400 zł na Allegro za wyrobienie karty kredytowej PKO BP

Zakończona

Ruszyła promocji karty kredytowej PKO Banku Polskiego. W zamian za wyrobienie karty PKO MasterCard Platinum możemy zyskać 400 zł do wykorzystania na Allegro.

400 zł od PKO BP za kartę kredytową

400 zł z kartą Platinum PKO BP

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która nie ma ani nie miała po 1.03.2023 karty kredytowej PKO BP. Oprócz tego wymagane jest konto osobiste – bez niego zwyczajniej w świecie nie zawnioskujemy o kartę.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawnioskujemy o kartę kredytową MasterCard Platinum i zawrzemy umowę w terminie do 31.03.2024.

Jeśli bank zaakceptuje nasze zarobki i wyda pozytywną decyzję kredytową, to dalej będzie już całkiem prosto. Do 14.04 powinniśmy przystąpić do programu MasterCard Bezcenne Chwile (przy podpisywaniu umowy o kartę lub na stronie programu) oraz zarejestrować się na stronie promocji.

Najważniejsze jednak, aby do 14.04 wykonać płatności bezgotówkowe kartą na min. 500 zł. Bank wymaga również posiadania aktywnej aplikacji IKO do dnia wydania nagrody oraz wyrażenia zgód na otrzymywanie informacjo o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych).

I to tyle! 4 bony o wartości 100 zł każdy do wykorzystania na Allegro trafią do nas bardzo szybko, bo do 30.04.2024.

300 zł opłaty rocznej

Gdzie jest haczyk? Karta przeznaczona jest dla bardziej zamożnych klientów, więc i jej obsługa kosztuje całkiem sporo – bo 300 zł rocznie. Teoretycznie możemy zostać zwolnieni z opłaty, ale tylko wtedy, gdy wykonujemy transakcje kartą na średnio 5000 zł miesięcznie (60 000 zł rocznie). Dla połowy tej kwoty stawka spada do 150 zł rocznie.

Pamiętajmy jedynie, że w przypadku kart prestiżowych „coś” z tej opłaty mamy – bank chwali się, że dorzuca różne bonusy, ale sami musimy sprawdzić czy są dla nas coś warte – przykładowo jest to ubezpieczenie podróżne czy przewalutowanie transakcji po kursie organizacji płatniczej.

Co, gdybyśmy zrezygnowali z karty przed upływem roku? Opłata roczna zostanie pobrana proporcjonalnie do czasu posiadania karty, o ile nie spełniliśmy warunków zwalniających z opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • czyli można otworzyć kartę, zgarnąć bony i zamknąć kartę? :D

  Sebix Odpowiedz
 • No, i jeszcze trzeba zapłacić 75 zł za kartę za 3 miesiące. ;)

  Borys Odpowiedz
  • Albo 100 zł za 4 miesiące, bo miesiąc wypowiedzenia, ale chyba czasem idą na rękę jak jest saldo 0.

   doncoralone
 • W poprzednie akcji tak jak to w bankach przeważnie przy zamykaniu kart 2 puste wyciągi i zamykają wtedy, wystarczy zastrzec od razu kartę

  Andy59 Odpowiedz
 • Może i 3 czy 4 razy brałem wszystkie bonusy i zamykałem kartę. Ale potem się opanowałem. Jeśli minimum raz w roku wyjeżdżacie za granicę, a do tego z rodziną – to 300 zł rocznie za tak dobre ubezpieczenie podróżne (i ubezpieczenie udziału własnego w wypożyczonym samochodzie) to mało; transakcje zagraniczne po kursie MC, wypłaty z bankomatu za granicą bez prowizji i grace period. A do tego 30k rocznie zwalnia z połowy opłaty a 60k rocznie z całości opłaty. Parę osób już namówiłem do wyrobienia tej karty bez żadnej promocji.

  ls5 Odpowiedz
  • No właśnie mam pytanie odnośnie tego ubezpieczenia wkładu własnego przy wypożyczeniu samochodu. Czy to działa w ten sam sposób co korzystanie z usług zewnętrznej ubezpieczalni przy wynajmie samochodu? Np. jak wynajmujemy samochód za pośrednictwem booking to chyba allianz ubezpiecza wkład własny.

   baki1992
  • Z tego co czytałem, to samemu się płaci w wypożyczalni, a ubezpieczalnia potem zwraca. Poczytaj sobie obszerny wątek o tych kartach (MC Platinum / Visa Infinite) na fly4free.

   ls5
  • wypłaty z bankomatu kredytówką, mam nadzieję że tego nie robicie. Ale co do samego ubezpieczenia – pełna zgoda.

   Do tego jeśli wyrabiacie chyba 3000 zł/m-c obrotu, Mastercard dorzuca w Bezcennych Chwilach ubezpieczenie rezygnacji z biletów, dodatkowy rok gwarancji na elektronikę kupioną kartą plus zwrot różnicy w cenie (jeśli do miesiąca coś znajdziecie taniej – zwracają różnicę). Aha, ostatnio dorzucili mi też kilka wejściówek do fasttrack; wolałbym salonik – ale zawsze coś

   fitz
  • Ubezpieczenie rezygnacji z biletów i bez bezcennych chwil jest w ubezpieczeniu do karty MC Platinum. A bankomat z kredytówki – jasne, że nikt świadomy tego nie robi na codzień. Niemniej jednak karty PKO BP MC Platinum i Visa Infinite – zagranicą pozwalają wypłacać bezboleśnie i po dobrym kursie.

   ls5
  • jest mały haczyk z ubezpieczeniem od rezygnacji – obejmuje tylko 1 osobę

   margob
  • Warto wiedzieć, że do sumy wymaganego obrotu zaliczają się wszystkie transakcje zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w internecie. Nie ma żadnych wykluczeń… 😁

   xandi
  • Do @fitz i @ls5 – wypłata za granicą z bankomatu jest traktowana jak płatność kartą. Czyli jeśli kurs EUR jest 4,50 i wypłacimy z bankomatu 100 EUR, to z konta pobierze nam 450 zł, bez prowizji za przewalutowanie, bez prowizji za wypłatę przy użyciu karty kredytowej. Jedyna opłata jaka jest możliwa, to ewentualna prowizja właściciela bankomatu za skorzystanie z jego maszyny, ale jest to niezależne od tego czy wypłacimy Revolutem, PKO, ZEN czy czymkolwiek innym. W takiej sytuacji trzeba szukać innego bankomatu, który nie pobiera prowizji.

   Krisu
 • Pytanie 1. Mam konto PKO w okresie wypowiedzenia. Jak zawnioskuję o kartę a konto mi zamkną, nie będzie problemów?
  Pytanie 2. Czy jest prowizja za doładowanie aion?

  Zet Odpowiedz
  • Pytanie 3. Czy doładowania Aion/R liczą się do obrotu ze zwolnieniem z opłat? :-)

   Daugern
  • Daugern uwazaj na ogarnianie limitów przez R. Przy tak wysokich kwotach szybko zablokują i zamkną Ci całego R i już nigdy nie wrócisz. Ostatnio dostałem ostatnie ostrzeżenie od R

   osob
  • A ile wynoszą „wysokie kwoty”, jeśli można wiedzieć?

   Marcel
  • R staram się niezmiernie rzadko doładowywać KK. Ostatnio ładowałem 2×1500 zł i od razu przelewałem. Dostałem ostrzeżenie. Po niespełna 2 tygodniach blok na ponad 24h (niby, że w celach bezpieczeństwa – nie chcieli napisać dokładnie z jakiego powodu – zakrywają się tym, że są prawnie zobligowania do przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa, a weryfikacja trwa od 1 do 14 dni). Nie wiem czy łączyć te dwa fakty.

   Aion jest w tej kwestii bezpieczniejszy, a po pozostawieniu tylko jednego planu w ofercie limity doładowań są na plus. Kto ładuje ten wie.

   Jarajek
  • Aion oficjalnie mówi, że miesięcznie można doładować ich konto przy użyciu karty kwotą 20 000 zł.

   Krisu
 • 5/2,5k miesięcznie ze wsparciem Aiona powinno przejść. Jeszcze jest ZEN. :-) Da się podpiąć BLIK pod tą KK?

  Daugern Odpowiedz
  • Jak ZEN wykorzystać? Tam są opłaty za przelewy przecież.
   W sensie z kk na zen, ale potem za free tego nie wypłacisz. Pewnie i tak wyjdzie taniej niż 300zl/rok, ale może jakiś inny sposób masz na myśli?

   osob
  • 2,4 PLN za pojedynczy przelew to nie jest jakiś kosmos

   Daugern
  • Dodatkowo ten min obrot 5k na MC jest sredniomiesieczny, więc jak ktoś ma w miarę wysoki limit na kk, można np wrzucić 25k w jednym mscu i z głowy opłata na 5msc z tego co rozumiem- łapiemy się na nagrodę w kwietniu, potem 2msc wypo i unikamy w pełni oplaty za kk, płacąc tylko 2.4 za jeden przelew z zen, jak ktoś nie ma aiona.

   Pytanie czy takie trx się łapią do limitu i czy nie ma kosztów od PKO, jak w citi (w citi za R kasują grubo).

   osob
  • Dlatego o to pytałem na starcie. :-)

   Daugern
  • Zapytałem przez IKO.
   Traktują to (R/zen itp) jako przelew rzekomo. Opłata 4%, min 15zl. Bez sensu niestety.

   Pod koniec kwietnia brać nagrodę i uciekać:)

   osob
  • Akurat Konsultantami bym się specjalnie nie przejmował, jakoś nie jestem przekonany co do ich kompetencji. Na forum fly4free ludzie piszą, że korzystają z tych przyjaciół bez żadnych kosztów.

   Daugern
  • Ciekawe, też mi coś tam mignęło na tym forum, ale skoro mam na piśmie z nazwiskiem konsultanta, to może coś się zmieniło.
   Cóż, pozostaje sprawdzić samemu albo czekać na komentarz kogoś kto to zrobił, bo 15zl niby do przeżycia, ale szkoda.
   Dzięki.

   osob
  • Zadawaj dalej takie pytania – wszyscy tu podziękują ci, za wprowadzenie opłaty, nawet jak jej wcześniej nie było.

   Bolo
  • Łahahaha xD

   osob
  • nie łahaha tylko właśnie robisz źle. Wiele opcji poblokowano właśnie przez takie konsultacje z bankiem jak Twoje.

   travosz
  • Z pewnością xD

   osob
 • A taka fajna karta była :) A tak na poważnie niektórzy z Was to tak na serio i nawet na serio jeszcze raz u konsultanta.

  maleczki Odpowiedz
 • to nie jest karta dla zamożnych tylko dla tych co trochę więcej podróżują. Same warunki ubezpieczenia / ceny 300zł biją konkurencję kartową jak i zwykłe ubezpieczenia podróżne. Bonus przewalutowanie i wypłata z bankomatów zagraniacznych bez prowizji

  pozawe Odpowiedz
 • Pytanie nieco z innej beczki, czy na tej karcie jest możliwość ustawienia limitu kwoty dziennych transakcji platniczych?
  Kiedyś miałem z innego banku Platinium i nie było takiej opcji (jedynie dzienne limity wypłat i płatności internetowych).

  ktv Odpowiedz
 • Promocję zakończyliśmy 27 lutego po wyczerpania puli nagród

  rado Odpowiedz
 • Czy ta promocja może wrócić szybko? pula była dość mała

  rob71 Odpowiedz
 • Czy ktoś już otrzymał bony? Ja spełniłem warunki ale nadal nic nie otrzymałem. Tak, wiem, że mają czas do końca kwietnia

  Maxiii Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy