400 zł za założenie darmowego CitiKonta + 900 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową!

Zakończona

Citibank ponownie zdecydował się na sporą podwyżkę premii za założenie swojego CitiKonta – czyli rachunku dość nietypowego, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Dodatkowo ciągle czeka na nas rekordowe 900 zł w zamian za wyrobienie karty kredytowej oraz 1% moneybacku.

400 zł za CitiKonto od Citibanku

Do 400 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 10.03.2023, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 3000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

400 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć pozostałe 380 zł?

120 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić baaardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w lutym czas na spełnienie tych warunków mamy do końca marca, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego kwietnia.

Kolejne 120 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w sierpniu warunki spełniamy najpóźniej w październiku.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×120 zł) i ostatnie 140 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca.

Razem lepiej – 900 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 600 zł na start :)

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • W tytule jest 900 zł za kk, a w tekście 600 zł

  Irek Odpowiedz
 • Hej, co dalej po potwierdzeniu przez biometrię? W czwartek ogarnąłem temat, ale póki co cisza. Dzwonią jeszcze potwierdzić, czy po prostu przesyłają „startówkę” do logowania?

  Robert Odpowiedz
 • Mieliśmy akcję w listopadzie 450 zł za założenie konta Citi i teraz nie wiem czy czekać do marca na kolejną edycję, czy brać co jest. Ktoś ma szklaną kulę? A może admin ma jakieś przecieki?

  Marcin W Odpowiedz
  • niestety aż tak dużo nie wiem, natomiast z mojej perspektywy na jesień rzucili dobrą promocję, poszła aż za dobrze (ciężko się dziwić, skoro wcześniej było znacznie mniej), więc przez zimę było gorzej, a że targety się same nie zrobią to wrócili do 400 zł i testują rynek. Jak będzie im się „spinać w excelu” to pewnie zostawią tyle. Jak trzeba będzie zachęcić więcej klientów – to zwiększą. A jak będzie za dobrze to mogą i zmniejszyć – widać, że to u nich dość dynamiczne.

   Michał
  • Poprzednio 450 zł mieli przez 3 edycje od września do listopada, przy czym pierwsza wygenerowała rekordowe zainteresowanie (pod względem komentarzy pod informacją) na Livesmarter, bo była to najwyższa premia w historii. Kolejne dwie edycje już nie były aż tak obfite w komentarze użytkowników (nie wiem jak w złożone wnioski, bo to tylko admin wie ;)), bo nastąpiło przyzwyczajenie do dobrego. Czytałem gdzieś, że Citibank chce się wycofać z Polski i może w ten sposób próbuje nabić sobie bazę użytkowników i podbić cenę sprzedaży swojego biznesu?

   Marcin W
 • Czy można przelewy blik robić na swój numer telefonu żeby spełnić warunki?

  soc Odpowiedz
  • A jak chcesz to zrobić skoro do danego numeru telefonu możesz przypisać jedno konto niezależnie ile i w jakich bankach je masz?

   Momo Neko
  • A w czym to przeszkadza, że 1 nr = 1 przypisane konto w banku? Ma jakieś konto (inne niż CITI) powiązane z nr tel., i na ten nr robi przelewy BLIK z CITI.

   Robert
  • Oczywiscie, ze to zaden problem. Trzeba tylko zarejestrowac numer w aplikacji danego banku. Jezeli jest przypisany obecnie w innym banku system sam go wyrzuci i aktywuje w aktualnym.

   Rollo
  • Rollo o czym piszesz bo nic nie rozumiem. Ja mam „numer na telefon” zarejestrowany w pko. Robiłem tam wiele przelewów na telefon z innych banków i dochodziło. Proste pytanie odnośnie TEJ promocji: czy jak zrobię 3 przelewy na telefon po 100 każdy z citi do pko to spełnię warunek do otrzymania drugiej nagrody czy nie? W regulaminie nie ma nic o tym jakoby nie można było sobie wysłać 3×100 zł. Jest tam tylko termin „Odborca” ale co to wg. nich oznacza nie ma nic.

   89766709
  • Sam sobie odpowiedziałeś 😁 oczywiście że możesz. Ja tak zrobiłem na koncie żony, po czym napisałem do banku zapytanie czy mam spełnione warunki do odbioru wszystkich nagród – i otrzymałem potwierdzenie że tak. Działaj śmiało 👍

   Robert
 • Dostał może ktoś pierwszą premię 20 PLN za założenie konta?

  diego Odpowiedz
 • A wszystkie warunki można spełnić w miesiącu podpisania umowy czy czekać na kolejne miesiące?

  gris Odpowiedz
 • Czy ktos z Was dostał druga nagrode 120zl

  Rollo Odpowiedz
  • Dostałem na razie 20 w marcu i 120 jako pierwsza nagroda. Reszty brak mimo spełnionego warunku o transakcji walutowej.

   Pascal
  • Poprawka: 120 to druga nagroda. Reszta, jak rozumiem z warunków promocji, będzie w maju.

   Pascal
 • Dostałem wczoraj, czyli 27.04.

  diego Odpowiedz
 • Czy otrzymaliscie 3 nagrode 120zl ?

  Rollo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy