400 zł za wyrobienie karty kredytowej PKO MasterCard Platinum

Trwa do 31.10.2018

Ruszyła promocja kart kredytowych PKO Banku Polskiego. W zamian za wyrobienie „prestiżowej” karty PKO MasterCard Platinum zyskać możemy 24 tys. punktów Mastercard Priceless Specials o wartości 400 zł.

400 zł za wyrobienie karty kredytowej PKO MasterCard Platinum

Punkty na start

Aby skorzystać z promocji powinniśmy zawnioskować o kartę kredytową MasterCard Platinum w terminie od 1.08 do 31.10.2018. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy nowym, czy obecnym klientem PKO Banku Polskiego (ani nawet czy posiadamy już taką kartę – wystarczy zawnioskować o kolejną). Przygotujmy się jednak na to, że bank może od nas wymagać relatywnie wysokich dochodów – karty Platinum należą do kart bardziej „prestiżowych”, niż „gołe” karty, srebrne oraz złote.

Jeśli bank zaakceptuje nasze zarobki i wyda pozytywną decyzję kredytową, to dalej będzie już całkiem prosto. Do końca października powinniśmy przystąpić do programu MasterCard Priceless Specials. Aby to zrobić powinniśmy się skontaktować z doradcą banku i wypełnić formularz przystąpienia.

Co dalej? Do końca grudnia powinniśmy wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą i… nagroda będzie nasza. 24 000 punktów Priceless Specials zostanie dopisane do naszego konta w ciągu 2 tygodni roboczych od dnia spełnienia warunków. Punkty będą ważne 6 miesięcy. Będziemy je mogli wykorzystać na jedną z nagród z katalogu programu. Przykładowo punkty możemy wymienić na 30 biletów do Cinema City albo 8 voucherów o wartości 50 zł każdy do sklepów Decathlon, Wojas, Wólczanka, Vistula, W. Kruk, Circle K czy Douglas.

250 zł opłaty rocznej

Gdzie jest haczyk? Skoro karta przeznaczona jest dla bardziej zamożnych klientów, to i jej obsługa kosztuje całkiem sporo – bo aż 250 zł rocznie. Teoretycznie możemy zostać zwolnieni z opłaty, ale tylko wtedy, gdy wykonujemy transakcje kartą na średnio 5000 zł miesięcznie (60 000 zł rocznie). Dla połowy tej kwoty stawka spada do 125 zł rocznie.

Pamiętajmy jedynie, że w przypadku kart prestiżowych „coś” z tej opłaty mamy – bank chwali się, że dorzuca różne bonusy, ale sami musimy sprawdzić czy są dla nas coś warte – o ile ubezpieczenie podróżne może się przydać, to Priority Pass… niekoniecznie. Bank oferuje nam bowiem za darmo „przepustkę” do saloników VIP na lotniskach, ale… każe płacić 27 USD za każde wejście. Tymczasem bez Priority Passa wejściówka często kosztuje niewiele więcej.

Co, gdybyśmy zrezygnowali z karty przed upływem roku? Opłata roczna zostanie pobrana proporcjonalnie do czasu posiadania karty.

Nie przegap!

Komentarze

 • 24000pkt to też 16 bonów do Diverse po 50zł (czyli w sumie 800zł).

  mucha Odpowiedz
  • Czy aby na pewno?¿ Jeden bon na 50zl „kosztuje” 3000 pkt więc 24000/3000=8 bonów czyli 400zl

   Ewa
  • w bz wbk były ostatnio po 1500 pkt :) dodatkowo jest wiele promocji, gdzie bony 50 PLN chodzą po 2100 pkt :)

   Dzikus
  • U mnie z podpiętą kartą mBanku kosztuje 1500pkt. Nie wiem czy to promocja czy na stałe taka stawka.

   mucha
 • Czyli dałoby się wyrobić ze wszystkim w miesiąc? No może dwa bo jeszcze okres wypowiedzenia

  Michał Odpowiedz
 • Jak myślicie, jak szybko można wyskoczyć z tej karty? Znając procedury w tym banku (zamykanie konta Aurum tylko u swojego doradcy), zarejestrowanie karty w Priceless Specials u swojego doradcy, zamknięcie karty też pewnie u swojego doradcy (doradca na urlopie/ doradca właśnie wyszedł z banku) wszystko może się przedłużyć do kilku miesięcy.

  edeck Odpowiedz
  • I ciekawe, czy okres wypowiedzenia też jest płatny i jak długo trwa (bo może się okazać, że więcej niż miesiąc, bo np. 2 puste wyciągi muszą być wygenerowane). Gdyby się dało zmieścić w 2 tygodniach (oczekiwania na nagrodę) i miesiącu (wypowiedzenia), to opłata wynosiłaby ok. 30 zł, więc pozostałby zysk prawie jak w najlepszych promocjach Citi…

   Don Quijote de la Mancha
 • @Admin, „Ważne dokumenty” są zamienione.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Co to za firma Wojtas? :)

  R Odpowiedz
 • Czy można wnioskować o karte online? Jakis specjalny link ?

  musiek Odpowiedz
  • Ja zawnioskowałem przez IKO. Mozolny to proces, ale poszedł prawidłowo. Nie mam tylko potwierdzenia o tym , ze biorę udział w promo, choć zgody były ws MCPRS

   K+M+B
 • Z czego wynika, że trzeba w oddziale? Mogę wnioskować online o kartę „Karta kredytowa Platinum MasterCard”, jako opcję dodatkową mam Priceless Specials „Płatności z nagrodami” tylko nigdzie nie mam w dokumentach informacji o promocji.

  robertos Odpowiedz
  • @robertos już przy składaniu wniosku miałeś możliwość zapisania karty do Priceless Specials?

   Monika
  • @Monika nie dokończyłem składania wniosku bo nie mam pewności czy weźmie udział w promocji. Na 3 kroku mam takie informacje:
   Usługi i ubezpieczenia dodatkowe (bezpłatne)
   Ubezpieczenie na szóstkę

   Prestiżowy pakiet ubezpieczeń i usługa Concierge

   Priceless Specials „Płatności z nagrodami”

   Obsługa karty w iPKO/IKO

   Usługi i ubezpieczenia dodatkowe (płatne)
   Wysyłka powiadomień SMS

   Saloniki biznesowe

   robertos
  • Właśnie dzowniłem do PKO (nie jestem ich klientem) i o ile o tą kartę można wnioskować przez telefon o tyle konsultant nie był w stanie po konsultacjach potwierdzić, że nie będzie wymagana wizyta w oddziale, żeby zarejestrować się w programie więc odpuściłem i wybieram się do oddziału. Co do dokumentów to przy minimalnej kwocie limitu może udać się na oświadczenie ustne o zarobkach bez dodatkowej weryfikacji.

   takijeden
  • Ja wysłałem zapytanie o uczestnictwo w promocji jeżeli zawnioskuję o kartę w bankowości elektronicznej.

   Mahyn
  • Zrobiłem dokładnie to samo, to czekamy na odpowiedź.

   robertos
  • To dajcie znać jakie jest stanowisko banku jak otrzymacie odpowiedź

   Monika
  • Na pytanie czy wnioskując online będę brał udział w promocji dostałem odpowiedź z cytatem „Aby wziąć udział w promocji należy…” i wymienione 3 punkty oraz link do regulaminu. Pewnie zadałem za trudne pytanie.

   robertos
  • U mnie tak samo, typowa odpowiedź dla tego banku. Zadałem kolejne pytanie czy aby spełnić punkt 1 (umowa o kartę – tutaj raczej można online) i punkt 2 (zapisanie do programu – tutaj mam wątpliwości) konieczna jest wizyta w oddziale czy jako klient banku mogę to zrobić w bankowości elektronicznej.

   Mahyn
  • Ja poprzednią kartę musiałem rejestrować w oddziale. Teraz czekam na dostarczenie nowej z tej promocji. W ipko jest możliwość przejścia do strony programu, a nie widzę rejestracji.

   Xandi
  • Podpisałem umowę w bankowości elektronicznej. W ostatnim kroku we wspólnym pliku pojawiła się umowa i formularz przystąpienia do programu PS, więc wygląda na to, iż wszystko można zrobić online.

   Mahyn
 • Jakieś doświadczenia w zakresie wysokości dochodów?

  RAREK_WYJADACZ Odpowiedz
  • Właśnie?

   Michał
  • Z innego forum chyba można, A pożyczyć to info: „Minimalny dochód dla każdej karty został zrównany do 1000 zł. Natomiast minimalny limit dla karty Platinum to 5000 zł. Nie trzeba zarabiać nie wiadomo ile, aby go uzyskać. Mało tego, gdy posiada się konto w PKO BP, można otrzymać kartę bez wizyty w oddziale. W tym celu należy sprawdzić jaką ofertę przygotował PKO w systemie online”

   sunwoj1
 • Podbijam…

  Konrad Odpowiedz
 • trzeba coś udawadniać? czy na ładne oczy dają?

  Kate Odpowiedz
 • Ile może potrwać spełnienie warunków?
  Wydaje mi się, że od wydania karty -> 1 transakcja kartą -> 2 tygodnie na przekazanie nagrody i składamy dyspozycję zamknięcia karty. Ma ktoś doświadczenie jak długo PKO BP zamyka kartę kredytową?

  Zxcvbnm Odpowiedz
  • Poprzednią kartę zamykali mi miesiąc – wypowiedzenie umowy tylko w oddziale, od razu naliczyli proporcjonalna opłatę.

   Xandi
 • Przy składaniu wniosku wyrażamy zgodę na uczestnictwo w programie lojalnościowym, jednak przy poprzedniej karcie musiałem i tak pójść do oddziału wypełnić druczek. Karta ma sporo ubezpieczeń ( w tym też transakcji) w standardzie oraz ekspresową wysyłkę za 0 zł.

  Xandi Odpowiedz
 • Ktoś już odbył wizytę w oddziale i wnioskował o najniższy limit? Opowiecie jak to wyglądało i czego potrzebowali?

  Marcin56556565 Odpowiedz
  • W moim przypadku było potrzebne zaświadczenie, lub wyciągi potwierdzające wpływ wynagrodzenia z 3 miesięcy (jeśli wypłata jest przekazywana na konto PKO BP to nic nie jest potrzebne).

   Marta
 • Wniosek przez telefon.
  Limit 5k, przeszło bez problemu.
  Podpisanie umowy w oddziale dziś po południu.
  Zapomniałem powiedzcie o programie PS w trakcie wnioskowania. Czy mogę tego dokonać przy podpisywaniu umowy czy zrobić nowy wniosek?

  Konrad Odpowiedz
 • Byłem dziś w oddziałem i się dowiedziałem że min. Zarobki netto dla karty Mastercard Platinum to 10k złotych…

  Landryn Odpowiedz
  • dziwne nie mam takich zarobków, nie przelewam do nich wypłaty, a pokazuje mi że mogę online podpisać umowę. Za kilka dni dam znać czy przeszło bez dodatkowych zaświadczeń.

   robertos
 • Można wybrać dzień wystawienia wyciągu?

  Monika Odpowiedz
 • U mnie beton. Zostawiłem na stronie dane kontaktowe i podczas rozmowy konsultant upewniał się czy mogę przystąpić do promocji podczas rozmowy telefonicznej i jednak umówiony zostałem do oddziału na wszelki wypadek. Miało być na oświadczenie dla minimalnego limitu 5000 zł, pytałem czy jakieś zaświadczenia mam przygotować.

  W oddziale jednak PRL, znowu konsultacje o co chodzi z promocją z tymi punktami dziwnymi, jednak nie da się założyć na oświadczenie karty z limitem powyżej 4500 zł a minimalny limit dla karty Platinium to 5000 zł i jednak potrzebne oświadczenia. Dałem sobie spokój.

  takijeden Odpowiedz
 • Czy ktoś wie jak PKO traktuje transakcję R lub D? Bo można by uniknąć i tej nieszczęsnej opłaty rocznej..

  Scrooge McDuck Odpowiedz
 • „Do końca października powinniśmy przystąpić do programu MasterCard Priceless Specials. Aby to zrobić powinniśmy się skontaktować z doradcą banku i wypełnić formularz przystąpienia.” A co jeśli już przystąpiłem wcześniej do programu z inną kartą innego banku?

  sidney Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy