3% do 50 000 zł na koncie oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe (i do 300 zł rocznie moneybacku)

Zakończona

Kojarzycie, aby Alior Bank oferował premię za otwarcie konta osobistego T-Mobile Usługi Bankowe? Najprawdopodobniej nie. Choć w ostatnim okresie nie było żadnych promocji tego typu, to mimo wszystko wielu z nas… posiada to konto. Dlaczego? T-Mobile ciągle oferuje 5% zwrotu za comiesięczne wydatki kartą. A wszystko wskazuje na to, że oprócz tego pojawił się nowy argument, aby założyć tu konto: oprocentowanie w wysokości 3% na koncie oszczędnościowym – i to aż do 50 000 zł!

3% dla nowych klientów

Obecni klienci banku mogą być jednak nieco zawiedzeni. Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania należy być bowiem nowym klientem T-Mobile. Dokładniej:

W promocji może wziąć udział Klient, który w terminie od 1 kwietnia 2017 r. do dnia 18 czerwca 2017 r. nie posiadał umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w T-Mobile Usługi Bankowe

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że założymy rachunek Freemium lub Premium, a następnie otworzymy konto oszczędnościowe. Bank wskazuje, że zawarcie umowy może nastąpić przez przelew weryfikacyjny z innego banku lub przez wizytę kuriera.

Oczywiście promocja nie może trwać wiecznie, dlatego otwarcie RORu i rachunku oszczędnościowego może nastąpić najpóźniej do 31.08.2017. Sam okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania wynosi 92 dni od dnia następującego po otwarciu konta oszczędnościowego. Oznacza to, że lokując 50 000 zł na 3 miesiące otrzymamy nieco ponad 300 zł odsetek na rękę – a, w porównaniu do lokaty, pieniądze będziemy mieć zawsze pod ręką.

2% dla obecnych klientów

Co ciekawe T-Mobile oferuje również inną promocję konta oszczędnościowego – przeznaczoną dla obecnych klientów. Chodzi tu jednak nie o „byle jakich” klientów, ale tych najbardziej lojalnych. Tu do ugrania mamy 2% do 50 000 zł. Jak je zdobyć? Wystarczy zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury bądź renty w miesiącu poprzedzającym miesiąc podwyższonego oprocentowania.

Promocja trwa do końca roku.

Do 300 zł rocznie moneybacku

Na koniec kilka słów o aktualnej ofercie moneybacku w T-Mobile Usługi Bankowe, która zmieniana już była kilkukrotnie. W chwili obecnej do zdobycia mamy do 15 zł miesięcznie w przypadku konta Freemium lub do 25 zł w przypadku konta Premium.

Pierwsza z opcji jest polecana tym, którzy nie wykonują zbyt wielu operacji kartą i bardziej zależy im na darmowym prowadzeniu konta. Tu do zyskania mamy od 10 do 15 zł zwrotu miesięcznie. Dlaczego tyle? Bo chociaż zwrot oficjalnie wynosi 5% od płatności kartą, to aby go aktywować należy wydać min. 200 zł. Maksymalna kwota zwrotu wynosi natomiast 15 zł miesięcznie, co daje wydatki na poziomie 300 zł.

W przypadku konta Premium jest jeszcze ciekawiej. Tu zwrot wynosi również 5%, ale nie więcej niż 25 zł miesięcznie (co daje wydatki na poziomie 500 zł). Z drugiej strony minimalna kwota wydatków aktywująca zwrot to… 500 zł miesięcznie. Jeśli wydamy mniej, to zwrotu nie będzie.

Istotne w moneybacku są jeszcze trzy kwestie. Po pierwsze, T-Mobile wyklucza z promocji ze zwrotami wydatki z kodami MCC:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

„Zwykłe” płatności w sklepach, na stacjach paliw czy internecie jak najbardziej się liczą.

Po drugie, promocja moneybacku dotyczy jedynie pierwszych 6 miesięcy od otwarcia konta. Jeśli chcemy korzystać ze zwrotów również później, to musimy spełnić dodatkowy warunek – posiadać dowolny produkt kredytowy banku – pożyczkę, kredyt lub kartę kredytową. Ta ostatnia będzie prawdopodobnie najtańsza, a dodatkowo transakcje wykonane kartą kredytową również liczą się do moneybacku (oczywiście do limitu 300/500 zł miesięcznie). Można więc spokojnie korzystać z karty kredytowej, a kartę debetową nawet i zamknąć.

Po trzecie: do uzyskiwania zwrotów wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych oraz weryfikację zobowiązań w BIK, BIG i Systemie Bankowy Rejestr. Zgody te można wyrazić podczas wnioskowania o konto albo później – w oddziale banku lub przez infolinię.

Ile kosztują konta osobiste w T-Mobile?

Konto Freemium, jak sama nazwa wskazuje, to rachunek darmowy. Zapłacić możemy jedynie za kartę debetową do konta, ale warunek zwalniający z opłaty (6 zł) jest dość rozsądny – wystarczy wydać 200 zł miesięcznie kartą (a przecież za to nam płacą :)).

Za darmo możemy również dokonać trzech wypłat z bankomatów w miesiącu. Za kolejne zapłacimy 6 zł (każda).

W przypadku Konta Premium sprawa wygląda nieco inaczej. Rachunek ten może kosztować aż 18,9 zł miesięcznie, ale po wydaniu (a jakże!) 500 zł opłata nie jest pobierana. A w końcu tyle i tak będziemy chcieli wydawać co miesiąc, bo inaczej bank nie naliczy zwrotu za transakcje kartą.

W zamian za tak wysokie wymogi bank nie pobiera już żadnych opłat za kartę oraz wypłaty z bankomatów.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie do końca zrozumiałem tekst o tym że właściwie kartę debetową można zamknąć jeśli ma się kredytówke – czy to znaczy że obrót na kredytówce liczy się do kwoty zwalniającej za opłatę za ROR???

  Slyed Odpowiedz
  • Tak, obrót kredytówką zwalnia z opłat za ROR i naliczany jest money-back za transakcje wykonane kk. W moim przypadku ROR jest używany tylko do wypłaty premii.
   Mało tego, mając 2 konta premium, obrót kredytówką 500 zł / Mc – zwalnia z opłat za obydwa konta.

   ls5
  • Czy tzn., że można mieć dwa konta ROR? I na dwóch mieć moneyback 5%? Są jakieś haczyki? Pozdrawiam

   Fan
  • @ls5: czy ja dobrze rozumiem, że otworzyłeś 2 konta premium, do żadnego z nich nie masz karty debetowej i dzięki wydawaniu co miesiąc 500 PLN kartą kredytową otrzymujesz mieisęcznie 2 x 25 PLN moneybacku?

   Marcin H
  • Możecie się przestać emocjonować. Jeśli nawet otrzymywał, to od czerwca nie otrzymuje, bo zmienili regulamin i zwrot jest tylko na jedno konto.

   ceber
  • Czy coś się zmienia jeżeli chodzi o zamkniecie karty debetowej a trzymanie karty kredytowej celem zwrotu 25zł/miesięcznie?

   Przyznam się że nie bardzo rozumiem nowy regulamin, który przyszedł na e-mail:

   „0 zł pod warunkiem dokonania przez Klienta w danym miesiącu rozliczeniowym transakcji bezgotówkowych Kartą na kwotę minimum 200 zł (transakcje nie mogą zostać anulowane). Do transakcji bezgotówkowych Kartą wliczane są transakcje bezgotówkowe dokonane wszystkim Kartami wydanymi do konta oraz transakcje bezgotówkowe dokonane na Rachunku karty kredytowej, której Posiadaczem/Współposiadaczem jest Właściciel/Współwłaściciel konta. Opłata liczona dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidulnie. Opłata niepobierana, gdy właściciel rachunku, do którego wydana jest Karta, nie ukończył 19 roku życia. Opłata jest pobierana od Kart ze statusem „Do Aktywacji”, „Aktywna” lub „Zablokowana” – z wykluczeniem miesiąca w którym Karta została wysłana, przy czym w przypadku Kart ze statusem „Do Aktywacji” opłata jest pobierana od momentu, w którym Klient miał możliwość aktywowania Karty. Obowiązuje od 1 września 2017.”

   rolek
 • Wynagrodzenie musi być od pracodawcy ?

  Marta Odpowiedz
  • Ostatnio robiłem w kwietniu przelew ze swojego konta BZWBK na T-Mobile (przelew o wiadomym tytule) i w maju miałem 2% na KO, więc myślę, że „wynagrodzenie” nie musi być od pracodawcy.
   W maju zapomniałem zrobić taki przelew, ale dzisiaj w czerwcu już go zrobiłem (znowu z BZWBK), więc się okaże czy w lipcu dadzą mi 2% na KO.
   Jeśli tak to metoda działa na 100% (przynajmniej jeśli chodzi o przelew z BZWBK).

   jarosword14
  • Potwierdzam, że metoda z przelewem z wiadomym tytułem z BZWBK (z mojego konta) do T-Mobile działa. Mam 2% na lipiec na koncie oszczędnościowym T-Mobile.

   jarosword14
  • Oprocentowanie jest na koncie Preminum czy potrzeba otwierać jeszcze dodatkowe konto?

   M
  • jeśli jesteś nowym klientem banku to na koncie oszczędnościowym

   Andrzej
 • a jeśli po zamknięciu konta, ponownie je otworze to przez 6 miesięcy też będę mógł korzystać z 5% zwrotu? Czy to odnosi się tylko do nowych klientów?

  wlodek Odpowiedz
  • Bank definiuje przy każdej promocji pojęcie „nowego klienta”. W artykule masz to prawie zawsze wyszczególnione. Tutaj nowy klient to taki: „który w terminie od 1 kwietnia 2017 r. do dnia 18 czerwca 2017 r. nie posiadał umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w T-Mobile Usługi Bankowe”.
   Czyli jeśli zamknąłeś konto przed 1 kwietnia i o otworzyłeś po 18 czerwca to wówczas łapiesz się na promocję dla nowego klienta.

   Krzysztof
  • Ostrożnie z ponownym otwieraniem. W TMUB można mieć max 2 rory w ciągu ostatnich 2 lat, zamknięte też w to wliczając. Jeżeli otworzysz 2 konta i je zamkniesz, przez 2 lata nie skorzystasz z roru Tmub.

   ls5
  • No chyba ze co cos sie zmienilo. Bo nie wierze, ze otwieraliby komus konto i na start nie moglby go uzywac.

   keton
 • Czekam dalej ale moja cierpliwość się kończy , jeszcze do 31.08. jakoś dotrzymam i jak nie będzie później lub wczesniej nowej promo dla strych nie zadluzonych klientów to zamykam , niech wezmą to pod uwagę spece od promocji. Ktoś kiedyś pisał , że zauważył w ich promocjach cykle związane z naturą , siedmio czy dziewięcio miesieczne , może i ta promo jakoś się z tym pokrywa? Będę wdzięczny za przypomnienie.xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Co 9 miesiecy zmieniaja warunki – na gorsze. Kolejny wypada 02.18 i pewnie wtedy zlikwiduja moneyback.

   keton
 • Miałam zwrot 25 zł na koncie Premium, ale ostatnio mi nie naliczyli – pewnie minęło już te 6 miesięcy. Co mogę zrobić, żeby znowu dostawać zwrot, jeśli nie pracuję? KK mi nie dadzą, podobnie jak kredytu czy pożyczki. Czy debet w koncie też kwalifikuje do zwrotów i czy dostanę go bez umowy o pracę?

  Ann Odpowiedz
  • Zapytaj sie na chacie, moze cos ci doradza. Ale watpie, bo im glownie zalezy na produktach kredytowych, a i tak pewnie w lutym zwroty zlikwiduja.

   keton
  • Moja znajoma nie pracuje, a KK dostała i jak najbardziej 25zł co miesiąc wpada)))

   Iwona
  • A ja jak mówię, że nie pracuję to ci wszyscy konsultanci telefoniczni od razu kończą rozmowę i przestają wciskać KK.

   Ann
  • Trzeba mieć udokumentowany dochód, więc na KK nie ma szans.

   Roman
  • Wydaje mi się, że niekoniecznie. Kiedyś wnioskowałem u nich o KK i przeszło oświadczenie. Później zrezygnowałem w ramach czyszczenia portfela ze zbędnych produktów. Po jakimś czasie oddzwonili i sami zaproponowali KK z prawie 4x większym limitem, utrzymaniem moneybacku i jeszcze stówką w jakiejś premii, którą już wypłacili. Także… nie wiem. Dobrze mieć dobrą historię.

   Mogę tylko dodać, że TMB stało się moim głównym bankiem do płacenia i transferów, więc obroty wychodziły mi spore. Może to to…

   Pawlik
  • Jak stworzysz sobie historię w banku (przez parę msc jakieś przelewy przychodzące, normalne używanie konta, to KK z niskim limitem powinnaś dostać na podstawie bankowych modeli – jak system wyliczy, to dadzą ci KK bez dodatkowych formalności.
   Pytanie skąd masz pieniądze na życie: albo renta jest, albo MOPS ci coś wypłaca (zasiłek?), albo np. ZUS za urlop macierzyński płaci – skądś pieniądze masz – banki czasem dają KK na różne dochody – ważne, żeby mieć zaświadczenie do kiedy ten dochód występuje. Niektóre nawet na samo 500+ chyba dają kredyty – rozejrzyj się.

   Marcin H
 • Ile kosztuje KK?

  rolin Odpowiedz
 • „Bank wskazuje, że zawarcie umowy może nastąpić przez przelew weryfikacyjny z innego banku lub przez wizytę kuriera.”

  Skąd ta informacja? Ja doszukałem się na stronach jedynie wersji przez Internet z wizytą kuriera…

  Lokata Odpowiedz
  • W przypadku umów o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy zawieranych za pośrednictwem kuriera, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez Bank w wiadomości SMS na numer telefonu podany przez Klienta potwierdzenia zawarcia umowy Rachunku. W przypadku umów o rachunek zawieranych w trybie „Potwierdzenie umowy przelewem”, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez Bank na adres elektroniczny Klienta podany w Banku potwierdzenia zawarcia umowy Rachunku (zgodnie z „Regulaminem Obsługi Produktów T-Mobile Usługi Bankowe”).

   Choć faktycznie nie dam głowy, że to aktualne informacje. Ale są dodane do obecnej oferty, wprowadzonej tydzień temu…

   Michał
  • Ja otworzylem przelewem. Konto gotowe w 15 minut. Nie to co w innych bankach, gdzie trzeba tydzien czekac na kuriera. Na karte i PIN czekalem ze 3 dni robocze.

   keton
  • Sorry to nie ten bank i nie ten watek :) Ale to konto tez otwieralem przelewem i bylo sprawnie.

   keton
 • >>>konto tez otwieralem przelewem
  Kiedy to było ?

  Bogdan Odpowiedz
 • da sie otworzyc to konto przelewem z innego banku?

  daro1964 Odpowiedz
 • Dobrze, że promocji w TMUB jest coraz więcej i to nie tylko dla nowych klientów.

  EwkaMewka Odpowiedz
 • Czy można od razu po uruchomieniu konta Freemium + konta oszczędnościowego zrezygnować z karty debetowej, żeby nie płacić za nią 6 zł/mies.? Moneybacku nie potrzebuję, tylko konta oszczędnościowego, bo raczej nie wydam 200 zł/mies. (mam już debetówkę w innym banku) żeby być zwolnionym z opłaty za kartę.

  . Odpowiedz
 • Od września będą się liczyć transakcje kartą wykonane w danym miesiącu, a nie rozliczone jak było do tej pory.

  Łuki Odpowiedz
 • Czy ktoś też ma problem z otwarciem konta przez przelew? Cały czas odrzuca zakładanie, chociaż podane konto do weryfikacji było otwierane w siedzibie banku.

  Malgosia Odpowiedz
  • Odrzuca wszystko. Próbowałem z 5 banków i nic. Porażka, po co oferują wogóle taką opcję?

   kazik
 • Mam w t-mobile KK i jak chcę założyć konto oszczędnościowe to pokazuje mi oprocentowanie 1,06 a nie 3%. Czyli nie jestem dla nich nowym klientem?

  Marcin234 Odpowiedz
  • U mnie też wyświetla sie 1,06%. Ostatnio konto u nich miałam 2 lata temu. Możliwe, że wszyscy tak mają, jak nie, to trzeba bedzie pisać reklamację

   Katarzyna
  • Udało się komuś z Was potwierdzić z nimi, że dla nowych jest na KO 3% nawet jeśli wyświetla się 1,06%? Strasznie wolno odpowiadają ostatnio na wiadomości w systemie. Chyba zasypani są reklamacjami w sprawie bonów do Tesco :)

   Kajko
 • Czy jeżeli posiadam konto premium kartę debetowa oraz kartę kredytowa travel to czy wykonanie karta kredytowa transakcji za minimum 500zł zwalnia z opłaty za kartę debetową?

  Darek Odpowiedz
 • ciekawe czy przelew z firmowego konta DG liczy się jako przelew wynagrodzenia aby uzyskać 2% na koncie oszczędnościowym?

  exvigo Odpowiedz
 • Witam
  Witam
  czy na paragonie lub potwierdzeniu możemy sprawdzić kod transakcji by zweryfikowac czy dana płatność zalicza się czy nie do money back?

  Gosia Odpowiedz
 • 1. Co najpierw lepiej otworzyć kredytówkę, a później konta czy na odwrót?
  2. Wymóg darmowego konta PREMIUM trzeba spełnić w miesiącu założenia czy dopiero w kolejnym pełnym miesiącu kalendarzowym?
  3. Jakie są opłaty za wydanie i użytkowanie karty kredytowej?

  Pozdrawiam

  Łukasz Odpowiedz
  • ad.1 Możesz otworzyć konto z debetówką, a później zamówić kredytowkę jak się będzie kończył okres 6 miesięcy.
   ad.2 Bezpieczniej jest otworzyć konto Freemium np. tydzień przed końcem miesiąca, tak, żeby karta przyszła na początku kolejnego miesiąca. Wtedy jak wyrobisz 500zł możesz przekształcić w Premium.
   ad.3 Wydanie i korzystanie z KK nic nie kosztuje, o ile w terminie będziesz ją spłacał.

   Łuki
 • czy jesli wydam 200pln w sklepie i w nastepnym miesiacu oddam towar ze zwrotem na karte to trace cashback ?

  hans Odpowiedz
 • 1. Ile czekaliście na założenie konta, gdy wybraliście przelew z innego banku jako metodę weryfikacji?
  2. Złożyłem wniosek, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia na maila, czy też tak mieliście?

  Pozdrawiam

  Łukasz Odpowiedz
 • Rozumiem, że dla salda większego niż 50k to 50k ma 3% a tylko nadwyżka ma niskie oprocentowanie? Czy cała kwota będzie nędznie oprocentowana?

  Oprocentowanie dla salda rachunku do 50000 PLN: 3%
  Oprocentowanie dla salda rachunku od 50 000 PLN (włącznie): WIBID 1M – 0,4 p.p.

  nie jest dla mnie w 100% jasne.

  wojtekkkkkkkkkkk Odpowiedz
  • Dla mnie też nie było jasne, wysłałem zapytanie i otrzymałem taką odpowiedź:
   „W nawiązaniu do korespondencji uprzejmie informuję, że do 50 000 oprocentowanie wynosi 2%. Powyżej tej kwoty oprocentowanie jest standardowe.”
   Pytałem o oprocentowanie dla starych klientów, stąd 2%. Domyślam się, że już nie masz wątpliwości po tej odpowiedzi :D
   Natomiast empirycznie sprawdziłem w poprzednim miesiącu, że tylko nadwyżka jest nędznie oprocentowana.

   Artur
  • Dzięki za informacje. Wcześniej wysłałem też wiadomość przez system… ale jakoś byłem pewien, że tu mi ktoś szybciej odpisze… i się nie zawidołem ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Bo tak w z zasadzie to ich odpowiedź jest równie mętna co zapis w tabeli… i może oznaczać że powyżej 50k wszystkie środki się marnują ;) ale ja tam zawsze bardziej ufam doświadczeniom, a niżeli teorii… więc wynik Twojego test mnie satysfakcjonuje ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Zadałem konkretne pytanie, dostałem taką odpowiedź, po której dalej nic nie wiedziałem. Nie ma letko z tymi konsultantami :)

   Artur
  • Bo najlepsi konsultanci różnych banków są właśnie tutaj na forum :) A swoją drogą co za durnota, żeby wymyślać, iż po przekroczeniu maksymalnej kwoty obniżać oprocentowanie całości środków np. konto 1-2-3, inne przykłady mi nie przychodzą teraz do głowy. No albo robimy dobre promo albo szukamy jeleni ;)

   abc
  • Banki zasadniczo szukają jeleni ;) tylko my tutaj próbujemy się bronić i odsiewać takie oferty ;) A przypadek spadku oprocentowania całej kwoty powyżej pewnego progu nie jest przecież niczym nowym… już takie konta tutaj wielokrotnie przerabialiśmy l(

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Np. Deutsche Bank.

   Marcin H
 • Czy ktoś wie czy TMUB wprowadziło opłaty za wpłatę w wpłatomacie?

  daro1964 Odpowiedz
 • Czy ktoś wie gdzie oni definiują pojęcie „nowego klienta” w tej promocji konta na 3%?

  Kajko Odpowiedz
 • Otworzyłem sobie konto Premium, ale po zalogowaniu nie mam rachunku Oszczędnościowego, w jaki sposób go otworzyć?

  janus_z Odpowiedz
 • Dzięki za info, rachunek otworzyłem ale oprocentowanie jakie widzę to 1,06%, również tak macie?

  janus_z Odpowiedz
 • po pierwszej wpłacie zrobi się w systemie 3%

  Katarzyna Odpowiedz
 • Czy jeśli w ogóle nie zawnioskuję o kartę debetową, też załapię się na 3% na koncie oszczędnościowym?

  Katarzyna Odpowiedz
 • Czy można wnioskować o konto freemium od razu bez karty debetowej, a transakcje do moneybacku robić tylko kredytówką? Nie chcę sobie narzucać kolejnego miesięcznego limitu, a kredytówka jest darmowa :)

  abc Odpowiedz
  • Skoro robisz obrót kredytówką, to i debetówka jest darmowa. A do tego nie ma problemu, żeby zamknąć debetówkę w bankowości internetowej.

   Artur
 • jeżeli chcę przystąpić do promocji dajmy na to pod koniec sierpnia tak żeby zacząć okres 92 dni jak najpóźniej i otworzę konto Free np 28 sierpnia to za sierpień jestem zwolniony z opłaty za kartę ? czyli nie muszę robić transakcji dopiero od wrzesnia
  Jak należy przystąpić do promocji zwrotu 5 % za zakupy – bo w regulaminie jest mowa
  3. Do skorzystania z Promocji uprawnieni są Klienci, którzy spełnią łącznie następujące warunki:c. Wyrazili i nie odwołali zgody na weryfikację historii zobowiązań (…)
  Zgodę na weryfikację można wyrazić w Contact Center T-Mobile Usługi Bankowe bądź w Placówkach T-Mobile Usługi
  Bankowe, w sytuacji gdy nie została wyrażona podczas zawarcia Umowy Ramowej.
  d. Wyrazili zgodę na skorzystanie z Promocji:
  – dla rachunków otwartych od 1 maja 2017 roku – w Bankowości Internetowej, Contact Center lub w Placówce T-Mobile Usługi
  Bankowe,

  piotro Odpowiedz
  • Nie teleportują karty do domu, zanim ją wyprodukują i przyślą, to będzie wrzesień.

   Artur
  • karta przychodzi pocztą ok. tygodnia od zawarcia umowy

   Katarzyna
  • Możesz zadzwonić na infolinię i spytać się, czy masz wyrażone te zgody (powinny być one uwzględnione przy podpisywaniu umowy, ale w umowie ramowej ich nie dostrzegłam), ja tak zrobiłam dla pewności i wszystko było ok.

   Katarzyna
  • Już nie dają karty w oddziale przy zakładaniu rachunku ?

   Bogdan
  • a kiedykolwiek dawali? Mają drukarnie papierów wartościowych na miejscu? :)

   jacck
  • >>>a kiedykolwiek dawali?
   Tak wynikało z komentarzy. Ludzie pisali, że otwarli rachunek i od razu dostali do ręki kartę.
   Sam nie wiedziałem, że jest taka możliwość a teraz to już nie wiem jak jest naprawdę.

   Bogdan
 • Pytanie juz padło, ale brak konkretnej odpowiedzi. Czy wymóg darmowego konta PREMIUM trzeba spełnić w miesiącu założenia czy dopiero w kolejnym pełnym miesiącu kalendarzowym? Jeśli dziś tj. 30 lipca założe konto premium, to zapłacę za jego prowadzenie za lipiec? Karta debetowa przyjdzie dopiero w sierpniu.

  Konrad Odpowiedz
 • Tak sobie patrzę na kod 4900 i mam pytanie. Ich regulamin wyklucza ten kod opisując go jako „narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.” Tymczasem na stronach angielskojęzycznych są to Utilities, czyli media: Utilities-Electric, Gas, Sanitary, and Water. Cała kategoria to: Telegraph services, Wire transfer money orders, Cable or pay television services, Utilities-Electric, Gas, Sanitary, and Water, czyli raczej nie narzędzia…Chodzi o opłaty za media: wodę, gaz, TV itp.? Może to już było, ale wolę się upewnić…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Czy jak konto freemium przekształce w premium to jest kolejne 6 miesięcy cash backu czy ten okres liczy się łącznie???

  abc Odpowiedz
 • Hmm, założyłam wczoraj to konto Freemium, zaraz po nim założyłam konto oszczędnościowe. Powinnam mieć 3% na tym koncie, a mam 1,06%. Czy ktoś też tak miał?

  ciuchcia Odpowiedz
  • Poczekałbym do jutra. Tabela Oprocentowania mówi:

   Oprocentowanie promocyjne 3% obowiązuje przez 92 dni i ma zastosowanie od dnia następującego po dniu otwarcia Rachunku Oszczędnościowego w ramach
   promocji.

   Michał
  • Ja to rozumiem, ale w takim razie te 3% powinnam mieć już od dzisiaj, bo konto oszczędnościowe założone było wczoraj. Trochę się niepokoję ;)

   ciuchcia
  • być może w nocy zmieni się oprocentowanie, a być może wcale – w niektórych promocjach tak jest. Tu szczerze mówiąc liczę, że jakiś inny czytelnik podpowie jak jest u niego – ja niestety mam konto w TMUB od dawna i nie mogę skorzystać :(

   Michał
 • Mnie Pani przy zakładaniu konta powiedziała, że procent zmieni się po pierwszej wpłacie na konto oszczędnościowe i tak właśnie było…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Niestety po otwarciu nowego konta oszczędnościowego u mojej żony początkowo też było 1,06% pomimo wpływu środków na konto. Polecam upomnienie się poprzez wiadomość w bankowości elektronicznej do banku o aktualizacje oprocentowania do prawidłowej wartości 3%. Po wysłaniu zapytania oprocentowanie zostało zmienione u mnie na 3 %.

  Andy Odpowiedz
  • Oprocentowanie 3% jest od dnia następnego po wpłacie środków na konto, ja pierwszego dnia też miałam widoczne 1,06%

   garnetka
 • A czy promocyjne oprocentowanie 3% jest również dla osób które otworzą oba konta z poziomu bankowości elektronicznej? tak się składa, że ją mam, bo mam kartę kredytową.

  abc Odpowiedz
 • Czy można zastrzec kartę debetową i płacić tylko kredytówką?

  Agata Odpowiedz
  • Można. Ale jeśli masz konto Premium i robisz kredytówką 500 zł obrotu miesięcznie, to i tak karta debetowa jest darmowa. W przypadku konta Freemium wystarcza obrót 200 zł.

   Artur
 • Otworzyłem konto premium przez bankowość, ale przyblokowało się na karcie debetowej. Pojawia się komunikat: Nie udało się zamówić kart! Nie udało się wysłać zamówienia. Spróbuj ponownie…i tak już x5. Czy ktoś miał podobną sytuację?

  abc Odpowiedz
 • Czy wszystkie płatności blik wliczają się do cashbacku 5%? Wg regulaminu promocji „Zwrot za zakupy…..” powinny wszystkie. Przy bliku nie ma zabronionych kodów MCC.

  Tom12 Odpowiedz
  • Tylko, że nie opłaca się kombinować, bo i tak musisz wydać 500zł KARTĄ, żeby została zniesiona opłata za prowadzenie rachunku Premium (lub 200zł też kartą, żeby pozbyć się opłaty za nią przy koncie Freemium). Więc dokładnie tyle samo co do moneybacku.
   Poza tym Blikiem nie da się zapłacić za rachunki (prąd, czynsz czy czesne), więc w zasadzie nic nie da się z tym zrobić. Chyba, że znalazłeś sposób… ;)

   [email protected]
  • Ja za prąd płacę Blikiem (ale Millennium, bo tam można go podłączyć pod rachunek karty kredytowej i mają one-click). Chyba większość polskich eBOK (tak jak i sklepów internetowych korzystających ze standardowych dostawców płatności typu PayU) umożliwia płacenie Blikiem (nawet, jeśli nie pozwalają płacić kartą, albo pozwalają za dodatkową opłatą).

   Don Quijote de la Mancha
  • „Tylko, że nie opłaca się kombinować, bo i tak musisz wydać 500zł KARTĄ, żeby została zniesiona opłata za prowadzenie rachunku Premium”

   Czy to oznacza, że do zwolnienia z opłaty za Premium nie zaliczają żadnych płatności Blikiem?

   gniewko
  • Blikiem mozna zaplacic za rachunki w PGNiG i w Tauronie

   Dzikus
 • Niestety. Transakcje Blikiem zaliczają się do zwrotu ale nie zaliczają się do zwolnienia z konta.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • A jak z „wyrażeniem zgody na przystąpienie do promocji” jeśli chodzi o zwroty? Piszą, że można to zrobić w bankowości internetowej, ale nigdzie nie znalazłem takiej opcji.
  Druga sprawa – czy ktoś może potwierdzić, że po zamknięciu i ponownym otwarciu konta po kilku miesiącach dalej dostaje się zwroty? Definicja nowego klienta jest tylko dla konta oszczędnościowego, dla zwrotów nie ma…

  ŁOŚ Odpowiedz
  • A cashback nie jest z automatu? ja założyłem konto, dostałem kartę i zacząłem korzystać. Coś jeszcze trzeba zrobić po założeniu konta, aby aktywować?

   abc
  • wedlug regulaminu trzeba wyrazic zgode na przystapienie do promocji, ale to moze byc sciema.

   ŁOŚ
 • Czy może ktoś mi podpowiedzieć, czy przy przy liczeniu obrotu kartą w danym miesiącu liczy się data transakcji, czy księgowania?

  gniewko Odpowiedz
  • cashback – data księgowania
   zwolnienie z opłaty – data transakcji

   pozdrawiam

   kruczi
  • Jest tak jak napisał kruczi
   Sam mam sytuację z września, że mam ponad połowę kwoty wykonana 30 i 31 sierpnia.

   Pytałem w wirtualnym oddziale i dostałem odpowiedź, że nie będzie opłaty.
   Dla pewności zrobiłem zrzuty ekranu aby mieć podstawę do reklamacji.

   Nie chce mi się wydawać więcej, albo kombinować co miesiąc takich wydatków w ostatnie dwa dni.

   mbo
  • Dzięki Wyjadacze :)

   gniewko
 • Miałem kiedyś kartę kredytową w t-mobile i została mi po niej aktywna umowa ramowa i dostep do panelu t-mobile bez karty. Ccialem zlozyc wniosek o konto freemium ale wyskoczyl blad wniosku i prosba od tego czasu o kontakt z infolinia lub wirtualnym bankiem. Oczywiscie polaczyc sie z bankierem graniczy z cudem, wiec dostrzeglem mozliwosc zalozenia konta przez bankowosc internetowa w panelu po zlaogowaniu co tez zrobilem i potem konto oszczednosciowe. Tylko pytanie co ze zgodami na weryfikację zobowiązań w BIK, BIG i Systemie Bankowy Rejestr oraz zgoda na Regulamin. w panelu tego nie mam a wiadomosc do banku odslyla na infolinie na ktora sie nie idzie dodzwonic. OD wczoraj widac tez oprocentowanie rachunku oszczednosciowego 1,06% a przelalem wczoraj zlotowke powinno byc juz idzisiaj chyba 3%? MOzliwe ze zalozenie w ten sposob konto wykluczylo mnie z promocji???

  Mars Odpowiedz
 • Próbował ktoś otworzyć konto przelewem weryfikacyjnym z Nest banku? Przeszło?

  oszczedny Odpowiedz
 • Czy płatności kartą przez internet wliczają się do zwrotu za platnosci karta???

  Mars Odpowiedz
 • Właśnie skończył mi się okres promocyjnego 3% i chciałem wypowiedzieć umowę o konto. Okazało się, że mając ponad 100zł na koncie jest to niemożliwe. Czy taki zapis w ogóle jest zgodny z prawem, czy tylko tak mi napisano (a później potwierdzono na infolinii, żeby mnie spławić)?

  Jarelk Odpowiedz
  • Nie wiem w czym problem, jeżeli naprawdę zależy Ci na zamknięciu KO to jaki sens jest tam trzymać 100 zł na niskim oprocentowaniu. Przelej te pozostałości na inne konto, a dyspozycja zamknięcia rachunku powinna zostać przyjęta pozytywnie do realizacji. Tak było w moim przypadku.

   Andy
  • Chodzi o to, że już zrobiłem przelew z KO a każdy kolejny kosztuje 5zł…

   Jarelk
  • To jedynie zostaje poczekać o następnego okresu rozliczeniowego i wyczyścić konto lub poświęcić te 5 zł na przelew. Bank ma jednak rację i nie zamknie rachunku z dodatnim saldem. Taka procedura i nie przeskoczysz tego.

   Andy
 • To po co każą pisać numer konta do przelewu nadwyżki? Co za różnica, czy będą musieli przelać 99zł czy 10k?

  Jarelk Odpowiedz
  • Ja się z Tobą zgadzam, wydaje się, że skoro i tak pytają o konto do przelania nadwyżki, to nadwyżka nie powinna im przeszkadzać; co więcej, tak ogólnie (niekoniecznie w przypadku TMUB) często się nawet zaleca pozostawienie czegoś na zamykanym ror (ale Tobie chodzi o ko), żeby w razie czego starczyło na jakieś opłaty i żeby mieć pewność, że konto zostało zamknięte (gdy ta resztka dojdzie na podane konto — to taki rodzaj powiadomienia).

   No ale skoro takie mają procedury, to musisz zrobić jak pisze @Andy, mimo wszystko to chyba nie jest problem…

   Don Quijote de la Mancha
 • Drodzy wyjadacze mam do was pytanie czy jak zaloze konto premium w tmub i zalozmy, ze wydam 600 zl karta ale 200 zl bedzie zakazanymi kodami mcc to czy dostane zwrot za 400 zl, czy w ogole nie dostane zwrotu? Oczywiscie jak rozumiem warunek bezplatnosci konta bedzie spelniony

  Dociekliwy Odpowiedz
 • Kiedy kończy się promocyjne oprocentowanie 3%? Zgodnie z informacją 92 dni, ale u mnie leci już 93, czyżby nie pilnowali dokładnie tego terminu? Zastanawia mnie też jaki jest okres karencji w TMUB, aby zostać nowym klientem?

  abc Odpowiedz
 • Jak można zamknąć kartę debetową, wystarczy zastrzec kartę z poziomu bankowości internetowej ?

  janus_z Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy