3% do 50 000 zł na koncie oszczędnościowym w Nest Banku!

Zakończona

Ruszyła promocja Nest Banku przeznaczona dla oszczędzających. W zamian za założenie konta osobistego bank podwyższy nasze oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 3% w skali roku dla kwoty nawet 50 000 zł – i to przez pół roku!

3% przez pół roku na koncie oszczędnościowym w Nest Banku

3% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Nest Banku, czyli osobą nieposiadającą rachunku osobistego w tym banku w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o promocyjne Nest Konto z dedykowanej strony promocji nie później, niż 18.10.2018. Możemy od razu zaznaczyć opcję, że chcemy otworzyć konto oszczędnościowe – jeśli tego nie zrobimy, to mamy na to 30 dni od otarcia konta osobistego. W trakcie składania wniosku powinniśmy zaznaczyć zgody na kontakt banku w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowych (co sprowadza się do zaznaczenia wszystkich oświadczeń).

Co dalej? Aby aktywować podwyższone oprocentowanie konieczne będzie przelanie na Nest Konto wynagrodzenia nie później, niż w ciągu 60 dni od otwarcia konta osobistego. Bank wymaga również przelewania wynagrodzenia w kolejnych miesiącach, aby podtrzymać oprocentowanie. Zgodnie z regulaminem jak wynagrodzenie rozumiemy:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Warto zauważyć, że podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu wynagrodzenia. Przykładowo jeśli wynagrodzenie wpłynie na Nest Konto pierwszy raz w październiku, to oprocentowanie 3% w skali roku uzyskamy od 15.11.2018 do 15.05.2019 – oczywiście pod warunkiem, że wynagrodzenie będzie wpływać minimum do kwietnia (inaczej bank przestanie naliczać 3% od połowy kolejnego miesiąca).

Na jakie haczyki trzeba uważać? Po pierwsze nie pozwólcie na to, aby oszczędności ulokowane na koncie oszczędnościowym przekroczyły kwotę 50 000 zł. Zgodnie z regulaminem cała kwota zostanie wtedy objęta oprocentowaniem standardowym!

Po drugie biorąc udział w promocji nie możemy skorzystać z lokaty dla nowych klientów, czyli Lokaty Witaj. Tam do zgarnięcia jest 4% dla kwoty 10 000 zł przez okres 3 miesięcy (lub 6 miesięcy, jeśli na nasze konto będzie wpływać wynagrodzenie). Jeśli zależy nam na wysokim oprocentowaniu dla niewielkiej kwoty (ok. 10 000 zł), to lepiej założyć „zwykłe” Nest Konto z Lokatą Witaj. Jeśli natomiast dysponujemy większą kwotą (idealnie w okolicach 30 000 – 50 000 zł), to promocja z kontem oszczędnościowym będzie dla nas lepsza – oczywiście pod warunkiem, że lubimy prostotę. Zawsze możemy bowiem bardziej „pokombinować” i założyć Lokatę Witaj dla 10 000 zł, a resztę wrzucić do innego banku – 3% możemy bowiem uzyskać np. w Getin Banku.

Po trzecie – w promocji obowiązuje pula 2000 promocyjnych wniosków. Po jej przekroczeniu dalsze wnioskowanie nie będzie możliwe.

Ile kosztuje Nest Konto?

Prowadzenie rachunku osobistego, czyli Nest Konta, jest bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacimy również za posiadanie karty debetowej ani za wypłaty z bankomatów. Biorąc więc udział w promocji w zasadzie jedyne, za co możemy zapłacić, to przelewy z konta oszczędnościowego. Pamiętajmy, że praktycznie w każdym banku pierwsza tego typu wypłata jest darmowa – za kolejne już płacimy. W przypadku Nest Konta Oszczędnościowego pierwszy przelew wewnętrzny jest bezpłatny. Kolejne (oraz przelewy zewnętrzne) to koszt 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Trzymają się wszędzie tych 3% jakby powyżej nic więcej juz nie było.

  pytanie Odpowiedz
 • Czyli przelewy z własnego konta w innym banku nie spełniają kryteriów „wynagrodzenia”? :(

  D. Odpowiedz
  • Z tym różnie bywa ;) choć akurat Nest raz zasłynął ze sprawdzania przelewów w promocji (choć dla firm)

   Michał
 • A stali klienci od pół roku mają lipne lokaty i konto oszczędnościowe

  inny abc Odpowiedz
  • Co jakiś czas pojawiają się na nowe środki z dobrym oprocentowaniem. Teraz faktycznie trochę słabiej ale pewnie prędzej czy później wróci coś ciekawego. Wez tego powodu warto dywersyfikować banki i przerzucać tam, gdzie najlepiej ;)

   Michał
  • Dlatego po zebraniu wszystkich profitów, należy zamknąć konto.

   Krzysztof1906
 • Nest Bank doskonale motywuje do zamknięcia konta, skoro promocje głównie dla nowych klientów. W przyszłym tygodniu zatem wypowiadam umowy. Pozdrowienia dla zarządu banku. Jeśli chcecie tracić klientów, to tak trzymać!

  tof Odpowiedz
  • Mnie jako potencjalnie nowego klienta również nie motywują jak na razie do założenia u nich konta :P

   judyta
 • Jest limit 2000 wniosków. W regulaminie nie znalazłem nic o minimalnej kwocie wpływu z tytułu wynagrodzenia. Może ktoś wie jak to jest w tym banku?

  Michał 1986 Odpowiedz
 • Frrrr… a ja liczyłam na podniesienie oprocentowania lokat. A skoro 2000×50 k= 100 000 000. zł chcą ulokować, to nie ma co na nich liczyć. Szkoda, bo już przyzwyczaiłam się do lokaty na 3%.

  Be@ Odpowiedz
 • Na stronie banku są podane sposoby założenia konta, m.in. przez internet-złożenie wniosku online a następnie podpisanie umowy w oddziale wskazanym we wniosku, czyli bank go wyznacza? To rzeczywiście ogranicza się do oddziałów, nie da się załatwić w placówce partnerskiej?

  Najbardziej pasowałby mi przelew weryfikacyjny ale z podanej listy mam tylko konto w banku, w którym nie zaktualizowałam dowodu. Wg info ze strony NB zgadzać się musi imię, nazwisko i adres, nie ma nic o dowodzie:) Tzn, że przelew z tego banku przejdzie pomimo różnic w numerze i serii dowodu, który został wymieniony?

  Ew@ Odpowiedz
  • Ale jest jeszcze trochę czasu. Zaktualizuj nr dowodu przez internet, a w poniedziałek idź, żeby Cię osobiście zweryfikowali (bo tylko wtedy bank będzie mógł być „tym bankiem” od przelewów weryfikacyjnych czy profilu zaufanego). Ja bym nie ryzykowała ze starym dowodem – dla banków to bardzo ważny dokument (w Millennium nie chcieli ze mną rozmawiać gdy miałam przeterminowany dowód – nawet mimo tego, że miałam ze sobą aktualny paszport).

   Co do oddziału i podpisywania dokumentów – nie pamiętam procedury, ale to ja wybierałam oddział w którym chcę podpisać umowę. Nie pamiętam czy poprzez formularz, czy w rozmowie telefonicznej – bo wydaje mi się, że ktoś do mnie oddzwonił. Zależało mi na najbliższym i akurat nie był on placówką partnerską.

   Be@
  • Dzięki Be@, ja do oddziału mam daleko i tego się obawiam.
   Nad tym dowodem to się mocno zastanawiam, tzn. w Neście bym podała oczywiście aktualny ale czy to wyjdzie przy weryfikacji, że w starym banku jest stary nr dowodu? Przecież w przelewie pokazuje się tylko: imię, nazwisko i adres (i te są zgodne), nie ma danych dowodu, chyba że przelew weryfikacyjny działa na innych zasadach niż zwykły przelew?
   Niedawno w Optimie zmieniałam rachunek powiązany właśnie przelewem weryfikacyjnym z tego banku z nieaktualnym dowodem i udało się:) Sytuacja była trochę inna, bo w Opitimie też nie zaktualizowałam dowodu czyli teoretycznie dane dowodu się zgadzały, w obu bankach były stare:) Teraz byłoby trochę inaczej, w starym banku miałabym stary dowód a w nowym nowy tylko pytanie czy to jest w ogóle brane pod uwagę przy sprawdzaniu?

   Ew@
  • Dla jasności, tu nie chodzi o jakieś fałszerstwo, denerwuje mnie że wszędzie żądają skanu dowodu, nie mamy żadnej kontroli gdzie te dane się poniewierają więc jeśli mogę uniknąć podawania aktualnego dowodu staram się to robić, dlatego celowo i z premedytacją:) w żadnym banku nie zaktualizowałam danych.

   Ew@
 • lipa z tym wynagrodzeniem bo ja musiałbym sobie sam wpłacić jakoś. Ktoś próbował już przelewu z własnego konta i czy mu odsetki wypłacili za wrzesień?

  deer Odpowiedz
 • Za pośrednictwem Allegro można założyć lokatę na 4,1% na 3-mce do 20 tys. złotych.

  broker Odpowiedz
  • Na szybko – nie oplaca sie. Zyskujesz tylko ok. 30zl w stosunku do innych lokat, a Nestowi zdarzalo sie dawac duzo wiecej za konto (75-100zl)

   keton
 • Pytanie do osób, które przelewały wynagrodzenie w październiku, czy dzisiaj pokazało się wam promocyjne 3% na KO? Zgodnie z regulaminem powinno być naliczane od 15 następnego miesiąca a u mnie wciąż bez zmian

  Ew@ Odpowiedz
  • Poszła reklamacja ale Nest mnie rozczarował, warunki wyśrubowane, bo jeśli ktoś dostaje wypłatę na początku miesiąca to promocyjne 3 % przysługuje z 1.5 miesięcznym poślizgiem i po tak długim okresie oczekiwania trzeba się jeszcze upominać. Czy to standard w tym banku czy tylko ja mam pecha?

   Ew@
  • Reklamacja rozpatrzona pozytywnie (nie mogło być inaczej:) ale do czasu jej rozpatrzenia na KO pokazywało się 1.2%. Wyrównanie odsetek dostałam za listopad, mam rozumieć, że za te kilka dni grudnia odsetki również będą zaniżone i na koniec miesiąca znów będę musiała pisać reklamację?

   Ew@
  • Chyba nikt więcej z forumowiczów LS nie brał udziału w tej promocji ale spytam :) Kiedy dokładnie powinien się skończyć 6miesięczny okres na KO? Promocja zaczęła się 15go listopada więc 14 albo 15 maja (nie wiem jak to liczyć) był chyba ostatni dzień a ja na koncie nadal mam 3%.
   Czy to możliwe, że te 3%, które się pokazuje nic nie znaczy a na koniec miesiąca naliczą mi odsetki bez promocji? Trochę bez sensu trzymać środki na standardowym procencie przez pół miesiąca

   Ew@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy