400 zł za założenie darmowego CitiKonta + 900 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z premią 400 zł za założenie rachunku – i to dość nietypowego, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Dodatkowo czeka na nas do 200 zł moneybacku i kolejne 900 zł za wyrobienie karty kredytowej.

600 zł za CitiKonto i kartę kredytową Citibanku

Do 400 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.08.2023, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 5000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

400 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 25 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 25 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć pozostałe 375 zł?

125 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić baaardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w czerwcu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca lipca, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego sierpnia.

Kolejne 125 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w marcu warunki spełniamy najpóźniej w maju.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×125 zł) i ostatnie 125 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca.

Razem lepiej – 900 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 50 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 900 zł na start :)

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ostatnio wybierałem się do Wielkiej Brytanii i zastanawiałem się czym płacić. Robiłem to na ostatnią chwilę ale miałem kilka opcji w już otwartych bankach. Były to:
  1) Citi Bank i powyższa karta z opcją Global Wallet
  2) Pekao i podobna karta Gold FX do konta Świat Premium – tu niestety uruchomienie kantora walutowego trwa 3 dni robocze… a więc sami się zdyskwalifikowali
  3) Karta do Kantoru Aliora
  4) Karta Świat Intensive mBanku
  W przypadku kont 1, 2 i 3 są one połączone z dedykowanym rachunkiem walutowym w GBP, na który wcześniej trzeba wymienić środki tak by czekały tam już funty. W przypadku 4 kasa na bieżąco jest ciągnięta z konta w PLN i przeliczana. Jak porównywałem przez 2 dni kursy o różnych porach we wszystkich 4 bankach to Citi zawsze wypadało najgorzej a mBank zawsze najlepiej.

  Co opłaca się załatwić na kolejne wyjazdy mając więcej czasu na przygotowanie? :)

  Maciek Odpowiedz
  • Revolut?

   Ja123
  • Żona na dzień przed wyjazdem założyła Revoluta i faktycznie działało. Jeszcze nie sprawdzałem ich kursów. Ostatnio ktoś mi mówił, że Revolut wprowadził dodatkowe opłaty od transakcji w weekend? Jeszcze tego nie sprawdzałem ale wydawało mi się to dość abstrakcyjne.

   Maciek
  • To prawda, w tygodniu nie ma prowizji za przewalutowania, w weekendy jest jakaś prowizja. Jednak można załadować konto w EUR przez przewalutowanie w tygodniu i płacić w euro za granicą bez prowizji. Są też limity miesięczne (a dokładniej za miesięczny okres rozliczeniowy) w wersji bezpłatnej. Szczegóły sa na ich stronie.

   Ja123
  • Aion Bank ma bardzo dobre przewalutowania, tylko trzeba trzymać 5 tys. zł na koncie oszczędnościowym żeby nie było opłaty za konto i wydanie karty fizycznej w planie Light kosztuje bodajże jednorazowo 13 zł.

   Tomasz1
  • Konto wielowalutowe w PKO :P

   fristajlos
  • Konto wielowalutowe w PKO :P

   fristajlos
 • Albo Curve

  keton Odpowiedz
 • Ciekawe kiedy zmienią datę wykluczenia ?

  rychu75 Odpowiedz
 • Czy przychód z najmu mieszkania też zalicza spełnienie warunku promocji?

  Beny Odpowiedz
 • Może dziwne pytanie, ale: czy warunkiem udziału w promocji jest otwarcie konta w pełni zdalnie, tj. za pomocą biometrii, czy może być kurier?

  Michał Odpowiedz
 • Czy orientujecie się może jak długo trwa procesowanie wniosku przez bank?

  Złożyłem wniosek dokładnie tydzień temu, otrzymałem potwierdzenie email, że wniosek złożony prawidłowo i informacja „oczekuj na email bądź kontakt telefoniczny z dalszymi instrukcjami”.

  Rafal Odpowiedz
 • Założyłem w 06.2023 i do końca 07.2023 powinienem dostać 25 zł i nie ma… Co teraz? Dostaliście? Pisać reklamacje?

  raul_r2 Odpowiedz
 • Pisać. Też tak miałem, napisałem i przyznali.

  Michał Odpowiedz
 • Wziąłem udział w tej promocji. 2 dni po założeniu konta pobrali mi 9 zł za „Opłata-usługa bank.tel”. Na infolinii dowiedziałem się, że jest to „Opłata za możliwość korzystania przez Klienta z usługi bankowości telefonicznej CitiPhone”. Nie przypominam sobie, bym podczas wnioskowania o konto uaktywnił taką usługę. Można ją dezaktywować na infolinii bądź pisemnie przez zakładkę Kontakt w bankowości internetowej.

  A_K Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy