę ciutkę po trzecim miesiącu?

  Tina Odpowiedz
  • Po trzecim na pewno nie, bo odsetki są naliczane na koniec każdego miesiąca.

   Don Quijote de la Mancha
 • Po drugim? Błagam? To dla mnie terra incognita.

  Tina Odpowiedz
  • a dlaczego Ty tu tak aptekarzysz ? :) Kto rozsądny pacha tu kasę na biedne KO 2,55 , kiedy tyle ofert na 2,7. W DB 2,55 było dobre kilka miesięcy temu gdy lokaty miały 2,5.. Na długi dystans masz w DB teoretycznie bez limitu lokaty na 3%, oraz (jeszcze) w Idei no limit również 3.

   jacck
  • Heheh,no dokładnie, @Tina, ja nawet rozumiem, że masz już konto w DB i chcesz z tego ko skorzystać, żeby nie kombinować, ale w takim razie dlaczego kombinujesz z tymi 700 zł, z których odsetki dałyby najwyżej kilka złotych więcej…

   Don Quijote de la Mancha
  • …no bo napisane było, ze nie ma razem z odsetkami przekroczyć 100 tys. Dla mnie to kompletna czarna magia. Ja lecę zgodnie z instrukcją jaką tu znajduję, ale to konto założyłam mężowi – zasiliłam pod 2,55 % na rachunku na 4 miesiące i pod lokaty na 3%. A on poszedł sam zakładać lokaty no i wrócił z krzywymi lokatami i zbyt dużym saldem na rachunku głównym. Nawet nie przypuszczałam, że tak się da…. więc drążę….

   Tina
  • Więc zejdź z saldem tego ko przed pierwszym naliczeniem odsetek (na koniec pierwszego miesiąca kalendarzowego), najlepiej od razu do tych „99 310 zł”.
   https://subiektywnieofinansach.pl/konto-oszczednosciowe-deutsche-bank-oprocentowanie-pulapka-odsetki/

   Don Quijote de la Mancha
  • Tina, dokładnie tak jak pisze Don Quijote – po prostu wyrzuć z konta oszczędnościowego 700 zł na konto osobiste (albo przelej poza Deutsche Bank) i będzie OK. Na szczęście da się to naprawić, o ile nie nastąpiło pierwsze naliczenie odsetek.

   Michał
 • Załapałam ;) Dziękuję!

  Tina Odpowiedz
 • Lokaty zakończone, 8.8 zmiana regulaminu (w Citi także, na LS o tym cisza), zamykamy i kolejny bank do „zamrażarki”.

  qq Odpowiedz
 • Od 1 lipca Bank mocno pogorszył ofertę, zniknęła lokata 3% i konto DB Premium. WBK ich kupiło więc przestało im zależeć :(

  Dobcio Odpowiedz
  • Co więcej do osób, które podały swoje wszystkie dane we wniosku, nie raczyli nawet wysłać kuriera. No chyba, ze trafi do mnie po 4 tygodniach ale nie spodziewam się…

   Michał
  • zadzwoń na infolinię, niech zamkną wniosek, jeśli nie chcesz otwierac, bo pewnie otworzyli Ci rachunek i mam status „do podpisu” / „niealtywny” co wykluczy Cie z promocji w przyszłosci, kto wie czy tego nie zmigruja do BZ WBK :D

   Dzikus
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy