6,5% do 200 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 200 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Ponownie do zgarnięcia mamy aż 6,5% dla maksymalnie 200 000 zł przez 3 miesiące zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 28.07.2022 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 28.07.2021 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 17.08.2022. Podwyższone oprocentowanie (6,5% zamiast 1%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 17.08) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 200 000 zł na 6,5% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 11.07.2022. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mam już założone konto OKO, ale od 2 lat nie ma tam aktywności, a stan konta wynosi 13 gr, zatem kwalifikuje się do promocji. Czy w takiej sytuacji trzeba coś zrobić żeby „włączyć” promocje czy wystarczy po prostu przelać nowe środki? W tej chwili na koncie jest informacja o oprocentowaniu 1%, a jeśli podwyższone odsetki będą wypłacane dopiero po 3 miesiącach to skąd mam wcześniej wiedzieć czy promocja na pewno działa?

  ankagrzanka Odpowiedz
  • Zacytuję sam siedzie:

   Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 17.08.2022.

   Michał
 • Oferta dla nikogo. Na pewno nie dla osób, które przerzucają środki z jednego konta na drugie, żeby wyciągnąć jak największy procent…

  ceglaaa Odpowiedz
  • Ale to jest wlasnie doskonala oferta dla osob „które przerzucają środki z jednego konta na drugie, żeby wyciągnąć jak największy procent”. Jest tylko kilka kont oszczednosciowych z ktorych mozna codziennie wyplacac bez prowizji i te ma wlasnie najwieksze oprocentowanie. Codziennie wieczorem/popoludniem zrzucam tam wszystkie wolne srodki, a po polnocy leca tam gdzie danego dnia potrzebuje. W razie czego w ciagu dnia moge znowu wyplacic i przerzucic blikiem na telefon.

   aaaa
  • Dokładnie tak. Pakiet dwóch-trzech kont typu ING / Getin / Alior / Millennium i mamy załatwiony problem nowych środków. Raz tu, raz tu – jak ktoś nie musi przelewać codziennie pieniędzy to wtedy nawet liczba przelewów nie ma aż takiego znaczenia (wtedy przelew „ewakuacyjny” aby przerzucić środki właśnie na lepszą ofertę do innego banku).

   Michał
  • ING / Getin / Millenium – ale tutaj chyba w tych wszystkich kontach oszczędnościowych to darmowy przelew wychodzący można zrobić tylko raz w miesiącu, a kolejny to koszt 9-10zł?
   Wtedy to nie widzę opcji, by tak ciągle (częściej niż 1 raz w miesiącu) przelewać między tymi kontami, akurat tam gdzie dadzą trochę wyższe oprocentowanie.

   wojsed
  • >>>Codziennie wieczorem/popoludniem zrzucam tam wszystkie wolne srodki, a po polnocy leca tam gdzie danego dnia potrzebuje
   Szacunek.

   Bogdan
 • hej, witajcie :) mam pytanie skuszony ofertą wyklikałem w systemia bankowości internetowej nowy rachunej (OKO). Potwierdziłem kodem fakt założenia i konto się otwarło. Niestety w szczegółach nowo otwartego konta mam taki zapis: „Oprocentowanie zmienne, w skali roku: 1,0%”. Czy jest to jednoznaczne z tym, że do promocji się nie załapałem, czy poprostu musi upłynąć określony czas lub też należy zasilić ten rachunek wymaganą kwotą?

  karoNet Odpowiedz
  • Otworzyłeś zwykle OKO a teraz otwórz OKO Bonus na start/OKO Bonus.
   Dla podwyższonego oprocentowania potrzebujesz zwykle OKO które już otworzyłeś.

   Ego
  • przed otwarciem nowego OKO miałem już uruchomione produkty:
   – OKO (bez jakiejkolwiek aktywności),
   – OKO Bonus (ulokowana cz. oszczędności).
   Z opisu tej promocji wynika, że mając istn. OKO (bez aktywności) mogę założyć nowe OKO z promocyjnym oprocentowaniem, a może nadinterpretuję :)

   karoNet
  • A w szczegółach tego konta nie masz okresu dla podwyższonego oprocentowania, tak jak to jest w przypadku OKO Bonus?

   Uważam, że nadinterpretujesz bo mając już zwykle OKO (bez aktywności) otworzyłeś OKO Bonus (masz tam cz. oszczędności) a teraz chciałbyś otworzyć OKO Bonus na start, dobrze rozumiem?

   Skoro tak, to nie przejdzie bo teoretycznie otwierając kiedyś OKO Bonus (tam gdzie masz cz. oszczęd.) stworzyłeś aktywność dla zwykłego OKA, które jest ściśle powiązane z Okiem Bonus, ale to jest moje zdanie.

   Ego
  • nie mogę otworzyć drugiego OKO Bonus, bo system blokuje taką możliwość, zaś kolejne OKO otworzyłem bez problemu, niestety procenty na nowo otwartym „OKU” podstawowe tj. 1% ;(

   karoNet
  • Bo na zwykłym OKO to jest oprocentowanie standardowe (1%). Niestety.

   Ego
  • zatem wpis dotyczący tej okazji wprowadza w błąd, albo ja jestem przemęczony i muszę odpocząć :)

   karoNet
  • Raczej kombinujesz :D.
   Możesz mieć tylko jedno OKO Bonus, zwykłych ze standardowym oprocentowaniem zapewne kilka.

   Ego
  • Na pewno przez rok nie miałeś absolutnie żadnych transakcji na tym pierwszym OKO? Może trzeba jednak te nowe środki wpłacić, aby aktywować promocję?

   Ja123
  • Od początku założenia tego konta nie miałem na OKO żadnych transakcji. Wpłacę symboliczną 100 i zobaczę czy magia pieniądza cokolwiek wzbudzi :)

   karoNet
  • Wydaje mi się też, że na OKO Bonus które mi się ostatnio zamknęło, nie było informacji o dodatkowym oprocentowaniu. Może tak jest i dla standardowego OKO. Ale to musi potwierdzić, ktoś to ma takie OKO na pewno założone w promocji.

   Ja123
  • Ale Ty chcesz otworzyć OKO BONUS NA START przy otwartym w poprzedniej edycji OKO BONUS, tak?
   Marnie to widzę… przy braku aktywności na zwykłym OKO mogłeś od razu otwierać OKO bonus na start a następnie OKO bonus. W ten sposób spełniłbys warunki obydwu promocji.

   Ty chcesz przy posiadanym obecnie OKO i OKO bonus otworzyć kolejne OKO myśląc, ze to pozwoli otworzyć kolejne OKO z podwyższonym oprocentowaniem. Szanse ZEROWE :).

   Ego
  • W regulaminie jest:

   Z oferty specjalnej mogą skorzystać osoby fizyczne, które:
   (…)
   a) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 28.07.2022 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: —-Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver,
   b) w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku —–wymienionego w podpunkcie 2) litera a), otwartego przed 28.07.2021 r. i na tym rachunku:

   OKO Bonus nie jest wymienione w regulaminie, więc powinien być w promocji

   Ja123
  • @Ja123
   Ale on już był posiadaczem konta OKO PRZED 28.07.2022. Skoro był posiadaczem, to nie może otworzyć OKA BONUS (podpunkt a.).
   Mając OKO I OKO bonus przed 28.07.2022 wyklucza brak obrotów na zwykłym OKO bo miał obrót na otwartym OKO Bonus na które wpłacił część oszczędności (te konta są powiązane ze sobą). Tutaj nie uda się otworzyć OKA Bonus na start a tym bardziej OKA BONUS (podpunkt b).

   Ego
  • E, chyba nie, OKO Bonus ma odrębny numer i saldo. Powiązanie było tylko związane z wypłatą odsetek. Coś nadinterpretujesz…

   Ja123
  • A on chce otworzyć DRUGIE OKO standardowe na start w promocji, a więc musi spełnić ppkt b). To że ma OKO Bonus do pierwszego OKO nie powinno go wykluczać z promocji, to bo konto nie jest wymienione w pkt a). Tyle że do tego nowego IKO standard nie otworzy OKO Bonus, bo już jedno takie ma.

   Ja123
 • Irytuje mnie zawiłość oszczędzania w ING i ta ciągła konieczność przerzucania między kontami. Na dodatek rodzice, którzy nie mają dostępu internetowego z racji wieku, nie mogą normalnie otworzyć konta oszczędnościowego z normalnym oprocentowaniem.

  Slawo Odpowiedz
  • ING już jakiś czas temu tak naprawdę podziękował Klientom ceniącym obsługę stacjonarną i większość spraw można załatwić tylko zdalnie.

   xandi
 • OKO to się kojarzy, znaczy na myśl przychodzi „kakakowe oko”. Jeżeli wiecie co mam na myśli.

  Lucjan Odpowiedz
 • Czyli jak sie korzystalo ze Smart Saverow w ostatnich 12m to pewnie z tej oferty nie da sie skorzystac?

  keton Odpowiedz
  • A co mówi regulamin? Jest to konto, które wyklucza udział w promocji?

   Ja123
  • Ostatecznie zadzialalo. Czyli jak ktos mial/ma te slynne 5 szt. saverow to moze nadal korzystac z tej oferty.

   keton
 • Czyli jeśli ma się działalność jednoosobową, to nie ma możliwości skorzystania z promocji :/ (osoba fizyczna nie prowadząca działalności)

  Ooo Odpowiedz
 • Jest nowa oferta na 7%. Dodatkowo jak macie kartę visa u nich i zrobicie nią płatność za 10 zł metodą Visa Mobile, dostaniecie 40 zł.

  Ja123 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy