Wraca 50 zł premii od Twisto za sam fakt zawarcia umowy

Zakończona

Powraca promocja fintechu Twisto, w ramach której możemy zgarnąć 50 zł premii na start . Co więcej: premię otrzymujemy praktycznie za sam fakt zawarcia umowy z Twisto, a przez 3 miesiące możemy za darmo korzystać z płatnego planu :)

Twisto: 50 zł premii na start

50 zł za wyrobienie karty Twisto

Aby zgarnąć tytułową premię należy złożyć wniosek o limit Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą za pomocą dedykowanego linku promocyjnego. W trakcie wnioskowania podajemy swoje dane, a następnie potwierdzamy je za pomocą przelewu 1 zł z naszego konta bankowego. Dane osobowe wpisane we wniosku powinny być dokładnie takie same jak dane w koncie bankowym – jeśli zmieniliśmy adres czy nazwisko, to wniosek może zostać odrzucony. Przelewy z konta innych osób oczywiście nie będą uznawane.

Regulamin zastrzega również, że konieczne jest wyrażenie zgody na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu przeprowadzenia promocji. Zgody te możemy wycofać po odebraniu bonusu.

Pamiętajmy również, że Twisto przydziela nam limit, którym możemy swobodnie dysponować. Firma dokonuje weryfikacji naszej zdolności kredytowej przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”, taki jak KBIG. Czas rozpatrywania wniosku to oficjalnie 24 godziny, choć jeśli wszystko jest OK – jest znacznie krótszy, ze względu na automatyczną weryfikację. Oczywiście możliwe jest również uzyskanie odmowy.

Płatności kartą i przez Twisto Free

Co dalej? W zasadzie to tyle – premia jest nasza! Aby z niej jednak skorzystać będziemy musieli wykonać jakieś zakupy. Jeśli wybierzemy kartę plastikową (płatną, choć domyślnie przez pierwsze 3 miesiące opłata nie jest pobierana), to przyjdzie do nas w ciągu 5-10 dni. Kartę wirtualną (bezpłatną) mamy praktycznie od razu, więc warto z niej skorzystać i zrobić po prostu zakupy w internecie, zamiast stacjonarnie.

Bonus będziemy mogli wykorzystać do spłaty powstałego zadłużenia względem Twisto, wchodząc w (zaksięgowaną) transakcję i wybierając „zapłać”. Jedną z możliwości będzie wybór środków promocyjnych.

Innymi słowy robimy zakupy na min. 50 zł, a następnie spłacamy je bonusem. Resztą możemy spłacić np. BLIKiem (co może być pomocne w innych promocjach bankowych :)). Czas na wykorzystanie 50 zł mamy do 31.12.2022.

Na koniec dodam, że bonusu nie możemy wypłacić tak po prostu z bankomatu. Karta działa podobnie do karty kredytowej – służy do transakcji bezgotówkowych, a nie gotówkowych.

Ile kosztuje korzystanie z Twisto?

Twisto występuje obecnie w dwóch wariantach: darmowym Online oraz płatnym Space (9,99 zł / mies.). W pierwszym z nich do wyboru mamy jedynie kartę wirtualną (do płacenia w internecie). W drugim – możliwość korzystania z karty plastikowej oraz dodania karty do Google Pay czy Apple Pay. Płatny plan pozwala również korzystać z funkcji dzielenia rachunków Twisto Split oraz na darmowe korzystanie z kursów wymiany walut po kursach organizacji płatniczej – do limitu 3000 zł miesięcznie. Później płacimy 3% wartości transakcji (w planie Online płacimy 3% zawsze).

Porównanie planów Twisto
Twisto - porównanie planów

Oprócz tego oba plany są identyczne i zapewniają podstawową funkcjonalność Twisto, czyli możliwość przesuwania płatności za dane zakupy o 45 dni za darmo. Funkcjonalność można więc porównać do karty kredytowej – z tą różnicą, że Twisto przyznaje limit kredytowy łatwiej. Twisto pozycjonuje się więc bardziej jako tańsza alternatywa dla chwilówek – stąd koszty przesunięcia każdego 100 zł to 4,5 zł.

Na co jeszcze pozwala Twisto? Czym różnią się dokładnie oba plany? O tym pisałem w swoim prześwietleniu wprowadzonych planów Twisto Online i Space. Zachęcam do zapoznania się z nim.

Nie przegap!

Komentarze

 • 50 zł dziś jest tak mało warte…

  Mar_Wer Odpowiedz
 • czy jest karencja jakaś?

  Michał Odpowiedz
 • Witam, jestem nowa w temacie twisto. Po jakim czasie można wypowiedzieć kartę? I w jakiej formie jak wezmę kartę online ?

  Żaneta Odpowiedz
 • Przypominam, że zgodnie z ustawą o umowach zawieranych na odległość, można je zerwać ze skutkiem natychmiastowym w terminie do 14 dni bez podawania przyczyny. Przydatne, gdy premie wpadają poniżej 14 dni (np. Aion, Twisto). ;)

  Dusigrosz Odpowiedz
 • Rozumiem, żeby otrzymać 50zl to wystarczy wyrobienie karty wirtualnej?

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
  • Tak, ale może Ci się przyd plastikowa albo Google/ApplePay?
   Tu 3 miesiące wyższego planu masz za darmo; a ja z doświadczenia wiem, że można też później liczyć na bezpłatną ofertę promocyjną na parę miesięcy (i mając plastikową nie trzeba już wtedy zamawiać nowej).

   Don Quijote de la Mancha
  • Z doswiadczenia: jesli ma sprzet to niech bierze wirtualna i nie marnuje zadnego z tych 3 miesiecy bo moga przydac sie na taka sama promocje 200 zl jaka byla na wielkanoc zeszlego roku.

   aaaa
  • @aaaa, przy okazji mam do Ciebie pytanie, to Twisto Cash jest zupełnie bezpłatne, jak transakcje bezgotówkowe? Wiem, że piszą, że jest, ale może są jakieś haczyki, aż się nie chce wierzyć, człowiek kombinuje z różnymi Revolutami czy Aionami, żeby wyciągnąć kasę (zrobić obrót) z kredytówek, te się bronią, a Twisto tak legalnie to daje…

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, twisto cash jest bezplatne a splaty mozna robic blikiem lub karta jako transakcja bezgotowkowa z kodem mcc 4829. Tylko nie wiem czy jest juz dostepne dla kazdego, najpierw dali wybranym uzytkownikom w appce na iphona (na androidzie nie bylo) a teraz mam juz dostepne w przegladarce www.

   aaaa
  • Dzięki, ja właśnie byłem, wśród tych klientów, którym to wcześnie dali. Limit mam 6,8 kzł, to mniej, niż 10 kzł w Aion, ale dużo więcej, niż drobnych przyjaciół, a poza tym — o ile dobrze rozumiem — można to spłacać i wykorzystać wiele razy w miesiącu; jest jakiś limit?

   Don Quijote de la Mancha
  • Mozna. Nie zauwazylem limitow. Oni zarabiaja na kazdej splaconej transakcji twisto cash, ale lepiej nie przesadzac zeby nie spalic tej mozliwosci.

   aaaa
 • A ja napiszę, że Twisto jest wredne jeśli chodzi o konsekwencje wypowiedzenia umowy. Konto owszem zamkną, ale informacja negatywna w bazach danych jest bardzo długo – nie wiem dokładnie w których, ale jestem pewien, że przez wpisy Twisto przez ok. 1,5 roku nie mogłem zawrzeć umowy o Allgro Pay mimo, że mam pełną zdolność kredytową i zarówno karty kredytowe, jak i limity w koncie czy oferty pożyczek bez problemu. Prawdopodobnie chodzi o wpisy w KBIG czy CRIF.

  Bolo Odpowiedz
  • @ Bolo: No ale o jaki wpis ich podejrzewasz?

   owat
  • Taki, który wpłynął na podwyższenie ryzyka dla Allegro Pay i tym samym nie przyznanie mi limitu. Na moje zapytanie do Allegro ( dwukrotne, bo dwukrotnie wnioskowałem, bo samo allegro zachęcało mnie – [sic!]) dostałem odpowiedź , że ” W nawiązaniu do Pana odpowiedzi informuję, iż model oceny klientów agreguje szeroki zestaw informacji, dotyczących m.in. szczegółów wnioskowania o produkty kredytowe jak też wykorzystania przyznanych produktów kredytowych. Sumaryczny wynik modelu oraz nasza ocena wskazały na nieznacznie wyższe ryzyko kredytowe w stosunku do akceptowalnego przez nas w chwili obecnej.” A skoro w bankach i BIK-u mam dobrą historię to jedynym produktem kredytowym „pozabankowym” było Twisto. I to się zgadza, bo Allegro Pay korzysta głównie z platformy Credit Check do sprawdzania zdolności, a ta bazuje na pożyczkach i kredytach pozabankowych – a więc m.in. Twisto.

   Bolo
  • A to dziady….

   owat
  • @Bolo
   A nie ma jakiegoś prawa, że muszą dokładnie podać? Choć nie wiem, czy Allegro też…
   Było coś takiego, pamiętam, że sam się u Samcika z tego napieprzałem, że w systemach scoringowych nie da się przecież podać konkretnego powodu (bo dla otrzymania wystarczającego scoringu kredytu może wystarczyć jedna z wielu zmian, np. albo zmniejszenie liczby osób w gospodarstwie domowym albo zmiana pracy na inną branżę); anyway, może warto się na to powołać? Sam byłbym ciekaw odpowiedzi.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don no niby właśnie jest:

   Art. 70a Prawa bankowego mówi, że:

   1. Banki i inne instytucje ustawowo upoważnione do udzielania kredytów na wniosek osoby fizycznej, prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, o ile posiada zdolność prawną, ubiegającej się o kredyt przekazują, w formie pisemnej, wyjaśnienie dotyczące dokonanej przez siebie oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

   2. Wyjaśnienie, o którym mowa w ust. 1, obejmuje informacje na temat czynników, w tym danych osobowych wnioskującego, które miały wpływ na dokonaną ocenę zdolności kredytowej.

   i na tej podstawie ja im napisałem :

   Dzień dobry. W związku z odrzuceniem wniosku o aktywację allegro pay wnoszę o udzielenia informacji, jakie dane osobowe miały główny wpływ na dokonaną oceną zdolności kredytowej, która finalnie doprowadziła do odmowy. Ponadto w związku z decyzją negatywną, która została podjęta w sposób zautomatyzowany, czyli bez udziału człowieka, wnoszę o podanie przyczyn odmowy jak i ponownego rozpatrzenia wniosku z udziałem człowieka. Podpis.

   i dostałem to co wyżej + 2 zdania bełkotu marketingowego, że zapraszają w przyszłości.

   Bolo
  • Super!
   „Ponadto w związku z decyzją negatywną, która została podjęta w sposób zautomatyzowany, czyli bez udziału człowieka, wnoszę o podanie przyczyn odmowy jak i ponownego rozpatrzenia wniosku z udziałem człowieka” — świetne, ja bym w związku z tym bełkotem marketingowym w odpowiedzi pisał do Samcika 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • Może się komuś przyda, jak będzie pisał do banku, czy innej instytucji…
   Co do Samcika to pewnie bym napisał, ale finalnie Allegro przyznało mi za 3-cim razem w grudniu ubiegłego roku Allegro Pay. Tym samym myślę, że te wpisy Twisto się przedawniły po jakimś 1,5 roku ( wypowiadałem na początku lipca 2020 r. ).

   Bolo
  • 👍

   Don Quijote de la Mancha
  • no faktycznie trzeba przyznać, że ich zaorałeś… to jest idealna formułka, gdy jakiś bank w odpowiedzi na reklamację tylko wspomni o jakimś automacie…

   abc
 • Nie przyznali mi karty. W sumie to prawie uczciwie wpisałem wszelkie zobowiązania i mimo prawie uczciwości nie dostałem karty.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
  • No to ciekawe, na początku 1000 zł chyba wszystkim dawali…
   A teraz trzeba deklarować wysokość limitu, czy nawet bez tego nie dali?

   Don Quijote de la Mancha
  • Byłym klientom nie dają, byłeś kiedyś ich klientem? Wiem że we wcześniejszych akcjach odrzucali byłym co zgarnęli bonus i odeszli :-) aczkolwiek Aion bank tak samo :-)

   bolek
  • Czytacie w ogole jego komentarze? Jest swiezakiem ale nie podal wszystkich zobowiazan. Wiec jesli sie zorientowali sprawdzajac bazy to pewnie to bylo przyczyna. Albo nieciekawa historia kredytowa, bo jak ktos ma dobra to nie ukrywa zobowiazan.

   aaaa
 • Czy za spłatę Twisto dostanę cashback z karty o wulgarnej nazwie?

  karciarz Odpowiedz
  • Twisto ma trefny MCC (money transfer), nadaje się tylko do promocji nieczułych na to albo… do promocji na Blik, który z zasady nie ma nic takiego jak MCC.

   Don Quijote de la Mancha
 • Twisto ma teraz jakiś konkurs artystyczny, gdzie można wygrać 5k zł.

  Ja123 Odpowiedz
 • Najważniejsza zaleta TWISTO to usługa Twisto Cash, gdzie do wysokości limitu możesz sobie bezpłatnie przelać środki finansowe. Oczywiście super opłacalne to to nie jest ze względu na niskie limity, ale jak się działa rodzinnie to te 2-2,5 dychy jak się wrzuci na NRO-aktualnie 2,3%, to flaszka z zagrychą jest za free…

  Waldemar Odpowiedz
  • Owszem, ale niestety nie wszyscy mają ten przywilej, u mnie nadal nie ma tej opcji i nie zanosi się na jej włączenie, mimo że T mam od prawie samego początku. Nie mam pojęcia od czego to zależy, pisałem do nich wielokrotnie, ale bez rezultatu. Trzeba czekać, aż włączą wszystkim, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.

   Paweł
 • Mam prośbę o podpowiedź: dostałem zwrot kwoty za towar na kartę Twisto. Chciałbym je gdzieś przelać nieprowizyjnie: próbuje doładować Revoluta lecz ciągle mi odrzuca Twisto zapłatę. Macie inne pomysły jak wydobyć stamtąd środki?

  pytalski Odpowiedz
  • oni wszystko blokuja wiec zanim publicznie zapytasz o takie rzeczy to sprawdz czy nie masz juz wlaczonej uslugi twisto cash
   trzeba miec aktywny rachunek bankowy z ktorego autoryzowales zalozenie twisto

   aaaa
 • Okazuje sie, ze na obu kontach mam Twisto Cash aktywne, trzeba bylo tylko zaktualizowac apke :) Pytanie – czy ta usluga jest w pelni bezplatna i kiedy sie splaca przalane srodki – pod koniec miesiaca (jak podawali w emailu) czy tez normalnie do polowy nastepnego miesiaca? Ile razy w miesiacu mozna przelac srodki na konto?

  keton Odpowiedz
  • Czas jest zawsze do połowy miesiąca, można dowolnie często przelewac pamiętając żeby nie wybierac opcji korzystania z rat, bo czasem wyskakuje – a tymczasem pytanie, czy ktoś próbował zwiększyć limit z 1500zł? Tam jest taka opcja wysłania prośby o zwiększenie limitu i ich zobowiązania się do odpowiedzi w 14dni, czy ktoś to powiększał z pozytywnym skutkiem?

   matebe
 • @keton
  Przelewasz wiele razy do wysokości limitu. Przed spłatą / ja mam do 15-go następnego m-ca/ można wydłużyć okres spłaty. Na razie wszystko jest za free. Więcej na priv.

  Waldemar Odpowiedz
 • „Ahoj …
  Chcielibyśmy Cię poinformować, że możliwości korzystania z Twisto Cash (…)
  Niestety, powyższe funkcje nie będą dla Ciebie dostępne. „

  Bogdan Odpowiedz
  • Mam to samo na obu kontach. Co ciekawe na 1 ostro czyscilem kredytowke ze srodkow, ale na 2 wcale, a tez wylaczyli. Ciekawe jaki jest powod wylaczenia tej „uslugi”, bo od poczatku wydawalo mi sie to malo oplacalne dla Twisto :)

   keton
  • Może chodziło o testy.
   Czy da się teraz w planie online coś załatwić ?

   Bogdan
  • Oni od jakiegoś czasu nie odpisywali nawet w ciągu zapowiadanych 30 dni w kwestii zwiększenia limitu – te kryteria są dla mnie zagadką, chodziło o raptem 1500 limitu, które daje w międzyczasie kilka innych serwisów typu PAYpo czy AllegroPAY… terminowość raczej nie dodawała im kasy, więc mimo takiego sformułowania uważam, że to właśnie nieterminowi mają dalej opcję korzystania

   matebe
 • Wysyłają wiadomość o zmianie planów taryfowych od 1 stycznia. Darmowy będzie bez karty wirtualnej. Sprawdźcie emaile.

  Be@ Odpowiedz
 • od 1 stycznia plan ONLINE nie bedzie juz bezplatny
  w grudniu trzeba bedzie sie przeniesc na nowy bezplatny plan START
  https://blog.twisto.pl/zmiany-dot-planow-twisto/

  aaaa Odpowiedz
  • Tylko po co zmieniać, trzeba zgłosić z sprzeciw, bez żadnej karty, to niby jaką funkcjonalność ma to Twisto?

   keram7m
  • po to zmieniac bo jak zglosisz sprzeciw (lub zlozysz wypowiedzenie) to dostajesz dozywotniego bana
   nigdy nie wiadomo do czego moze sie przydac obecna/przyszla/przywrocona funkcjonalnosc
   jesli znowu dadza 200 zl na wielkanoc (i beda podwajac wyplaty z powodu bledu) to bardzo chetnie im zaplace za mozliwosc uzywania karty w czasie takiej promocji (moze zostaly mi jeszcze jakies darmowe dni)
   na razie zainwestowalem 1 zl w tworzenie historii i licze na powrot twisto cash (do testowania dostalem jako jeden z pierwszych)

   aaaa
  • OK, nawet nie wiedziałem, że takie promocje/błędy były. Ale to dla wyjadaczy, nie dla mnie, każdy sam decyduje, co dla niego najlepsze.

   keram7m
  • kazdy sam decyduje ale nie wiem czy najlepiej jest uczyc sie na swoich bledach

   aaaa
  • aaaa ma racje Tw lepiej sobie zostawic, roznie moze byc. Przy okazji czy ktos ma jeszcze dzialajace Twisto Cash?

   keton
  • 2 lata temu podawali ze 45% Klientow twisto przesuwa splate rachunku i daje im zarobic
   wiec im na pewno zostawili ale takich Klientow tutaj nie znajdziesz
   szukalbym na stronach typu najlepsze kredyty/pozyczki

   aaaa
  • No i co, mamy grudzień, a zmienić planu na START nie można, dopiero od nowego roku, czyli jedną opłatę pobiorą. Nowy argument żeby zakończyć to

   keram7m
  • trzy razy mozesz nie placic za platny plan
   pierwsze dwa razy sensownie bylo wykorzystac podczas wielkanocnej promocji
   zostal ostatni trzeci raz

   aaaa
  • Najpóźniej w połowie grudnia udostępnimy możliwość zmiany planu na Start.

   aaaa
 • Ahoj Bogdan !
  od 20.01.2023 r. należności wobec Twisto nie mogą być już opłacane kartami Visa Credit.

  Bogdan Odpowiedz
  • to spozniony mail czy komunikat przy nieudanej probie platnosci?
   zainwestowalem zlotowke w payappce z mysla o platnosci w lutym

   aaaa
  • od konsultanta:
   W związku ze zmianą regulaminu firmy VISA (zmiana od dnia 20.01.2023 r.), klienci Twisto nie mają już możliwości opłacania swoich rachunków/transakcji kartą kredytową VISA.

   aaaa
  • aaaa
   To co teraz z tymi visa zrobić ?

   Bogdan
  • chyba problem sam się rozwiązał, ale jeśli nie wypowiedzieli Ci umowy to podepnij Visę pod mc curve

   aaaa
  • Curve Fronted Fee – 1.5% of the total transaction amount.
   Jak to jest pobierane ?

   Bogdan
  • rozumiem ze pytanie jest jak zrobic zeby nigdy nie bylo pobierane?
   w curve wylacz fronted i sprobuj zaplacic karta curve na twisto
   jesli platnosc przejdzie to znaczy ze za twisto nadal nie pobieraja prowizji

   aaaa
  • >>>jeśli nie wypowiedzieli Ci umowy.
   A jakże, wypowiedzieli. A bez fronted curve nie przejdzie.
   Doradź co aaaa proszę, bo stary jestem : bogdan-ls(małpa)10g.pl

   Bogdan
 • Zamykają twisto? Dostałem wypowiedzenie umowy.

  uki Odpowiedz
 • Dane osobowe im wyciekły.
  Czy ich pracownicy handlowali danymi osobowymi ? Tego nie wiem.

  Musimy zdawać sobie sprawę, że wyciek danych osobowych jest możliwy zawsze, i w każdej instytucji. Nawet jeżeli stosowane są zabezpieczenia – to może znaleźć się nieuczciwy pracownik…

  Wiele osób pisze na tym forum na temat ochrony danych, także z dowodu osobistego.
  Np. na temat przekazywania skanu dowodu kurierowi. Warto poczytać te uwagi…

  Fragment wiadomości od Twisto :
  „Z przykrością informujemy, że w dniu 06 marca 2023 roku o godz. 10:47 stwierdziliśmy naruszenie zasad ochrony danych osobowych w naszej Spółce (…)”

  Bogdan Odpowiedz
  • byly pracownik uzyskal dostep do pliku excel
   wiec pewnie byl wystawiony dla kazdego kto znal link

   aaaa
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy