350 zł za założenie darmowego CitiKonta + 100 zł od Mastercard + 900 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z premią 350 zł za założenie rachunku – i to dość nietypowego, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Dodatkowo ciągle czeka na nas 100 zł od Mastercard oraz rekordowe 900 zł w zamian za wyrobienie karty kredytowej + 1% moneybacku.

350 zł za założenie CitiKonta

Do 350 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 19.04.2023, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 3000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

350 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć pozostałe 330 zł?

120 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić baaardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w marcu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca kwietnia, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego maja.

Kolejne 120 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w marcu warunki spełniamy najpóźniej w maju.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×120 zł) i ostatnie 90 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca.

Razem lepiej – 900 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 900 zł na start :)

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ciekawi mnie ile by byl czlowiek stratny na tych wymianach walutowych 2000?

  Krzychoooo Odpowiedz
  • Niewiele, ich kantor akurat jest całkiem niezły.

   nsmarcin
  • dzieki, kiedys placlem w euro ich KK i przewalutowanie na 750 to chyba bylo 50zl mojej straty… moze czasy sie zmienily.

   Krzychoooo
  • Ja mówię o ich wewnętrzym kantorze, który jest potrzebny do zrealizowania promocji. Płatność bezpośrednio KK to inna bajka. Ew. można płacić debetową z konta EUR wtedy też jest zadowalająco.

   nsmarcin
 • Jak miałem kiedyś ich kartę w Bezcennych chwilach i wyrejestrowalem to drugi raz przejdzie na 100zł?

  heniek131 Odpowiedz
  • Wg regulaminu promocji nie, ale jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Niczym nie ryzykujesz.

   Jarajek
 • Czyli jednak obniżyli stawkę: poprzednio było 400 zł. Szkoda że wtedy nie założyłem… :(

  Marcin W Odpowiedz
  • ale czy wtedy byly startowe 100 od BC?

   Krzychoooo
  • Tak już było, mniej więcej od połowy czasu trwania tamtej promocji (choć do tytułu okazji się nie załapało…)

   Marcin W
 • Może ktos z was wie czemu Citi bank nie potrafi zaksiegowac zwyklego przelewu przychodzącego z innego banku w czasie sesji elixir jak inne banki, tylko czekam dwa dni zanim przelew przeze mnie zlecony do nich dojdzie?
  To juz nie pierwsza taka sytuacja, dlatego trzeba brac poprawkę na zrealizowanie przelewu spłacając u nich karte kredytową. Dlaczego oni sa wyjątkiem?

  villemo09 Odpowiedz
  • Czekasz 2 dni bo sesje Elixir nie działają w weekendy. 2023 rok a ludzie nadal nie wiedzą takich podstaw (i nie potrafią sprawdzić)…

   Mar_Wer
  • On się pyta o przelewy w tygodniu!!!. Gupi nie jest!
   Miałem tak samo. Rano (w pon) eliksir z Alior. Pieniądze widać w sytym dopiero we wtorek!!!!
   To jest jakiś dramat.

   a
  • Spłacam swoją kartę kredytową w citi przelewami z mBanku. Nigdy nie było żadnych problemów – jak zlecałem rano przelew w mBanku to najpóźniej wieczorem już była widoczna spłata w „transakcjach oczekujących na zaksięgowanie”, a następnego dnia rano była już zaksięgowana.

   Tomasz1
 • Myślicie, że po 19.04 wróci co najmniej 400 za założenie konta? Ale znowu jest ryzyko, że się skończy pula z bezcennych chwil :/ W kantorze chyba na franka szwajcarskiego jest mały spread, przy 1000 zł ok 20 zł straty. Z tym, że trzeba by było więcej niż 1000, bo przy zleceniu powrotnym, nie odzyska się sumarycznie 2k.

  slayer Odpowiedz
  • Ja czekam na powrót 400 zł choć to chyba mało prawdopodobne. Co do Bezcennych chwil, to nie wierzę że potrwają do 20IV ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. A tak w ogóle w jednej z wcześniejszych promocji mieli nawet 450 zł…

   Marcin W
  • Bezcenne Chwile wykorzystałem Citi z kartą kredytową, więc z Priority już chyba nie przejdzie, bo jedna na instytucję (choć nie czytałem komentarzy pod Bezcennymi, może komuś się udało?). Też poczekam, no bo 350…? No za tyle to nie ;)

   slayer
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy