50 zł za założenie lokaty dla obecnych klientów Toyota Banku. Tylko czy warto?

Zakończona

Ruszyła promocja Toyota Banku przeznaczona dla obecnych klientów. W zamian za założenie nowej lokaty zyskać możemy 50 zł premii.

Łatwe, ale czy opłacalne 50 zł?

Aby skorzystać z promocji należy być posiadaczem dowolnego rachunku osobistego w Toyota Banku, który posiada wyrażoną zgodę na przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że w okresie od 1 do 31.08.2018 zwiększymy saldo posiadanych środków w Toyota Banku względem dnia 31.07.2018 o min. 10 000 zł. Musimy założyć co najmniej jedną lokatę o czasie trwania min. 6 miesięcy na kwotę min. 10 000 zł. Co więcej – lokatę musimy utrzymać przez min. 60 dni, ale również przez ten sam okres powinniśmy mieć zwiększone saldo w banku (względem 31.07) o min. 10 000 zł.

Co to oznacza? Załóżmy, że 31.07 mieliśmy w Toyota Banku 5 000 zł na jakiejś lokacie. Aby zgarnąć tytułowe 50 zł powinniśmy założyć kolejną lokatę na min. 10 000 zł i utrzymać zwiększone saldo (łącznie 15 000 zł) przez 60 dni. Jeśli skończy nam się w tym czasie stara lokata, to środków nie możemy wyciągnąć w wymaganym okresie, bo nasze saldo spadanie (i będzie mniejsze od wymaganej nadwyżki). Najlepiej więc „zrolować” zapadającą lokatę i założyć kolejną, nową (nawet na krótszy okres).

Powiadomienie o zgarnięciu premii otrzymamy do 14.11 przez wiadomość SMS. Wypłata 50 zł nastąpi na nasze konto osobiste do 23.11.2018.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Haczyki?

Na koniec zwracam uwagę, że promocja ma pewien potencjalny haczyk (zastanawiam się, czy umyślny, czy nie). Jaki? Ponieważ nie lubimy, gdy nasze środki zarabiają mało, to prawdopodobnie najchętniej założylibyśmy Lokatę Sprint w wersji 180-dniowej – w końcu pozwala na zarabianie 2,5% w skali roku. Niestety lokata ta jest minimalnie krótsza, niż wymagane 6 miesięcy: jeśli założymy ją np. 10.08, to będzie trwała do 6.02.2019 – czyli o 4 dni za mało, bo nazwać ją lokatą 6-miesięczną.

Z jakiej więc innej lokaty możemy skorzystać? W zasadzie jedyny sensowny depozyt długoterminowy z porządnym oprocentowaniem to Lokata Plus na 24-miesiące (2,5%) lub na 36-miesięcy (2,65%). Tylko kto chciałby lokować swoje oszczędności na tak długo w zamian za 50 zł premii? Na dodatek z wcale-nie-najlepszym-na-rynku oprocentowaniem? No właśnie…

Ostatnia opcja to skorzystanie z Lokaty Plus w wersji 6-miesięcznej (1,8%). Problem w tym, że zarobimy na niej jakieś 1,2 p.p. mniej, niż na najlepszych lokatach rynkowych (czyli w okolicach 3%), co po pół roku da stratę około… 48,6 zł netto (dla lokaty 10 000 zł). Oznacza to, że wraz z premią będziemy jakieś 1,4 zł na plusie. Warto? Chyba nie…

Aktualizacja: wygląda na to, że Toyota akceptuje lokaty 180-dniowe

Choć regulamin promocji wyklucza lokaty 180-dniowe (są krótsze niż 6 miesięcy), to według konsultantów banku będą one akceptowane w promocji. Jeden z czytelników otrzymał już odpowiedź z banku, która jest następująca:

Dziękuję za przesłaną wiadomość. Uprzejmie informuję, iż lokata Sprint na 180 dni będzie traktowana w promocji jak lokata na 6 miesięcy.

Dla nas to dobra wiadomość – całkowicie zmienia postrzeganie promocji, bo założenie Lokaty Sprint z oprocentowaniem 2,5% oraz premia 50 zł dadzą świetny zysk (tak, jak na lokacie 3,73% brutto). Szkoda tylko, że bank nie potrafił o tym napisać wprost w regulaminie promocji i, tak naprawdę, zadeklarował łamanie swoich własnych zapisów. A wystarczyło użyć pojęcia „założenie lokaty na co najmniej 180 dni” i wszystko byłoby OK.

Nie przegap!

Komentarze

 • Otóż to…szkoda zachodu.

  emilka-krzys Odpowiedz
 • ja z niecierpliwością czekam kiedy pożegnam się z Toyotą. Te zawiłości, przekombinowania doprowadzają mnie do furii….. Pilnuj, nadzoruj, uzupełnij na czas, kontroluj czy za opłatę zwrócili, zabawa z tokenem … a w buraki za takim bankiem.

  jojo Odpowiedz
  • Akurat token fajny, bo lepiej zabezpiecza niz karty sim ktore mozna zduplikowac po okazaniu dowolnego dowodu w salonie gsm.

   A oferta nie jest taka zla, wychodzi tyle co lokata 3% jesli ktos ma zerowe saldo w toyocie.

   aaaa
  • Ludzi z tokenami też okradają, najważniejsze to nie mieć wirusów i nie logować się na podstawionych stronach. Token można sobie zrobić samemu ze starego telefonu bez systemu, a do SMS inny numer niż ten który wszyscy znają. Zlodziej nie będzie miał do czego wyrobić duplikatu, bo ten nr nie może widnieć w żadnej ogólnodostępnej bazie numerów. I trzeba czytać treść SMS z kodami.

   nik2
  • Bzdury opowiadasz, kradzieże opierające się na zduplikowaniu karty sim są przeważnie ukierunkowane na konkretną osobę, co do której złodzieje wiedzą, że ma w banku duży osad. Nie mam wprawdzie dowodów, że wiedzą o tym od pracownika banku, ale jest to bardzo prawdopodobne, a w takim przypadku uzyskanie podanego w banku numeru telefonów także nie jest żadnym problemem…

   Najnormalniej w świecie kłamiesz twierdząc, że „ze starego telefonu bez systemu” można zrobić token równie bezpieczny, co prawdziwy token sprzętowy.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie napisałem, że równie bezpieczny, ale tak właśnie uczą na szkoleniach z bezpieczeństwa, że warto tak zrobić. Złodzieje zdobywają dane do logowanie dzięki wirusom lub podstawionym stronom, pracownik banku nie ma dostępu do haseł klientów. Już jednego złodzieja złapano kilka dni temu, jeśli brał w tym udział pracownik banku to pewnie to wyjdzie.

   nik2
  • O ile to byl w ogole zlodziej. Bo to rownie dobrze mogla byc dobrze poprowadzona akcja uswiadamiajaca klientow jak chronic swoje pieniadze w sieci :)

   keton
  • Ta metoda okradania z duplikatami kart SIM jest znana od dawana w innych krajach. Był oficjalny komunikat policji i prokuratury, że osoba, która zgłosiła się do banku odebrać 400k, skradzione tą metodą mieszkance Kielc została aresztowana na 3m. Przy okazji nagłośnienie tej sprawy zwraca uwagę na bezpieczeństwo w sieci, to chyba jedyny plus tej historii.

   nik2
 • Lokatę trzeba założyć i utrzymać przez 60 dni… Chyba to jedyna opłacalna opcja.
  ale 2 miesiące z 10k na na byle lokacie 50zl się zarobi…. słabo faktycznie. To nie dla nas wyjadaczy takie ściemnione oferty.

  K+M+B Odpowiedz
  • Nieopłacalna. Przy 10000 i lokacie zerwanej po 60 dniach zarobisz 50 zł, ale w tym samym czasie na koncie oszczędnościowym (Alior lub Millenium) oprocentowanym 2,7 % zarobiłbyś 45 zł (czyli zyskujesz 5 zł). I to jest jedyny przykład kiedy można zarobić. W przypadku gdy mamy lokatę na 3000 kończącą się w sierpniu, to uziemiając 13000 zł na 60 dni tracimy już ponad 7 zł w porównaniu z kontami oszczędnościowymi.

   Donald
  • Zgadza się, dzięki.

   K+M+B
 • Może to dobra oferta dla kont/ lokat otwieranych w ostatniej promocji. Lokata na 3 tys kończy się na dniach a na 5 tys dalej trwa. Ktoś na forum pisał że miał propozycje przedłużenia kończącej się lokaty na kolejne 3 miesiące na 2,65. Rozwiązuje to problem leżakowania kończącej się lokaty.

  rychu75 Odpowiedz
 • niezła ściema z tą promocją. Dzięki admin, że wychwyciłeś, że ta lokata na 180 dni nie oznacza, że będzie spełniony warunek posiadania przez 6 miesięcy depozytu.

  Jaro Odpowiedz
 • Zdecydowanie nie warto, zysk żaden a tyle warunków i na koniec użeranie się z reklamacjami bo np. brak jakiejś zgody marketingowej, albo saldo z 31.lipca nie utrzymane, bo rąbną 2,49 za prowadzenie konta.

  Kurt Odpowiedz
 • Jak ktoś chce zerwać po 60 dniach to może założyć lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, np. Mix 18 miesięcy, w pierwszych dwóch miesiącach jest 0,6% z lokaty dostanie się netto 7,99 plus 50 zł nagrody = 57,99. Gdyby trzymać te 10.000 na 3% dostanie się netto za 60 dni 39,95 czyli zysk 18,04. Do tego mogą dojść koszty utrzymywania zwiększonego salda względem 31 lipca. Chyba że ktoś miał 0 zł albo żadna lokata akurat się nie kończy.

  Manveru21 Odpowiedz
 • Ja mam może łatwiej z podjęciem decyzji , stan konta kilka zł.
  Lokata na 2,75% + 50 zł + 2,49 ( zwolnienie za prowadzenie konta )
  Wystarczy przelać 10.003 zł i nie martwić się o saldo (było to już opisywane na forum ).

  pio24 Odpowiedz
 • Czyli decyzja zeby sie kilka miesiecy temu ewakuowac okazuje sie byc sluszna – ten bank nie ma juz nic korzystnego do zaoferowania.

  keton Odpowiedz
 • Koledzy twierdzą, że Sprint 180 spełnia warunki promocji. Zadałem takie pytanie do Banku, czekam na odpowiedź :)

  Manveru21 Odpowiedz
  • Też podejrzewam, że ta lokata spełnia warunek promocji, bo bank aż tak bardzo nie strzelałby sobie w stopę. Jeśli ta lokata spełnia to znacznie zmienia to jednak wyliczenia przedstawione przez admina i można się zastanowić nad założeniem lokaty.

   Bolo
  • Nie wiem co to za „koledzy” ale matematyka mówi co innego: 180 dni < 6 miesięcy. Na dodatek sprawdziłem i lokaty 180-dniowe w Toyota Banku zakładane są... na 180 dni. Przykład: 7.06 - 4.12. Oferta ta, jak łatwo zauważyć, nie spełnia warunku 6 miesięcy (7.06 - 7.12). A jeśli będzie spełniać, to bank pokaże, że nie potrafi zredagować odpowiedniego regulaminu - w co jednak wątpię...

   Michał
  • @Admin nie pierwszy i nie ostatni nie potrafi – nie żebym się załapał, bo nie mam w Toyocie konta

   karampuk
  • Normalni koledzy:) Jeden dzwonił na infolinię i się zapytał. Powiedzieli mu, że Sprint 180 jak najbardziej tak. Zadał to samo pytanie pocztą wewn. i otrzymał taką samą odpowiedź. Skoro ma na piśmie to założył, w razie czego ma podkładkę do reklamacji. Ja tej wymiany maili nie widziałem, natomiast zadałem takie samo pytanie pocztą wewn. dziś rano i czekam na odpowiedź. Jak dostanę to wkleję. Może TB w jakimś regulaminie napisała, że rok ma na ich potrzeby 360? Nie wiem, nie będę się przedzierał przez gąszcz ich zapisów. Jeżeli się okaże, że Sprint 180 jednak spełnia warunki promocji to ocena promocji musi ulec radykalnej zmianie.

   Manveru21
  • Zgadzam się. Choć ocena banku ulegnie wtedy pogorszeniu – no bo wystarczyło, żeby napisali „założyć lokatę min. 180-dniową” i byłoby po problemie :)

   Michał
  • OK, rownież wysłałem zapytanie. Zobaczymy co odpiszą ;-)

   Michał
  • To proszę napisz co Ci odpisali, bo ja tokena nie wziąłem a będę w domu dopiero w niedzielę wieczorem :)

   Manveru21
  • Mam mailową odpowiedź Toyoty
   Dziękuję za przesłaną wiadomość. Uprzejmie informuję, iż lokata Sprint na 180 dni będzie traktowana w promocji jak lokata na 6 miesięcy.

   rychu75
  • Brak słów…

   Michał
  • Brak słów….w sensie ?
   Bo ja to rozumie że spełnia warunki promocji, będzie oprocentowanie 2,5,% przez 180 dni i jak założę ją to wpadnie dodatkowo 50 zł

   rychu75
  • Bo mogli o tym jasno napisać w regulaminie. Oczywiście dla nas to dobra wiadomość, ale ciężko dobrze mówić o banku, który nie potrafi dobrze stworzyć regulaminu :/

   Michał
  • Blogerzy narobili wpisów o haczyku, że 180 dni nie równa się 6 miesięcy… a tymczasem bank zaskoczył towarzystwo i bezproblemowo idzie klientom na rękę… żaden „brak słów”, tylko brawo Toyota :)

   abc
  • Jakie „idzie na rękę”? Bez tego to z promocji nie skorzystałby prawie nikt, bo się nie opłaca, pisałem wyżej, ze nie strzelałby sobie w stopę. Inna rzecz, ze kompletnie źle to opisali w regulaminie. A haczyki trzeba wynajdywać, bo banki są bezwzględne w ich wykorzystywaniu.

   Bolo
  • @bolo uwzględnienie lokaty 180-dniowej na niezły procent jako 6-miesięcznej, a tym samym zgodnej z regulaminem jest „pójściem klientom na rękę” czy to się Tobie podoba czy nie… Oczywiście haczyków należy szukać, tylko okazało się, że to właściwie nie jest żaden haczyk :)

   abc
 • Dodatkowo jeszcze dodam, że można założyć wiele lokat, np. 5 po 10.000 i dostać 5 x 50 zł

  Manveru21 Odpowiedz
 • zysk od 10.000 na 2.5% daje netto 101,25 plus 50 = 151,25 co daje około 3% netto czyli około 3,7% brutto :)

  Manveru21 Odpowiedz
 • „Niezależnie od liczby założonych Lokat Uczestnik ma prawo do wypłaty jednej Premii”

  megi Odpowiedz
 • Witam, a ja mam takie pytanie. Czy jeśli wcześniej założyłem lokatę na 6 miesięcy to mogę ją teraz zerwać i z tych pieniędzy założyć lokatę na 180 dni? Czy spełnię wtedy warunki promocji? Według mnie tak, ale chciałbym poznać Waszą opinię, bo znacie się na tych sprawach lepiej ode mnie:)

  Krzysiek1910 Odpowiedz
  • Jak zerwiesz lokatę otwartą przed 1.08 to środki z niej będą nadal starymi środkami. Natomiast jeśli po 1.08 przelałeś do banku min 10k PLN i założyłeś lokatę standardową na 6 m-cy to możesz ją teraz zerwać i założyć w jej miejsce sprint na 180 dni i nadal spełnisz warunki

   Bart84
 • Szkoda, że w regulaminie nie ma wymienionych depozytów, które biorą udział w promocji.
  Jeśli to będzie działać (sms i wypłata premii na ROR) to będzie lepsze niż organizacja ich promocji przez Agorę.

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Ja również dostałem odpowiedź:

  Uprzejmie informuje, iż bank zdecydował, iż lokata na okres 180 dni również spełnia warunki promocji.

  Fajnie, że odpowiedź pozytywna, ale ewidentnie da się z niej wyczytać przyznanie się do błędu (bank zadecydował o akceptowaniu lokat 180-dniowych, ale po czasie).

  Michał Odpowiedz
 • A ja : Szanowny Panie,

  Dziękujemy za przesłaną wiadomość.
  Informujemy, iż Lokata Sprint na 180 dni jest kwalifikowana do Promocji Premia za lokatę.

  Bolo Odpowiedz
 • @
  U mnie jak wyżej u @Bolo. Zakłożyłem.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dla 10k , wychodzi na 6 miesięcy tak jak na lokacie na 3,65% (przy zrolowaniu lokaty)

  K+M+B Odpowiedz
 • @Kamil_
  @Bolo
  Zgodnie z sugestią Admina kontynuuję tutaj.
  Na 31 lipca b.r. saldo miałem 8002,49. Lokata na 5000 jeszcze trwa ale ta na 3000 już się skończyła. Założyłem więc lokatę na 13003 na 180dni x 2,5%. Zysk: 129,85 + 50= 179,85. Promocyjne ulokowanie 13003 w TB daje ok. 3,46%. Na dziś to zły procent?

  Waldemar Odpowiedz
 • Przekombinowane jak dla mnie i za mały zysk, aby blokować środki na kolejne pół roku.

  pytanie Odpowiedz
  • @pytanie – niech sobie każdy sam przeliczy, ale 3,5% dla 10000 zł na pół roku, to jest niezła oferta i w żadnym innym banku (chyba, że Idea jako nowy klient) nie dostaniesz takiego procentu.

   Kamil_
 • @pytanie
  Jak masz możliwość aby lepiej wykorzystać te środki to oczywiste, że zrobisz tak jak Ci pasuje. Ja uważam na ten moment oprocentowanie 3,46% jako dobre, kwota jest niewielka a czas trwania lokaty może i trochę za długi ale w zarządzaniu własnymi środkami taka opcja i pasuje.

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar – ja aktualnie w Toyota Banku mam 2 lokaty – jedna do dnia 03.10.2018, druga do dnia 06.01.2019.
   Jutro zakładam kolejną na kwotę 10003 na 180 dni i jak dobrze rozumiem – przez 60 dni od założenia lokaty moje saldo względem dnia 31.07.2018 musi być większe o minimum 10000.

   Jedna z moich wcześniejszych lokat kończy się 3.10.2018, a zwiększone saldo musi być w moim przypadku do 16.10.2018, więc pieniądze z lokaty, która skończy się 3.10.2018 będę musiał przetrzymać w banku minimum przez 13 dni i premia będzie moja.
   Dobrze wszystko zrozumiałem?

   Kamil_
  • Akurat czas trwania lokaty jest idealny jeśli korzystasz z promocji Tankuj Korzyści https://www.toyotabank.pl/moto-konto/szczegoly/

   falusinski
 • Dnia 13-go sierpnia zakończyła mi się lokata na kwotę 5000 zł i środki z tej lokaty przelałem na inne konto. Jeśli przed 31-tym sierpnia założę dwie lokaty, jedna na 5000 zł, a druga na 10000 zł, to czy będę brał udział w tej promocji? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  ik4 Odpowiedz
  • Tak. Saldo będzie zwiększone o 10 000 zł od chwili założenia lokaty i będzie utrzymane przez 60 dni.

   Michał
 • Z tymi motokorzyściami to całkiem całkiem wychodzi. niestety na 10% to nie wydołam , ale chyba nawet nie warto , chyba, że to 50k na jakiejś przyzqwitej lokacie…

  K+M+B Odpowiedz
 • Zgody na infolinii (do tankuj korzyści). Rollują lokatę na 3k na 2,65% w promo

  K+M+B Odpowiedz
 • Dzisiaj kończy mi się jedna z lokat. O której godzinie będę miał dostęp do pieniędzy, bo jak na ten moment lokata nadal trwa?

  pytanie Odpowiedz
 • Dostalem maila, ze przedluzyli promocje do konca wrzesnia. Moze komus sie przyda ta informacja…
  @Admin – chyba mozna zmienic status z Zakonczona na Aktywna :)

  Bartglw Odpowiedz
 • Tak, promocja „Premia za Lokatę” dla klientów Toyota Bank zostaje przedłużona do 30.09.2018 r.
  Niestety dla mnie aby wziąć udział w promocji należy zwiększyć saldo depozytów posiadanych w Banku w dniu 31.07.2018 r. o min. 10 000 zł. A dlatego niestety, że spekulowałem, iż tym razem będzie to 31.08.2018 i wyciągnąłem kasę w sierpniu. Pech.

  Manveru21 Odpowiedz
 • Do dziś smsy z potwierdzeniem przyznania nagrody. Czy ktoś już dostał ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Doszedł 3x sms z informacją o przyznanej nagrodzie.

  Beata2 Odpowiedz
 • nagroda wpłynęła u mnie na konto oszczędnościowe

  TOma Odpowiedz
 • Potwierdzam. Wieczorem w czwartek na koncie było 50zł tytułem premii za lokaty.

  Waldemar Odpowiedz
 • Cześć,
  Sory, że tak od czapy. Znacie jakieś dobre zniżki na zakup biletów na Eventim. W visa oferty mam 20 zł zwrotu za min. 150 zł. Da rade jeszcze gdzieś coś wycisnać ?

  Wyjadacz_Okazji Odpowiedz
 • Czy ktoś zmniejszał saldo po 60 dniach od założenia lokaty, a potem dostał premię? Pytam, bo uczestniczę w przedłużonej promocji toyoty, i dziś skończyła mi się jedna z lokat, a wiadomo że jest promocja w Idea. Bank informuje o nagrodzie w połowie grudnia, bo wszystko jest przesunięte o miesiąc. Dziękuję za odpowiedź.

  Tess Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy