300 zł za Konto Jakże Osobiste Alior Banku + 1% moneybacku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Alior Banku „Bankuj i zyskuj z kontem”. W zamian za aktywne korzystanie z rachunku przez 6 miesięcy możemy zgarnąć 300 zł premii na start. A do tego ciągle aktualne 1% moneybacku od transakcji kartą w telefonie.

300 zł na start od Alior Banku

Banku i zyskuj z kontem Alior Banku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Alior Banku – osobą, która nie posiadała żadnego rachunku osobistego (również walutowego), Karty Kibica Alior Banku albo konta w T-Mobile Usługi Bankowe od dwóch lat (względem daty złożenia wniosku o konto). Natomiast zgodnie z regulaminem:

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Banku nie wyklucza Uczestnika z Oferty Specjalnej.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto wraz z kartą debetową za pomocą kanałów elektronicznych banku nie później, niż 30.09.2021. Samą umowę powinniśmy podpisać w ciągu 30 dni od złożenia wniosku (przez przelew, wideorozmowę lub w obecności kuriera).

W trakcie wnioskowania należy wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie).

Tu dodam, że jeśli będziemy mieli problemy w trakcie wnioskowania, to warto zamówić kontakt ze strony banku – tak, aby oddzwonił do nas konsultant i dokończył proces.

240 zł za wpływy i transakcje

Co dalej? Premia podzielona jest na dwie części, z czego każda z nich – na kolejne 6 części. Bank chce bowiem premiować naszą aktywność miesięczną.

Nagrodą pierwszego typu jest 30 zł miesięcznie za spełnienie warunków w danym miesiącu:

 • wykonanie min. 5 płatności kartą na dowolne kwoty oraz
 • zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku.

Pierwszym miesiącem, w którym wymagane jest spełnianie powyższych warunków, jest miesiąc następujący po miesiącu podpisania umowy o konto. Łącznie do zdobycia jest więc 180 zł w 6 premiach po 30 zł.

Warto tu dodać, że jako wpływy rozumiemy tu wszystkie przelewy przychodzące z innych banków oraz przelewy z rachunków w Alior Banku, których nie jesteśmy posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej więc przelać sobie środki ze swojego konta w innym banku.

Jeśli natomiast chodzi o transakcje kartą, to tu tradycyjnie wykluczone są „ułatwiacze” obrotów kartą, czyli zakupy z kodami MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900 (więcej o kodach tu). Wszystkie normalne płatności (w sklepach stacjonarnych, marketach, na stacjach paliw, przez internet, itd.) są jak najbardziej OK.

120 zł za parkingi i autostrady

Co z drugą częścią nagrody? Tu zgarniemy 20 zł miesięcznie o ile:

 • spełniliśmy warunki zdobycia pierwszej premii oraz
 • wykonamy minimum jedną transakcję w aplikacji mobilnej w ramach usługi Bilety i Parkingi lub Płatności za Autostrady.

Kwota premii jest równa kwocie wydanej na powyższe usługi, przy czym maksymalnie wynosi 20 zł miesięcznie. Ważne, aby transakcje wykonywać w ramach aplikacji mobilnej banku.

Miesiącem startowym jest miesiąc kalendarzowy następujący po miesiącu podpisania umowy.

Każda z nagród będzie przekazywana przez bank do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Oczywiście pod warunkiem, że ciągle będziemy posiadaczem konta oraz karty debetowej. Nie możemy więc jej zastrzec wcześniej.

Jakże Osobiste Korzyści

Premia na start to jednak nie wszystko. W ramach Konta Jakże Osobiste możemy aktywować różnego rodzaju pakiety korzyści. Za pierwsze dwie nie płacimy ani grosza, a za kolejne – 3,5 zł miesięcznie. Do wyboru mamy:

 • brak prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce
 • bezpłatne wypłaty za granicą
 • limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni
 • ubezpieczenie podróży za granicą
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance
 • pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych
 • pakiet bezpłatnych powiadomień
 • 1% na koncie oszczędnościowym pod warunkiem wydania min. 300 zł miesięcznie kartą do konta
 • zwrot 1% za płatności zbliżeniowe telefonem

Z perspektywy osoby oszczędnej najciekawsze są dwie ostatnie pozycje. 1% na koncie oszczędnościowym uzyskamy do 10 000 zł. Zwrot natomiast zyskamy do 20 zł miesięcznie – za płatności Google Pay, Garmin Pay oraz BLIK (z wyłączeniem „złych” kodów MCC).

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

Konto Jakże Osobiste może nas kosztować 10 zł miesięcznie, jednak dowolny wpływ min. 1500 zł z innego banku (lub z rachunku firmowego Alior Banku) zwalnia nas z opłaty za dany miesiąc. Najprościej więc przelewać sobie środki samodzielnie ze swojego konta w innym banku, aby nie ponosić opłat. No chyba, że jesteśmy młodzi – Alior zaznacza, że opłaty nie pobierze również od osób w wieku 18-26 lat.

Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 5 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty.

Co z bankomatami? Pieniądze za darmo wypłacimy z bankomatów własnych Alior Banku. Pozostałe wypłaty w kraju to koszt 2,5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Strasznie się trzeba napracować na te trzy stówki. Olewam.

  ptok Odpowiedz
  • Czy tak strasznie, to bym nie powiedział. Bardziej szkoda, że te zwroty dostępne są zaledwie przed pół roku. Pełne 10 miesięcy wiązałoby się już z ciekawszą sumką.

   Adam K.
 • Czy do korzyści 1% na KO rzeczywiście sprawdzają obroty kartą z bieżącego miesiąca a nie z poprzedniego?

  „wykonanie transakcji kartami debetowymi o łącznej wartości co najmniej 300 zł, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca, w którym aktywna jest Korzyść.”

  W tym miesiącu jeszcze nie spełniłam warunku obrotu kartą i wyświetla się stawka 1%. Jeśli do końca miesiąca tych obrotów nie wykonam to pomimo że przez cały czas pokazywał się 1% to na koniec miesiąca naliczą mi odsetki wg niższej stawki? To trochę wprowadza w błąd. Tym bardziej, że na Mega KO jest dokładnie odwrotnie, promocyjne % pojawia się dopiero po spełnieniu warunku wpływu 2000zł a nie przed.

  Ew@ Odpowiedz
 • Dostajecie SMSy autoryzacyjne w trakcie logowania do Aliora? Do mnie nie przychodzą.

  pytanie Odpowiedz
 • Jest jakiś sposób na ułatwienie sobie zwrotu 1% za płatności zbliżeniowe telefonem w Aliorze? R i D chyba odpada?

  Zet Odpowiedz
 • Czy jak ktos zakladal to konto przelewem weyfikacyjnym, czy w takim przypadku przychodzi regulamin tej promocji na email, bo regulaminy konta pezyszly a promocji nie orzyszedl, nie wiem czy biore udzial w tej promocji. Drugie pytanie moze ktos podpowie jak w tych korzysciach łatwo wyciagnac 1 procent.

  Stabisław Odpowiedz
  • Robić zakupy w sklepach a potem zwroty na inną kartę. W CCC chyba jeszcze jest zwrot za gotówkę w sklepie, w Castoramie – już widzę, że nie.

   Ja123
 • Nie wiem czy w Aliorze płatność za zakupy BLIK-em zwalnia z opłaty za kartę debetową, tzn czy zalicza się jako obrót kartą? W TOiP nie widzę takiej opcji.

  BiancaM Odpowiedz
  • Transakcje blik NIE są traktowane jako obrót kartą.

   Adam K.
  • @Adam K,
   dzięki.

   BiancaM
  • A tak przy okazji kojarzycie gdzie BLIK wchodzi do promocji albo do obrotu?

   Andy59
  • No w naszym ulubionym moneybacku 5%. 😎
   Bywają też utrzymaniówki na Blika, np. chyba w Millennium.

   Don Quijote de la Mancha
  • Millenium na 100%, przy zamykaniu konta przez bankowość elektroniczną dzwonią, żeby spytać czemu. Można wspomnieć coś o zwrotach za płatności w innym banku i takie coś by cię zatrzymało; dali mi zwroty z 2 razy ;)

   wojteek101
 • Na koncie oszczędnościowym Aliora (z korzyścią 1%) tylko jedna wypłata jest darmowa a jaki okres jest brany pod uwagę? miesiąc kalendarzowy od 1 do 31 czy jakiś inny okres rozliczeniowy, np od 29 do 28? Chodzi o to czy jak dzisiaj wypłacę to pójdzie jeszcze na stary miesiąc czy pozbawi mnie możliwości wypłaty w nowym?

  Ew@ Odpowiedz
 • Ile można mieć kart debetowych do rachunku?

  Michał Odpowiedz
 • Regulamin kart mówi:
  Posiadacz może wystąpić o wydanie do Rachunku maksymalnie:
  1) 10 Kart debetowych, z zastrzeżeniem ust. 3.8.,
  2) 10 Kart kredytowych,
  z zastrzeżeniem, że jeden Klient może posiadać tylko jedną Kartę danego typu do tego samego Rachunku.

  Ja123 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy