4% do 20 000 zł na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+4% na Lokacie Witaj i 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności)

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja Nest Banku, w której nowi klienci mogą zgarnąć premię za założenie całkowicie darmowego Nest Konta. Tym razem jednak premia nie jest konkretną sumą pieniędzy, ale podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym – do 4% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł przez 6 miesięcy. A pamiętajmy, że kolejne 10 000 zł możemy ulokować na Lokacie Witaj, a długoterminowo odkładać na koncie Nest Rodzinne Oszczędności – z oprocentowaniem sięgającym 5,7% w pierwszym roku oszczędzania!

4% do 20 tys. zł za konto w Nest Banku

4% na koncie oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto osobiste, wraz z kontem oszczędnościowym. Regulamin wyrażnie zaznacza, że konto oszczędnościowe powinniśmy uruchomić w ramach tego wniosku. Nie ma natomiast obowiązku zaznaczania zgód marketingowych, ani zamawiania karty debetowej – ale akurat plastik nam się przyda do tego, aby spełnić warunki promocji – dlatego kartę warto wyrobić od razu.

Ale uwaga: choć wnioski w promocji można składać do 31.08.2019 to bank zaznacza, że może ona zakończyć się znacznie wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 500 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane (na stronie promocji pojawi stosowna informacja). Do tej pory podobne promocje kończyły się sporo przed czasem.

Aktualizacja (30.08, 15:00): promocja została zakończona ze względu na wyczerpanie puli promocji.

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Umowę powinniśmy podpisać najpóźniej 13.09.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

Podwyższone oprocentowanie za wynagrodzenie

Co dalej? Zasady promocji są bardzo proste: bank podwyższy nam oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 4% przez 6 miesięcy od jego otwarcia pod warunkiem, że:

 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnimy wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł na konto osobiste oraz
 • w tym samym miesiącu (co wpływy) wykonamy co najmniej jedną operację bezgotówkową kartą na łącznie min. 500 zł

Bank zaznacza jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji u podmiotów ułatwiających obroty kartą, dokładniej:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Jeśli natomiast chodzi o wynagrodzenie, to jego definicja jest mocno rozbudowana i zawiera inne świadczenia (np. 500+). Dokładnie:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Bank zastrzega, że w razie wątpliwości może się do nas zwrócić o udokumentowanie tego, że nasze wynagrodzenie (czy inne, wymienione w regulaminie świadczenie) jest prawdziwe. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Ostatnie zastrzeżenie jest takie, że jesteśmy zobowiązani do pierwszego wpływu wynagrodzenia najpóźniej 15.10.2019. Jeśli tego nie zrobimy w tym terminie, to „wypadniemy” z promocji, tzn. bank będzie nam naliczał oprocentowanie standardowe (aktualnie 2,25% dla nowych klientów do 50 000 zł do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego, później WIBOR 3M – 0,5% czyli ok. 1,2%).

Jeśli natomiast warunki promocji spełnimy, to oprocentowanie wyniesie 4% do 20 000 zł, a dla nadwyżki – 2%.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • W bankowości widziałam możliwość otwarcia konta oszcz. Mój cel na 3% do 5000 zł/6mies. + miesiąc otwarcia. Kwota mała ale bynajmniej dla starych klientów. Może się spodobać tym, którzy już nie mają gdzie lokować. Natomiast nie mogę znaleźć regulaminu. Może ktoś korzysta i wie więcej?

  Lidia Odpowiedz
 • Zapłata za przelew 500 zł w Poczcie Polskiej przejdzie?

  Łukasz Odpowiedz
 • Czyli przelewając wynagrodzenie od razu łapiemy się na dwie promocje czyli na 4% do 20k na KO przez 6 miesięcy oraz na lokatę witaj na 4% na 10k też przez pół roku. Czyli razem 30k na 4% przez pół roku? Dobrze rozumuję?

  stach Odpowiedz
 • g***o nie promocja – zysk w porównaniu z Millenium wynosi aż 103 zł przy założeniu że przez całe 180 dni będzie tam leżąło całe 20 k zł – i jeszcze ten wymóg przelewania pensji który bank weryfikuje …. niech spadają

  zenek64 Odpowiedz
  • Faktycznie słabe- jeszcze obrót 500zł kartą przez 6 mcy. To już poprzednia wersja była lepsza.

   Kurt
 • Co raz to trudniejsze te warunki a promocje jakby słabsze niestety :/

  marsid Odpowiedz
 • W Nest spadek oprocentowania lokat na nowe środki. Teraz np. 6m to 2.3%, a nie 2,5% jak w zestawieniu.

  tof Odpowiedz
 • Promocja w Nest banku na 4% dziś kończy się, ale zostanie oferta Nest skarbonki do 5000 zł. na 3%. Ktoś wie, czy numer konta Nest skarbonka nadawany jest od razu po złożeniu wniosku (także w weekendy), czy może trzeba czekać na nadanie numeru do najbliższego dnia roboczego?

  Jarosław Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy