Do 300 zł zwrotu za przelewy ZUS na Koncie Firma+ od Idea Banku

Zakończona

Ruszyła II edycja promocji Idea Banku przeznaczona dla nowych klientów firmowych. Oprócz tego, że bank pozwali nam na darmowe „przetestowanie” rachunku przez 24 miesiące, dodatkowo będziemy mogli na tym zarobić. Wszystko dzięki promocji, w ramach której zgarniemy do 300 zł zwrotu za to, co robi niemal każdy przedsiębiorca – czyli opłacanie składek ZUS.

Do 300 zł zwrotu czyli 10% na ZUS od Idea Bank

Plus na ZUS – 2 edycja

Aby skorzystać z promocji „Plus na ZUS” należy być nowym klientem firmowym banku – czyli podmiotem, który w okresie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku nie posiadał jakiegokolwiek rachunku dla firm w Idea Banku. Oprócz tego wykluczone są wszystkie podmioty, które korzystały kiedykolwiek z promocji „Premiowanie za bankowanie” prowadzonej przez bank w ramach starego konta firmowego.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Firma+ wraz z kartą debetową oraz dostępem do bankowości elektronicznej (o ile jeszcze go nie mamy). W trakcie wnioskowania powinniśmy również wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym (elektroniczny oraz telefoniczny).

Tu warto dodać, że choć promocja ma trwać do 31.01.2021 to bank zastrzega, że po wyczerpaniu puli 1000 promocyjnych wniosków dalsze nie będą premiowane. Z drugiej strony nie kojarzę, aby w poprzedniej edycji limit wniosków został wyczerpany.

Co dalej? Po podpisaniu umowy o konto pierwszym warunkiem będzie zalogowanie do bankowości internetowej w okresie 14 dni od daty zawarcia umowy, gdzie możliwe będzie przystąpienie do promocji (akceptując jej regulamin). Drugim – płacenie składek ZUS. Bank zwróci nam bowiem 10% sumy składek ZUS, ale nie więcej, niż 50 zł miesięcznie. Zwrot dokonywany będzie przez 6 miesięcy, przym czym zależnie od daty podpisania umowy okres ten będzie liczony od miesiąca zawarcia umowy lub od miesiąca kolejnego. Zgodnie z regulaminem:

 • dla umów zawartych do 7. dnia miesiąca (włącznie) pierwszym miesiącem obowiązywania promocji jest ten sam miesiąc
 • dla umów zawartych po tym terminie pierwszym miesiącem obowiązywania promocji jest kolejny miesiąc kalendarzowy.

Ponieważ promocja trwa 6 miesięcy, to maksymalny możliwy do uzyskania zwrot to 300 zł. I trzeba dodać, że jest to całkiem realna kwota (choć przedsiębiorcy płacący mały ZUS zarobią nieco mniej).

Wypłata nagród nastąpi do końca kolejnego miesiąca (po miesiącu spełnienia warunków), o ile w danym miesiącu mieliśmy wyrażone odpowiednie zgody oraz aktywną kartę debetową.

Ile kosztuje Konto Firma+?

Prowadzenie Konta Firma+ jest bezpłatne – bezwarunkowo, przez okres 24 miesięcy. Od trzeciego roku za konto możemy zapłacić 10 zł miesięcznie, jednak wystarczy posiadać aktywną kartę debetową oraz wykonać przelew do ZUS, aby opłaty nie było.

Ile więc kosztuje karta debetowa? Standardowo jest to 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie płatności na min. 400 zł lub dokonanie wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na min. 1000 zł zwalnia z tej opłaty. Tu warto dodać, że wpłaty do 100 000 zł miesięcznie są darmowe, a powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja 0,39% od nadwyżki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Większość polskich banków pobiera prowizję na rachunkach firmowych od… zwyczajnych przelewów Elixir. Przeciętny przedsiębiorca płaci więc kilka złotych miesięcznie za to, że może zrobić coś, co normalnie jest darmowe. Na szczęście nie w Idea Banku – tutaj wszystkie „zwykłe” przelewy zlecone przez bankowość internetową lub mobilną są bezpłatne.

Nie przegap!

Komentarze

 • ” lub dokonanie wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na min. 1000 zł zwalnia z tej opłaty” a gdzie są wskazane te wpłatomaty

  MarcinCeeeee Odpowiedz
 • Skończyła mi się lokata w IdeaBank. Podczas przelewu do innego banku proponują lokatę zwrotną na 1,5%. Można liczyć na więcej jak się odmówi pierwszej propozycji?

  eLch Odpowiedz
 • W którym momencie w Idea Cloud pojawia się informacja o tym, że można przystąpić do promocji? Infolinia twierdzi,że mogę przystąpić w ciągu 14 dni od podpisania umowy (miałem już dostęp do ich systemu, bo miałem u nich lokatę bez konta) i że można to wyklikać w systemie transakcyjnym, ale za cholerę nie potrafię tego znaleźć.

  Krisu Odpowiedz
  • Ja również mam z tym problem. Pisałem do swojego opiekuna w banku, dzwoniłem na infolinię, napisałem zgłoszenie w bankowości internetowej i albo brak odpowiedzi albo nie potrafią pomóc. Moim zdaniem ta promocja zwyczajnie nie działa a my tracimy czas.

   Michał
  • Przez telefon powiedzieli, że trzeba czekać aż się pojawi baner z zaproszeniem do promocji. Napisałem zgłoszenie i dostałem odpowiedź zwrotną, że przekazali sprawę do weryfikacji XD

   Krisu
  • Ponoć u mnie ten baner powinien się pojawić, jednak ja go nie widzę… Nie mam żadnych adblocków itp. Sprawa zgłoszona na infolinii. Szkoda, że dziś jest 6.11 a na ZUS czas do wtorku.

   Krisu
 • Czy autor pisząc o małym zusie miał na myśli preferencyjny? Bo na preferencyjnym opłacane jest 590zł do ZUS, stąd 10% dawałoby maksymalny możliwy zwrot

  maroos Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy