HIT powraca: rekordowe 450 zł za założenie darmowego CitiKonta + ponad 100 zł w punktach + 600 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową!

Zakończona

Wystartowała druga edycja promocji, w której za założenie CitiKonta możemy zgarnąć rekordowe 450 zł! A rachunek ten jest dość nietypowy: jego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. A jeśli nam ciągle mało, to czeka na nas ponad 100 zł w punktach Mastercard i kolejne 600 zł w zamian za wyrobienie karty kredytowej Citibanku + 1% moneybacku.

450 zł za CitiKonto

Do 450 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 7.11.2022, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 5000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

450 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 50 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 50 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć pozostałe 400 zł?

150 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić baaardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w październiku czas na spełnienie tych warunków mamy do końca listopada, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego grudnia.

Kolejne 150 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w październiku warunki spełniamy najpóźniej w grudniu.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×150 zł) i ostatnie 100 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca.

Razem lepiej – 600 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 600 zł na start :)

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • „zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN)” — może coś przeoczyłem, ale ściśle rzecz biorąc, to chyba nie będzie 2 × 1000, bo ze względu na spread po takiej operacji dostaniemy ciut mniej (chyba że chodzi o lecącego w dół złotego)…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Pytanie do ADMINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Michał napisałeś o tym, że karta debetowa będzie potrzebna do spelnienia warunków promocji. Jakich?

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy przelew bankowy z innego banku jako wynagrodzenie przejdzie?

  Marek 111 Odpowiedz
 • Czy konto można założyć kurierem? Wydaje mi się, że regulamin tego nie dopuszcza, a niestety u mnie na telefonie nie otwiera się aplikacja do robienia zdjęć dowodu /facepalm

  anortyt Odpowiedz
 • w citi mozna otworzyc ROR nie wysylajac zdjecia/skanu dowodu osobistego? czy jest opcja otwarcia tego konta poprzez np przelew z innego banku swojego konta z tymi samymi danymi? albo przez e-dowod?

  zdzisiek Odpowiedz
  • Nie ma takiej możliwości. Wymagane jest zdjęcie dowodu w przypadku wniosku online albo ksero dowodu zakładając konto w placówce banku.

   michal07
 • Warto zaznaczyć że obecni klienci nie będą mogli skorzystać z biometrii. Zostaje im kurier.

  michal07 Odpowiedz
  • Przy czym można proces sfinalizować przel tel. bez kuriera.

   Ale nie mogę znaleźć po zalogowaniu dokumenty do aktywacji konta. Dostałem SMS, że są, ale nie mogę znaleźć. Wiecie gdzie szukać?

   Mario434
 • „49. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, konkursami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Bank, z wyjątkiem oferty polegającej na polecaniu produktów Banku.”
  Jeśli dobrze rozumiem to można dodatkowo zgarnąć 50 zł za konto, jeśli zakładamy je z polecenia?

  przemooz Odpowiedz
 • Co za kicha z tym ich systemem do biometrii. Próbowałem już na dwóch telefonach i cały czas wyskakuje błąd.

  Fan Odpowiedz
 • Po sfinalizowaniu wniosku dostałem nfo, że mam wysłać zdjęcia dowodu osobistego na dokument.konto@citi.com. Czy to jest normalne? I czy jest bezpieczne?

  Łukasz Odpowiedz
 • Wnioskowałem o kartę z limitem miesięcznych wpływów, posiadam konto w Citi i…otrzymałem decyzję odmowną.
  Ktoś spotkał się z czymś takim ?
  Oczywiście babka przez telefon nie podała powodów.

  Paweł Odpowiedz
 • założylem konto 15.09. pierwsze 50zł już dostałem, czy warunek wpływu wynagrodzenia muszę spełnić do końca pazdziernika czy do konca listopada?

  warunek transakcji na telefon musze spelnic do konca pazdziernika, ale nie wiem co z wynagrodzeniem, prosze o pomoc :)

  marcin f Odpowiedz
 • witam, konto zakładalem 15.09 , do kiedy muszę spelnic warunek wpływów na konto ? do końca listopada czy do konca pazdziernika ? suma to 2000zł łącznie ?

  marcinfanzl Odpowiedz
 • Jak ktoś ma już kartę kredytową Citi wcześniej to mają taki błąd, że weryfikacja skanami dowodu i twarzy przejdzie, ale konto się… nie założy. „Bo tak i już” jak stwierdziła z rozbrajającą szczerością konsultantka :)

  Wtedy oni sami dzwonią dwa razy (codziennie ok. godz 9-10), aby dokończyć weryfikację przez telefon. Proces trwa ok. 15 minut.

  Dla starych klientów proponowana jest też odrobinę lepsza promocja 470 zł. Na dokłądnie tych samych warunkach (jak mnie zapewniano).

  Potem trzeba wejść na panel www, zatwierdzić dokumenty w dziale kontakt czy coś tam innego w prawym roku i potwierdzić SMSem. Od tego momentu konto jest aktywne.

  ozjasz_goldberg Odpowiedz
 • Jak szybko dostaliście SMS? Nie otrzymałem żadnego maila ani SMS.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Dobra, a ja mam trochę inne pytanie.
  Umowę podpisałem kurierem w dniu 21.10, w dniu 22.10 aktywowałem sobie dostęp przez internet citi online, potem dnia 25.10 spełniłem wszystkie warunki dla wszystkich nagród, dopiero dnia 26.10 dostałem sms że moje konto jest aktywne bla bla bla (wcześniej tj. 22-24.10 nie mogłem aktywować blika, więc domyślam się że konto nie było w pełni aktywowane, dopiero jak aktywowałem blika to zabrałem się za spełnianie warunków) tak więc moje pytanie brzmi – czy wszystko będzie git, mimo że transakcje wykonałem wszystkie przed otrzymaniem sms o aktywacji?

  Swoją drogą ich aplikacja jest tragiczna… nawet numeru własnego rachunku nie da się skopiować/udostępnić xD a myślałem, że tylko millennium jest upośledzone gdy okazało się że nie da się w aplikacji skopiować tytułu z historii przelewów…

  howcio Odpowiedz
 • Witam, dzisiaj miałam telefoniczny kontakt z banku, umowę będę podpisywać przez kuriera. Obawiam się że cały proces z otwarciem konta będzie trwał dłużej niż do 07.11 o czym poinformowałam Pana na infolinii. Dostałam zapewnienie że liczy się kiedy przystąpiłam do promocji (czyli chyba dzisiaj), a nie finalnie data podpisania umowy (która może być po 07.11 w zależności kiedy kurier przyjedzie). To prawda ? Czy lepiej poczekać na następną promocję żeby mieć pewność że wszystko będzie w terminach ?

  Żaneta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy