500 zł za założenie Konta Santander + 1% moneybacku od rachunków

Zakończona

Santander Bank Polska odpalił nową edycję promocji swojego flagowego Konta Santander. Tym razem standardowo do zgarnięcia mamy 400 zł na start. Jednak dla czytelników bloga przygotowana jest dodatkowa promocja, w ramach której możemy zgarnąć kolejną stówkę, co razem daje nawet 500 zł premii za założenie konta. A do tego wbudowany w rachunek 1% moneyback od wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon czy internet oraz 6% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł.

500 zł premii od Santander

Zyskaj do 300 zł z kontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska od 1.01.2021. Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Santander wraz z kartą debetową za pomocą dedykowanej strony promocji.

Umowę zawieramy za pomocą wizyty e-kuriera (w większych miastach). Podpisujemy ją wtedy na tablecie u osoby, która do nas przyjeżdża. W mniejszych miastach umowa jest wysyłana tradycyjnie kurierem.

Wracając do promocji – zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 30.04.2024, przy czym umowę musimy zawrzeć do 10.05.

Co dalej? Teraz wystarczy, że w każdym z czterech miesięcy: maj, czerwiec, lipiec, sierpień zapewnimy wpływy na min. 1000 zł (o ile mamy 26 lat lub więcej) lub min. 300 zł (o ile mamy mniej, niż 26 lat) oraz zapłacimy co najmniej raz kartą lub BLIK. Oczywiście mówimy tu o płatnościach bezgotówkowych w sklepach czy internecie (wykluczone są wypłaty z bankomatów czy przelewy BLIK). Oprócz tego w lipcu i sierpniu powinniśmy dodatkowo zalogować się co najmniej raz do aplikacji Santander mobile.

Bank wynagrodzi nas za każde dwa miesiące spełnienia warunków nagrodą po 150 zł. Razem zdobędziemy więc 300 zł.

Nagrody zostaną wypłacone do końca kolejnego miesiącu następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Dodatkowy bonus 100 zł

A jak zdobyć dodatkowe 100 zł? Oprócz wspomnianych wcześniej warunków (nowego klienta, zgód oraz dedykowanej strony promocji powinniśmy również zarówno w maju, jak i czerwcu zapłacić min. 5 razy kartą debetową lub BLIKiem na łącznie min. 200 zł w danym miesiącu. Czyli zamiast jednej operacji (jak w standardowej promocji) robimy ich 5 na min. 200 zł i dodatkowa premia nasza :)

Warto tu dodać, że tylko w tej dodatkowej promocji obowiązuje limit 1000 promocyjnych wniosków – w razie jego wyczerpania poinformuję o tym we wpisie. Natomiast podstawowe 300 zł są 

Dodatkowe 100 zł w programie poleceń

A jak zwiększyć swoją premię o kolejne 100 zł? Wystarczy, że w ciągu 30 dni po założeniu konta przystąpimy do programu poleceń jako nowy klient (np. za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej banku). Tam konieczne będzie podanie kodu polecającego osoby, która poleciła bank – będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie mojego kodu: XR4XLH.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu.

Moneyback od płatności rachunków

Dodatkowo Konto Santander posiada niejako wbudowaną usługę moneybacku w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Santander, a bank odda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś.

6% na koncie oszczędnościowym

Santander Bank Polska pozwala również na zyskanie bardzo dobrych 6% na Koncie Multi oszczędnościowym. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki (co dla nowych klientów będzie raczej formalnością) i… 6% nasze. Zarobimy je do 100 000 zł, przy czym nie wolno przekraczać tej kwoty, bo wtedy oprocentowanie spadnie – lepiej więc ulokować nieco mniej, np. około 99 000 zł.

Promocyjne oprocentowanie środków będzie trwało do 29.06.

Konto Santander – opłaty

Ile kosztuje Konto Santander? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+9 zł), jednak wykonanie płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł zwalnia z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Co z wypłatami z bankomatów? Te są darmowe bez żadnych ograniczeń korzystając z BLIKa. Wypłacając kartą debetową zrobimy to bezpłatnie w urządzeniach własnych, a za inne zapłacimy 3 zł (lub 5 zł za abonament miesięczny na darmowe wypłaty w kraju i za granicą).

Na koniec dodam, że Konto Santander jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • jak w millenium, 3 letnia karencja!!!

  stalker Odpowiedz
 • czy ktoś składał ostatnio wypowiedzenie rachunku w Santanderze i otrzymał ofertę utrzymaniową? dają coś w stylu Mille tzn. zwroty za płatności kartą/BLIK?

  Stef Odpowiedz
  • Podbijam temat. Czy ktoś otrzymał ostatnio intersującą ofertę utrzymaniową?

   niusan
 • Wszystkie linki do „dedykowanej promocji” odnoszą do bzwbk.

  Momo Neko Odpowiedz
  • wystarczy kliknąć i sprawdzić, że wszystko działa. Z założenia linki są do klikania, a nie do czytania :)

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy