3% na Nest Lokacie na nowe środki (bez ograniczeń kwotowych)

Kolejny bank podnosi oprocentowanie! Tym razem to Nest Bank zaproponował 4-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 3% w skali roku – i to praktycznie bez ograniczeń kwotowych! Kwota maksymalna lokaty to bowiem 2 miliony złotych, a lokat możemy otwierać dowolną ilość :)

Lokata na nowe środki w Nest Banku
Już kilka dni temu Nest Bank podwyższył oprocentowanie swoich Lokat na nowe środki do poziomu 2,8% (w wersji 24-miesięcznej) i 2,7% (w wersji 6- i 12-miesięcznej). Nie pisałem o tym, bo w ostatnim czasie podobne oprocentowanie uzyskamy na wielu rachunkach oszczędnościowych – dlatego oferta Nest Banku nie wydała mi się specjalnie atrakcyjna dla czytelników bloga.

Nie ukrywam też, że mniejszy rozgłos oznacza też mniejsze wpływy do banku więc… zmusza do podwyższenia oprocentowania. I właśnie tak się stało w tej chwili – do ofert dostępnych już kilka dni temu dziś dołączyła Nest Lokata w wersji 4-miesięcznej z oprocentowaniem 3% w skali roku. Bank zastrzega, że oprocentowanie będzie dostępne jedynie w dniach 27.04 – 2.05.2018. Dzień wyznaczania nowych środków to natomiast 15.04.2018.

Okres deponowania Lokata otwierana przez bankowość internetową lub oddział Lokata otwierana przez portal nestbank.pl
4 miesiące 3% 2,8%
6 miesięcy 2,7% 2,5%
12 miesięcy 2,7% 2,5%
18 miesięcy 2,75% 2,55%
24 miesiące 2,8% 2,6%

Każda z Nest Lokat na nowe środki dostępna jest zarówno dla posiadaczy konta osobistego banku, jak i dla osób bez rachunku – z tą różnicą, że oprocentowanie jest wtedy niższe o 0,2 p.p. Przypomnę więc, że Nest Konto jest rachunkiem całkowicie darmowym (0 zł za konto i kartę – bez warunków), dlatego jego posiadanie w niczym nam nie przeszkadza. Ba, zakładając Nest Konto możemy skorzystać z promocyjnej Nest Lokaty Witaj, która oferuje 4% w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty do 10 000 zł. Mamy na to 30 dni od otwarcia rachunku.

Co ciekawe zakładając konto do 7 maja poprzez wideorozmowę z konsultantem możemy też zyskać 3% ale na koncie oszczędnościowym. W ten sposób część pieniędzy możemy mieć zawsze pod ręką, gdyby było konieczne ich wyciągnięcie.

O szczegółach promocji pisałem w tym wpisie.

Nie przegap!

Komentarze

 • No to czekamy na odpowiedź Millennium…

  Krzysztof Odpowiedz
  • Dokładnie, Idea 3,5%, Nest 3%, więc Mill ze swoim 2,7% (pomijając Urodzinową) odstaje…

   Don Quijote de la Mancha
  • To już wolę 2,6 w optmie niż 2,7 millenium. W optimie wypłacam kiedy chcę.

   mrptok
 • Dobra jako alternatywa na czyszczenie Mille.

  Mistrz Hugo Odpowiedz
 • mille ze swoim 50k na przelew tez mnie irytuje, swoja droga w alior taki sam limit 50k na dzien (tu moze da sie zmienic bo w mille nie bardzo na moj stan wiedzy).

  AABBCC Odpowiedz
  • Przecież to się da łatwo obejść

   Imię
  • jak? Zlecenie dzien wczesniej powoduje ze w tym dniu juz wiecej i tak nie puszcze. Mowie o Alior i w Mille chyba bylo tak samo. System bankowy obejsc raczej nie jest latwo co?

   AABBCC
  • W aliorowskim nowym systemie można sobie samemu zmienić limity nawet do miliona zł. Ale w WBK z tymi limitami to jakaś parodia i kpina jest, zmiana tylko na 125k przez kamerkę albo w oddziale, a na więcej za łaskawą zgodą dyrektora oddziału.

   pws
  • Ja bez problemu zmienilem w oddzialem na 100k. Teraz widze, ze mozna to zrobic za pomoca wideo rozmowy. W sumie to i tak jest wygodniejsze niz w Millenium, bo kombinowanie z dzieleniem na 50k wymaga czasu.

   keton
  • A może ktoś przerabiał temat ichnich kont prestiżowych? tam limit telefoniczny to 200k. Z tego co widziałem to prowadzenie konta bezpłatne przy miesięcznej sumie wpływów 10k więc można przeżyć ;+++++)

   wojtekkkkkkkkkkk
 • W smarku poprzednia lokata na nowe środki kończy się w połowie maja. Oznacza to że albo pospieszyli się z tą lokatą albo następna będzie z jeszcze większym oprocentowaniem. No przecież nie pozwolą odejść pieniądzom do konkurencji.

  wlo Odpowiedz
 • Czy jeśli użyję do założenia lokaty na nowe środki pewnej kwoty, która była na koncie przed 15.04.2018, to nie zostanie naliczone pełne oprocentowanie? Podczas zakładania lokaty nie ma żadnej informacji na ten temat..

  czerfony Odpowiedz
  • Nowe środki to nadwyżka nad saldo z 15.04. Nieważne, czy te pieniądze były wcześniej w Neście i zostały wycofane, czy Nest pierwszy raz je widzi.

   Joana
 • Na dzień sprawdzania salda czyli 15.04 miałem lokatę aktywną na 10K. Dziś założyłem kilka lokat na 4% jako nowe środki. Ale ta lokata na 10 K kończy mi się 2 maja. Co mogę zrobić z tymi środkami? Czy mogę spokojnie wypłacić te 10k na np millenium? I czy nowe lokaty nadal będą miały oprocentowanie 4%? Nawet po wycofaniu środków które były na dzień badania salda?

  Grzegorz Odpowiedz
 • Witam dziś zakończyła mi się lokata na 10tys, czy mogę znow wysłąc te same srodki na lokate 3 %? bo niby mogę ale czy uznaja oprocentowanie????

  darek Odpowiedz
  • Jeśli ta lokata na 10 tys. była już w dniu 15.04, to nie są to nowe środki. Żeby załapać się na promocyjne oprocentowanie musisz wpłacić kwotę powyżej 10 tys. i tylko to co będzie powyżej 10 tys. będzie oprocentowane promocyjnie. Dlatego mi się ta promocja nie podoba, bo jako posiadacza rodzinnego konta oszczędnościowego nie mam możliwości wyzerowania konta, co znacznie obniża oprocentowanie niestety…

   Mari
 • Zakładałem dziś 10 lokat na nowe środki. Niestety z rozpędu ostatnią lokatę zamiast na 5000 tak żeby zostało 10000 „starych środków” na koncie głównym założyłem na 15000 czyli wziąłem środki do lokaty które nie były nowymi środkami (10000 starych i 5000 nowych). Szybko zerwalem tę lokatę na 15000 I założyłem nowa ale już tylko na 5000 nowych środków. I teraz zaatanawiam się czy bank sobie z tym poradzi i czy na wszystkie moje lokatach będę miał oprocentowanie 3%? Czy ta lokata nic nie namieszała? Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego czy moje środki na pewno są oprocentowane promocyjnym %? czy dowiem się za 4 miesiące że przez cały czas środki leżały na standardowym oprocentowaniu 0.7%?

  Grzegorz Odpowiedz
  • Raz zerwałam i założyłam nową z części środków i było ok – wszystkie na dobrych %.
   Zawsze zaraz po założeniu pojawia się promocyjne oprocentowanie. Sprawdź pojutrze (następny roboczy), jeśli nie obniżą, to już raczej zostanie promocyjne.

   Joana
 • Proszę, nie reklamujcie lokat w tym banku. Kasa dziś przelana (niemała), 10 razy próbowałem założyć tę lokatę teraz i za każdym razem komunikat „usługa chwilowo niedostępna, proszę spróbować za kilka minut”. Żenada.

  Kajko Odpowiedz
 • Jest 23:26, ciągle 2 maja i lokata na 3% już niedostępna po godzinnej akcji „usługa niedostępna, proszę spróbować za kilka minut” jak jeszcze opcja założenia takiej lokaty była dostępna. Skarga do KNF ze screenami się pisze.

  Kajko Odpowiedz
  • Może do Prezydenta albo Prezesa najpierw napisz…

   abc
  • Damy sobie rade, nie martw sie zlodzieju

   Kajko
  • Daję Ci tylko delikatnie do zrozumienia, że najpierw można zadzwonić na infoparty, napisać reklamację etc.
   Złodzieju??? Żenada, widzę, że wyłazi z Ciebie pospolity hejter, przepraszam, ale to nie mój poziom ;)

   abc
 • hmmm… Lokata 3,0%/4mc zniknęła z oferty jak zapowiadano, ale 2,7%/6mc nadal możliwe do założenia. Aż dziwne, bo takie promocje Nest’a nie trwają długo.

  Be@ Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy