Bon 300 zł lub 500 zł do empik.com za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja, w której zgarnąć możemy 300 zł lub nawet 500 zł premii za wyrobienie dowolnej karty kredytowej Citibanku. Tym razem jednak warunki są nieco inne niż zwykle. Inne, ale niekoniecznie lepsze.

Do 500 zł dla nowych klientów

500 zł na empik.com za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity
Tradycyjnie aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem Citibanku. W tym wypadku jest to taka osoba, która od 1 stycznia 2015 nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku. Oprócz tego trzeba również spełniać minimalne wymagania dochodowe, czyli:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2

Jeśli spełniamy te wymagania, to wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocji, złożyć wniosek o kartę oraz oczekiwać na kontakt telefoniczny ze strony banku w celu finalizacji procesu.

300 zł za wydanie 500 zł

Co dalej? Aby załapać się na nagrodę w postaci bonu o wartości 300 zł do sklepu empik.com konieczne będzie zalogowanie się przynajmniej raz do bankowości internetowej lub mobilnej banku oraz dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 zł (w sklepach lub internecie). Czas na spełnienie tych warunków mamy do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę.

Całkiem łatwo, prawda? Sprawdźmy więc co trzeba zrobić aby zgarnąć bon o wyższej wartości, czyli 500 zł.

500 zł za… zapłacenie odsetek i prowizji

Pierwszy z warunków jest identyczny co powyżej, czyli zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku do końca drugiego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy. Drugi z warunków jest już całkowicie inny, a czas na jego spełnienie jest o miesiąc krótszy. Tu do wyboru mamy jedną z trzech opcji:

 • złożenie dyspozycji przelewu w ramach limitu karty na kwotę co najmniej 500 zł
 • zawarcie porozumienia w zakresie dodatkowego limitu kredytowego w kwocie co najmniej 1000 zł, udzielonego w formie jednorazowego przelewu rozkładanego na raty w planie spłat ratalnych „Komfort”
 • dokonanie transakcji na kwotę co najmniej 500 zł i złożenie dyspozycji rozłożenia kwoty przelewu na raty w ramach planu spłat ratalnych „Komfort”

Jak łatwo zauważyć żadna z tych opcji nie jest opcją darmową. Pomimo zgarnięcia wyższej premii będziemy musieli nieco dorzucić od siebie. Swoją drogą trzeci warunek jest całkowicie nielogiczny (prawdopodobnie regulamin zawiera błąd i chodziło o rozłożenie transakcji na raty).

Ile więc to wszystko kosztuje?

Prowizja od przelewu z rachunku karty to 6% wartości tego przelewu (nie mniej niż 10 zł), co w przypadku kwoty 500 zł da 30 zł opłat. Oprócz tego według regulaminu kart kredytowych Citibanku transakcja ta zostanie potraktowana jako operacja gotówkowa, więc automatycznie każdy dzień całego zadłużenia na karcie będzie oprocentowany.

W przypadku dwóch kolejnych opcji jest jeszcze gorzej, bo prowizja za rozłożenie transakcji na raty może wynieść nawet 20% (jest ustalana indywidualnie), a bank pobiera dodatkowo 20 zł miesięcznie opłaty za obsługę planu spłat ratalnych „Komfort”.

Jak widać nawet fakt posiadania całkowicie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity (brak opłaty miesięcznej i rocznej) nie pozwoli na zgarnięcie pełnej premii. Realnie zarobimy więc sporo mniej, a trzeba też pamiętać, że empik do najtańszych sklepów nie należy.

Jakie są alternatywy?

W chwili obecnej Citibank prowadzi aż 5 innych promocji dla kart kredytowych, które są raczej bardziej atrakcyjne – nie trzeba bowiem nic dokładać z własnej kieszenie. W tej chwili do zgarnięcia jest:

Do wyboru, do koloru :-)

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie jest źle. Od tych 500 złotych trzeba odjąć 30 zł prowizji za przelew i odsetki za 1 dzień zadłużenia. To razem niewiele ponad 30 złotych. Nie wiem czy regulamin dopuszcza ale przed przelewem z karty wpłacamy na jej rachunek 500,01 i dopiero wykonujemy wymagany przelew. Oczywiście więcej w tym cyklu rozliczeniowym nie korzystamy z karty żeby nie generować niepotrzebnych opłat. Gdybym mógł to bym wszedł. Niestety aktualnie uczestniczę już w promocji Citi i pojawia się problem z zakupami kartami.

  Waldemar Odpowiedz
  • Pytanie czy taki plan można spłacić wcześniej, bo może się okazać że nie – w końcu na raty się go rozkłada

   Abc
 • Jak wygląda proces weryfikacji dochodu w przypadku rencistów?
  Czy potrzebna jest kopia orzeczenia o przyznaniu renty ewentualnie potwierdzenie przelewu renty?

  Mkmk Odpowiedz
 • Abc
  Jeżeli dobrze zrozumiałem Waldemar i Admina to przy opcji pierwszej, tj. przelewu z karty nie ma obowiązku ratalnej spłaty. Jest to traktowane jako normalna operacja gotówkowa. Bank pod koniec miesiąca rozliczeniowego wystawi wyciąg do spłaty i już.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • przy czy nie ukrywam, że jestem dość kiepski w kredytach, więc może być jeszcze jakiś haczyk…
   zainteresowanych nietypowo odsyłam w tym wypadku na infolinię, żeby się upewnić, że nie będzie drożej

   Michał
 • Ja wziąłem 10k z rozkładem na raty. Robię nadpłaty i są zaliczane w poczet spłaty i zmniejszają zadłużenie. Tak więc można to spłacić w dowolnym momencie jednym ruchem. Przy okazji cytat:
  „zgodnie z Regulaminem Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. (Rozdział IV, § 8, pkt 3), wszelkie wpłaty przewyższające bieżące zadłużenie są automatycznie przeksięgowywane na spłatę zadłużenia wynikającego z Planu Spłat Ratalnych Komfort (jeśli jest uruchomiony na rachunku karty) zgodnie z datą uruchomienia, począwszy od najstarszego planu lub, w przypadku jego braku, będą wliczane w poczet przyszłego zadłużenia. Dzięki temu na rachunku karty nie powstanie sytuacja, w której Klient posiada jednocześnie nadpłatę i aktywny plan Komfort, ponieważ każda nadpłata będzie zawsze przeksięgowywana na poczet planu Komfort”

  dario Odpowiedz
 • Empik jest tak drogim sklepem, że tutaj 500zł jest warte tyle co 300zł, przy kupnie np. z ceneo. ja osobiście wolę promocję w merlinie, albo w mall.

  jaceny Odpowiedz
 • Warto dodać, że jeśli chodzi o warunki promocji czyli:

  wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2

  W przypadku osoby fizycznej, konieczne jest zatrudnienie w obecnej firmie minimum rok (lub umowa na czas nieokreślony) a w przypadku firm dochód „na czysto” musi być 1200 zł (jeśli dobrze pamiętam).

  Ważne Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy