50 zł za założenie lokaty dla obecnych klientów Toyota Bank

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Toyota Banku przeznaczona dla obecnych klientów. W zamian za założenie nowej lokaty zyskać możemy 50 zł premii.

50 zł za lokatę półroczną od Toyota Bank

Łatwe 50 zł?

Aby skorzystać z promocji należy być posiadaczem dowolnego rachunku osobistego w Toyota Banku, który posiada wyrażoną zgodę na przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku.

Jeśli spełniamy te warunki to konieczne będzie zarejestrowanie się na dedykowanej stronie promocji, a następnie w okresie od 23.01 do 28.02.2019 zwiększenie salda posiadanych środków w Toyota Bank względem dnia 22.01.2019 o min. 10 000 zł. Musimy założyć co najmniej jedną lokatę o czasie trwania min. 6 miesięcy na kwotę min. 10 000 zł. Co więcej – lokatę musimy utrzymać przez min. 70 dni, ale również przez ten sam okres powinniśmy mieć zwiększone saldo w banku (względem 22.01.2019) o min. 10 000 zł.

Co to oznacza? Załóżmy, że 22.01 mieliśmy w Toyota Banku 5 000 zł na jakiejś lokacie. Aby zgarnąć tytułowe 50 zł powinniśmy założyć kolejną lokatę na min. 10 000 zł i utrzymać zwiększone saldo (łącznie 15 000 zł) przez 70 dni. Jeśli skończy nam się w tym czasie stara lokata, to środków nie możemy wyciągnąć w wymaganym okresie, bo nasze saldo spadanie (i będzie mniejsze od wymaganej nadwyżki). Najlepiej więc „zrolować” zapadającą lokatę i założyć kolejną, nową (nawet na krótszy okres).

Co ciekawe bank dopuszcza możliwość wystąpienia różnicy powyżej 1000 zł (np. duży wydatek opłacony kartą albo jakiś przelew). Mamy wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie salda.

Powiadomienie o zgarnięciu premii otrzymamy do 15.05 przez wiadomość SMS. Wypłata 50 zł nastąpi na nasze konto osobiste do 20.05.2019.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Którą lokatę warto założyć?

Na koniec dodam, że lokaty 6-miesięczne Toyota Banku nie są zbyt opłacalne, bo oferują maksymalnie 1,6% w skali roku. Znacznie lepszym wyborem jest Lokata Sprint 180 dni, która tym razem jest oficjalnie zaliczana przez regulamin do lokat 6-miesięcznych (choć realnie trwa minimalnie krócej). Możemy na niej ulokować do 18 000 zł na 2,4% w skali roku. Lokat możemy założyć maksymalnie 10.

Ile więc zarobimy w wariancie optymalnym? Lokata 180-dniowa na 2,4% da nam 118,36 zł brutto, czyli 95,87 zł netto (po 180 dniach). Razem z premią (od której nie płaci się podatku) zarobimy więc 145,87 zł netto – co przekłada się na 180,09 zł brutto na hipotetycznej lokacie. Ta musiałaby więc dawać 3,65% brutto w skali roku, aby zarobić tyle odsetek.

Mówiąc wprost: korzystając z Lokaty Sprint 2,4% i premii 50 zł zyskujemy tyle, co na lokacie 3,65%. Zakładając lokaty na większe kwoty automatycznie pomniejszamy swój zysk z inwestycji (w skali roku).

O tym jak liczyć zysk i podatek od lokat pisałem w swoim poradniku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak to dobrze że złożyłem wypowiedzenie. Z takimi promocjami to…..

  jojo Odpowiedz
 • Marna ta promocja. Jeszcze sama lokata bez konieczności utrzymywania salda jakoś by przeszła, np. w ramach dywersyfikacji, ale już utrzymywanie salda przez 70 dni to jawna kpina. Bez żadnego problemu można przecież założyć w IB lokatę na 3,6% i to z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Czy aby na pewno Toyota Bank zatrudnia fachowców i specjalistów? Czy ktoś ma pewność, że owi fachowcy umieją liczyć?

  Waldemar Odpowiedz
  • Podzielam punkt widzenia, a co do 2 części wypowiedzi pomyśl kto pracuje w PKO tam mają tyle hajsu za free bo z dawien dawna ludzie na rorach trzymają że jak dadzą 1,918% raz na 100lat to jest hit :P

   jankos
 • Admin na 22 stycznia mam lokatę 10004 zł do 2 lutego. Czy ja dobrze zrozumiałam, że oprócz założenia lokaty Sprint na 180 dni to muszę jeszcze przez 70 dni utrzymywać w banku te 10004?
  Admin odpowiedz bo to chyba niemożliwe aby taką głupotę proponować.

  Beata2 Odpowiedz
  • Wg mnie niestety tak to wygląda…..

   jojo
  • Musisz, ale możesz te 10004 zł wrzucić na inną Lokatę Sprint. Nie musisz tego trzymać na koncie.
   Oczywiście inna sprawa, czy całościowo się to opłaca.

   Michał
  • Niestety będziesz musiała zrolować (mam podobnie) nie będzie to wtedy już tak opłacalne są inne możliwości obecnie na rynku.

   jankos
 • @jojo w toyota jest 3,65%. Gdzie dają więcej?

  John Odpowiedz
  • @john jeśli doliczyć do tego że muszę zrolować lokaty które zaraz mi się skończą to średni procent wyjdzie znacznie poniżej tego 3,65% a np. w Getinie 3,5% na KO od ręki i bez konieczności mrożenia

   jankos
  • Bardzo chytry jest ten plan Toyota.
   1 kwietnia kończy mi się tam lokata i nastąpi uroczyste i wzruszające pożegnanie.

   Bufon
  • @John. W Idei masz 3,40 lub 3,60 lokaty bez żadnej gimnastyki. Powiesz że 3,65 to przecież więcej. to policz od kwoty 10 000 jaka to różnica?
   między 3,40 a 3,65 masz 1,67 różnicy w skali miesiąca.
   a między 3,60 a 3,65 masz 0,34 w skali miesiąca
   Do tego jeszcze pamiętaj o mrożeniu środków lub wpakowaniu ich na kiepski % na innej lokacie.
   No ale jak tam kto sobie chce….
   Ja twierdzę że fachowcy z Toyoty potrafią liczyć, i to dobrze liczyć. Te 5 dyszek to na zamydlenie oczu.

   jojo
  • wszystko się zgadza i możemy wybrzydzać tylko dlatego, że banki LC na to nam pozwalają :) . Gdyby nie one, to całowalibyśmy te 3,65 :). Spójrzcie w zapiski, tak dobre lokaty 3,6-4 % to były pięć lat temu i to w bankach, które już nie istnieją ,SK bank,FM bank, Meritum, Raiffeisen, Smart bank. Dobrym strzałem był BS Piaseczno i niezwyciężona Idea… Nie wiem czy za kilka miesięcy znowu nie będziemy przepraszać się z Toyotą :)

   jacck
 • Przyjemnie byłoby jakby te 50zł dawali do każdej założonej lokaty ?Założyłbym wtedy 10 lokat Sprint ?

  ZICHI Odpowiedz
  • No właśnie nie wiem czemu nie premiują osób, które chciałyby tam włożyć nieco więcej. Lepiej chyba przyciągnąć jednego Kowalskiego z dużą kwotą niż próbować wabić kilku żeby zyskać to samo…

   PS. Lokata Sprint jeszcze niedawno miała 2,5%. Teraz spadła na 2,4%. Przypadek?

   Michał
  • Tym gorzej, liczyłem, że może jeszcze podniosą % pod tą promocję, a tak to konto do zamknięcia :/

   Aleksy
 • Ciekawe, czy w tym roku będzie coś dla nowych klientów. Jak ich znam to znowu powiążą to z jakimiś średnimi lokatami i średni biznes z tego wyjdzie….

  Lord Klops Odpowiedz
 • @Waldemar
  @jankos
  Fajnie napisaliście. Niestety nie chcę płacić im 2,49 za prowadzenie konta więc się chyba w lutym pożegnamy.

  Beata2 Odpowiedz
 • @jojo
  To super ale czy jesteś pewien tego? Ja kiedyś się przymierzałam to tylko polecony.

  Beata2 Odpowiedz
 • Jestem, po i w trakcie. Wujek google resztę Ci podpowie JAK Z…Ć K…O W T. B.

  jojo Odpowiedz
  • Wystarczy wypowiedzenie wyslac mailem na kontakt@toyotabank.pl

   aaaa
  • Ja też chętnie już złożyłabym wypowiedzenie – irytujący ten bank- ale mam lokaty kończące się w lutym i wolę nie ryzykować jakimiś niespodziankami jak np. ostatnio w Envelobanku zamknęli mi wcześniej dostęp do bankowości internetowej i miałam problem z odebraniem resztówki salda.

   BiancaM
  • W wypowiedzeniu podajesz numer konta na ktore przelac to co zostanie

   aaaa
 • Ta promocja korzystna dla tych którzy korzystają z promocji Tankuj Korzyści, gdzie jednym z warunków promocji jest lokata. Można zrobić dwie pieczenie na jednym rożnie bo i tak lokata musi być. Również dla osób które w innych bankach mają lokaty pod korek. W innym razie bawienie się z utrzymywaniem salda.. e… konto do piachu.

  Krak Odpowiedz
 • Czyli jak na koncie mam 33,51 zł to wystarczy że założę lokatę na 10 tyś plus pozostawię te 33,51 zł na koncie przez 70 dni? Dobrze wnioskuje

  pasikonik119 Odpowiedz
 • @pasikonik
  Jeżeli w dniu 22 stycznia 2019r. na koncie miałeś właśnie taką kwotę jak podałeś, czyli 33,51
  to wystarczy abyś założył lokatę na min 10 tys. i lokatę tę oraz kwotę: 33,51 utrzymał przez 70 dni. Wtedy dostaniesz premię. 50 zł. Zastanów się czy nie warto jedna bez żadnych sztuczek i kombinacji wpłacić taką kwotę do Idea Bank / 3,6% / lub do Idei/ 3,5%/ i problemów mnie ma. Oczywiście Toyota Bank ma swoich analityków i to właśnie oni wymyślili taką rewelacyjną promocję. Szkoda, że nie mieli wyobraźni jak zareagują na to racjonalni klienci…..

  Waldemar Odpowiedz
 • Dla 2 lokat po 10k (konieczność utrzymania lokaty z poprzedniej promocji) zysk wyniesie ok.242zł netto. To tak jakby na 3,03% lokacie.
  Dla 20k na Hit plus 3,6% zysk po 180 dniach ok.288zł netto.

  Kurt Odpowiedz
 • PROPOZYCJA
  TB przysłał mi na e-maila propozycję założenia lokaty. Odpisałem im, że przez konieczność utrzymywania salda cała akcja się nie opłaca. Piszmy tak wszyscy to może zmienią albo dadzą drugą promocję na lepszych warunkach.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar
  Tak zrobiłam. Napisałam im, że się nie opłaca bo Getin i Idea dają więcej. Szczerze mówiąc to nie bardzo jednak wierzę, że zaraz zmienią. Może jak mało osób założy te lokaty to coś zmienią w następnej promocji ale wtedy to mnie w tym banku już nie będzie.
  @jacck
  Pewnie masz rację ale na ten moment rynek jest taki, że utrzymywanie salda i lokowanie w TB jest nieopłacalne. Jak ktoś ma małe saldo albo korzysta z TANKUJ KORZYŚCI to jeszcze tak ale inaczej to się traci. Ja mam na 22 saldo 13035 i muszę dopłacić jeszcze 10000 to w porównaniu do IDEI czy GETINU tracę ponad 50zł. I gdzie tu sens?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Beata2
  Pięknie Beatko to wszystko wyłożyłaś. Jest tylko jedno ale. Nie tracisz ponad 50 zł tylko zarabiasz o 50 zł mniej niż pozwala w tym momencie rynek.

  Waldemar Odpowiedz
 • Wyjadacze to do Was pytanie.
  Na 22-go miałem 13 tys. saldo / lokata która kończy się 30 stycznia /. W poniedziałek zakładam lokatę Sprint na 180 dni na 2,4%. Aby spełnić warunek salda 30 stycznia kwotę 13 tys. kładę na lokatę Mocny Procent/2 dni, 1%/. Po 2 dniach kasę z lokaty Mocny Procent przelewam do IDEI na KO 3,2%/ mam do dyspozycji 21 takich kont/. Zgodnie z paragrafem 4 lit. g Regulaminu w ciągu 5 dni uzupełniam saldo. I tak wkoło Macieju aż minie 70 dni.
  W taki sposób zysk z lokat w Toyota Bank będzie bardziej porównywalny ale dywersyfikacja też jest ważna.
  I co Wy na takie dictum acerbum?

  Waldemar Odpowiedz
  • Ha ha ha , nieźle to wykombinowałeś. I wygląda na to, że masz rację zgodnie z regulaminem. Mnie zastanawia ten zapis o różnicy salda depozytów powyżej 1000 zł. A co z różnicą salda poniżej 1000 zł? Nie trzeba wyrównywać?

   BiancaM
  • Dobry plan! Zgodnie z regulaminem premię muszą dać jak nie to reklamacja. Tylko sporo z tym zachodu, to minimum 14 sesji które musisz dopilnować aby zaksięgowały się tak jak trzeba, żeby warunek był spełniony. Inaczej jak mawiał Siara Siarzewski „cały misterny plan w p…”

   jankos
  • * Z minimum 14 sesjami może przesadziłem bo mowa o dniach roboczych a ja dokonałem obliczeń na szybko ale mniejsza o to…

   jankos
  • @Waldemar Te konta co masz w IDEI to rozumiem na 7 osób?

   Jasiek12
 • @Jasiek12
  Tak. W rodzinie przecież siła.

  Waldemar Odpowiedz
 • szkoda się pożegnać bo zawsze te promocje wychodziły na plus, od miesiąca właśnie czekałem na promocje bo dawno nie było a kończy mi się lokata w lutym, a tu jednak czas zamknąć konto

  Michał Odpowiedz
 • Czy jeżeli posiadam umowę ramową (z dostępem online) w tym banku to kwalifikuję się także do tej promocji ?

  ZICHI Odpowiedz
 • Strona promocji przestała działać. Obstawiam zmianę warunków we względu na zbyt małe zainteresowanie i zbyt wielu narzekających klientów. Ja sam złożyłem wypowiedzenie informując, że przyczyną jest konstrukcja nowej promocji i konieczność utrzymywania salda. Oby była zmiana na lepsze!

  michalo Odpowiedz
 • @ Admin
  @abc
  @aaaa
  @inni
  W innym wątku koledzy z LS zachęcali mnie do aktywności na forum. Mam więc pytanie do wszystkich specjalistów i wyjadaczy:
  Czy 1000zł/ dzień musi „leżeć” na koncie MOTO czy może też „leżeć” na KO?

  Karolina Odpowiedz
  • w odpowiedzi na komentarz wyjaśniłem, co miałem na myśli…mam nadzieję, że to przeczytałaś. Mimo że nie do końca zrozumiałaś, to myślę, że była to dobra rada. Rada nr 2 jest taka, że nie ilość, a jakość się liczy ;)

   abc
 • Zapewne się domyśliliście, ale aby zwiększyć aktywność/ Admin monitorujesz to?/ dodam jeszcze, że chodzi o spełnienie warunku salda aby uzyskać zwrot 2,49 za prowadzenie konta.

  Karolina Odpowiedz
  • Takimi pytaniami nie zwiekszysz swojej aktywnosci. 1000 zl musi lezec na koncie moto. Na ko musialoby lezec 2500 zl. Odpowiedz masz w toip. 10) Opłata zwracana w przypadku utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł lub po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A. lub po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu.

   aaaa
 • @aaaa
  Dzięki. Uważam, że jednak zwiększam swoją aktywność. W ogóle nie rozumiem zwrotu „takimi pytaniami”. Możesz mi napisać jakie to mają być pytania? Czyżby miałyby to być pytania wraz z odpowiedzią? Napisz mi jednak skąd wynika, że pod pojęciem konto bank rozumie tylko konto MOTO. Nie bardzo mam czas na studiowanie regulaminów bankowych, ale Ty pewnie wiesz. Możesz odpisać?

  Karolina Odpowiedz
 • Dostał ktoś po złożeniu wypowiedzenia jakąś ofertę na zatrzymanie w toyocie? Bo mnie póki co zapytali się mejlem o przyczyny wypowiedzenia i zastanawiam się co odpisać, żeby ewentualnie coś dostać

  Aleksy Odpowiedz
 • Mnie zapytali dlaczego rezygnuję. Odpowiedziałem, że utrzymywałem konto tylko dla lokat a teraz TB zaproponował mało atrakcyjne lokaty więc nie chcę płacić za konto to je zamykam a LOKATY ZAKŁADAM w IB i GB. Nic nie odpowiedzieli ani nie dzwonili.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Może to głupie, ale niewiele brakowało, a założyłbym lokatę „Sprint 160 dni”, zamiast „Sprint 180 dni”, więc niniejszym ostrzegam przed możliwością takiej pomyłki (lokaty są tam dziwnie poukładane)…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Czy ktoś wypowiadał umowę o konto w Toyocie Banku poprzez korespondencje wewnętrzną. tj. za pomocą bankowości internetowej? Czy tak złożone wypowiedzenie było skuteczne?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Rok temu zamknąłem w ten sposób konto żony.Nie było żadnego kłopotu

  Zbigniew Odpowiedz
 • @Zbigniew
  Dzięki. Zamykam. Pamiętasz czy za kwiecień pobiorą opłatę za konto?/ na koncie mam w tej chwili 0zł/.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Nie pamiętam,ale napisałem nr. konta na które mają przelać jeśli coś zostanie.Do 10V powinni ci zwrócić .A po 30 zamykają konto

  Zbigniew Odpowiedz
 • Dzien dobry. Informujemy o przyznaniu PREMII 50 zl z akcji Premia za lokate. Premia zostanie wyplacona na konto do 20 maja. Gratulujemy! Toyota Bank

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • U mnie też siedzi taki sms. Ciekawe czy przedłużą Tankuj korzyści. Podejrzewam, że tak.

  Krak Odpowiedz
 • U mnie SMSa brak. Niby mają czas do dzisiaj. Jest ktoś jeszcze, kto spełnił warunki, a nie otrzymał SMSa ?

  Maciej Odpowiedz
 • Wypłacili 50 zł za lokatę.

  Krak Odpowiedz
  • Aha, jest, dzięki za info, bo w tym banku nie ma powiadomień!
   (Ale ponoć pracują nad nowym systemem, a nawet nad apką, która też zastąpi token…)

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak, czytałem. Wreszcie zastąpią token:-)

  Krak Odpowiedz
 • Przysłali dziś nowy token. Ktoś wie o co chodzi? Czyżby baterie były już słabe?

  Kurt Odpowiedz
 • @Kurt, ponoć nie będzie tokenów od lipca. Do mnie nowy token nie dotarł, konto mam od 09.2016. Od kiedy jesteś klientem banku ?

  Krak Odpowiedz
 • Od maja 2015.

  Kurt Odpowiedz
 • Olaboga, dopiero 27 sierpnia kończy mi się ta lokata, ciekawe, czy uda sie kasę wylać… 😉 https://www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/nowe-logowanie/
  Czy ja dobrze widzę, że jak ktoś nie ma smartfona z iOS lub Androidem, to straci dostęp do bankowości?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • na emulatorze zrobisz autoryzacje przelewu

   aaaa
  • Hmm, mnie to nie dotyczy, ale nie sądzę, by osoby wykluczone technologicznie (cyfrowo), które nie korzystają ze smartfona, poradziły sobie z instalacją emulatora…

   Don Quijote de la Mancha
  • Zamiast zrobić normalną aplikację jak inne banki w której można wykonywać przelewy sprawdzać lokaty i ewentualnie autoryzować przelewy to robią taką protezę jak kiedyś PEKAO Token – kurde 2 aplikacje mobilne od Toyota banku jedna do tankowania korzyści , druga do autoryzacji i dalej nie można zlecić przelewu ze smartfona – chore

   zenek64
  • @don przez serie artykułów o kradzieży pieniędzy prze duplikat karty sim i cały bełkot z wprowadzaniem tego PSD II (szary człowiek nie wie co to po co to i po kiego ch*** firmy zewnętrzne zwane fintechami mają mieć dostęp do rachunków bankowych klientów ) możliwe że inne banki pozbędą się starych metod autoryzacji (kart kodów i SMSów) zastępując je autoryzacją mobilną/biometrią

   zenek64
  • Toyota chyba chce miec wiecej appek niz Paribas. W CA na razie zostawili token sprzetowy. Mam nadzieje ze fintechy jako „małe instytucje płatnicze” beda cos dawac za otwaranie kont i korzystanie z ich uslug.

   aaaa
  • Ja nawet lubiłem ten token sprzętowy od Toyota; wiem, że na phishing jest nieodporny, ale rozsądny człowiek łatwo się tak złowić nie da.
   No ale ciekawe, co to będzie, gdyby @zenek64 miał rację z tym powszechnym zastępowaniem starych metod apką na smartfonie, to przecież pewna część społeczeństwa miałaby z tym problem, wcześniej napisałem „jak ktoś nie ma smartfona”, bo rzeczywiście przecież nie wszyscy mają, ale nawet wiele osób jakiś prosty ma, lecz nie umie używać w stopniu umożliwiającym zainstalowanie i aktywację aplikacji… No i w modelach bez biometrii już sobie wyobrażam te naklejki z tyłu z zapisanym PIN…
   A może przesadzam 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • @don póki co pewne jest że mbank rezygnuje z haseł papierowych (a przy uruchomieniu aplikacji nachalnie reklamuje przejście na autoryzację mobilną) a PEKAO z Żubrem wycofuje sie z aplikacji PEKAO Token (jedyną formą autoryzacji pozostaną płatne po 20 gr SMSY lub aplikacja) inne banki nie wiem ale jeśli muszą uprzedzic klientów na 30 dni przed wprowadzeniem zmiany 14 września to w tym tygodniu powinni odkryć karty co przy okazji PSD II zmienią

   zenek64
 • czy będzie reedycja tej promocji?? Trochę mnie już wkurza to przelewanie 30 k na jedną nockę aby zgarnąć motokorzyść 50 zł za zakupy na BP

  zenek64 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy