6,5% na lokacie w Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Digital Bank, czyli austriacki bank działający w Polsce na podstawie przepisów unijnych, podwyższył dziś oprocentowanie swojej lokaty półrocznej. Zarobimy na niej 6,5% w skali roku.

Lokata 6,5% od Raiffeisen Digital Bank

Podstawowym wymogiem założenia „Lokaty dla ciebie” jest posiadanie darmowego konta w Raiffeisen Digital Bank. Możemy je założyć (tylko) za pomocą aplikacji mobilnej w procesie zdalnym.

Oprócz tego innych warunków brak. Lokatę możemy bowiem założyć na dowolną kwotę z przedziału 100 – 200 000 zł. Łącznie możemy posiadać lokaty na 1 mln zł, przy czym jak zwykle gwarancje bankowe obowiązują do 100 000 euro, czyli równowartości ok. 420 000 zł. Osobiście nie przekraczałbym zbytnio tej kwoty. Gwarancje są w tym przypadku austriackie – Raiffeisen podlega przepisom ustawy o systemie gwarantowania depozytów i rekompensat dla inwestorów (Einlagensicherungs- und Anlegerentschädigungsgesetz) i jest członkiem Österreichische Raiffeisen Sicherungseinrichtung eGen.

Tytułowe oprocentowanie dotyczy depozytu 6-miesięcznego, jednak oferta kwartalna i roczna to oprocentowanie w wysokości 6,1% – czyli również całkiem nieźle. Musimy tylko pamiętać, że domyślnie Raiffeisen opodatkuje nasze zyski według austriackiego podatku u źródła, czyli potrąci 25% zamiast 19%. Możemy to jednak obejść drukując i uzupełniając ten formularz, a następnie uzyskując pieczątkę z naszego Urzędu Skarbowego i wysyłając go na adres Raiffeisen Digital Bank AG, Dział Operacji, Am Stadtpark 9, 1030 Wiedeń, Austria.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy ktoś już przechodził proces z uzyskaniem potwierdzenia rezydencji podatkowej? Trochę to zagmatwane. Gdzie udać się z wypełnionym pismem? Czy można przesłać do Austrii skan tego pisma skoro jest taki DIGITAL?

  gru Odpowiedz
  • Przechodzilem procedure potwierdzienia polskiej rezydencji podatkowej kilka miesiecy temu, calkowicie w formie elektronicznej. W e-PUAP zlozylem wniosek o certyfikat rezydencji podatkowej (pismo ogolne) i wyslalem go mailem do reiffeisena. Nastepnie dostalem od banku oswiadczenie do podpisania, ktore wydrukowalem, podpisalem i odeslalem skan. To wszystko, poszlo bardzo sprawnie.

   noname
  • Możesz podać nam adres mailowy?

   ik4
  • Później samemu trzeba się rozliczyć z podatku, chcecie się w to pakować? Jakby było 10% to co innego, a tak…

   Kris
 • Największy klops polega na tym, iż w Urzędach Skarbowych nie palą się do podbijania formularza, do którego link jest w artykule, ponieważ nie jest sporządzony w języku polskim, czyli pozostaje niezrozumiany dla większości pracowników US.

  leo Odpowiedz
 • 6,5% jest w Toyota na 9mc takze po co sie babrac z jakims Austriackim bankiem? Do 1mln.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy