Do 500 zł za założenie darmowego BIZnest Konta od Nest Banku

Trwa do 30.09.2024

Nest Bank uruchomił promocję z premią na start dla nowych klientów firmowych. W zamian za założenie rachunku zgarniemy do 500 zł premii w formie 5% moneybacku. W porównaniu do innych banków Nest nie dokłada tu promocji zwalniającej z opłat za konto, kartę czy przelewy bo… takich opłat nie ma. Oznacza to, że z tym rachunkiem spokojnie możemy zostać na dłużej i nie obawiać się obciążeń za korzystanie z podstawowych usług.

5% zwrotu na Koncie Nest Biznest

BIZnest Konto ze zwrotem 5%

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem firmowym banku, czyli przedsiębiorcą nieposiadającym BIZnest konta w Nest Banku od 1.01.2022. Posiadanie rachunku osobistego czy oszczędnościowego nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto z dedykowanej strony promocji, a następnie podpiszemy umowę z bankiem. Na wnioskowanie mamy czas do 30.09, a na podpisanie umowy – 14 dni. W trakcie wnioskowania warto od razu wyrobić sobie kartę debetową (przyda się do spełniania warunków promocji) oraz koniecznie wyrazić zgody marketingowe na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku (dla jednoosobowej działalności gospodarczej – za pośrednictwem SMS/MMS, telefonicznie, poczty elektronicznej, bankowości internetowej i mobilnej).

Premia za cztery wpływy i przelewy

Co dalej? Zasady promocji są bardzo proste: bank wypłaci nam 5% zwrotu za płatności kartą i BLIKiem, przy czym nie więcej, niż 50 zł miesięcznie. Zwrot uzyskamy przez 10 miesięcy: w miesiącu otwarcia konta i 9 kolejnych lub przez 10 pełnych miesięcy (bez miesiąca otwarcia konta).

Od czego to zależy? Oprócz transakcji kartą/BLIK konieczne jest jeszcze spełnienie dwóch dodatkowych warunków w danym miesiącu:

  • wykonanie przelewu ZUS lub US
  • zapewnienie wpływu min. 5000 zł

W pierwszym przypadku bank zabezpiecza się na wypadek mikroskopijnych przelewów ZUS/US – muszą być one realne:

Bank może zwrócić się do Uczestnika o udokumentowanie wysokości Przelewu US. Dla potrzeb niniejszej Promocji, Przelew US zostanie zaakceptowany przez Bank pod warunkiem, iż wysokość Przelewu US równa będzie wysokości różnicy między podatkiem należnym od dochodu osiągniętego od początku roku, a sumą należnych zaliczek za poprzednie miesiące.

W drugim – wystarczy przelew ze swojego konta w innym banku. Albo od kontrahenta.

Na koniec dodam, że w przypadku płatności kartą nie ma zbyt wielu wykluczeń, jednak bank również zabezpieczył się przed „ułatwiaczami”:

W Promocji z Transakcji Bezgotówkowych Kartą i Transakcji Bezgotówkowych BLIKIEM wyłączone są:
a. transakcje typu money transfer tj. zasilenie kart Revolut, Curve,
b. transakcje bezpośrednio związane z udziałem w grach hazardowych,
c. zwroty płatności Kartą/BLIKIEM.

Wypłata premii nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Pamiętajmy, że premie związane z prowadzoną działalnością nie są objęte zwolnieniem z podatku dochodowego, dlatego powinniśmy je sami rozliczyć w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i zapłacić ew. podatek. Natomiast w przypadku ryczałtu (który stał się ostatnio bardziej popularny) prawdopodobnie zastosowanie znajdzie minimalna stawka, czyli zaledwie 3% – oczywiście warto to skonsultować z księgowym/doradcą podatkowym.

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec przypomnę, że BIZnest Konto dla firm to bodaj jedyny na rynku rachunek firmowy, który jest całkowicie darmowy. Nie zapłacimy tu ani grosza za prowadzenie rachunku, posiadanie (jednej) karty oraz przelewy (tak, w innych bankach często płacimy już za same przelewy). Co najważniejsze – bank nie wymaga od nas spełniania żadnych dodatkowych warunków. Po prostu mamy to za darmo, niezależnie od naszej aktywności.

Co z bankomatami? Te również są darmowe, ale pod warunkiem, że dokonamy ich w urządzeniach Euronet w Polsce.

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy