3000 zł za założenie konta CitiGold od Citibanku + 0,5% na rachunku oszczędnościowym + 1,5% na lokacie

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku skierowana do klientów, którzy od banku wymagają nieco więcej. W zamian za otwarcie konta i ulokowanie środków zgarniemy aż… 3000 zł! Oferta jest więc przygotowana dla osób, które chcą bezpiecznie ulokować swoje środki w polskim oddziale tego amerykańskiego banku i jeszcze na tym zarobić. Od dzisiaj środki nie muszą też leżeć na nieoprocentowanym rachunku, ale na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 0,5% w skali roku albo lokacie 6-miesięcznej z oprocentowaniem 1,5% bez limitów kwotowych.

Citigold: 3000 zł za założenie konta

1500 zł za utrzymanie salda przez 3 miesiące

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku – czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego tego banku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów (jak karta kredytowa) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto Citigold za pomocą dedykowanej strony promocji. Do wyboru mamy wypełnienie prostego formularza kontaktowego (konsultant oddzwoni do nas w ciągu 48 godzin) lub kontakt z dyrektorem regionalnym. Pamiętajmy, że niezależnie od oferty konieczne jest zaakceptowanie / podpisanie regulaminu promocji w ciągu max. 10 dni.

Bank zastrzega również, że w promocji obowiązuje limit 185 uczestników. Mało? Tak, ale mówimy o koncie premium, które zakłada relatywnie mało osób. W razie wyczerpania limitu zaktualizuję wpis (w poprzedniej edycjach limit bywał niższy, a nie został nigdy wyczerpany).

Co dalej? Po otwarciu konta konieczne będzie spełnienie dwóch (relatywnie) prostych warunków. Po pierwsze: zalogowanie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile najpóźniej do końca czwartego pełnego miesiąca po otwarciu konta. Przykładowo otwierając konto w październiku warunek musimy spełnić do końca lutego.

Po drugie: również do końca czwartego pełnego miesiąca, w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych powinniśmy utrzymać saldo środków co najmniej 400 000 zł. Bierzemy tu pod uwagę sumę środków na wszystkich rachunkach uczestnika (również konto oszczędnościowe czy inne konta osobiste).

W naszym przykładzie saldo powinniśmy utrzymać od listopada do stycznia lub od grudnia do lutego.

I to tyle! Nagroda w wysokości 1500 zł zostanie zaksięgowania na naszym rachunku do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (o ile nie został zamknięty / przekształcony na inny typ rachunku). Możemy więc łatwo policzyć, że lokując 400 000 zł na okres 3 miesięcy zyskamy 1500 zł – co odpowiada lokacie z oprocentowaniem 1,85% brutto.

1500 zł za kolejne 3 miesiące

A jak zyskać kolejne 1500 zł? Wystarczy, że utrzymamy wymagane saldo nie przez 3 miesiące, ale przez 6. Oznacza to, że „zamrozić” środki powinniśmy o 3 miesiące dłużej.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać tylko z pierwszej części promocji (np. gdyby RPP zwiększyła stopy procentowe i oferty lokat zauważalnie przebiły 1,85% brutto).

Na koniec dodam, że premia będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

0,5% na koncie oszczędnościowym lub 1,5% na lokacie bez limitów kwotowych

Ponieważ promocja nie wymaga od nas ulokowania 400 000 zł na koncie osobistym (tylko dowolnym rachunku/lokacie banku). Dlatego najlepiej umieścić te środki na koncie oszczędnościowym lub lokacie – a tu, w chwili obecnej, Citibank oferuje odpowiednio 0,5% lub 1,5% bez ograniczeń kwotowych. Oznacza to, że sumując premię i odsetki efektywnie nasze 400 000 zł zarobi tyle, co na lokacie/koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 2,35% w skali roku (wersja z kontem oszczędnościowym) lub aż 3,35% (wersja z lokatą)!

Ile kosztuje konto Citigold?

Konto Citigold może kosztować 220 zł miesięcznie, jednak utrzymanie salda (łącznie na wszystkich rachunkach) na poziomie min. 400 000 zł zwalnia z tej opłaty. Wymagane jest jednak też spełnienie jednego z trzech warunków:

 • 1. suma zrealizowanych zleceń walutowych na Koncie w trzech ostatnich pełnych miesiącach kalendarzowych wyniosła co najmniej równowartość 100 000 PLN lub
 • 2. Klient posiada udzielony w Banku i pozostający do spłaty produkt hipoteczny lub
 • 3. wartość Portfela według raportu „Analiza Portfela” z wyłączeniem pozycji „Depozyty” wynosi na koniec miesiąca co najmniej równowartość 100 000 PLN

Na szczęście jeśli nie chcemy bawić się w dodatkowe warunki, to opłata wyniesie „tylko” 30 zł miesięcznie.

Pamiętajmy, że konto Citigold ma sporo plusów, których nie mają konta „dla Kowalskiego”. Karta debetowa jest darmowa, tak samo zresztą jak wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie. Możemy również korzystać z Citigold Lounge Pass, czyli możliwości wejścia do saloników Executive Lounge na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach za darmo 2 razy w miesiącu. Kto tam był ten wie, że (za darmo) warto.

Na koniec przypominam o jeszcze jednym aspekcie, który w dzisiejszych czasach może być równie istotny. Citibank to globalny bank, który ma centralę w USA. Kursy wymiany walut w bankowości internetowej są bardzo porównywalne do kantorów internetowych . Jeśli więc myślimy o bezpieczeństwie swojego majątku w skali globalnej, to może być to całkiem rozsądne rozwiązanie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Gdzie tu interes ? Wiele lokat/KO to już teraz przebija a będzie za chwilę jeszcze bardziej …jeśli chodzi o sumę lokaty to chociażby Getin na 3%

  JoX Odpowiedz
  • Oczywiście, że nie ma sensu zamrażać 400tyś w takim czymś przy obecnej inflacjii propozycjach lokat i kont oszczędnosciowych. Na nest starych kontach oszcz. od dziś jest 3,8%.

   Pola33
  • 3.8 czy 4.3% to tez malo oplacalne. Obecnie wiekszosc obligacji mam juz oprocentowane na ponad 10% i to bez zadnych kombinacji i ograniczen. Ostatnio musialem troche kasy pozyskac, przy COI kosztowalo mnie to co prawda -0.7%, ale i tak jest to bardziej oplacalne niz jakies 2-3-letnie lokaty, ktorych nie da sie zupelnie ruszyc, bo utraci sie wszystkie odsetki.

   keton
  • A ściślej mówiąc 3.8% (plus roczna premia) jest na NRO, na starych KO (założonych do 2016) jest 4.3%.

   cebrzyq
  • Dokładnie :-)

   Pola33
 • Keton jakie obligacje byś polecał ?

  Pola33 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy