50 zł dla nowego i obecnego klienta w programie poleceń kantoru walutowego Alior Banku

Zakończona

Trwa II edycja programu poleceń kantoru walutowego Alior Banku – czyli narzędzia, które świetnie się sprawdzi nie tylko do niskokosztowej wymiany walut, ale pozwoli również na bezprowizyjne płatności za granicą. Zarówno nowy, jak i obecny klient kantoru, mogą teraz zgarnąć po 50 zł premii na start.

50 zł w programie poleceń kantoru walutowego Alior Banku

50 zł dla odbiorcy rekomendacji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem – czyli osobą, która nie miała wcześniej zawartej żadnej umowy o produkt bankowy Alior Banku. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy, a następnie zawrzemy umowę o Kantor Walutowy Alior Banku. Istotne jedynie, aby podczas wnioskowania podać kod polecający obecnego klienta kantoru. Jeśli nie macie nikogo znajomego, kto mógłby podesłać taki kod, to będzie mi bardzo miło, jeśli podacie mój: CHY1X9SY4277. Z góry dziękuję!

Kod promocyjny Alior Bank Kantor Walutowy

Po zawarciu umowy konieczne jest jeszcze spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze – do 31.05.2021 powinniśmy dokonać transakcji wymiany walut na min. 500 zł (np. wymieniając złotówki na euro). Po drugie – w tym samym terminie powinniśmy również zawrzeć umowę o kartę wielowalutową oraz dokonać nią co najmniej jednej transakcji na dowolną kwotę (również w PLN). Bank zastrzega jedynie, że nie mogą to być „ułatwiacze” płatności kartą, czyli miejsca z kodami MCC: 7995, 7993, 7994, 9406, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 6540, 4829, 4900. Normalne transakcje w sklepach czy internecie są jak najbardziej OK.

I to tyle! Nagroda w wysokości 50 zł zostanie wypłacona do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Zarówno polecający jak i polecany otrzymają ją na konto w PLN w Kantorze Walutowym.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Kantor Walutowy Alior Banku

Kantor Walutowy Alior Banku to zdecydowanie jedna z ciekawszych opcji na płatności zagraniczne. Sam korzystam z niej odkąd pojawiła się na rynku.

W kantorze Alior Banku możemy założyć konto w jednej z wielu walut, natomiast wystarczy posiadać tylko jedną kartę wielowalutową (która domyślnie przypisana jest do konta w euro) aby płacić bez kosztów. W chwili płatności w innej walucie nastąpi bowiem próba pobrania środków z konta w danej walucie (np. w USD), a jeśli takiego nie mamy lub jest puste – wtedy nastąpi przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej z konta w euro (a w następnej kolejności: ze złotówkowego) – dzięki czemu zapłacimy bez zbędnych prowizji i opłat.

Wszystko możemy zresztą sprawdzić uprzednio w przygotowanym przez bank kalkulatorze. Zresztą brawa dla Alior Banku za ten pomysł.

Alior Bank pozwala na jedną bezpłatną wypłat z bankomatu w miesiącu, natomiast za kolejne płacimy 9 zł. Z drugiej strony przy większej kwocie będzie to znaczenie bardziej opłacalne, niż płacenie kartą w złotówkach z niekorzystnym przelicznikiem i/lub prowizją – dlatego jest to jedna z najlepszych opcji wyjazdowych.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie planuję w najbliższym czasie wyjeżdżać za granicę, ani robić zakupów internetowych w zagranicznej walucie. Dobrze rozumiem, że spełniając warunki promocji ponoszę jedynie koszty spreadu przy wymianie 500zł na euro, później spread przy płatności w sklepie w złotówkach i na koniec spread przy ponownym wykupie złotówek za to co zostało?

  jaceny Odpowiedz
  • Dobrze, ale — chyba się nie mylę? — lepszy tu jest pierwszy wariant, zrobienie zakupów, bo to wprawdzie dosyć tani kantor, ale kurs Visa jest pewnie jeszcze lepszy…

   Don Quijote de la Mancha
  • A jednak się myliłem, wersja, o której @Bolo pisze poniżej jest lepsza (choć to znikome różnice), np. 110 € sprzedane w Alior Kantor da w tym momencie 502,11 zł, a wg kursu Visa pozwoli zapłacić za zakupy 502,01 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • Znikome różnice, które i tak zniweluje z nawiązką jakims cashbackiem. Zrobię tak jak radzi @bolo. Dzięki za pomoc.

   jaceny
  • To jeszcze podpowiem, że kupując walutę np. euro prześledź sobie wcześniej zmienność kursów w ciągu doby i tygodnia. Odpowiednio dobierając moment zakupu i potem sprzedaży można zminimalizować straty z tytułu spreadów a nawet czasem wyjść do przodu :)

   Bolo
 • Wpłać na konto np. 505 zł, zrób zakup w złotych do 5 zł – zostanie pobrane z karty w złotówkach,a pozostałe 500 wymień na euro i z powrotem.

  Bolo Odpowiedz
 • Jeśli ktoś posiada ( posiadał ? ) jakieś konto w Aliorze ( pewnie i w TMB ) – to zarówno dla polecającego jak i poleconego – z premii NICI.

  Bogdan Odpowiedz
  • Gdzie to wyczytałes? Przecież nie ma wykluczeń.

   jaceny
  • Jak nie ma, jak są:

   §5 „1. W Promocji może wziąć udział osoba fizyczna…, która po dniu 30.11.2020 r. złożyła wniosek o Kantor Walutowy… oraz nie miała zawartej z Bankiem żadnej umowy o Produkt bankowy, której zawarcie przypadałoby przed zawarciem Umowy o Kantor Walutowy.”

   „15. Produkt bankowy – dowolny produkt z oferty Alior Bank SA.”

   Cokolwiek Aliora miałeś po listopadzie = nie łapiesz się.

   gniewko
  • No to nici z 50 zł…

   Ja123
 • Skoro trzeba wykonać transakcję kartą do 31/5/2021 to trzeba o nią wnioskować już dużo wcześniej….
  Pytanie do znawców – warto teraz w to wchodzić czy może jest/była/bedzie lepsza premia od tego kantoru?

  TomekW Odpowiedz
 • Dobrze rozumiem regulamin że żadnego pita na koniec roku nie przesyłają?
  Nie chce mi się bawić później w rozliczenia, więc w sumie dla mnie to ważne

  Maniu82 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy