7,1% do 50 000 zł + 320 zł za założenie darmowego CitiKonta + 900 zł za kartę kredytową!

Zakończona

Do tej pory Citibank oferował dwa typy promocji konta osobistego. Albo do zgarnięcia była premia gotówkowa, albo promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego. Najlepiej by było jednak zgarnąć to i to – prawda? Dlatego miło mi poinformować, że od dzisiaj do zyskania jest zarówno bardzo wysokie oprocentowanie na start (7,1% do 50 000 zł), jak i 320 zł premii. A do tego ciągle aktualne promocje karty kredytowej np. z premią 900 zł :)

7,1% na koncie oszczędnościowym + 320 zł premii od Citibanku

Zyskuj i oszczędzaj z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2022. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto wraz z kontem oszczędnościowym. Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 9.05.2024, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 5000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

7,1% + 320 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na trzy części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Druga nagroda to 300 zł w gotówce. Zgarniemy je pod warunkiem, jeśli otrzymamy na konto wpływ wynagrodzenia min. 2000 zł w każdym z trzech miesięcy zaczynając od drugiego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. Przykładowo zakładając konto w marcu warunki spełniamy od maja do lipca.

Warto dodać, że bank dość mocno precyzuje co to wynagrodzenie:

Wpłata wynagrodzenia: oznacza sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/ marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub (v) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych dla klientów indywidualnych prowadzących dla Uczestnika w Banku [Citibanku] lub w innych instytucjach finansowych.

A jak zgarnąć 7,1% na koncie oszczędnościowym?

Wystarczy, że przez pierwsze cztery pełne miesiące (w naszym przykładzie kwiecień – lipiec) zapewnimy wpływy min. 2000 zł na nasze CitiKonto oraz wykonamy min. 3 płatność kartą na łącznie min. 300 zł. W tym przypadku nie musi być to wynagrodzenie, ale jeśli będziemy je przelewać w celu uzyskania premii gotówkowej, to automatycznie spełnimy też warunki premii pieniężnej. Oczywiście środki będziemy mogli zaraz potem przekazać dalej, np. na wspomniane konto oszczędnościowe, które w tych samych miesiącach będzie oprocentowane 7,1% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • A co z Promocją tego konta, która powinna trwać do dzisiaj (26.03) włącznie? Ta z kolei jest od dzisiaj. Terminy zazębiają się a informacji o zakończeniu poprzedniej nie było. Ta oferta jest z kolei gorsza od tej, która niby jeszcze trwa…

  jmg Odpowiedz
  • Citi często w tak dziwny sposób odpala swoje kolejne promocje (i de facto zamyka poprzednie) – też tego nie do końca rozumiem. Niestety obawiam się, że może być technicznie trudno skorzystać z poprzedniej promocji :(

   Michał
 • Mam u nich kk i konto z którego nie korzystam. Chyba trzeba je w końcu ncu zamknąć żeby móc korzystać z takich promocji. Citi daje jakąś utrzymaniowe przy zamykaniu konta?

  Shaggy Odpowiedz
 • Konto założone. Rozumiem że teraz przelewy z rachunku firmowego (działalność) na konto osobiste i z niego na oszczędnościowe tak? i wtedy na oszczędnościowym będzie % się naliczał.?

  aMarek Odpowiedz
 • Dostaliscie oferte rozlozenia na raty transakcji i do tego Bon Allegro 50-150zl? Myslicie ze mozna rozlozyc kilka transakcji lacznie? Nie mam zadnej pojedyczej na 1500 ale sume juz tak. Wydaje mi sie ze nie mozna ale moze macie inne zadanie, nie ma chyba puli nagrod wiec kazdy sie zalapie?

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Czy ja dobrze rozumiem, ze w ciągu 4 miesięcy wystarczy wykonac 3 płatności kartą? Czy w każdym z tych miesięcy trzeba wykonać tyle płatności?
  Prosiłbym o potwiedzenie.

  PS Czy blik się wlicza do płatności kartą?

  jacek jacek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy