Rekordowe 3000 zł za założenie konta CitiGold, czyli rewelacyjny odpowiednik lokaty od Citibanku!

Trwa do 31.12.2021

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, która jest całkiem ciekawym odpowiednikiem… lokaty. Podobnie jak poprzednim razem będziemy mogli zyskać rekordową premię, bo aż… 3000 zł – czyli tyle, ile na lokacie z oprocentowaniem 1,85% w skali roku. I to przez okres 3 lub 6 miesięcy!

3000 zł za konto Citigold - jesień 2021

1500 zł za utrzymanie salda przez 3 miesiące

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku – czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego tego banku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów (jak karta kredytowa) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto Citigold za pomocą dedykowanej strony promocji. Do wyboru mamy wypełnienie prostego formularza kontaktowego (konsultant oddzwoni do nas w ciągu 48 godzin) lub kontakt z dyrektorem regionalnym. Pamiętajmy, że niezależnie od oferty konieczne jest zaakceptowanie / podpisanie regulaminu promocji w ciągu max. 10 dni.

Bank zastrzega również, że w promocji obowiązuje limit 275 uczestników. Mało? Tak, ale mówimy o koncie premium, które zakłada baaardzo mało osób. W razie wyczerpania limitu zaktualizuję wpis (w poprzedniej edycjach limit bywał niższy, a nie został nigdy wyczerpany).

Co dalej? Po otwarciu konta konieczne będzie spełnienie dwóch (relatywnie) prostych warunków. Po pierwsze: zalogowanie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile najpóźniej do końca czwartego pełnego miesiąca po otwarciu konta. Przykładowo otwierając konto w październiku warunek musimy spełnić do końca lutego.

Po drugie: również do końca czwartego pełnego miesiąca, w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych powinniśmy utrzymać saldo środków co najmniej 400 000 zł. Bierzemy tu pod uwagę sumę środków na wszystkich rachunkach uczestnika (również konto oszczędnościowe czy inne konta osobiste).

W naszym przykładzie saldo powinniśmy utrzymać od listopada do stycznia lub od grudnia do lutego.

I to tyle! Nagroda w wysokości 1500 zł zostanie zaksięgowania na naszym rachunku do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (o ile nie został zamknięty / przekształcony na inny typ rachunku). Możemy więc łatwo policzyć, że lokując 400 000 zł na okres 3 miesięcy zyskamy 1500 zł – co odpowiada lokacie z oprocentowaniem 1,85% brutto.

1500 zł za kolejne 3 miesiące

A jak zyskać kolejne 1500 zł? Wystarczy, że utrzymamy wymagane saldo nie przez 3 miesiące, ale przez 6. Oznacza to, że „zamrozić” środki powinniśmy o 3 miesiące dłużej.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać tylko z pierwszej części promocji (np. gdyby RPP zwiększyła stopy procentowe i oferty lokat zauważalnie przebiły 1,85% brutto).

Na koniec dodam, że premia będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ile kosztuje konto Citigold?

Konto Citigold może kosztować 220 zł miesięcznie, jednak utrzymanie salda (łącznie na wszystkich rachunkach) na poziomie min. 400 000 zł zwalnia z tej opłaty. Wymagane jest jednak też spełnienie jednego z trzech warunków:

 • 1. suma zrealizowanych zleceń walutowych na Koncie w trzech ostatnich pełnych miesiącach kalendarzowych wyniosła co najmniej równowartość 100 000 PLN lub
 • 2. Klient posiada udzielony w Banku i pozostający do spłaty produkt hipoteczny lub
 • 3. wartość Portfela według raportu „Analiza Portfela” z wyłączeniem pozycji „Depozyty” wynosi na koniec miesiąca co najmniej równowartość 100 000 PLN

Na szczęście jeśli nie chcemy bawić się w dodatkowe warunki, to opłata wyniesie „tylko” 30 zł miesięcznie.

Pamiętajmy, że konto Citigold ma sporo plusów, których nie mają konta „dla Kowalskiego”. Karta debetowa jest darmowa, tak samo zresztą jak wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie. Możemy również korzystać z Citigold Lounge Pass, czyli możliwości wejścia do saloników Executive Lounge na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach za darmo 2 razy w miesiącu. Kto tam był (zwłaszcza w erze przedcovidowej) ten wie, że (za darmo) warto.

Klienci Citigold uzyskują również kredyt hipoteczny na korzystniejszych warunkach od „normalnych” klientów banku – nie ma opłat za wcześniejszą spłatę czy nadpłatę, brak jest konieczności posiadania ubezpieczenia od utraty pracy, a marża wynosi 1,89% lub 1,99% w zależności od wybranej prowizji (0,5% / 0%). O szczegóły sugeruję spytać doradcę, którego zresztą możemy odwiedzić np. w oddziale Citigold w biurowcu Q22 w Warszawie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Kto takie pieniądze trzyma na lokacie…???!!
  Buahahah! :D

  Michał Odpowiedz
  • Wątpię, by ten kto ma takie pieniądze trzymał je na takich lokatach w dzisiejszych realiach.

   wiechu
  • Jak ktoś dla własnego komfortu chce mieć nieco gotówki na podorędziu to czemu nie. Pytanie tylko, czy osoby, dla których taka kwota to podręczna kasa zaglądają na wisienkowe portale :)

   Pietia
  • Oczywiście że trzymanie w długim terminie takich kwot w bankach bez celu jest nie najlepszym rozwiązaniem , ale przejściowo lepiej otrzymać nawet te 1,85 niż 0 .
   Choć akurat Citi jest dość namolny ze swoimi doradcami.

   Aleksander
 • Masz lepszy pomysł ?

  Aleksander Odpowiedz
 • A tak ,,z innej beczki” jakby ktoś był chętny na cztery kody do InPost -5zl za sztukę to proszę o kontakt a maila .
  pszturc13@wp.pl

  heniek131 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy