3% do 100 000 zł dla nowych i obecnych klientów Citibanku (i 400 zł za kartę kredytową!)

Zostały 3 dni

Ruszyła kolejna odsłona promocji Citibanku przeznaczonej nie tylko dla nowych, ale również dla obecnych klientów. W zamian za założenie lub przekształcenie konta na Citi Priority zyskać możemy podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – aż 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwoty 100 000 zł.

3% na koncie oszczędnościowym w Citibanku

Citi Priority – razem lepiej

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która nie posiadała konta Citi Priority, Citigold, Citigold Private ani Rachunku Oszczędnościowego Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów (np. starszego konta osobistego czy karty kredytowej) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy promocyjny wniosek o konto Citi Priority i podpiszemy umowę nie później, niż do 31.01.2020. Co ciekawe posiadacze starych kont CitiKonto mogą również skorzystać z promocji dokonując zamiany typu konta na Citi Priority.

Co dalej? Zgodnie z regulaminem promocji uczestnicy powinni zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej banku oraz otworzyć konto oszczędnościowe nie później, niż do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo zakładając konto osobiste w październiku konto oszczędnościowe powinniśmy uruchomić najpóźniej w listopadzie (choć możemy wcześniej). A od kolejnego miesiąca (następującego po miesiącu uruchomieniu konta oszczędnościowego) będziemy mogli zyskiwać wysokie oprocentowanie – aż przez 6 miesięcy.

Bank również zastrzega, że jeśli jesteśmy już obecnym klientem (posiadającym zarówno CitiKonto jak i Rachunek Oszczędnościowy) to promocyjne oprocentowanie zyskamy od pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do oferty (czyli po zmianie typu konta na Citi Priority).

2% dla każdego, 3% dla posiadaczy karty kredytowej

Ale to jeszcze nie koniec wymogów. 2% do 100 000 zł zyskamy pod warunkiem, że w danym miesiącu utrzymamy średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł (najsensowniej na koncie oszczędnościowym) lub zapewnimy wpływy na konto na łącznie min. 8000 zł. Wyłączone są przelewy z rachunków w Citibanku, dlatego najlepiej spełnić ten warunek przelewając sobie środki ze swojego konta w innym banku.

Aby natomiast zgarnąć jeszcze wyższe oprocentowanie, czyli 3% w skali roku do 100 000 zł, należy dodatkowo być posiadaczem karty kredytowej (Citibanku), którą spłacimy z dowolnego rachunku w Citibanku. Bank zastrzega, że bierze pod uwagę albo miesiąc, w którym naliczone są odsetki na koncie oszczędnościowym, albo miesiąc poprzedzający. Oznacza to, że de facto nie musimy spłacać karty kredytowej co miesiąc (ale pewnie i tak tak robimy).

Co, jeśli nie mamy karty kredytowej Citibanku? Wystarczy taką wyrobić, korzystając przy okazji z jednej z promocji i zyskując na przykład dodatkowe 400 zł na start do wykorzystania na Allegro :)

Ile kosztuje Konto Citi Priority?

Konto Citi Priority może nas kosztować 30 zł miesięcznie, ale opłaty można się pozbyć na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to utrzymanie średniomiesięcznego saldo na poziomie 30 000 zł. Jeśli więc mamy zamiar ulokować część oszczędności w Citibanku, to warunek ten będzie spełniony niemal automatycznie.

Drugi sposób jest bardziej korzystny dla osób, które nie maja zamiaru przynosić tylu pieniędzy. Bank zwolni nas z opłaty za konto w momencie, kiedy w danym miesiącu na rachunek wpłynie min. 5000 zł oraz jesteśmy posiadaczem produktu kredytowego. Łatwo więc zauważyć, że warunek ten idealnie współgra z ofertą promocyjną :)

Co z pozostałymi opłatami? Oprócz potencjalnej opłaty za konto Citi Priority nic więcej nam nie grozi – posiadanie karty debetowej Citicard jest bezpłatne, tak samo jak wypłaty z bankomatów. Pamiętajmy jedynie, żeby nie włączać żadnych dodatkowych usług (jak np. CitiPhone, który jest pakietem płatnym, jeśli średnie saldo wyniesie mniej, niż 100 000 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • No w lipcu konta raczej już nie założymy, widać przekopiowanie z poprzedniej edycji :)
  Ale jeśli ROR założyłbym w listopadzie, konto oszczędnościowe w grudniu, to oprocentowanie promocyjne włączy mi się dopiero w styczniu. Dobrze rozumuję?
  I czy karta debetowa jest obowiązkowa?

  Marcinek Odpowiedz
 • A na stronie Citibanku znalazłem info, ze obowiązuje nawet do stycznia 2020!
  Oferta „Citi Priority – Razem lepiej – Edycja II” jest dostępna dla Klientów, którzy do 31 stycznia 2020 r. zawrą z Bankiem Umowę Produktów Depozytowych, otworzą na jej podstawie Konto Osobiste Citi Priority i spełnią warunki opisane w Regulaminie Oferty.
  Dopytam jeszcze, co z tą debetówką, trzeba ją mieć?

  Marcinek Odpowiedz
  • Debetówka jest bezpłatna, a przydatna (choćby do wpłat/bankomatów EUR i USD), więc nie ma co kombinować.

   Don Quijote de la Mancha
 • Konto założone, KK Również. Dzisiaj przyszła kredytówka (niewidoczna w systemie citi online). Po rejestracji (na nowy login!) widzę kredytówkę, ale rachunku już nie. Czy tak to powinno wyglądać w Citi? Osobny login do rachunku (Citi Priority), osobny do KK???

  Bogy Odpowiedz
  • Nie. Powinno to być wspólne, nawet zakładane osobno (nawet wyciągi dawno zamkniętej kk powinieneś widzieć w systemie dla ror).

   Don Quijote de la Mancha
  • No tak, infolinia potwierdziła, że tak nie powinno być. Teraz pisemna reklamacja (prośba o połączenie kont) i 30 dni oczekiwania, w międzyczasie promocja KO z której zacząłem korzystać i kolejne reklamacje w perspektywie. Udany początek z Citi…

   Bogy
 • Mam tylko KK citi, w bankowości znalezłem info KO 3% jeśli będe z niego splacał kartę kredytową – czy w związku z tym i tak muszę zakładać ROR? czy jeśli ma się tylko kk citi to jest jakaś inna droga mozliwa do KO 3%?

  TomekW Odpowiedz
 • KK Citi zawsze wykluczała do jakiś promocji z zakładaniem konta ROR w Citi?

  TomekW Odpowiedz
 • I jeszcze pytanko, czy ten wpływ 8 koła miesięcznie to na ROR czy KO?
  W Regulaminie mowa jest o Koncie bez dodatków, ale chwilę wcześniej piszą o Koncie Oszczędnościowym, czuję się pogubiony…

  Marcinek Odpowiedz
 • Czy mając konto Citi Priority oraz kartę kredytową mogę bez żadnych negatywnych konsekwencji zamknąć konto Citi Priority a zostawić kartę kredytową?

  Grzegorz Odpowiedz
 • Czy Wy też macie problem z dodzwonieniem się na ich infolinie?

  Daw Odpowiedz
 • Chciałbym zlikwidować kartę kredytową.
  Czy ktoś ma doświadczenia czy bank coś proponuje, aby nie likwidować karty?

  Andrzej Odpowiedz
  • Tak, ostatnio chyba 10% zwrotu od wszystkich wydatków, maksymalnie 100 zł za wydanie 1000 zł przez 3 m-ce

   Kate
  • To zależy od przypadku. Ja też dostałem propozycję zwrotu 10% wydatków, ale maksymalnie 200 zł za wydanie 2000 zł w ciągu 3 miesięcy.

   Paweł
  • Polecam negocjować – u mnie pierwsza propozycja to brak opłat (który i tak przecież miałem), druga, to 10% premii do maksimum 50zł, a kolejna to 10% do maksimum 100zł. Więcej nie próbowałem (myślałem, że to maksimum jakie mogą dać), ale widocznie warto negocjować jeszcze wyższą kwotę. :)

   Kamil23
 • Czyli po wykorzystaniu pół roku 3% na KO to konto i karta kredytowa są do zamknięcia?

  maxik Odpowiedz
 • Jak należy postępować, aby bank złożył propozycję- złożyć wypowiedzenie przez bankowość internetową i czekać na telefon z banku czy mam zadzwonić?

  Andrzej Odpowiedz
 • Wg regulaminu Citi powinno naliczyć odsetki promocyjne do 12-go dnia kolejnego miesiąca. Dla kapitału 100k trzymanego przez cały październik (założone konto Priority, karta KK – spłacona w październiku, wielokrotne logowania w w/w miesiącu do systemu i w apce) naliczono mi ostatniego października 6,87zł i… 8 listopada7,22zł. Złożona telefonicznie reklamacja (rozpatrzenie do 30 dni). Czy kogoś spotkały podobne problemy z naliczaniem odsetek w opisywanym KO w Citi? Ktoś przechodził tam proces reklamacyjny? Telefonicznie to niestety porażka konsultanci są strasznie niekompetetni (brak znajomości regulaminów dot. KO – jedyna droga to reklamacja). Nie wiem czy trzymać tam nadal kapitał bo przy oczekiwaniu na rozstrzygnięcie jestem za każdy miesiąc prawie 200zł w plecy… Ktoś podzieli się doświadczeniem, radą?

  Bogy Odpowiedz
  • Bogy, mam dokładnie tak samo jak Ty. Powiedz kiedy założyłeś konta?
   Złożyłem reklamację i była informacja, że rozpatrzą ją do 15 dni a w szczególne karkołomnych sytuacjach chyba do 30-35 dni. Może lepiej wybierz się do Oddziału i dowiedz się u źródła o co chodzi, za co i dlaczego?

   Tolek
  • Twoje doświadczenie zdecydowanie odrzuca mnie to od wchodzenia w tę promocję…

   Paweł
  • Może jednak z ostatecznym werdyktem poczekać do końca dnia, kiedy mają zostać naliczone promocyjne odsetki?

   Marcinek
  • Marcinuś, chyba jesteś optymistą. Jeśli miałyby być jeszcze dzisiaj naliczone %-ty to dlaczego najpierw nie wysłali smsa informującego o przyznaniu podwyższonego o%owania tak jak to deklarują?

   gościówa
  • @Tolek – konto założone we wrześniu.
   O dziwo, po złożeniu zapytania przez system (i wcześniejszej reklamacji telefonicznej) odsetki zostały naliczone łącznie 206,36zł od 100k czyli OK. Odbyło się to w 3 transzach…
   @Marcinek – być może wykazałem się nagorliwością, ale brak sms-a informującego o przystąpieniu do promocji oraz… trzykrotne (!) naliczenie odsetek za miesiąc październik mogą wywoływać pewien niepokój i każą zastanowić się, czy to normalna procedura. Obsługa na infolinii (z jednym wyjątkiem Pana konsultanta, tuż po założeniu konta) raczej potęguje wątpliwości niż je rozwiewa.

   Bogy
  • Czegoś nie kumam. U mnie było tak: 31.X. ochłap 0,1%, 7.XI kolejny ochłap 0,7% a reszty nie ma. Czyli u Ciebie standardowo to samo co u mnie + dokooptowanie reszty do 3%. Rozumiem, że w Twoim przypadku summa summarum wychodzi 3%? Kiedy dostałem trzeci przelew?

   Tolek
  • Zgadza się – trzeci przelew sumarycznie dał 3%. Przyszedł wczoraj – 12 listopada.

   Bogy
  • Zastanawiam się co zrobiłem nie tak? Konta i kartę załatwiłem w oddziale we wrześniu, przykładnie płaciłem kartą po czym ją spłaciłem w terminie czyli w październiku, 1.10 wpłaciłem na Citi Priority forsę w wymaganej wysokości a potem na konto oszczędnościowe a procentów brak.
   Pozostaje czekać na odpowiedź na reklamację.

   Tolek
 • Dzisiaj złożyłam reklamację on-line. Do 15 dni mają ją rozpatrzyć. Założyłam, że jeśli 10 listopada nie dostałam sms-a informującego o przyznaniu podwyższonego oprocentowania to tym bardziej nie doczekam się przelewu odsetek na KO.
  Nadmienię, że wszystko zrobiłam prawidłowo. 1.10 poszedł przelew powyżej 8 tys. zł na konto Citi Priority a karta kredytowa została spłacona w terminie.
  Zachodzę w głowę co zrobiłam nie tak? i za czorta nie mogę wygłówkować o co chodzi.
  Na domiar złego gdzieś wcięło czat który jeszcze do niedawna działa bardzo dobrze.

  Mania Odpowiedz
 • 1. Gdy mam kartę kredytową i chcę otworzyć u nich konto to mogę zrobić to telefonicznie, bez kuriera i wizyty w oddziale banku?
  2. A jak zamyka się konto czy można przez bankowość elektroniczną?

  Andrzej Odpowiedz
 • Proszę o informację.
  Mam kartę kredytową i chcę otworzyć konto w CITI. Czy mogę to zrobić telefonicznie- bez kuriera i wizyty w oddziale banku?

  Andrzej Odpowiedz
 • Czy macie informację od Citka, o co chodzi z naliczaniem %? Chcę założyć konto, ale chcę uniknąć problemów, z którymi się spotykacie?

  Andrzej Odpowiedz
 • Witam,
  mam prośbę dot. wyjaśnienia wątpliwości. Podobno konta (osobiste i oszczędnościowe) najlepiej byłoby otworzyć w listopadzie, a przelew zasilający konto najpierw osobiste a następnie oszczędnościowe (w kwocie 100 tys.) wykonać 01 grudnia.
  Problem jest tylko taki, że 01 grudnia to niedziela, czyli przelewając w tym dniu 100 tys. nie zostaną one i tak przez Citi zaksięgowane, a tym samym nie zostanie spełniony warunek utrzymywania salda przez cały miesiąc grudzień na poziomie 100.000… Trzeba więc będzie przelać kasę jeszcze w listopadzie – najpóźniej 29… Czy mam rację?…
  Chyba żeby… 29 listopada przelać 100 tys. na konto osobiste w citi, a 02 grudnia zrobić przelew z osobistego na oszczędnościowe? Czy tym samym warunek spełnienia średniego salda środków w miesiącu grudniu byłby spełniony (tj. 01 grudnia 100 tys. byłoby na koncie osobistym Citi, a od 02 grudnia już na koncie oszczędnościowym)?
  Czy ktoś mógłby doradzić, jakie jest najlepsze wyjście? Z góry dziękuję.

  Michał Odpowiedz
  • Regulamin

   5. Średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na WSZYSTKICH rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank, których jest on głównym posiadaczem

   Jak jeszcze przed 1 grudnia będziesz miał na koncie w Citi (jakimkolwiekek) 100 tys i przelejesz je 1 grudnia (przelewy wewnętrzne są chyba realizowane w dni wolne) a nawet 2 grudnia to masz spełniony warunek, najważniejsze żeby 1 grudnia środki były na jakimś koncie w Citi

   Kate
  • @Kate Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie. Kluczowe w Twojej odpowiedzi było to, że na jakimkolwiek koncie w Citi muszę mieć 100 tys. PRZED 1-szym grudnia.
   Przeczytałem raz jeszcze regulamin promocji i jest tam dokładnie napisane:
   „najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dokonano otwarcia lub Zmiany typu Konta otworzy Konto Oszczędnościowe w PLN („Konto Oszczędnościowe”) i przez 6 (słownie: sześć) KOLEJNYCH miesięcy
   kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym otwarto Konto Oszczędnościowe, trzeba spełnić jeden z warunków:
   i. utrzyma na rachunkach prowadzonych przez Bank średniomiesięczne saldo środków w wysokości co najmniej 100 000 PLN
   (słownie: sto tysięcy złotych), wyliczane zgodnie z pkt 5 i 6, albo
   ii. otrzyma na Konto wpływy na łączną kwotę minimum 8 000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych), z zastrzeżeniem pkt 7 (…),
   co oznacza dokładnie, iż zasilić KO mogę jeszcze w listopadzie (i wtedy środki do końca listopada będą oprocentowane na 0,1%), ale pierwszym miesiącem, w którym będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie (przy zachowaniu pierwszego z warunków) będzie grudzień.
   PS. Dodam jeszcze – na podstawie komentarzy z innych forów – że najpierw powinno się przelać kasę na Konto Citi Priority, a następnie na na KO.
   Uff, mam nadzieję, że wreszcie to ogarnąłem;)

   Michał
 • Mam ten sam problem. Czy może ktoś poradzić jak to ugryźć?

  Andrzej Odpowiedz
 • BTW, w opisie jest błąd:
  Bank zwolni nas z opłaty za konto w momencie, kiedy w danym miesiącu na rachunek wpłynie min. 5000 zł oraz jesteśmy posiadaczem produktu kredytowego.
  Otóż, według Tabeli Opłat i Prowizji dla bezpłatności kont otwartych po 8.08.2018 wystarczą wpływy na konto osobiste w wysokości min. 5000 zł.

  Marcinek Odpowiedz
 • Przelew zasilający najpierw konto osobiste, a następnie oszczędnościowe w kwocie 100 tyś. wykonam w dniu 04 grudnia, a kwotę 100 tys. zamierzam utrzymać na koncie oszczędnościowym przez 6 m-cy.

  Zależy mi, aby na pewno naliczało mi się 3 % na koncie oszczędnościowym od 4 grudnia przez 6 m-cy i, aby nie naliczyła się opłata za konto.

  1. Czy na pewno zostanie spełniony warunek utrzymywania salda przez cały miesiąc grudzień na poziomie 100 tyś. czy w grudniu będzie potrzebny dodatkowo przelew na 8 tyś, a dopiero od stycznia 2020 roku nie będzie potrzeby dodatkowy przelew na 8 tysięcy, ponieważ przez cały miesiąc kalendarzowy będzie 100 tyś.?
  Proszę o pomoc.

  Andrzej Odpowiedz
  • Regulamin oferty „Citi Priority – Razem lepiej – edycja II”
   5. Średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank, których jest on głównym posiadaczem podzielonej przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym, z zastrzeżeniem pkt 6 poniżej.
   6. Przy wyliczaniu salda średniomiesięcznego nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank dla Klientów indywidualnych innych niż rachunki Uczestnika oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem.

   Jeśli więc 100k wpłacisz 4 grudnia (wpływ z zewnątrz – pkt 6), to średniomiesięczne saldo nie wyniesie 100k, ale: 100.000*28=2.800.000:31=90.322,58

   Janusz Ł. Osiowy
  • @Andrzej Najistotniejsza wg. mnie jest data kiedy otworzysz a nie zasilisz konto oszczędnościowe. Jeśli otworzysz konto dopiero w grudniu, to nawet gdy wpłacisz na nie kwotę 100 tys (bez względu na to w którym dniu grudnia), to do końca grudnia będzie ono oprocentowane w wysokości 0,1%. Dlaczego tak? Ano dlatego, że zgodnie z regulaminem oprocentowanie promocyjne będzie obowiązywało dopiero przez 6 KOLEJNYCH miesięcy
   kalendarzowych następujących PO miesiącu, w którym otwarto Konto Oszczędnościowe. Natomiast jeśli KO otworzysz w listopadzie, a wpłacisz kwotę 100 tys. zł w dniu 4 grudnia to nie spełnisz warunku średniomiesięcznego salda w kwocie 100 tys. Szczegółowo opisał to @Janusz Ł. Osiowy. I w takim razie wg. mnie promocyjne oprocentowanie w wysokości 3% będzie więc obowiązywało za niepełny miesiąc, czyli od 4 grudnia (a więc kwota odsetek będzie ciut niższa, niż gdybyś już 1 grudnia miał na KO zasilone w/w kwotą).
   Natomiast w grudniu – tak przeczytałem na innym forum – nie będziesz musiał spełniać dodatkowego warunku w postaci wykonania dodatkowego przelewu w wysokości 8 tys., gdyż wpłacisz w tymże miesiącu te wspomniane 100 tys.
   Tak mi się wydaje po przemyśleniach tego tematu;)

   Michał
 • 19.XI zawarłem umowę o konto osobiste i konto oszczędnościowe.
  Proszę o bardzo prostą, niebudzącą wątpliwości i zrozumiałą informację:
  1. Maksymalnie do kiedy mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3% na koncie oszczędnościowym( proszę podać datę )?
  2. Gdy środki w kwocie 100 tyś. zł wpłacę w dniu 10 grudnia to jakie minimalne warunki będę musiał jeszcze spełnić, aby od 10 grudnia naliczało mi się oprocentowanie na poziomie 3% oraz, aby nie naliczyła mi się opłata za konto?
  3. Proszę o informację do kiedy w tej sytuacji będzie obowiązywało oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym oraz o precyzyjną datę kiedy należy środki wypłacić, ponieważ będzie naliczało się na koncie oszczędnościowym standardowe oprocentowanie?

  Andrzej Odpowiedz
 • Na mój chłopski rozum to jest tak:
  1. konta otwarte w listopadzie
  2. aby załapać się na 3% na KO i nie bulić opłaty za konto to należy wpłacić min. 8 tys. zł na konto osobiste dopiero w grudniu, czyli odpalamy promocję która trwa 6 miechów
  3. jeśli kto dysponuje 100 tys. zł to musi wpompować kasę od 1 dnia miesiąca aby utrzymać te cholerskie średniomiesięczne saldo i nie ma znaczenia czy kasa pójdzie na ror czy na KO
  4. jak wiadomo 1 grudnia przelew nie pójdzie więc lepiej zacząć myk z 8 tys. zł
  A najlepiej pójść do oddziału albo napisać maila i niech to wytłumaczą łopatologicznie bo widzę, że Regulamin jest tak skonstruowany, żeby ludzie mieli wątpliwości i robili błędy na korzyść banku.

  bebe Odpowiedz
 • @Michał

  Moim zdaniem dobrze interpretujesz kwestię kolejnych miesięcy spełniania warunków i przysługiwania podwyższonego oprocentowania, natomiast mam inne niż Ty zdanie w kwestii oprocentowania za miesiąc, w którym średniomiesięczne saldo nie osiąga 100k. Otóż w Regulaminie wśród warunków jest taki:

  4.
  d) najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dokonano otwarcia lub Zmiany typu Konta otworzy Konto Oszczędnościowe w PLN („Konto Oszczędnościowe”) i przez 6 (słownie: sześć) kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym otwarto Konto Oszczędnościowe, będzie spełniał jeden z warunków:
  i. utrzyma na rachunkach prowadzonych przez Bank średniomiesięczne saldo środków w wysokości co najmniej 100 000 PLN (słownie: sto tysięcy złotych), wyliczane zgodnie z pkt 5 i 6, albo
  ii. otrzyma na Konto wpływy na łączną kwotę minimum 8 000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych), z zastrzeżeniem pkt 7,

  Jeśli więc nie spełnia się warunku utrzymania średniomiesięcznego salda, to trzeba w tym miesiącu otrzymać wpływy na łączną kwotę minimum 8 000 PLN, spełniające pkt 7, czyli:

  7. Wpływy nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla Klientów indywidualnych.

  Oczywiście warunki podane w pkt 4 Regulaminu uprawniają do podwyższenia oprocentowania tylko do 2%. Żeby mieć 3% trzeba cały czas spełniać warunki dotyczące karty kredytowej określone w pkt 10 – cytuję go wraz z pktem 11, który dobrze pamiętamy, ale robię to dla jasności obrazu, bo odwołuje się do niego pkt 10.

  10. Każdy Uczestnik, który spełni warunki wskazane w pkt 4 niniejszego Regulaminu będzie miał prawo do uzyskania podwyższonej stawki oprocentowania środków na Koncie Oszczędnościowym w PLN („Oprocentowanie Promocyjne”) w wysokości:
  a) 2,0 %, („Nagroda 1”), z zastrzeżeniem pkt 11 lub
  b) oprocentowanie w danym miesiącu zostanie podwyższone do 3.0 % („Nagroda 2”), z zastrzeżeniem pkt 11, jeżeli Uczestnik spełni dodatkowy warunek – posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku w jednym z dwóch miesięcy:
  i. w miesiącu, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym lub
  ii. w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym.

  11. Oprocentowanie Promocyjne naliczane jest do kwoty 100 000 PLN (słownie: sto tysięcy złotych). Środki powyżej tej kwoty będą objęte oprocentowaniem zgodnym z Tabelą Oprocentowania Kont.

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
  • @Michał

   Dopiero teraz zrozumiałem Twoje stanowisko i przyznaję Ci rację, bo piszesz o konkretnym przypadku pierwszego miesiąca oszczędzania, w którym dokonana zostanie wpłata 100k. Jeśli przejdzie ona – zanim trafi na KO – przez Citi Priority to spełni warunek wpłaty 8k, masz więc rację, że nie będzie potrzebna osobna kolejna wpłata 8k.

   Natomiast ja przedstawiłem zasadę ogólną, na którą trzeba uważać, gdy np. w którymś z kolejnych miesięcy średniomiesięczne saldo spadnie choćby o grosz poniżej 100k. Ale nie tylko, także w pierwszym miesiącu oszczędzania można polec na braku wpływu 8k i to nie tylko w oczywistym przypadku, gdy ktoś umieszcza w Banku niewielką kwotę (np. wpłaca 5k i nie wykonuje żadnego innego, choćby chwilowego wpływu, żeby uzupełnić wpływy do 8k). Także oszczędzając 100k można nie spełnić żadnego z warunków: ani salda, ani wpływu. Np. wpłacamy 95k na Citi Priority, ale 30 listopada, bo mamy już wolne środki. Potem 1 grudnia przerzucamy je na KO, ale to nie spełnia warunku wpływu (bo wpływ ma być na Citi Priority, nie na KO, a do tego zewnętrzny – pkt 7 – pomijam wpływy z konta firmowego w Citi). Następnie 2 grudnia uzupełniamy oszczędności wpłacając 5k na Citi Priority i w tym samym dniu przerzucamy je na KO, po czym już nic więcej w grudniu nie robimy. No i warunki nie są spełnione: ani średniomiesięcznego salda, bo 1 grudnia nie było w Banku 100k, ani wpływu, bo w grudniu suma wpływów zewnętrznych wynosi 5k.

   Janusz Ł. Osiowy
 • @ Janusz Ł. Osiowy

  Dokładnie tak – chodziło mi o przedstawienie tego konkretnego przypadku, dotyczącego pierwszego miesiąca, w którym KO nie jest zasilone kwotą 100 tys. od pierwszego dnia miesiąca. Cieszę się, że się zrozumieliśmy:)
  U mnie konta wczoraj założone. Mam w planie dokonać wpłaty na Citi Priority całej kwoty 100 tys. w dniu 29 listopada (tak aby zdążono je w Citi zaksięgować, abym spełniał wymóg utrzymania średniomiesięcznego salda od 1 grudnia), natomiast 2 grudnia dokonam transferu w/w kwoty z konta Citi Priority na KO (ewentualnie 1 grudnia – o ile można w Citi wykonać nieodpłatnie w dzień wolny jakim będzie niedziela przelew wewnętrzny – zapytam o to w banku). Mam nadzieję, że wszystkie warunki zostaną w ten sposób spełnione, abym mógł skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3% (pomijam oczywiście wymogi zalogowania się do bankowości, czy spłaty karty kredytowej z konta Citi Priority).
  Zastanawiam się jeszcze nad jednym – jeśli nie będzie można wykonać przelewu wewnętrznego z Citi Priority na KO w dniu 1 grudnia, lecz dopiero 2 grudnia, to oprocentowanie promocyjne będzie dla kwoty 100 tys. naliczane „dopiero” od 2 grudnia, prawda? Wiem, że to tylko dzień różnicy, ale dobrze mieć jasność w tych różnych zawiłościach:)

  Michał Odpowiedz
 • @ Janusz Ł. Osiowy

  c.d. przemyśleń… Drugą opcją, jaką w tej chwili rozważam, jest po prostu przelanie kwoty 100 tys. na konto osobiste w dniu 2 grudnia i w tym samym dniu przetransferowanie całej kwoty na KO… Warunek utrzymania średniomiesięcznego salda dla grudnia nie będzie wprawdzie utrzymany, ale zostanie spełniony drugi z opcjonalnych warunków, tj. minimalnej wpłaty 8 tys. na konto osobiste… W tym scenariuszu – o czym wcześniej pisałem – wg. mnie oprocentowanie promocyjne 3% powinno być dla 100 tys. obliczone za okres grudnia bez uwzględnienia 1 grudnia.

  Michał Odpowiedz
 • Tak szczerze Wam powiem, że taki zawiły regulamin po prostu mnie zniechęca. To już wolę pewne 2,7% w Millenium. Dla kwoty 100k jest to 121zł różnicy przez pół roku, a i tak nie jesteś pewien czy Citi naliczy odpowiednie oprocentowanie i czy nie pobierze opłaty za konto

  norek Odpowiedz
 • @Michał

  Dobrze przypuszczasz: odsetki 3% naliczają się od dnia wpływu środków na konto oszczędnościowe, czyli w Twojej pierwszej opcji – od 1 lub 2 grudnia (zależnie kiedy przyjmą Twój przelew wewnętrzny na KO), w drugiej opcji – od 2 grudnia.

  Z przelewem wewnętrznym w niedzielę raczej powinno być dobrze, choć zerknąłem w Regulamin Rachunków Bankowych i tam przelewy wewnętrzne nie są wyjęte spod ogólnej reguły godziny granicznej w dniu roboczym, po której zlecenie uznaje się za otrzymane w następnym dniu roboczym (Regulamin jest w „Dokumenty” na dole strony Citi, definicja Wykazu Godzin Granicznych jest na str. 5 Regulaminu, pkt 106, a sam Wykaz – na str. 32 Regulaminu).

  Ale w „Pytania i odpowiedzi” (Więcej pytań i odpowiedzi, Transakcje, Przelewy) jest pytanie „W jakich godzinach księgowane są przelewy przychodzące?” i taki fragment odpowiedzi Citi:
  „Księgowanie przelewów między rachunkami Klientów indywidualnych w naszym banku – codziennie w czasie rzeczywistym.
  Bank zastrzega sobie prawo do zaksięgowania przelewu w innych godzinach bez wcześniejszego powiadomienia.”

  Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, to napisz, czy przelew wewnętrzny na KO przeszedł w niedzielę.

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
 • @ Janusz Ł. Osiowy

  Dziękuję za kolejne rzeczowe wyjaśnienie i wskazówki do konkretnych zapisów. Jak zwykle – profesjonalne podejście do tematu. Jeśli chodzi o możliwość wykonania przelewu wewnętrznego w dni wolny, to otrzymałem taką oto odpowiedź od konsultantki: „Przelewy wewnętrzne realizowane są także w dni wolne (weekendy lub święta). Środki są dostępne na rachunku w czasie rzeczywistym, ale data księgowania przelewu będzie wyświetlana jako kolejny dzień roboczy”. Poprosiłem ja jednakże jeszcze o zweryfikowanie tej odpowiedzi z zapisem, który przedstawiłeś powyżej, o księgowaniu w czasie rzeczywistym. Zobaczę czy wcześniejsza odpowiedź zostanie podtrzymana…
  Ja natomiast coraz bardziej skłaniam się ku drugiej opcji – czyli przelaniu w dniu 2 grudnia najpierw kwoty 100 tys. na konto osobiste, a następnie, w tym dniu – na KO…
  Całe szczęście, że jest jeszcze kilka dni do rozpoczęcia grudnia, więc można jeszcze temat przemyśleć… Niemniej, frustrujące jest, że tyle na nim trzeba główkować, żeby niczego nie przeoczyć…

  Michał Odpowiedz
  • Warto też zauważyć, że trzymając 100 kzł przez 2 dni na nieoprocentowanym ror traci się dobrych kilka złotych nawet w porównaniu z kontem oszczędnościowym nisko oprocentowanym, np. 1,7% to 8 zł (choć to ciągle mniej, niż 30 zł za opłatę za konto).
   Natomiast wpłacając środki na ko później, niż 1 dnia miesiąca, traci się okres wykorzystania promocyjnego oprocentowania, to jednak mniejsza strata…

   Don Quijote de la Mancha
 • @ Don Quijote de la Mancha

  No niestety, w przypadku grudnia, który rozpoczyna się akurat w dzień wolny, nie ma złotego scenariusza, by nie stracić jakiejś symbolicznej kwoty… Zawsze tych kilka złotych będziemy to tyłu. Stąd te wszystkie warianty i kombinacje…
  Rozumiem, że jako „Wyjadacz” opowiadasz się mimo wszystko za wariantem wpłacenia środków w wysokości 100 tys. (na konto osobiste a potem na KO) w dniu 2 grudnia?

  Michał Odpowiedz
  • Nie podoba mi się koncepcja trzymania 100 kzł na nieoprocentowanym ror, nawet przez 2 dni. Ale może można je na ko Citi wpłacić już w piątek, może jakieś marne oprocentowanie przez ten czas dostaniesz? Wtedy pozostaje po prostu porównać odsetki, które dostatniesz za 2 dni na tym niskim procencie i 1 dzień na 3% do odsetek, które dostaniesz trzymając przez te 3 dni swoje 100 kzł w innym banku.

   Don Quijote de la Mancha
 • Lepiej najpierw założyć k.o. czy kartę kredytową, a później konto?

  Anonymous Odpowiedz
 • @ Don Quijote de la Mancha

  Dziękuję za wskazówkę:) Porównałem odsetki i różnica jest na poziomie 10 gr, więc nie ma się co szarpać – obojętnie który scenariusz zostanie zastosowany, „korzyści” będą porównywalne.
  BTW: Jeśli chodzi o oprocentowanie kwoty ulokowanej na KO w Citi w listopadzie, to z tego co się orientuję, wynosi ono zaledwie 0,1%…

  Michał Odpowiedz
 • @Don

  Świetna wskazówka! – wymyśliłeś optymalne rozwiązanie dla pierwszej opcji Michała.

  @Michał

  Zastosowanie wskazówki @Dona czyni w Twojej konkretnej sytuacji bezprzedmiotowym problem, czy niedzielny przelew da promocyjne odsetki od 1 grudnia, więc już tylko dla porządku – no i może się to ewentualnie kiedyś przydać w innej sytuacji – mam jeszcze jedną uwagę odnośnie skutków przelewów wewnętrznych w Citi zleconych w dniu wolnym. Po informacjach konsultantki, które zacytowałeś (no i jeśli rzeczywiście tak jest, jak Ci to opisała) zaczynam podejrzewać, że żaden z podanych przeze mnie zapisów nie jest przez Citi stosowany w praktyce. Ani nie przesuwają dnia wykonania zlecenia na najbliższy dzień roboczy (jak postanawiają w Regulaminie), ani nie księgują zlecenia w niedzielę (jak wynika z Pytań i odpowiedzi), a mimo to odsetki być może naliczają od niedzieli.

  Jest to możliwe, jeśli stosowane w praktyce przez Citi rozwiązanie jest analogiczne do używanego przez Santander. Otóż w Santanderze wykonując przelew wewnętrzny w dniu wolnym dostaję „datę transakcji” (w Citi nazwa może być inna, ale sens ten sam) z tego właśnie dnia (tu byłby to 1 grudnia), a „datę księgowania” z następnego dnia roboczego (w tym przypadku 2 grudnia), przy czym odsetki naliczają się (w Santanderze) od „daty transakcji” (wielokrotnie sprawdzone na wielu oprocentowanych kontach 1-2-3 – od razu wyjaśniam, jeśli go nie znasz: jest to kapitalny ROR już wycofany z oferty, ale stare funkcjonują, oprocentowany 3% dla salda powyżej 2k do 3k).

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
  • jeśli chodzi o santander to się nie zgodzę
   a jak chcesz przetestować to zrób zasilenia 2k na 1-2-3 w sobotę 30 listopada
   w poniedziałek będziesz, albo nawet w niedzielę będziesz miał niespodziankę…

   kruczi
 • @kruczi
  Dlaczego? Jaka to niespodzianka?

  Beata2 Odpowiedz
 • @kruczi

  Czy mógłbyś napisać wyraźnie, z czym się nie zgadzasz, bo być może nasze stanowiska w ogóle się nie różnią, tylko obaj mamy na myśli jakieś rozmaite drobne szczegóły.

  Ja co do Twojej wypowiedzi po pierwsze zgodzę się z tym, że gdybym zasilił 1-2-3 ściśle kwotą 2k to miałbym oprocentowanie nie 3, ale 2%. Żeby całe saldo było oprocentowane 3% musi ono przekraczać 2k choćby o 1 grosz, dlatego wcześniej napisałem „powyżej 2k”.

  Po drugie – zasilenie 30 listopada rzeczywiście przyniesie w niedzielę niespodziankę polegającą na braku odsetek za listopad, bo Santander ostatni dzień danego miesiąca podłącza do kolejnego, czyli 1 grudnia naliczy odsetki za okres 31.10-29.11. Ale to jest zupełnie inny temat. Wyżej poruszyłem kwestię: za jakie dni będzie naliczone oprocentowanie, a nie: kiedy zostanie ono naliczone. W Twoim przykładzie oprocentowanie za 30 listopada zostanie naliczone, ale dopisane do konta zostanie 1 stycznia, bo wtedy Santander dopisuje odsetki za okres 30.11-30.12.

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
  • chodziło mi o księgowanie w weekend
   wyżej masz screeny

   a zasilenie 2k wymagane do bezpłatności i uruchomienia 3% w kolejnym miesiącu

   kruczi
 • @kruczi

  Wysyłałem poprzednią wiadomość przed pojawieniem się Twojego odesłania do księgowań.

  No ale przecież ja dokładnie to właśnie napisałem w wiadomości z godz. 5:26. Twoje zapisy to potwierdzają: datę operacji masz 31.03.2019 (niedziela), a księgowania 01.04.2019 (poniedziałek), a ja to samo napisałem o niedzieli 01.12.2019 (data transakcji) i poniedziałku 02.12.2019 (data księgowania).

  A z Twojego materiału wynika, że w kwestii uniknięcia opłaty Santander uwzględnia datę księgowania, a nie transakcji. Bardzo możliwe, że tak właśnie jest, jak sugerują Twoje zapisy (czy pisałeś reklamację? – ja bym napisał, niech przynajmniej podadzą podstawę, bo teraz data transakcji ma wszędzie coraz większe znaczenie). Ja natomiast pisałem o czym innym: o uwzględnianiu daty transakcji do celów oprocentowania. Santander może stosować dwie różne reguły do dwóch różnych celów.

  Natomiast co do uwzględniania daty księgowania w kwestii uniknięcia opłaty, to dzięki za ostrzeżenie. Nie mam tu żadnych negatywnych doświadczeń, bo jak dotąd wszystkie zasilenia 2k w celu uniknięcia opłaty wykonywałem w pierwszych dniach każdego miesiąca, więc obie daty miałem „wewnątrz” danego miesiąca. Ale po Twojej wiadomości tym bardziej czujność trzeba wzmóc.

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
 • @Janusz Ł. Osiowy
  1. Santander na kontach 123 odsetki nalicza ostatniego dnia miesiąca, a nie pierwszego dnia następnego miesiąca. Dawny BZWBK czasami, ale to nie reguła, naliczał odsetki pierwszego dnia następnego miesiąca na Kontach Godnych Polecenia przekształconych na konta 123.
  2. Kwota zasilenia konta 123, dla celów zwolnienia z opłaty, musi wynosić minimum 2000zł/ może być ratami i w rożnych formach, np: przelew lub wpłata własna/ i tyle. Natomiast aby uzyskać oprocentowanie w wys. 3% należy na koncie 123 ulokować nie mniej niż 2000,01zł ale nie więcej niż 3000zł. Zasilenie konta a jego oprocentowanie to jednak dwie różne sprawy.
  Pozdrawiam

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar

  1. Zgoda – mój błąd. W stwierdzeniu „oprocentowanie za 30 listopada zostanie naliczone, ale dopisane do konta zostanie 1 stycznia, bo wtedy Santander dopisuje odsetki za okres 30.11-30.12” powinno być nie „1 stycznia”, a „31 grudnia”. A ten błąd wynikł z tego, że – przynajmniej ja – prawie nigdy (są rzadkie wyjątki) nie widzę na kontach tych odsetek wieczorem ostatniego dnia miesiąca, a dopiero pierwszego dnia kolejnego miesiąca (po nocnym przetwarzaniu), chociaż oczywiście datę naliczenia mają prawidłową – ostatni dzień miesiąca – i zaczynają pracować na kolejne odsetki też od ostatniego dnia miesiąca. Więc dostępność przesłoniła mi naliczenie.

  2. Pełna zgoda co do każdego Twojego stwierdzenia w tym punkcie. Nigdzie nie napisałem nic innego, a nawet wyraźnie podkreśliłem w poprzedniej wiadomości, że to są dwie odrębne sprawy, bo gdy zorientowałem się, że @kruczi poruszył kwestię dat w kontekście wpływu 2k w celu uniknięcia opłaty, to napisałem do niego (o moich poprzednich wiadomościach, gdzie pisałem tylko o oprocentowaniu): „Ja natomiast pisałem o czym innym: o uwzględnianiu daty transakcji do celów oprocentowania. Santander może stosować dwie różne reguły do dwóch różnych celów.”

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
 • @kruczi
  Aby bank uruchomił oprocentowanie, środki na koncie muszą być faktycznie, a nie księgowo.
  Janusz Ł. Osiowy pisał już o dwojakim podejściu banku do kwestii oprocentowania i zasilenia konta. Oczywiście taką niedogodność bank wprowadził celowo, aby zmylić klienta i pobrać opłaty.
  Ja z BZWBK miałem kiedyś taką historię, że w niedzielę z jednego konta 123 przelewałem 2 tys. na pozostałe puste/ zero środków/ konta 123. Przelewy następowały tzw. metodą sznureczka, czyli po kolei przelewałem 2000 z jednego konta na drugie, aż na wszystkich zaliczyłem wpływ. Opłaty za prowadzenie kont co prawda uniknąłem, ale naliczyli mi odsetki w wysokości kilku-kilkunastu złotych, za tzw. ujemne salda na kontach. Napisałem ostrą w tonie reklamację i oddali. Oczywiście nie chodziło w tym wypadku o kilka zł, ale raczej o niebywałą bezczelność banku.

  Waldemar Odpowiedz
  • saldo cały czas było bliskie 3k
   przelew w niedzielę 31 marca z datą księgowania 1 kwietnia
   opłata za konto pobrana w sobotę 30 marca z datą księgowania 31 marca
   standardowe oprocentowanie konta w kwietniu

   kruczi
 • @kruczi
  Wiesz ja myślę, że po prostu bank ma tak mechanicznie ustawione parametry działania. I tak np.odsetki za dany miesiąc naliczane są ostatniego dnia m-ca, ale jeżeli ostatni dzień m-ca przypada w dzień świąteczny to odsetki są naliczane są w dniu poprzedzającym i tego dnia są księgowane. Jeżeli natomiast Ty robisz operacje na rachunkach w dniu powszednim a nawet wolnym od pracy do godz.21.30/ wielokrotnie spotkałem się, że nawet do 22-iej/ to operacje wykonywane i księgowane są w czasie rzeczywistym. Jeżeli operacje wykonujesz po 21.30/ umownie bo nie ma reguł/ to często księgowane są następnego dnia/ często roboczego/. Oczywiście to nie jest problem. Trzeba po prostu unikać sytuacji dwuznacznych i robić przelewy w godz. 6-20. Tak jest najpewniej. Pisał też o tym Janusz Ł. Osiowy
  Optymalne saldo dla konta 123 wynosi 2993 zł. Bank płaci wtedy netto: 6,18 lub 5,97 odsetek.

  Waldemar Odpowiedz
  • optymalna kwota to 2991
   przelewy robione w weekendy i dni wolne są księgowane w pierwszym nadchodzącym dniu roboczym

   kruczi
  • @kruczi
   Skąd kwota 2991? Dla miesiąca 30-dniowego optymalna jest kwota 2996 bo daje odsetki netto: 5,98 a 2991 tylko 5,97. Dla miesiąca 31-dniowego optymalna jest kwota 2993 bo daje – 6,18 a kwota 2991-6,17. Dla sprawiedliwości trzeba dodać , że kilka razy kwoty 3000 dały 6,19, ale takie same odsetki dały też kwoty od 2994 do 2999. Niestety, nie potrafię tego wyjaśnić a różnica odsetek 1gr. czyni nasze rozważania czysto akademickimi.
   Ja utrzymuję kwotę 2993 ponieważ nie zawsze mam czas, a dopisane odsetki nie przebijają progu 3000 a więc teoretycznie można przez 60 dni nie zaglądać na konta….

   Waldemar
  • dla 30 dni różnicy nie ma
   dla 31 kwota 2993 daje 1 grosz odsetek netto więcej

   2996 nie ma sensu trzymać bo po wypłacie odsetek saldo przekracza 3k

   kruczi
 • Wpływ poniżej 2000 zł = 2%, od 2000,01 = 3%, do 3000 3%, od 3000,01 0%. Brak wpływu na 123 = 20 dychy do tyłu, wpływ poniżej – również 2 dychy w plery. Można mieć cały miech na koncie 3000 zł ale 1 następnego miesiąca wypłać odsetki aby nie przekroczyć 3000 zł.

  bebe Odpowiedz
 • @bebe
  Prawda.(sic!)

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar @bebe

  @kruczi ma rację. W poprzednim miesiącu potrzebny jest wpływ 2k, żeby oprocentowanie nie wynosiło 0%, ale jego konkretna wysokość zależy już tylko od salda – z tej przyczyny też oczywiście może wynosić 0% za te dni, gdy saldo przekroczy 3k (i dla ścisłości: gdy wynosi 0,00). Innymi słowy: nie jest potrzebny w poprzednim miesiącu wpływ 2000,01, żeby oprocentowanie w kolejnym miesiącu mogło wynosić 3%, natomiast oczywiście trzeba mieć w danym dniu saldo od 2000,01 do 3000, żeby ten dzień mieć oprocentowany na 3%.

  Potwierdza to bardzo klarowna tabelka umieszczona tutaj:
  https://www.santander.pl/regulation_file_server/time20191003115018/download?id=156053&lang=pl_PL

  @kruczi

  Skoro wygrałeś sprawę opłat za marzec – czyli de facto Santander uznał, że w tej kwestii decyduje data transakcji, a nie księgowania – to czy składałeś reklamację na wysokość oprocentowania w kwietniu? Będąc w Twojej sytuacji ja bym napisał, bo w powyższej tabelce jest stwierdzenie:

  „Oprocentowanie zmienne – przy wpływach na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym w wysokości co najmniej 2 000 zł”

  a nie ma ani słowa o jego zaksięgowaniu, co byłoby bardzo łatwo zastrzec np. jeden wyraz dodając i jeden zmieniając: „przy wpływach zaksięgowanych na rachunku”. I tak właśnie bym argumentował: gdyby miało decydować księgowanie, to powinniście to zapisać, co byłoby banalnie proste. Nie zapisaliście – decyduje data wpływu, czyli transakcji.

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
  • odsetki też dopisali
   co prawda nie z własnej woli, ale przyznając rację w kwestii opłat wyjścia nie mieli

   kruczi
 • Wpływ 2000/miech jest potrzebny aby nie być lżejszym o 2 dychy chociażby.

  Rondo Odpowiedz
 • @ Janusz Ł. Osiowy
  @ Don Quijote de la Mancha

  Wracając do dyskusji o Citi (i pierwszego wariantu, z rozważanych przeze mnie powyżej) – być może komuś przyda się ta informacja – potwierdzona przez konsultantkę z Citi:
  dokonując przelewu kwoty w wysokości 100 tys. zł na konto osobiste w dniu 29 listopada tj. w ostatnim dniu, w którym środki na koncie osobistym mogą zostać przez Citi zaksięgowane z datą listopadową, a następnie wykonując przelew wewnętrzny na tę kwotę z konta osobistego na Konto Oszczędnościowe w dniu 1 grudnia – promocyjne oprocentowanie dla tejże kwoty zgromadzonej na Koncie Oszczędnościowym naliczane będzie przez bank OD DNIA 1 GRUDNIA (pomimo, iż datą zaksięgowania środków na Koncie Oszczędnościowym będzie dopiero 2 grudzień, czyli pierwszy dzień roboczy po dokonaniu przelewu wewnętrznego).
  Wydaje mi się więc, że to jest optymalny scenariusz, gdyż – uwzględniając, że konta Citi Priority i KO otworzyłem w listopadzie – w ten sposób uniknę opłaty za konto osobiste w wysokości 30 zł za miesiąc listopad.

  Michał Odpowiedz
  • „Wydaje mi się więc, że to jest optymalny scenariusz”
   — ale chyba przelanie środków z ror na ko jeszcze w piątek w niczym nie będzie gorsze: zawsze to jakieś dodatkowe grosze odsetek wpadną, pewność, że przez cały grudzień będzie promocyjne oprocentowanie będzie 100-procentowa, no i można sobie wyjechać na weekend i nie przejmować się przelewami.

   Don Quijote de la Mancha
  • Za pierwszy miesiąc żaden bank nie pobiera opłat, więc nie warto się aż tak gimnastykować.

   gpl
 • @ Don Quijote de la Mancha

  Masz rację. Aczkolwiek, za dwa dni (tj. 29 i 30 listopada) odsetki to faktycznie będą grosze – wg. moich wyliczeń – aż 43 gr:)

  @ gpl

  Jeśli we wszystkich bankach (włącznie z Citi) jest taka zasada, o której wspominasz, to faktycznie – problem opłaty za listopad nie istnieje…

  Michał Odpowiedz
 • Do 12 stycznia miały wpłynąć odsetki, ale do chwili obecnej nie pojawiły się na koncie oszczędnościowym, pomimo, iż spełniłem warunki. Co w tej sytuacji mam prosić łaskawców, aby wypełnili swoje zobowiązania? Na pewno też mieliście problemy. Poradźcie co należy zrobić w tej sytuacji?

  Andrzej Odpowiedz
 • Witam,
  jak oprocentowane są odsetki od tych 100 tys. PLN? Również na poziomie 3%? Warto je trzymać na KO, czy lepiej wypłacić od razu po naliczeniu i zostawić jedyni 100 tys. na koncie?

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy