Do 300 zł zwrotu za przelewy ZUS na nowym Koncie Firma+ od Idea Banku

Zakończona

W Idea Banku pojawił się nowy rachunek firmowy: Konto Firma+. Oprócz tego, że bank pozwala nam na darmowe „przetestowanie” rachunku przez 24 miesiące, to dodatkowo możemy na tym zarobić. Wszystko dzięki promocji, w ramach której zgarniemy do 300 zł zwrotu za to, co robi niemal każdy przedsiębiorca – czyli opłacanie składek ZUS :)

10% zwrotu za ZUS od Idea Bank

Plus na ZUS

Aby skorzystać z promocji „Plus na ZUS” należy być nowym klientem firmowym banku – czyli podmiotem, który w okresie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku nie posiadał jakiegokolwiek rachunku dla firm w Idea Banku. Oprócz tego wykluczone są wszystkie podmioty, które korzystały kiedykolwiek z promocji „Premiowanie za bankowanie” prowadzonej przez bank w ramach starego konta firmowego.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Firma+ wraz z kartą debetową oraz dostępem do bankowości elektronicznej (o ile jeszcze go nie mamy). W trakcie wnioskowania powinniśmy również wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym (elektroniczny oraz telefoniczny).

Tu warto dodać, że choć promocja ma trwać do 30.05.2020 to bank zastrzega, że po wyczerpaniu puli 1000 promocyjnych wniosków dalsze nie będą premiowane. Warto więc się śpieszyć.

Co dalej? Po podpisaniu umowy o konto pierwszym warunkiem będzie zalogowanie do bankowości internetowej w okresie 14 dni od daty zawarcia umowy, gdzie możliwe będzie przystąpienie do promocji (akceptując jej regulamin). Drugim – płacenie składek ZUS. Bank zwróci nam bowiem 10% sumy składek ZUS, ale nie więcej, niż 50 zł miesięcznie. Zwrot dokonywany będzie przez 6 miesięcy, przym czym zależnie od daty podpisania umowy okres ten będzie liczony od miesiąca zawarcia umowy lub od miesiąca kolejnego. Zgodnie z regulaminem:

 • dla umów zawartych do 7. dnia miesiąca pierwszym miesiącem obowiązywania promocji jest ten sam miesiąc
 • dla umów zawartych po tym terminie pierwszym miesiącem obowiązywania promocji jest kolejny miesiąc kalendarzowy.

Ponieważ promocja trwa 6 miesięcy, to maksymalny możliwy do uzyskania zwrot to 300 zł. I trzeba dodać, że jest to całkiem realna kwota (choć przedsiębiorcy płacący mały ZUS zarobią nieco mniej).

Wypłata nagród nastąpi do końca kolejnego miesiąca (po miesiącu spełnienia warunków), o ile w danym miesiącu mieliśmy wyrażone odpowiednie zgody oraz aktywną kartę debetową.

Ile kosztuje Konto Firma+?

Prowadzenie Konta Firma+ jest bezpłatne – bezwarunkowo, przez okres 24 miesięcy. Od trzeciego roku za konto możemy zapłacić 10 zł miesięcznie, jednak wystarczy posiadać aktywną kartę debetową oraz wykonać przelew do ZUS, aby opłaty nie było.

Ile więc kosztuje karta debetowa? Standardowo jest to 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie płatności na min. 400 zł lub dokonanie wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na min. 1000 zł zwalnia z tej opłaty. Tu warto dodać, że wpłaty do 100 000 zł miesięcznie są darmowe, a powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja 0,39% od nadwyżki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Większość polskich banków pobiera prowizję na rachunkach firmowych od… zwyczajnych przelewów Elixir. Przeciętny przedsiębiorca płaci więc kilka złotych miesięcznie za to, że może zrobić coś, co normalnie jest darmowe. Na szczęście nie w Idea Banku – tutaj wszystkie „zwykłe” przelewy zlecone przez bankowość internetową lub mobilną są bezpłatne.

Nie przegap!

Komentarze

 • Idea Bank bierze przykład z Banku Millennium i wyklucza z promocji osoby, które już kiedyś brały udział w promocji na założenie konta. Oby nie zaczęły wprowadzać takiego zapisu pozostałe banki

  taki-ja Odpowiedz
 • Czy ktoś z Was miał problem przy składaniu wniosku? Nie przechodzi mi do kroku drugiego. Regulaminy wszystkie zaznaczone, nie pomogła zmiana przeglądarki, czyszczenie ciastek i podstawianie innych danych.

  Dzieje się tak niezależnie, czy wybiorę aktywację online czy kuriera…

  Robert Odpowiedz
 • Po wypełnieniu wniosku dostałem mail taki mail ‚Posiadasz już aktywny dostęp do bankowości internetowej Idea Bank S.A. dlatego proces założenia produktu został przerwany. Prosimy o zalogowanie się do systemu transakcyjnego Idea Cloud na stronie cloud.ideabank.pl i założenie produktu w systemie.’
  Po zalogowaniu wniosek można złożyć, ale nigdzie nie ma informacji o promocji.

  Szymon Odpowiedz
  • Mam tak samo. Czy można założyć konto w promocji, posiadając już rachunek osobisty?

   omen1989
  • Tak. Bank w regulaminie wyklucza rachunki firmowe. Osobiste nie mają nic do tego, więc można zakładać.

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy