5% cashback w programie Rodzina i Przyjaciele (na bilety lotnicze, hotele, sport, rozrywkę)

W Eurobanku pojawiła się właśnie bardzo ciekawa promocja – program „Rodzina i Przyjaciele”. W jego ramach możemy polecić jedno z rachunków swoim bliskim i znajomym (niestety bez premii) i wspólnie zarabiać 5% od wydatków na sport, rekreację i rozrywkę. W ramach tych kategorii zgarniemy zwrot m.in. za wypożyczalnie samochodów, linie lotnicze, koleje, promy, autobusy, hotele, kina, teatry, restauracje, bary i sporo więcej. Słowem: jest o co walczyć.

Dla nowych i obecnych klientów z kontem Prestige, Online Junior

Program Rodzina i Przyjaciele przeznaczony jest dla osób, które posiadają konto w pakiecie Online lub Prestige oraz złożą dyspozycję przystąpienia do programu (poprzez kontakt z bankiem). Ewentualnie można to również zrobić w trakcie składania wniosku internetowego.

Program rodzina i przyjaciele

Osoba, która spełni powyższy warunek może dalej polecić konto swoim znajomym (w sumie po co być polecanym, skoro można samemu przystąpić do promocji?). Aby zostać poleconym trzeba przedstawić uzyskany kod promocyjny od polecającego, założyć wybrane konto oraz złożyć dyspozycję przystąpienia do programu.

Jeśli chodzi o konto, które możemy założyć:

posługując się Kodem uzyskanym od Polecającego, w Placówce lub za pośrednictwem wniosku internetowego, założy Konto:
i. w Pakiecie Prestige lub Online – jeśli Konto Polecającego, prowadzone jest w Pakiecie Prestige lub
ii. w Pakiecie Online – jeśli Konto Polecającego, prowadzone jest w Pakiecie Online lub
iii. w Pakiecie Junior – jeśli Polecony jest osobą małoletnią;

Polecany może polecić konto maksymalnie 4 osobom.

5% od wydatków kartą

Zasady przyznawania tytułowej premii są całkiem proste – wystarczy dokonać transakcję kartą (również w internecie) z określonym kodem MCC. Transakcja musi zostać rozliczona do 6-go dnia kolejnego miesiąca, za który dostaniemy zwrot. Wartość premii wynosi maksymalnie 60 zł miesięcznie (720 zł rocznie), więc jest zwolniona od podatku.

Kategorie Akceptantów – sport, rozrywka i rekreacja Kod kategorii Akceptanta (kod MCC)
Linie lotnicze 3000- 3299, 4511
Koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe – z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich 4011, 4112, 4131, 4411

Wypożyczalnie samochodów 3351-3440, 7512, 7519

Hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne 3501-3999,7011

Biura i agencje podróży 4722, 4723
Restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby
muzyczne
5812-5814
Kina, teatry, opery, filharmonie, muzea 7832, 7922, 7929
Sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe
Sklepy rowerowe – sprzedaż i serwis
5655, 5940, 5941, 5998
Pływalnie i baseny, Parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje
turystyczne
5996, 7991, 7996, 7998, 7999
SPA i salony masażu 7297, 7298
Kluby bilardowe, kręgielnie 7932, 7933
Obiekty sportowe, kluby sportowe , fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi,
stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola
golfowe
4457, 4468, 7032, 7033, 7911, 7941, 7992, 7997

Więcej szczegółów w regulaminie

Czy warto być polecającym?

Zastanawiacie się po co zabawy w polecających i polecanego? Chyba jedyny zysk z zostania poleconym jest następujący:

Polecony, w okresie uczestnictwa w Programie zwolniony jest z opłaty za prowadzenie pierwszego Konta założonego po przystąpieniu do Programu.

A ile normalnie kosztuje prowadzenie rachunku w Eurobanku?

Konto Online ma opłatę miesięczną 9 zł, ale możemy ją ominąć np. przelewając na niego łącznie 1500 zł. Podobnie z kartą debetową – jeśli wydamy min. 200 zł będzie ona darmowa (inaczej 3,45 zł Visa, 3,95 zł MasterCard). Wypłaty w złotówkach ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe.

Więcej w TOiP.

Nie przegap!

Komentarze

 • Manveru, wśród ludzi dalej panuje błędne przekonanie, że za auto płacimy kartą kredytową. Otóż nie – wystarczy zwykła debetówka. Nie dalej jak w sierpniu płaciłem za granicą za auto kartą debetową w euro (brak przewalutowań). Owszem, konieczne było zrobienie blokady na kwotę 600 euro w razie uszkodzeń (akurat wtedy nie brałem dodatkowego ubezpieczenia), ale blokadę można było zrobić na dowolnej karcie, niekoniecznie kredytowej. Dałbym oczywiście kartę w euro, ale nie miałem tam tyle pieniędzy, więc dałem inną w PLN i nie było problemu. Blokada i tak po oddaniu została usunięta więc na kursie nie straciłem.

  Podsumowując: w wypożyczalniach jak najbardziej działa debetówka. Po prostu podajemy dowolną kartę słysząc „credit card” i patrzymy jak dzieje się magia :)

  Michał Odpowiedz
 • Czy to tylko moje subiektywne odczucie, że za te salony masażu, SPA i inne tam tego różne przyjemności – to zwrot bywał ok 10,12-go już wypłacany a teraz to trzeba czekać dłużej ?

  Bogdan Odpowiedz
  • No właśnie nie ma zwrotów za październik jeszcze mimo że już 18sty – dzwoniłem do BOK mają do 20 czas więc dziś powinny być zwroty bo w pon już po 20 będzie. Opłaty za karty też jakoś późno zwrócili w listopadzie

   zenek64
 • u mnie zwrot wpadł dzisiaj

  erde Odpowiedz
 • mam pytanie, czy taksówki jako transport też się liczą?nie widzę mcc w tabeli więc zapewne nie?

  Paulina Odpowiedz
 • Jest zwrot ☺

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • A w którym momencie zapłaty za transakcję mam użyć kodu MCC? Załóżmy kupuje karnet na siłownię i płacę kartą. No i gdzie i kiedy ten kod MCC??? Normalnie wpisuję PIN i transakcja jest zakończona. A tutaj?

  Anna Odpowiedz
  • Kodu MCC się nie używa. Kod MCC ma terminal w którym płacisz (np. za karnet na siłownię). Problem w tym, że w zasadzie nie możesz sprawdzić jaki ma kod. Możesz się jedynie domyślać, że będzie poprawny i uzyskasz zwrot. Kody MCC, o ile się nie mylę, można sprawdzić tylko płacąc kartami Alior Banku – w historii transakcji jest wtedy podany kod MCC danej transakcji.

   Kody MCC najpopularniejszych miejsc możesz sprawdzić na http://jakimcc.pl

   Michał
  • Z tą stroną to trzeba ostrożnie. Dwukrotnie przy ładowaniu karty miejskiej różne Biletomaty Asec miały MCC 4111 (czyli wykluczone w EB i T-MB), mimo że strona podaje MCC 4789.

   p27
  • to tak jak ze sklepami spożywczymi, które niekiedy bywają „hurtownią alkoholi” oraz odwrotnie: sklep „nocny”, gdzie w niektórych jest głównie alko – ma kod… jak sklep z pieczywem (wyłącznie) przez ścianę…
   Przerabiałem to parę razy na wyciągach z Synca (świętej pamięci :) bowiem wszystko zależy… JAK osoba przynosząca umowę na terminal (mówiąc prostym językiem i skracając) wklepie/podepnie punkt pod jakąś branżę…

   krzysztoff
 • 31.08.2018 przestaje istnieć program Rodzina i Przyjaciele. w zamian, od 1.09.2018 pojawić się ma program Codziennie Zyskuję. przychodzą listy do uczestników programu RiP z indywidualnymi kodami, umożliwiającymi migracje bezpośrednio po skończeniu aktualnej promocji

  joseba Odpowiedz
  • a podali jakies szczegoły tego programu codziennie zyskuje?

   koles
  • „O zmianie Regulaminu lub zakończeniu Programu Bank powiadamia Uczestnika nie później niż 1 miesiąc, a w przypadku, o którym mowa w §
   4, nie później niż 2 miesiące przed datą wejścia w życie zmian lub terminem zakończenia Programu, doręczając mu treść zmian lub zmieniony
   Regulamin w ustalony z nim sposób komunikacji, określony w Regulaminie Konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A. W powiadomieniu
   przesłanym Uczestnikowi Bank wskazuje datę wejścia w życie zmienionego Regulaminu lub termin zakończenia Programu. „

   ls5
 • Zakładam, że zmiana na gorzej tzn. kategorie te same ale tylko u konkretnych „partnerów” a nie wszędzie z odpowiednim MCC jak do tej pory. Jeśli tak to podziękuję i się z eurobankiem pożegnamy, te zwroty to było jedyne co mnie powstrzymywało przed zamknięciem konta.

  JoX Odpowiedz
 • Nie zmieniło się dużo więc jest ok, Eurobank ma wprowadzić jakieś nowe konta więc dostosowuje program

  conrad_88 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy