4% do 400 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania ING Banku. Do zgarnięcia mamy ponownie 4% dla maksymalnie 2 x 200 000 zł przez 3 miesiące. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 12.05.2022 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 12.05.2021 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 13.06.2022. Podwyższone oprocentowanie (4% zamiast 0,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 13.06) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 200 000 zł na 4% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 25.04.2022. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • „Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”. ”

  Pozwolę sobie na korektę tego zdania.

  Przez cały okres trwania umowy nic nam nie będzie wpadać, ponieważ zarówno odsetki standardowe jak i bonusowe dopisywane są do rachunku w momencie jego zamknięcia. Rachunek OKO Bonus jest zamykany i odsetki są dopisywane w pierwszym dniu roboczym po zakończeniu umowy.

  Przykład:
  Umowa rachunku kończy się w 3 miesiącu i dzień ten wypada w sobotę. Rachunek zostanie zamknięty w poniedziałek. Za sobotę i niedzielę zostaną dopisane odsetki tylko standardowe.

  Lokata Odpowiedz
  • Odsetki księgowane nie będą, ale będą naliczane, co jest widoczne we właściwościach konta. I są to odsetki standardowe. Naliczenie promocyjnych nastąpi po zamknięciu konta.

   e
 • Tylko dla środków ponad stan na 25.04.2022. ING znowu szcza na starych klientów.

  bbc Odpowiedz
  • To i tak marne 4%, które jest obecnie standardowym oprocentowaniem KO/lokat.

   Ego
 • Uwaga uwaga!
  Gdyby Wam przyszło do głowy wycofać środki przed upływem całego okresu promocji, to pamiętajcie, aby ZOSTAWIĆ TAM np 1 zł.
  Dlaczego?
  Cytat z regulaminu:
  „Bank wypłaca odsetki wynikające z Oprocentowania bonusowego tym Uczestnikom, którzy
  spełnią łącznie poniższe warunki:
  (…) będą mieli Saldo końcowe wyższe od Salda początkowego.”
  (Przy założeniu, że saldo początkowe 0 zł.- jeżeli na dzień określenia nowych środków mieliscie tam jakieś pieniądze, to wypłacając teraz zostawcie o +1 zł więcej)

  jaa Odpowiedz
  • Tak, na to trzeba uważać + nie wolno zamknąć samemu konta Bonus, bo przepadną wszystkie promocyjne odsetki. Trzeba czekać na automatyczne zamknięcie przez bank po 3 m-cach

   Ja123
  • A co w przypadku konta OKO zwykłego, nie bonus? Przy zamknięciu przed upływem promocji też traci się promocyjne odsetki? Teraz chcę się go pozbyć, bo są znacznie lepsze oferty, ale szkoda mi tych 3 tygodni.

   Angulo
  • Regulamin mówi:
   Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania Bank naliczy od środków zgromadzonych przez 3 miesiące od dnia otwarcia rachunku OKO i dopisze do salda rachunku OKO w kolejnym dniu, następującym po upływie tego okresu.

   Jak zamkniesz konto, to nie będzie gdzie przelać tych odsetek.

   Przecież możesz po prostu wyczyścić konto, bo to nie lokata…Po prostu odsetki nalicza się za 2 mce i tydzień ale dopiero za te 3 tygodnie. To samo zresztą dotyczy OKO Bonus

   Ja123
  • No i najważniejsze, też z Regulaminu
   12. Jeśli Uczestnik rozwiąże Umowę OKO, przed upływem okresu obowiązywania podwyższonego oprocentowania, traci prawo do podwyższonego oprocentowania.

   Ja123
 • Dzisiaj ta oferta ma już 5%, a tak informacyjnie dla wszystkich ja mam od miesiąca tą poprzednią promocję na 4% i dostałem dzisiaj, tak jak pisał autor bloga, właśnie tylko te grosze bez promocyjnych odsetek, które będą na końcu,

  Kubson Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy