4% do 20 000 zł na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+4% na Lokacie Witaj i 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności)

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja Nest Banku, w której nowi klienci mogą zgarnąć premię za założenie całkowicie darmowego Nest Konta. Tym razem jednak premia nie jest konkretną sumą pieniędzy, ale podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym – do 4% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł przez 6 miesięcy. A pamiętajmy, że kolejne 10 000 zł możemy ulokować na Lokacie Witaj, a długoterminowo odkładać na koncie Nest Rodzinne Oszczędności – z oprocentowaniem sięgającym 5,7% w pierwszym roku oszczędzania!

4% do 20 tys. zł za konto w Nest Banku

4% na koncie oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto osobiste, wraz z kontem oszczędnościowym. Regulamin wyrażnie zaznacza, że konto oszczędnościowe powinniśmy uruchomić w ramach tego wniosku. Nie ma natomiast obowiązku zaznaczania zgód marketingowych, ani zamawiania karty debetowej – ale akurat plastik nam się przyda do tego, aby spełnić warunki promocji – dlatego kartę warto wyrobić od razu.

Ale uwaga: choć wnioski w promocji można składać do 31.08.2019 to bank zaznacza, że może ona zakończyć się znacznie wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 500 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane (na stronie promocji pojawi stosowna informacja). Do tej pory podobne promocje kończyły się sporo przed czasem.

Aktualizacja (30.08, 15:00): promocja została zakończona ze względu na wyczerpanie puli promocji.

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Umowę powinniśmy podpisać najpóźniej 13.09.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

Podwyższone oprocentowanie za wynagrodzenie

Co dalej? Zasady promocji są bardzo proste: bank podwyższy nam oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 4% przez 6 miesięcy od jego otwarcia pod warunkiem, że:

 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnimy wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł na konto osobiste oraz
 • w tym samym miesiącu (co wpływy) wykonamy co najmniej jedną operację bezgotówkową kartą na łącznie min. 500 zł

Bank zaznacza jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji u podmiotów ułatwiających obroty kartą, dokładniej:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Jeśli natomiast chodzi o wynagrodzenie, to jego definicja jest mocno rozbudowana i zawiera inne świadczenia (np. 500+). Dokładnie:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Bank zastrzega, że w razie wątpliwości może się do nas zwrócić o udokumentowanie tego, że nasze wynagrodzenie (czy inne, wymienione w regulaminie świadczenie) jest prawdziwe. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Ostatnie zastrzeżenie jest takie, że jesteśmy zobowiązani do pierwszego wpływu wynagrodzenia najpóźniej 15.10.2019. Jeśli tego nie zrobimy w tym terminie, to „wypadniemy” z promocji, tzn. bank będzie nam naliczał oprocentowanie standardowe (aktualnie 2,25% dla nowych klientów do 50 000 zł do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego, później WIBOR 3M – 0,5% czyli ok. 1,2%).

Jeśli natomiast warunki promocji spełnimy, to oprocentowanie wyniesie 4% do 20 000 zł, a dla nadwyżki – 2%.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • W bankowości widziałam możliwość otwarcia konta oszcz. Mój cel na 3% do 5000 zł/6mies. + miesiąc otwarcia. Kwota mała ale bynajmniej dla starych klientów. Może się spodobać tym, którzy już nie mają gdzie lokować. Natomiast nie mogę znaleźć regulaminu. Może ktoś korzysta i wie więcej?

  Lidia Odpowiedz
 • Zapłata za przelew 500 zł w Poczcie Polskiej przejdzie?

  Łukasz Odpowiedz
 • Czyli przelewając wynagrodzenie od razu łapiemy się na dwie promocje czyli na 4% do 20k na KO przez 6 miesięcy oraz na lokatę witaj na 4% na 10k też przez pół roku. Czyli razem 30k na 4% przez pół roku? Dobrze rozumuję?

  stach Odpowiedz
 • g***o nie promocja – zysk w porównaniu z Millenium wynosi aż 103 zł przy założeniu że przez całe 180 dni będzie tam leżąło całe 20 k zł – i jeszcze ten wymóg przelewania pensji który bank weryfikuje …. niech spadają

  zenek64 Odpowiedz
  • Faktycznie słabe- jeszcze obrót 500zł kartą przez 6 mcy. To już poprzednia wersja była lepsza.

   Kurt
 • Co raz to trudniejsze te warunki a promocje jakby słabsze niestety :/

  marsid Odpowiedz
 • W Nest spadek oprocentowania lokat na nowe środki. Teraz np. 6m to 2.3%, a nie 2,5% jak w zestawieniu.

  tof Odpowiedz
 • Promocja w Nest banku na 4% dziś kończy się, ale zostanie oferta Nest skarbonki do 5000 zł. na 3%. Ktoś wie, czy numer konta Nest skarbonka nadawany jest od razu po złożeniu wniosku (także w weekendy), czy może trzeba czekać na nadanie numeru do najbliższego dnia roboczego?

  Jarosław Odpowiedz
 • ALE JAJA!
  Dziś skończyła mi się NEST Skarbonka. Z 5k. dostałem 10,31 odsetek. ALE NEST Rodzinne Oszczędności-są oprocentowane na – 0 %/ ZERO %/. Takich stawek na kontach oszczędnościowych to nawet starożytni Rosjanie nie pamiętają.

  Waldemar Odpowiedz
  • w Nest masz na pocieszenie 0,001% ale tyle miejsc po przecinku ich bankowość nie wyświetla, jeśli nie macie jeszcze konta oszczednpsciowego to teraz do 50k – 1,5% przez maks 3 miesiące, powyżej 50k – 1,25%, dobra alternatywna dla promocji na nowe środki 1%

   Dzikus
  • 1.5% zawsze wyglada lepiej niz ogolnodostepne 1% w innych bankach. Ale ta oferta jest pewnie promocyjna i ograniczona?

   keton
  • Dla nowo otwieranych kont oszczędnościowych, nie trzeba być nowym klientem jak w przypadku lokaty witaj ;) więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpierw close a później open :) sama oferta 1,5proc lub 1,25 powyżej 50k bez górnych limitów trwa w pierwszy miesiąc otwarcia i 2 pełne kolejne, więc najlepiej otwierać na początku miesiąca :)

   Dzikus
  • jak najprościej zrobić close?

   karampuk
  • No wlasnie, bo jak w Nest mam od poczaku ROR, jakies KO i NRO – uzywam tylko tego ostatniego. No i Skarbonka, ale w polowie wrzesnia juz sie zakonczy.

   keton
  • Musi być jakiś haczyk:) Najwyższe oprocentowanie dla „starych” klientów to dwuletnia lokata na nowe środki 0.7% (warunek-wiadomo, nowe środki) albo dwuletnia lokata lojalna 0.8% (warunek-wpływ wynagrodzenia) i mowa o lokatach, których nie można zerwać przed terminem a tutaj 1.5% bez żadnych warunków za banalne otwarcie KO? Gdzieś tam drobnym druczkiem jest pewnie dopisane, że to oferta dla nowych klientów, innego wytłumaczenia nie widzę:)

   Ew@
  • Oprocentowanie zgodne z obecną tabelą oprocentowania, nie ma haczyków, nie chcesz, nie korzystasz ;) za jakiś czas pewnie obniża tabelę

   Dzikus
  • Dzikus,
   pisałeś o koncie Nest Oszczędności:
   „w Nest masz na pocieszenie 0,001%”?
   U mnie jest właśnie równe 0 a wg infolinii standardowe oprocentowanie NO to 0.3% ale jeśli nic nie ma na koncie to podobno % się nie wyświetla. Dziwne, bo w innych bankach nawet przy braku środków widać stawkę procentową.
   U kogoś się pokazuje to 0.3% czy gość mnie wpuścił w maliny?:)

   Ew@
  • Faktycznie coś w tym może być, mi wyświetlało się 0 proc, po wpłacie i przegłosowaniu miałem 1,5 :) ale 0,3 proc nie kojarzę takiej stawki w tabeli oprocentowania, chyba, że masz rachunek nieoparty o wibor założony wczesniej. Pisałem o Nest Oszczędności- moj błąd zapomniałem nazwy produktu

   Dzikus
  • Ojej, przez lata miałem tam 0,5% na EUR, ale w ostatniej tabeli widzę „0,50% do 25.09.2020 roku; 0,01%”… Do tej pory oprocentowania na tych starych kontach nie ruszali… 😐

   Don Quijote de la Mancha
  • O jakich starych kontach piszecie? Moje NO jest z 2018 i nigdy oprocentowanie nie zgadzało się z tym co było podane w tabeli ale nie mogłam dojść o co chodzi:) Mam tylko umowę ramową i potwierdzenie otwarcia, gdzie jest zaznaczone oprocentowanie zmienne, bez żadnych szczegółów.
   Wpłaciłam jakieś grosze, zobaczę czy jutro % się pokaże:)

   Dzikus
   Udało Ci się otworzyć NO po wcześniejszej utylizacji:) czy nie miałeś wcale?

   Ew@
  • Miałem zamknięte kilka miesięcy wcześnie, stare konta – chodzi nam o to, że wcześniej w tabeli oprocentowania stawka zależna byla od daty otwarcia rachunku, im wcześniej tym było „lepsze” :)

   Dzikus
  • A z czego wynikało to oprocentowanie? Przez jakiś czas miałam na NO bardzo fajny %, co mnie nawet wprawiało w zdziwienie ale nie mogłam tego ogarnąć:)

   Zleciłam zamknięcie konta, chyba niepotrzebnie, bo obowiązuje 30dni wypowiedzenia a do tego czasu stawka pewnie się nie utrzyma:)

   Ew@
  • Ciągle jest Rozdział 4 ze starymi rachunkami, ale moje stare ko PLN nie będzie już miało WIBOR 3M + 0,5 (choć teraz to i tak nisko), no i to EUR obcięli… A już miałem nadzieję, że ta indeksacja WIBOR-em to coś sztywnego, czego nie mogą zmienić…
   2018 r. to już „nowe” konto.
   https://nestbank.pl/wspolne/dokumenty-aktualne/tabele/tabela-oprocentowania-oferta-rachunkow-i-lokat

   Don Quijote de la Mancha
  • Gorszego niż masz dzisiaj nie dostaniesz ;) wynika z tabeli oprocentowania, ten bank jeszcze jako smart bank zawsze pogarszał warunki oprocentowania tylko dla nowo otwartych kont, stad im wcześniej otwarte tym lepszy procent mozna było mieć :)

   Dzikus
  • Czyli mam „nowe” konto i prawidłowo pokazuje się 0% a gość wciskał mi kit:)

   Podejrzewałam, że to przyjemne:) oprocentowanie jakiś czas temu to błąd ale jak wspomnieliście o kontach gdzie było lepsza stawka to pomyślałam że to właśnie wyjaśnienie mojego przypadku i mogę spać spokojnie, ech..:)

   Ew@
  • @Don, ale mnie na NO ciągle pokazuje 0,8%, to od kiedy ta zmiana?

   keram7m
  • Sprawdziłem odsetki i policzyli już po 0,3%, to czemu oszukują na w szczegółach konta.
   A nie powinno to wchodzić po 2-3 miesiącach od ogłoszenia zmiany?

   keram7m
  • Aktualnie dla Nest oszczędności – rachunki otwarte do 16.06.2016. oprocentowanie 0,80 do 25.09.2020., później 0,30, otwarte od 17.06. do 04.07.2016. bez zmian 0,30, otwarte od 05.07. do 28.10.2016. 0,30 do 15.08.2020., później 0,001, aktualne w ofercie od 29.10.2016. do 15.08.2020. stawka 0,30, później 0,001 plus przez pierwsze 2 pełne i pierwszy miesiąc promocyjne 1,50, stawki przy wibor3M ~0,30 do 50k, powyżej 50k stawka zazwyczaj o 0,5 niższa

   Dzikus
  • Konto otwierałem 2014, wiec mnie skroili na kilkanaście groszy, licząc już 0,3%, a nie 0,8%.
   W dokumencie @Dona nie ma że od września, @Dzikus dasz linka do twoich danych.

   keram7m
  • Ciekawe ile to 1,5% na start się utrzyma jeszcze… Niby od początku czerwca już jest tyle, czyli od ostatniej obniżki stóp, ale wszędzie już dają mniej w promocjach na KO, bo po 1%. Co prawda trochę w innym modelu, bo dla nowych środków, ale jednak.

   pws
  • Dzikus i Don, dzięki:)
   Dostajecie od Nesta informacje o zmianie oprocentowania? Mnie nigdy ten bank żadnej informacji nie wysłał, chyba coś nie tak..

   Ew@
 • Link od dona – rozdział 4 Lp 3 WIBOR 3M + 0,50% (Marża Oprocentowania) do 25.09.2020 roku;
  WIBOR 3M + 0,00% (Marża Oprocentowania)

  A masz saldo ponizej 50k?

  Osobiście nie dostałem od nesta info o zmianach…

  Dzikus Odpowiedz
  • Dzięki, na oczy mi siadło, faktycznie jest tam ta data.
   Saldo ta ja tam miałem tylko 1800zł przez 7 dni na zasilenie NRO, więc to nie ten limit.

   keram7m
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy