3% na Nest Lokacie na nowe środki (bez limitów kwotowych!)

Wygląda na to, że (całkiem dobre) oprocentowanie zaprezentowane kilka dni temu przez Nest Banku nie zrobiło na klientach aż takiego wrażenia, bo… właśnie do oferty trafiły jeszcze lepiej oprocentowane lokaty. Posiadacze konta osobistego mogą zgarnąć 3% w skali roku na lokacie 3- i 6-miesięcznej :)

3% na Nest lokacie na nowe środki
Aby skorzystać z oferty należy zalogować się do systemu transakcyjnego Nest Banku i wybrać Lokatę na nowe środki. Istotne, aby ulokować nadwyżkę nad saldo z dnia 15.10.2017. Jeśli mieliśmy wtedy w Nest Banku np. 1000 zł, to teraz dalej powinniśmy mieć 1000 zł (np. na rachunku czy innej lokacie), a dopiero nadwyżkę wrzucić na Lokatę na nowe środki. W innym wypadku bank naliczy oprocentowanie 1,2%.

Kwota maksymalna lokaty to aż 2 000 000 zł, a lokat możemy założyć dowolną ilość. Osoby, które nie posiadają konta osobistego, mogą zarobić 0,2 p.p. mniej. Całość prezentuje się następująco:

Okres deponowania Lokata otwierana przez bankowość internetową lub oddział Lokata otwierana przez portal nestbank.pl
3 miesiące 3,0% 2,8%
6 miesięcy 3,0% 2,8%
12 miesięcy 2,8% 2,6%
18 miesięcy 2,85% 2,65%
24 miesiące 2,9% 2,7%

Na koniec dodam, że posiadanie konta w Nest Banku jak najbardziej się opłaca. Oprócz wyższego oprocentowania Lokat na nowe środki otrzymujemy również możliwość skorzystania z Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4% do 10 000 zł! A samo konto osobiste jest całkowicie darmowe :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Powoli 3% robi się standardem. Czekam na ruch Idea banku. Może jakaś lokata na Black Friday albo Andrzejkowa :)

  Don Pablo Odpowiedz
  • Też na to czekam :-) Tutaj nie łapię się z okresem badania salda – przerzuciłam tam środki, żeby skorzystać z ostatniej promocji Millennium.

   Mari
 • hej
  jesli zamknalem konto w Nest, to zalapie sie na te lokaty jesli ponownie otworze?
  czy to tylko dla obecnych klientow?

  Michal1607 Odpowiedz
 • Czy do salda liczone sa też wtedy aktualne lokaty? Czy tylko saldo na rachunkach?

  mar_cin Odpowiedz
  • Mało kto jest tego świadom, ale lokata to de facto też rachunek :)

   Tak, saldo liczone jest po prostu per bank a nie per rachunek.

   Michał
 • Wszystko pięknie , ładnie tylko gdyby nie ta dwójka z przodu , widzę ją ale z drugiej strony . Od ilu można tą lokatę założyć? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Myślałem o tej dwójce przed tymi wszystkimi zerami . Czy wiadomo do kiedy można zakładać , może do tego czasu z prawej na lewą mi się ona przesunie? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • widać, że potrzebują pieniędzy, więc pewnie kilka dni powisi :)

  Michał Odpowiedz
 • Czym rozni sie „bankowosc internetowa” od portalu „nestbank.pl” ?

  asew Odpowiedz
 • Nie do końca rozumiem – jeśli 15.10 miałem na koncie osobistym 20 zł, to żeby na lokacie na np 10000 zł mieć 3% to MUSZĘ zostawić te 20 zł na koncie osobistym?

  Paweł Wamej Odpowiedz
  • możesz , ale nie musisz, jeżeli nie zostawisz wspomnianych 20 zł to 3% będziesz miał na kwotę 9980zł, a 20 zł zaprocentuje na 1,2 :)

   jacck
  • jednak, błędnie Ci podałem, Klasyczny błąd. Więc, jeżeli wpłacisz 10K po 15,10 to będą to całkowicie nowe środki, lokata się założy i całe 10K będzie na 3%. Po założeniu lokaty nie ma znaczenia co zrobisz z 20 złotymi.

   jacck
 • Mam już lokatę na nowe środki założoną w poprzedniej promocji. Kończy się ona w styczniu 2018 i wiem, że jej kwota wliczy się do obecnej oceny stanu środków na 15 października. Czy po założeniu teraz nowej lokaty na 3,0% (kolejne nowe środki) jej oprocentowanie po zakończeniu pierwszej lokaty spadnie do 1,2% bo ta nowa będzie poniżej stanu środków z 15 października, czy też ocena następuje tylko w dniu zakładania lokaty, a potem stan środków nie ma znaczenia?

  Fabian Odpowiedz
  • Oce nią 15-tego co jest nowymi środkami i z automatu przypiszą oprocentowanie na caly okres lokaty. Nie ważne, że po dodze beda Ci sie kończyły inne – lokata to nie konto oszczednościowe, gdzie saldo bada się na kazdy dzień z osobna…

   Pola33
 • Może głupie pytanie: czym się różni lokata założona przez bankowość internetową od lokaty założonej przez portal nestbank.pl ?

  Manveru21 Odpowiedz
 • Noż chol… a wczoraj założyłem lokatę na nie małą kasę na 2,9 czy 2,8 na 6 miechów! Fuck…

  omen1989 Odpowiedz
  • Jeden dzień to nie az tak duża strata (wiadomo zależy od kwoty) możesz zerwać i załozyć tę lokatę bo saldo będzie badane na 15.10..

   Pola33
 • Ano faktycznie, 15.10…

  omen1989 Odpowiedz
 • Ludzie polikwidowali masowo nest konta rodzinne to kasy szukaja i fajnie:)

  Prideaceh Odpowiedz
  • A czemu mieli masowo likwidować? Coś przegapiłem? Jak pamiętam, trzeba cierpliwie czekać aż bank doliczy bonusowe 2% od całości zgromadzonej (standardowe jest 1,2%)

   matebe
 • Ja 6 dni temu zakładałem Nest nowe środki na 2,8%, ale skoro badanie nowych środków 15.10, to mogę zerwać i te stare z zerwania lokaty też będą „nowymi środkami”.
  Dla 6-miesiecznej to i tak dwa razy tyle zyskam niż stracę .

  keram7m Odpowiedz
 • Na 15 października na wszystkich rachunkach w NEST BANKU miałem 35 400. W poniedziałek/ 27.11./ przelewam do banku na KO 35 400 i 50 000 na lokatę. 27 listopada zakładam lokatę na 6m-cy na kwotę 50 000 z oprocentowaniem3% a 35 400 zostawiam na KO. 28 listopada wycofuję środki z KO i zostaje tylko lokata. Jak będzie oprocentowana lokata: całe 50 000 na 3% aż przez 6 m-cy czy tylko różnica / 50 000 -35400/ czyli 14 600 na 3% pozostałe / 35 400/na 1,2%?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Już chyba nie raz tu było poruszane, że skoro lokata, a nie konto to sprawdzenie nowych środków jest jednokrotne tylko w momencie zakładania lokaty, a wiec całe 50kzł na 3%.

   keram7m
 • czy po zalozeniu lokaty moge te srodki gdzies gdzies przelac? Pisze o newsowym 1000 zl.
  Czy moze musze je zostawic – tak jest w Millenium

  dfss Odpowiedz
  • :D a gdzie chcesz je przelać? ?
   po to zakłada się lokatę, aby środków nie wypłacać :)

   Dzikus
  • @Dzikus, jemu chodziło o „stare” środki, tzn. o 1000 zł, który był w Nest 15 października. Jeśli się taki „stary” tysiąc z Millennium wypłaci, to o tyle się zmniejszy saldo promocyjnie oprocentowane na koncie oszczędnościowym. W Nest mamy do czynienia z lokatą, więc jak rozumiem, po jej założeniu ten stary tysiąc wypłacić możemy — a może bezpieczniej poczekać do następnego dnia?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, to oczywiste, bałbym się wycofywać środki w tym samym dniu, szczególnie większej kwoty. Generalnie banki uznają stan środków na koniec doby, czyli sekundę przed północą. Chyba, że regulamin danego produktu mówi inaczej

   jacck
  • a was nie irytuje data 15.10??? przeciez nest zrobil to kopejny raz z premedytacja aby wykluczyc millenialsow

   Pako
 • Zerwałam założoną kilka dni temu lokatę i założyłam nową. Napisało, że na 3%, oby to była prawda.

  Joana Odpowiedz
 • @ Joana, masz rację nie zawsze to jest prawda, ważny jest tylko ten jedyny dzień 15.10, to decyduje o oprocentowaniu… Cytat z regulaminu.
  § 3 pkt 8 – W przypadku stwierdzenia przez Bank niespełnienia któregokolwiek z warunków, o których mowa w ust. 1, przez Klienta, od następnego Dnia roboczego oprocentowanie Lokaty ulega zmianie na oprocentowanie wskazane w tabeli oprocentowania wymienionej w ust. 3.

  jacck Odpowiedz
  • @jacck wprowadziłeś wątpliwości tym § 3 pkt 8, czy mimo, że to jest lokata, nie zmienią oprocentowania, jak wycofam jakieś środki w trakcie trwania tej lokaty. W poprzednich regulaminach też był taki zapis? Nie mogę wymyślić o jaką inną sytuację im chodzi.

   keram7m
  • spokojnie @keram7m, zrobiłem małą nieścisłość, chodziło o ustęp 8, nie punkt (punkt to z nawiasem ). Otóż, ten ustęp odwołuje się do ustępu 1, czyli chodzi o to aby lokata była założona online lub w dedykowanym oddziale, a przede wszystkim z nowych środków i co ważne, dzień badania salda to 15.10, jednak regulamin mówi o:
   „Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający Dzień bazowy”
   Czyli praktycznie badane są na dzień 14.10 na godzinę 23,59,59. Innymi słowy wszytko co jest po północy liczone jest jako saldo, Poranny wypływ kasy niczego nie zmieni…

   jacck
  • Ja dalej nie rozumiem w jakim celu wpisali ust.8, że niby gdyby warunek nie był spełniony przy zakładaniu lokaty to dopiero na drugi dzień zmienią oprocentowanie?
   Ale w końcu Tabeli oprocentowania jest wpisane, że lokata ma Stałe oprocentowanie, wiec w jej trakcie nie mogą zmienić, mimo że za 2 miesiące wycofam środki z poprzednich lokat.

   keram7m
  • regulaminy są tak pisane, że powinny brać asekuracyjnie wszystkie możliwe opcje pod uwagę, chociaż czasami nam tutaj zdarza się wychwycić jakąś lukę i na tym korzystamy :P. Czasami faktycznie jest to dziura, a czasami luka kontrolowana i zamierzona przez bank. Regulamin mówi o „wybranych oddziałach” a nóż ktoś nie założy w dedykowanym oddziale i… już go mają :). Poza tym, czasami bywa tak, że widzisz, że wszystko jest OK (patrz post wyżej Joana), a po czasie okazuje się, że nie. Często bywa tak w bankach LC. W Nest nie zakładałem świadomie lokaty ze starymi środkami więc nie mogę stwierdzić tego empirycznie.
   Regulamin jest w hierarchii wyżej od tabeli oprocentowania, więc ustęp 8 jest ważniejszy.
   Oczywiście już na drugi dzień możesz spokojnie wycofać środki z innych lokat. wielokrotnie to praktykowałem w innych bankach.

   jacck
 • czy środki na nest rodzinnym też się wliczają do badania salda?

  piotro Odpowiedz
  • tak, absolutnie całe saldo ulokowane w bankach, ale przeczcież z „rodzinnych” ich nie usunąłeś, więc nie ma to znaczenia

   jacck
  • No właśnie niektórzy już listopadzie NRO wypłacili.

   Ale przy okazji: jeśli ktoś (jak ja) 31 października dopłacił kolejne 3000 zł do NRO, to — jak rozumiem — oznacza to możliwość zmniejszenia o 3000 zł innych środków, np. z ko; jeśli np. 15 października na zwykłym oszczędnościowym było 3000 zł (a ja go często używam do trzymania takich „podręcznych” środków, bo jednak 2,2% to zawsze coś), to teraz nawet przy saldzie ror i ko 0 zł można założyć Lokatę Nowe Środki, gdyż saldo starych podtrzymuje NRO.

   Don Quijote de la Mancha
  • zawsze się gubię w tych tzw .”nowych środkach” : nie usuwam – jedynie co to w stosunku do 15.10 przybyly na nich odsetki. Czyli jak wrzucę cokolwiek to cała suma powinna być traktowana jako nowe środki ?

   piotro
  • odsetki też nie mają znaczenia, ważne jest tylko saldo w konkretnym dniu, w tym przypadku 15.10, oraz dzień założenia lokaty, te dwie daty tylko porównujemy. Powiem, że sam czasami się motam, zbyt dużo operacji robię w bankach i zbyt pochopnie robię wpisy. Pamiętajmy, że nowe środki dla KO i lokaty to nie to samo. Na Nest akurat trzeba uważać, jest tam KO (dla starych klientów dobrze oprocentowane) i czasami jest przechowaną na krótki czas. Ostatnio trafiłem, że w dniu badania miałem sporo środków na KO, a po trzech dniach wyzerowałem i długi czas było puste, gdybym dobrze nie sprawdził i przeanalizował historii z tego miesiąca, mógłbym sam się naciąć.

   jacck
  • @Don, Tak, dokłądnie. Tu ważny jest jeden jedyny dzień -15.10, to co wpłaciłeś po dacie dacie badania salda i gdzie, nie będzie miało znaczenia, bo bank tego nie analizuje, porównuje tylko saldo z dnia badania z dniem założenia lokaty. Czyli jeżeli miałeś stan środków w dniu 15,10 – 3K, to w dniu założenia lokaty musisz mieć również 3K plus kwota lokaty. ale masz rację, że taka żonglerka plus 3000zł na NRO i minus 3000z KO daje zero :) Liczą się wszystkie środki.

   jacck
  • nikt tu nie jest z millenium???? data 15.10. jest nieprzypadkowa

   Pako
  • @ Pako, możesz rozwinąć temat z mille? Od dłuższego czasu (DB Bank) nie mam środków w mille, już nawet moje 92 dni przeminęło z wiatrem :) Więc o co chodzi?

   jacck
  • @Pako, czy sugerujesz, że w Nest specjalnie się starają, by robiąc promocje nie przejmować (kasy) klientów korzystających z promocji ko Millenium?

   Że to niby taki spisek? Czy że w Nest nie chcą kasy od takich cwanych klientów? ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Ludzie z Mille w tym ja mogli wlasnie na weekend dotykający 15.10. mieć dużo kasy na przeczekanie wlasnie w nest. Ci z NEST to widzą przecież, wiec czemu jak ogladaszaja te promocje teraz w listopadzie odwoluja sie do polowy pazdziernika ?

   Pako
  • raczej patrzą, że mieli wtedy odpowiednio wysoki stan wszystkich środków i po tej dacie zaczął odpływać, na co wpływ oczywiście miał też millennium, ale też idea i bgz optima

   Dzikus
  • Ok, ale dziwi mnie że administrator Michał nie wspomniał o tym, bo ktoś może się zagalopować i niepotrzebnie przeleje środki z Millenium. Liczyłem na rzetelne newsy, mimo że informowałem o tym przy okazji innego wpisu, cisza…

   Pako
  • Korzystając z tego typu promocji dla nowych środków zawsze trzeba sprawdzić swoje saldo na dzień badania salda „starych środków” (w tym przypadku 15 października).

   Don Quijote de la Mancha
  • A gdzie.sprawdzic saldo?

   Janekos
  • w historii operacji

   jacck
 • No właśnie można zerwać założona 3 dni temu mu na 2,8 i dostać teraz 3,0?

  Grzegorzzzzzz Odpowiedz
  • moim zdaniem tak

   Michał
  • tak zrobilem, zerwalem te pare dni temu zakladane, saldo na dzien badania mialem 0 wiec teraz moglem od nowa na 3% zalozyc, i to wybralem te 3 miesieczne bo licze ze lokaty beda przynajmniej tak oprocentowane za te 3 miesiace

   sunwoj1
 • To idea da więcej niż 3?

  Hugo Barra Odpowiedz
 • Aj, szkoda że miałem lokatę wtedy na start, która się kończy… :/

  slayer Odpowiedz
 • Jaka jest kapitalizacja na tych lokatach? Czy wczesniejsze zerwanie powoduje utrate calosci odsetek? I do kiedy obowiazuje ta promocja?

  Arni Odpowiedz
  • 1. Tak, zawsze zerwanie lokaty powoduje naliczenie odsetek w wysokości 0% (ew. niewiele ponad, np. 0,1%). No chyba, że jest wyraźnie napisane, że tak nie jest (np. Lokata Bezkarna w BGŻOptima)
   2. Chciałbym wiedzieć :)

   Michał
 • Bank Millenium chyba rozpaczliwie szuka kasy…. dzwonila do mnie babka z oddziału czy ja nie nie jestem zainteresowana „tą nowa ofertą Profit”….. podziękowałam bo konkurencja daje 3%. Zobaczymy czy cos ruszy w końcu % w Millenium, chyba w końcu musi…

  Pola33 Odpowiedz
  • Traz doczytałam po numerze telefonu spradzając w sieci że ta babka to dzwonila z mlini…. a przedstawiła sie sie jak jej było wygodniej czyli niby z oddziału stacjonarnego gdzie przynależę…

   Pola33
  • @Pola33. masz ROR, a nie masz profita w Mille? Coś chyba w tym jest, najpierw DB zrobił odpływ w Mille, później Tylko Teraz z Idei, a obecnie Nest szaleje, nikt nie będzie trzymał na 2,5% gdy inni dają 3. Ciekawe czy Nest dotrzyma swoją lokatę do końca miesiąca, sporo mógłby ugrać, chociaż myślę, że idea też wyciągnie jakiegoś asa z rękawa :) Stare lokaty Tylko Teraz mają swój finał…

   jacck
  • Oczywiście, że mam od początku równolegle z ror…. Ale leży puste bo przenioslam wszystkie pieniądze na biezące wydatki do konta SMART w BGŻ, gdzie opłaty za wyplacanie mnie dotkną jak w Mille.

   Pola33
  • * mnie nie dotkną…

   Pola33
 • Cały czas liczymy na ruch IB. Od poniedziałku na 3,2% to najgorzej by nie było.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Podpowiedzcie ile dni na opłacenie lokaty?

  saroyan Odpowiedz
  • zero :) to nie idea bank, że wypełnisz wniosek a opłacisz później, kasa musi być już na koncie z chwilą założenia lokaty, chyba, że pytasz o lokatę bez konta z mniejszym oprocentkwaniem?

   Dzikus
  • Dzięki za informacje, mam konto także rozwiałeś wątpliwości

   saroyan
 • Czy jak założę lokatę bez konta, to przestanę być dla nich nowym klientem?

  Hugo Barra Odpowiedz
 • U mnie w aplikacji Lokata Nest jest na 1,6%. Ktoś wie o co chodzi? Środki z banku już dawno wycofałem.

  Grqcj Odpowiedz
  • To nie ta lokata :) w bankowości internetowej wybierz nest lokatę na nowe środki; ps w aplikacji mobilnej posiadane lokaty nie są widoczne :/

   Dzikus
  • Załòż lokatę -> na nowe środki – > 3% ?

   Pola33
 • tez mnie to zdziwilo ze lokat w apce nie widac, nie wspominajac o mozliwosci zalozenia, mega minus dla nest

  sunwoj1 Odpowiedz
 • Czy ta lokata jest tylko dla rudych dzieci?

  ZZD Odpowiedz
 • Ludzie nie wiem czy dobrze rozumuje. Mialem na 15 pazdziernika w banku 10k na lokacie powitalnej, ktora konczy sie 01 grudnia. Dzis zalozylem lokate na nowe srodki na 10k i planuje jeszcze zalozyc druga na 80k 28 grudnia. Rozumiem ze po 28 grudnia moge ta kase co byla na lokacie powitalnej zabrac? Czy tez powinna lezec w banku do konca lokat na nowe srodki?

  Uncki Odpowiedz
  • Spokojnie możesz zabrać pieniązki z powitalnej. Liczy sie momemnt zakładania dwóch następnych a w chwili zakładania były one nowymi środkami (ta którą będziesz zakładał w grudniu bedzie badała saldo na dzień 20 listopada więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy nie mógłbys już teraz 1 grudnia wybrac tych środków z powitalnej (jeśli chcesz bo jednak oferte maja jak widać niezłą)

   Pola33
 • niestety w Nest lokata na nowe środki już 2,7% :( i to na 6M

  jacck Odpowiedz
 • O k…wa. A ja rano przelałem tam 85000. Czy ktoś wie ile wynosi limit przelewów w NB? W jaki sposób można zwiększyć limit przelewów?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • KOniec Lokat 3 %

  piotro Odpowiedz
 • Właśnie, ktoś wie do kiedy można (było?) założyć to 3%? U mnie już jest mniejszy procent a nie informowali do kiedy promocja obowiązuje :-/

  KrzysiekKRK Odpowiedz
 • Adminie czy warto to opisywać ? Dziwne tylko, że jednym na emaila to przychodzi a drugim nie ? Nie ma chyba limitów i ograniczeñ wykorzystania.

  Zdzisiek80 Odpowiedz
  • Visa oferty to jest jakaś masakra, od czasu do czasu BP, chcoiaiż dano nie miałem, może decthlon…a reszta to nie wiem po co i skąd oni to biorą…

   abc
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy