3% na Lokacie Tylko Teraz bez haczyków w Idea Bank!

Lokaty z oprocentowanie 3% i bez haczyków powracają! Właśnie do oferty Idea Banku trafiła Lokata Tylko Teraz, której oprocentowanie wynosi dokładnie 3% w skali roku :)

Lokata Tylko Teraz - 3% w skali roku w Idea Banku
Aby skorzystać z Lokaty Tylko Teraz należy złożyć o nią wniosek poprzez bankowość internetową Idea Cloud, który ważny będzie 2 dni. Oznacza to, że składając wniosek np. w czwartek powinniśmy opłacić lokatę najpóźniej w sobotę. Lokata dostępna jest dla kwot od 500 zł do 1 mln zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość. Czas trwania lokaty to 1 lub 3 miesiące. Nie ma obowiązku posiadania konta w banku!

Standardowo nie jest znany czas trwania lokaty. Zniknie z oferty, kiedy ten nazbiera odpowiednią ilość pieniędzy – zazwyczaj trwa to ok. 3-7 dni.

Co, jeśli nie mamy dostępu do bankowości internetowej Idea Banku, a chcemy skorzystać z lokaty? Generalnie dostęp uzyskamy składając wniosek o dowolny produkt banku. Najbardziej opłacalne jest więc zawnioskowanie o Lokatę Happy z oprocentowaniem 4%, która dostępna jest jedynie dla nowych klientów według numeru PESEL. Na lokatę wrzucamy maksymalnie 10 000 zł, a nadwyżkę lokujemy na Lokacie Tylko Teraz :)

Nie przegap!

Komentarze

 • echh. Mi lokaty 31.10 zapadają :/

  Imię Odpowiedz
 • Dzięki za informację o lokacie. Mam szybkie pytanie, 28.10 kończy mi się poprzednia lokata w Idea Banku, nie mam konta osobistego w Idea Banku. Standardowo po zakończeniu lokata odnawia się na inną, którą zrywam i podaję numer mojego bieżącego rachunku. Czy jak po zerwaniu odnowionej lokaty podam numer rachunku właściwy dla nowej lokaty (tej, z tego artykułu), to nowa lokata zostanie utworzona bez żadnych problemów?

  Franek Odpowiedz
  • tak, możesz podać numer rachunku nowej lokaty jako numer do zwrotu – kwota i tytuł przelewu nie mają większego znaczenia :)

   ewentualnie, jeśli Lokata Tylko Teraz będzie ciągle dostępna, to przy zrywaniu możesz ją założyć automatycznie. Ale opcja z wnioskiem 2 dni wcześniej jest po prostu pewniejsza.

   Michał
 • Powinna chyba pokazać się jeszcze ta Halo coś lada chwila. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Kto da wiecej? :)

  Kajko Odpowiedz
 • Admin Admin – nie napisałeś najważniejszego że lokata na 1 lub 3 miesiące (może to domyślna długość trwania lokat w Idei)? Moje kończą się 2 listopada więc musi wytrwać do wtorku (małe szanse :-( )

  zenek64 Odpowiedz
 • Czemu nie ma info o podwyższeniu oprocentowania w BGZ Optima? Nie wiecie czy szykuje się jakaś premia pieniężna dla nowych klientów?

  loku Odpowiedz
 • Może podpowiecie czy dobrze myślę. Mam konto Zośka i jeśli zabiorę kasę przed 1.11 to mi za październik w ogóle nic odsetek nie naliczy? Czy też naliczy odsetki za powiedzmy 26 dni października. W ogóle aby zacząć od nowa zabawę z Zośką (o ile to będzie miało sens, bo Zośka ma iść z % w dół), to musiałbym ją zamknąć i za miesiąc (tyle wynosi okres karencji?) otworzyć ponownie.

  JJ2010 Odpowiedz
  • Jak przed 1.11. opróżnisz Zośkę to za cały październik policzą Ci standardowe oprocentowanie, więc nie warto. O Zośce i Zośce Pro na przyszłość można zapomnieć. Od 16.12. oprocentowanie spada do 2,15%.

   Łuki
 • Mam millenium profit ko 2,5% srodki wrzucilem 16 pazdziernika. Oplaca sie przerzucic na te lokate czy szkoda odsetek?_

  Łukasz Odpowiedz
 • Nie wyświetla mi się nr wniosku. Przejdzie przelew bez tego numeru?

  broker Odpowiedz
  • Masz nr konta, który jest unikatowy. Nr wniosku pomaga pewnie w razie pytań / problemów, ale nie jest niezbędny do przelania środków ;)

   miszti
 • cze,
  pytanko (nigdy nie korzystałem jeszcze z oferty idea) po zakończeniu lokaty co się dzieje z kasą? Sama wraca na rachunek z którego był dokonany przelew na lokatę czy automatycznie zakładane jest konto jakieś czy jeszcze inaczej?

  Pzdr i dzięki za info o ofercie.

  wu Odpowiedz
  • Przedłuża się automatycznie na lokatę z beznadziejnym oprocentowaniem. Trzeba wejść samemu do systemu i zerwać nową lokatę. Następnie podajesz nr swojego konta bankowego i na drugi dzień masz środki w swoim banku.

   miszti
  • okey dzięki za odpowiedź.
   to jeszcze dopytam, czy jak zerwę tę lokatę z beznadziejnym oprocentowaniem, to muszę iść do banku lub wysłać jakieś wypowiedzenie produktu czy po prostu zabieram kasę i poza posiadaniem dostępu do ideacloud niczym nie jestem związany?

   wu
  • Dokładnie tak – zostaje tylko dostęp do IdeaCloud.
   Może się przydać przy następnych lokatach.

   mbo
  • @wu, niekoniecznie musisz czekać na to beznadziejne oprocentowanie. Wystarczy wcześniej do nich zadzwonić i poprzez konsultanta zmienić na nieodnawialną podając nr konta do przelewu.

   jacck
  • Kwestia tego co jest wygodniejsze. Dla mnie podawanie nru konta przez telefon jest o wiele mniej wygodne niż zerwanie lokaty w pierwszym dniu obowiązywania i wklejenie nru rachunku do przelewu :)

   miszti
 • Ktoś podpowie amatorowi jak założyć taką lokatę?
  Po wypełnieniu wniosku dostanę jakiś numer konta do przelania pieniędzy, czy jest jakaś weryfikacja? Jakiś login i hasło do ich systemu? Co po zakończeniu okresu lokaty? Pieniądze zostaną automatycznie zwrócone z odsetkami, czy będę musiał się upominać?
  Dzięki za pomoc nowicjuszowi

  Michał Odpowiedz
  • By the way, to będzie moja pierwsza lokata w życiu

   Michał
  • 1. Składasz wniosek o Lokatę Happy (najbardziej się opłaca 10 000 zł na 2 albo 3 miesiące). Ew. Happy z bonem Fly
   2. Po złożeniu wniosku otrzymujesz dane do przelania środków + dane do logowania w systemie bankowości Idea Cloud (a być może dopiero po założeniu lokaty – niestety nie pamiętam bo sam zakładałem ją daaaawno temu).
   3. Masz możliwość zalogowania do systemu banku (Idea Cloud) więc możesz wyklikiwać kolejne wnioski o lokaty, jeśli masz ponad 10 000 zł. Wtedy już dużo szybciej, bo bez podawania pełnych danych jak za 1 razem. Generalnie całość po zalogowaniu wygląda jak w każdym banku, tylko w sekcji „Konta” nic nie ma, bo nie trzeba konta zakładać :)
   4. Niestety lokaty w Idea Banku zakładane są jako odnawialne (czyli po np. 3 miesiącach odnawiają się na kolejne 3 miesiące, ale już jako lokata standardowa z oprocentowaniem… 0,01% :)). Musisz więc albo zedytować lokatę i zmienić ją na nieodnawialną (niestety nie da się online, tylko telefonicznie) albo zrobić wpis w kalendarzu, poczekać na dzień zakończenia lokaty i, w momencie jak odnowi się jako lokata standardowa – zerwać ją. Wtedy już zrywasz lokatę standardową więc nie tracisz wypracowanych wcześniej odsetek na Lokacie Happy/Lokacie Tylko Teraz. Przy zrywaniu podajesz oczywiście dane do zwrotu środków na konto w innym banku :)

   Michał
 • Przypomnijcie mi jeżeli możecie .Lokaty w Idea Banku kończą mi się w sobotę.Jeżeli złoże wniosek jutro tj.w piątek o założenie lokaty tylko teraz, to co trzeba podać jako rach.z którego zostanie opłacona ta lokata .Mogę podać rach z Idea Banku czy muszę podać jakiś obcy bank.

  Many Odpowiedz
  • Jeśli nie masz konta to jeśli dobrze pamiętam nie podajesz skąd zrobisz przelew. Po prostu składasz wniosek, a przy zrywaniu starej lokaty podajesz numer do opłacenia nowej lokaty – wtedy środki ze starej lokaty zasilą nową :)

   Michał
 • Mam konto w IDEA BANKU

  Many Odpowiedz
 • Czy ktoś sprawdzał, do której godziny da się robić przelewy między rachunkami IdeaBanku? W którymś banku zdarzyło mi się, że polecenie zrobione wieczorem, doszło do skutku dopiero następnego dnia. A pytam dlatego, bo LionsBank zwykle oferuje podobne lokaty z opóźnieniem (ale nie wszystkie), i nie wiem do której godziny poskutkuje przelew na lokatę w Ideabanku.

  iks Odpowiedz
 • Czy odnawialność lokaty można zmienić w oddziale czy tylko telefonicznie?

  pawcio Odpowiedz
  • możliwe, że w oddziale również. Szczerze mówiąc ja nigdy nie zmieniałem po migracji do Clouda – po prostu czekam do dnia zakończenia lokaty (polecam przypomnienie w kalendarzu) i zrywam :)

   Michał
  • W oddziale też można.

   Andrzej44
 • Kurcze, ja mogę zrobić przelew dopiero 1 listopada :/ …

  moo Odpowiedz
 • Jeszcze tak nie miałem, zwykle zrywanie lokat się nie opłaci, ale nie tym razem.
  W poniedziałek założyłem małą lokatę w IB na 2,55%, we wtorek zerwałem i założyłem w IB na 2,75%. W środę z kończącej się innej lokaty w IB założyłem po połowie w IB ma 2,75% i w Nest na 2,7%. Dziś wszystko zerwałem i założyłem w IB na te 3%.
  Wychodzi, mi że te dla tych środków z poniedziałku rzeczywiste oprocentowanie uwzględniające stratę 3dni to 2,905%, a tych wczorajszych to 2,968%, więc nie jest źle.
  Jedyna wada, że teraz niemal cała kasa w jednym banku i że w styczniu może być problem, bo wszystko na raz się kończy, zamiast rozciągnięte w czasie.

  keram7m Odpowiedz
  • Pierwszy problem raczej pomijalny (jeśli nie masz tam ponad 430 000 zł). Drugi IMO większy – bo faktycznie jest czasem tak, że kończy się jakaś lokata i nie ma co zrobić z pieniędzmi. Dlatego osobiście lubię ostatnio depozyty dłuższe, niż 3 miesiące. No ale jak dają 3% na 3 miesiące to wybrzydzał też nie będę (licząc na nową promocję z końcem stycznia – wiele lokat w Idea Banku można tak ostatnio rolować z miesiąca na miesiąc).

   Michał
 • Ile na tym zarobię przy 10 000 na 3 miesiące po odjęciu podatku belki?

  Paweł Odpowiedz
 • Jak radzicie sobie z zasileniem lokaty większymi kwotami w przypadku posiadania konta w Millenium gdzie maksymalna kwota przelewu to 30 000 zł?

  daniel4g Odpowiedz
  • Maksymalna kwota przelewu zewnętrznego w Millennium to 50 000 zł. No i pamiętaj, że lokat możesz zakładać dowolną ilość na niemal dowolne kwoty :)

   Michał
  • …i jak masz więcej jednego dnia wylewać, to musisz każde 50k robić dyspozycję wcześniej innego dnia – nawet jak wtedy nie masz tam środków

   Iks
 • Który produkt (najlepiej darmowy) polecacie w przypadku, kiedy już nie mogę założyć lokaty Happy, a jednocześnie zamknąłem bankowość internetową w Idea Banku?

  Donald Odpowiedz
  • Jak to zrobiłeś? Bo mi się kiedyś nie udało. Próbowałeś się zalogować?

   Iks
  • Próbowałem na infolinii „odzyskać” hasło i nie przechodziłem weryfikacji (choć w międzyczasie zmieniłem dowód osobisty, ale dzwoniłem dwa razy i podawałem numer starego i nowego dowodu). Dzisiaj udam się do oddziału wyjaśnić czy usunęli mnie z bazy (o ile pamiętam wnioskowałem o to).

   Donald
  • jak osunęli CI kartotekę szczęśćiarzu to założysz happy :-) (pod warunkiem że w oddziale się nie przyznasz że już miałeś a jeśli sami odkryją że miałeś to jeśli nie ma kartoteki dyrektor oddziału może „klepnąć” i przejdzie

   zenek64
  • Możesz po prostu spróbować założyć Lokatę Happy. Jak się uda i przyjdą dane do przelewu – to jesteś znów nowym klientem. Jak nie przyjdą – to mają cię juz w bazie.

   Bede wdzieczny za info, bo byłoby super wiedzieć, czy da się z Happy znów skorzystać :))

   Michał
  • Admin u mnie np nie dało się założyć online lokaty Happy bo system gdzieś pamiętał pesel ale w oddziale mi założyli bo 1) nie było kartoteki 2) stare konto miałem w starym systemie więc w cloudzie założyli mi zupełnie nowe konto na nowy dowód i inny adres zameldowania (ale pesel nie zmienię przecież więc ….) – nie wiem online mi się nie udało w oddziale tak choć dyrektor oddziału coś tam potwierdzał osobiście . Dodam że zakładałem w listopadzie 2016 więc nie ma żadnej gwarancji że jeszcze się da

   zenek64
  • Witaj,

   Twój wniosek dotyczący założenia produktu nie został zaakceptowany

   W celu ustalenia powodów nieprzyjęcia wniosku prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem 22 101 10 10 lub 801 999 111. (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

   Zachęcamy też do odwiedzenia jednej z naszych placówek.

   Pozdrawiamy,
   Idea Bank S.A.

   Donald
  • Ze starym systemem to znany myk. Ja Happy założyłem 2x w życiu – w starym systemie i w nowym systemie (on-line, bez żadnych kombinacji).
   Nie pamiętam czy prosiłem o usunięcie się ze starego, ale z tego co kojarzę oni mieli jakieś problemy z migracją.
   Jednej znanej mi osoby nadal nie zmigrowali do nowego systemu mimo chyba 5 telefonów w tej sprawie ;).

   Marcin H
  • a to już się skończyła migracja? ja dalej mam konta w starym systemie i cześć tych starych widać w cloudzie i mam nowe w cloudzie. ogolnie jeden wielki bałagan. mam od kilku lat wypowiedziane konta a dalej wiszą niezamkniete.

   Kacper
 • Przypomnijcie bo pewien nie jestem – czy przejdzie zasilenie lokaty kwotą (nieco) wyższą niż ta zadeklarowana we wniosku. W niedzielę kończą mi się 2 lokaty IDEA i mogę już dzisiaj złożyć wnioski, ale z wyliczeniem odsetek co do grosza to ryzyko. Mogę ostatecznie przestrzelić się przecież w drugą stronę (mieć na zakończonej lokacie kwotę niższą np. o 1 grosz kwotę niższą niż ta zadeklarowana w nowym wniosku). Zatem – jaką kwotę zadeklarować w nowym wniosku, żeby nie było problemu w niedzielę z zasileniem lokat?

  Bogy Odpowiedz
 • Ma ktoś jakieś znajomości wsrod wysoko postawionych w idei , chciałbym wiedzieć kiedy mogę założyć Haloo………. lub podobną na 3,5. Będzie jeszcze dzisiaj czy dopiero po niedzieli , coś długo w tym roku zwlekaja? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Warto napisać na forum że od 16 grudnia spada oprocentowanie kont Oszczędnościowych zośka i saver w Idea Banku

  piotro Odpowiedz
 • Wniosek o lokatę jest ważny 2 dni. Czy Waszym zdaniem dzień dzisiejszy jest liczony jako pierwszy dzień? Jeśli dzisiaj złożę wniosek o lokatę TYLKO TERAZ to będzie on ważny tylko do jutra? Tak mi powiedziała konsultantka.
  Mnie się wydaje, że skoro 2 dni to w niedzielę też będzie jeszcze ważny.

  paba86 Odpowiedz
  • Jak zwykle „konsultantka” nie ma racji, to zwykłe dodawanie, np. 27 + 2 = 29.

   Don Quijote de la Mancha
  • 1listopad to w płatnościach jak niedziela? Jeśli złożę wniosek 30.10 i nadam przelew 1.11 (wcześniej nie mogę) to dotrze 2go i będzie za późno?

   Michał
 • Powiedziałem jej o tym, że na 99,9% nie ma racji. Wiem jak to wyglądało w poprzednich przypadkach ale „konsultantka” uznała, że ma rację;)

  paba86 Odpowiedz
 • Takie szybkie pytanie,
  czy przelew na lokatę happy musi mieć w tytule nr wniosku? Wydaje się, że nie skoro podaje się nr konta lokaty, ale z ideą miałem różne przeboje więc dopytuję.

  miodzio Odpowiedz
  • W poprzednich edycjach miałem problem z backslashem w tytule i wysyłałem bez niego – przechodziło bez problemów

   Pietia
 • Optima się wypięła do oszczędzających.. utrzymali oprocentowanie 2,2. Widocznie amatorzy kolokcjonerskiej lokaty 2,4 dopisali…

  Pola33 Odpowiedz
 • Lokata Bezkarna 3M na 3,5% Pytanie były w ostatnim czasie jakieś ekstra premie do tej lokaty?

  Don Pablo Odpowiedz
 • a stawiacie na wersje 1m czy raczej 3m?

  WiFran Odpowiedz
 • Widać, że chcą bardziej precyzyjnie zarządzać kapitałem, dlatego ograniczają KO, z których w grudniu będzie ewakuacja więc za mc nie odważą się dać mniej, a na koniec roku jak konkurencja dopisze może być jeszcze ciekawiej.

  endrju Odpowiedz
 • A jak zbiorą żniwa na koniec roku, to w styczniu mogą odpuścić.

  endrju Odpowiedz
 • Czy te dwa dni od założenia lokaty mamy na wykonanie przelewu czy już na to żeby te pieniądze doszły na lokatę? (czyli zapewne wtedy po 1 dniu od założenia lokaty musimy przelewać pieniądze)

  Maciek Odpowiedz
  • 1. Pieniądze muszą w tym terminie „dojść” do Idei.
   2. Jak najbardziej można je przelać w ostatnim dniu ważności wniosku, w większości banków aby zdążyć na ostatnią sesję Elixir należy przelew wysłać przed godz. 14–15.

   Np. można złożyć wniosek dziś (sobota) i z innego banku wysłać przelew w poniedziałek o 14.00.

   Don Quijote de la Mancha
 • Nie jest prawdą, że można zakładać nieograniczoną liczbę tych lokat, bo mi przy zakładaniu napisało, że można tylko 5 lokat.

  Andrzej Odpowiedz
 • Sprawdzałem przed chwilą. Jeszcze wisi / jest dostępna/.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Witam Wszystkich,
  Mam pytanie odnośnie założenia tej lokaty. 31 października kończy mi się inna lokata założona w Idea Bank. Chciałbym pieniądze, które na niej zgromadziłem przelać na tę nową lokatę „Tylko Teraz” + oszczędności z konta w innym banku. Gdybym złożył wniosek 30 października i miał czas do środy aby opłacić lokatę, to czy jest możliwość wykonania dwóch przelewów (pierwszy z Idea Bank, drugi z mojego konta w innym banku), aby ją otworzyć, czy całość musi być zasilona jednym przelewem?
  Jeśli lokata zapada 31 października i w Idei odnawia się na warunkach lokaty standardowej, to czy tego samego dnia (31.10) mogę ją bezpiecznie zamknąć bez obaw o utratę odsetek, czy lepiej poczekać do dnia kolejnego?

  Szymon Odpowiedz
  • musi być zasilona jednym przelewem, ale nic nie stoi na przeszkodzie by założyć dwie lokaty, a właściwie dowolną ich ilość.
   Możesz zamknąć po odnowieniu natychmiast, odsetki będziesz widział w zakładce podglądu lokat, oprocentowanie 0,01%/1M

   jacck
  • Dzięki za odpowiedź :)

   Szymon
 • Na teraz nadal dostępna.

  Bolo Odpowiedz
 • Zrobiłem przelew w piątek wieczorem i najwyraźniej pieniądze nie doszły, bo wniosek zniknął i lokaty nie ma.
  Rozumiem, że teraz dostanę zwrot kasy na konto, z którego przyszedł przelew?
  Kiedy mogę się spodziewać takiego zwrotu? Pewnie będą teraz zwlekać kilka dni? :/

  bezk Odpowiedz
  • Nigdy nie robi się przelewów w piątek wieczorem, to są darmowe 3 dni dla banku… ;)

   plst
  • Kasa była akurat na nieoprocentowanym koncie „przejściowym”, więc nie robiło mi to różnicy. Ale teraz pieniądze wiszą gdzieś w powietrzu i zastanawiam się, kiedy je namierzę :)

   bezk
 • Dalej dostępna, więc bez problemu składając wniosek dziś, można założyć w roboczy 2 listopada :)

  Bolo Odpowiedz
 • Coś nie widać tej Halo coś , będzie nie będzie , a moze jakaś inna , czy jeszcze się nie przebudzili ? Może ktoś coś wie , albo ma tam kogoś wysoko usadowionego ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Mam problem ze złożeniem wniosku w starej bankowości Idea Bank-u. Wniosek ma cały czas status: „PRZETWARZANY”. Nie pojawia się nr konta do wpłaty, mail też nie przychodzi. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

  broker Odpowiedz
 • Świetna wiadomość – chyba niebieskim brakuje kasy, bo nadal lokata aktywna.

  Bolo Odpowiedz
 • Czy jeśli w sobotę kończy mi się stara lokata w IB, a dzisiaj złożę wniosek to czy będę mógł w sobotę zrobić przelew wewnętrzny na nową?

  sak Odpowiedz
  • tak,
   a jeśli stara się odnowi to najlepiej ją zerwać i jako konto do zwrotu podać rachunek z wniosku

   pozdrawiam

   kruczi
 • Słożyłem wnioski w sobotę. Cały weekend miały status „przetwarzane” aby w poniedziałek zniknąć zupełnie. Złożyłem więc ponownie, i znowu mają status „przetwarzane”. Emaile oczywiście nie dochodzą. Da się tą lokatę jeszcze założyć?

  Zet Odpowiedz
 • Nadal wisi jako dostępna…

  Katarzyna Odpowiedz
 • No wisi jako dostępna, złożyłem dziś wnioski ponownie. Ale nic z tego nie wynika. Status: przetwarzany. I nic się nie zmienia.

  Zet Odpowiedz
  • Musisz je jeszcze zasilić przelewami, jakie zadeklarowałeś…

   Katarzyna
  • Jak mam zasilić przelewami jak mi nie przysyłają nr rachunku do przelewu? W systemie idea też nie ma nr rachunku.

   Zet
 • czyli jakiś błąd systemu chyba, nie może założyć lokat, to dzwoń na infolinię…. :-)

  Katarzyna Odpowiedz
 • Był jakiś błąd. Zadzwoniłem do nich to nie potrafili nawet podejrzeć moich wniosków. Ale naprawili. Teraz działa.

  Zet Odpowiedz
 • Lokata ciagle dziala pieknie, nie gadajcie

  keton Odpowiedz
 • Dzisiaj po popołudniu sie skończyła – czekamy teraz na koniec miesiąca?

  Grażka Odpowiedz
  • no dokładnie, koniec miesiąca, zapadają 3 miesięczne „tylko teraz”, jestem optymistą :)

   jacck
 • Dzwonią do Was z idea banku z jakąś oferta? Początek nr 696 XXX XXX

  Benito Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy