6,5% do 200 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 200 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Do zgarnięcia mamy już nie 5%, ale aż 6,5% dla maksymalnie 2 x 200 000 zł przez 3 miesiące. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 14.07.2022 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 14.07.2021 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 27.07.2022. Podwyższone oprocentowanie (6,5% zamiast 1%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 27.07) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 200 000 zł na 6,5% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 11.07.2022. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus.

Nie przegap!

Komentarze

 • jak będę chciał potrzymać 20-30 dni pieniądze, to 6,5% dostanę od razu? czy po tych trzech miesiącach

  wally Odpowiedz
  • „Podwyższone oprocentowanie (6,5% zamiast 1%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200 000 zł.

   Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.”

   Andoku
  • Po 3 m-cach z zastrzeżeniem, że saldo końcowe będzie wyższe od salda początkowego.

   Ego
  • Tak, dopisałem to właśnie bo jest w regulaminie – trzeba mieć chociaż grosz więcej, niż w dniu badania salda początkowego. Także można spokojnie przelać kilkaset tysięcy, korzystać, wycofać i zostawić chociaż jakieś drobne żeby był spełniony ten warunek.

   Michał
 • W takim razie wyglada to troche jak lokata, bo wychodzi na to ze jezeli wyplace wczesniej niz po uplywie 3 miesiecy, to utrace promocyjne odsetki.

  MoneyTaker Odpowiedz
 • Przy ostatniej promocji jak było 4,5% wycofałem srodki do Toyota Bank i niestety straciłem promocyjne % w ING. Czy tutaj za wcześniejsze wycofanie pieniędzy nalicza promocyjne odsetki? Sadze, ze nie skoro pisze ze zostaną naliczone dopiero po okresie prokocyjnym.

  aviator Odpowiedz
  • Dla każdego OKA niezależnie od wersji i oprocentowanie ( zwykłe, Bonus, Na start) możesz wycofać środki bez konsekwencji i zostaną wypłacone odsetki zwykle i promocyjne na koniec – w dniu likwidacji OKA O ILE zapewnisz w tym dniu nadwyżkę nad saldem początkowym. Czyli ja sobie zostawiam np. 10 zł a resztę mogę wycofać na jakies lepsze oferty.

   Bolo
  • Mowa o nadwyżce jest tylko w regulaminie OKO Bonus.

   Onomatopeja
 • Hej, mam pytanie, jesli mam otwarte OKO na 5% to czy moge otworzyc OKO bonus na 6,5% i dodac tam nowe srodki, nie ruszajac tych z OKO na 5%?

  Maciek Odpowiedz
  • Korzystam z OKO Bonus 5%, mam tam oprocentowane saldo powyżej 10k (umowa do 21.09), czy mogę wycofać te 10k + ewentualnie nowe środki i otworzyć nowe OKO Bonus na 6,5%?
   Wiadomo że na OKO 5% muszę mieć w dniu 21.09 conajmniej 10k i parę groszy żeby saldo końcowe było wyższe.

   AI
 • Hej,
  jak mam 100k na zwykłym OKO i 50 k na lokacie i otworzę sobie OKO Bonus i przeleję tam kolejne 200k to jakie na nim będę miał oprocentowanie?

  Paweł Odpowiedz
  • Saldo początkowe w Twoim przypadku to 150 tys.. Skoro chcesz przelać 200 tys na nowo otwarte OKO Bonus to oprocentowanie wyniesie 6,5%.

   Ego
 • Otwierałem OKO wcześniej w ofercie Bonus na start i mam 4.5% do 28.07.
  Stan konta zero .
  Jest opcja zamknij. Czy jak zamknę i otworzę na nowo to łapię się na 6.5% czy muszę zaczekać do 28.07?

  Fazi Odpowiedz
  • Jak sam zamkniesz przepadną odsetki bonusowe, jaj ma tak samo (też 28.07 koniec) i trzeba czekać na następną promocję, bo niestety ta się kończy 27.07

   Ja123
  • Środki, które miałem na oko tydzień temu wypłaciłem więc to chyba na odsetki nie wpływa?

   Fazi
  • Regulamin:
   Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania Bank naliczy od środków zgromadzonych przez 3 miesiące od dnia otwarcia rachunku OKO i dopisze do salda rachunku OKO w kolejnym dniu, następującym po upływie tego okresu.

   Jak zamkniesz OKO to nie będą Ci mieli gdzie dopisać odsetek i ich nie dopiszą. Chyba że miałeś mało pieniędzy na tym OKO i możesz poświęcić te odsetki

   Ja123
  • To już lepiej otwórz do tego OKO – konto OKO Bonus – jeśli go nie masz teraz. Będzie 200 tys na 6,5%, ale wtedy musisz zostawić srate OKO

   Ja123
 • @admin masz tu podlinkowaną zakończoną promocję 200zł za założenie ROR, może lepiej podlinkować opis aktualnej… ;)

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • A ja „siedzę” w promocji na 4%. Pieniądze już dawno przeniosłam do innego banku ale co z tego jak muszę czekać na zamknięcie starego OKA Bonus, żeby otworzyć nowe na 6,5%

  Ew@ Odpowiedz
 • Konto oszczędnościowe jak lokata, bo odsetki naliczane są dopiero po 3 miesiącach, niestety.

  Bartek60 Odpowiedz
  • No nie. Lokatę zerwiesz i nie dostajesz ani grosza, a na koncie oszczędnościowym możesz swobodnie zarządzać pieniędzmi. Kwestia dopisania odsetek jest raczej drugorzędną – ważne, ze będą (relatywnie wysokie)

   Michał
  • Będą tylko od środków, które tam leżały przez 3 miesiące i nie zostały ruszone – tak stanowi regulamin podstawowej promocji

   Konrad
  • @Konrad
   Mylisz się.
   W przypadku OKA Bonus na Start „bank naliczy podwyższone oprocentowanie od środków zgomadzonych na koncie” przez okres 3 miesięcy od dnia otwarcia rachunku.
   Inaczej mówiąc możesz wpłacać, wypłacać i dopłacać kiedy chcesz, o ile masz u nich ROR na który przelewy wewnętrzne są bezpłatne.
   Bank nalicza odsetki za każdy dzień (przecież saldo konta może zmieniać się codziennie). Taka idea przyświeca kontom oszczędnościowym.

   W przypadku OKA Bonus – liczy się wyższe saldo końcowe od początkowego wyliczonego przez bank na dzień otwarcia konta.
   Naliczanie odsetek jest takie samo co powyżej ale trzeba pamiętać, że w przypadku wypłaty środków z konta, należy pozostawić salda końcowe wyższe od początkowego.

   Ego
  • OKO Bonus na start:
   Odsetki możesz stracić tylko i wyłącznie w przypadku:
   „Jeśli Uczestnik rozwiąże umowę OKO, przed upływem okresu obowiązywania podwyższonego oprocentowania, traci prawo do podwyższonego oprocentowania” (pkt 12 Regulaminu oferty specjalnej „Bonus na start”).

   Ego
  • Przecież napisałem, że mowa o podstawowej promocji czyli OKO, a nie OKO Bonus:

   4. Przedmiotem Oferty jest podwyższenie oprocentowania standardowego na OKO określonym
   w pkt 3 o 5,50 p.p. dla kwot poniżej 200 000 PLN, przez 3 miesiące, licząc od dnia otwarcia
   rachunku OKO. Podwyższone oprocentowanie Bank liczy w stosunku rocznym.
   5. Podwyższone oprocentowanie Bank nalicza od wszystkich środków poniżej 200 000 PLN,
   zgromadzonych na rachunku OKO przez 3 miesiące licząc od dnia otwarcia tego rachunku.
   Dotyczy ono rachunków OKO otwieranych do 27.07.2022 r.
   6. Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania Bank naliczy od środków
   zgromadzonych przez 3 miesiące od dnia otwarcia rachunku OKO i dopisze do salda rachunku OKO w kolejnym dniu, następującym po upływie tego okresu.

   Czyli jak dla mnie jest to lokata, jeśli trzeba te pieniądze tam trzymać przez 3 miesiące.

   Konrad
  • Konrad, nie musisz trzymać przez 3 mieś ale w zależności od tego ile będziesz trzymał to za taki okres dostaniesz odsetki, jeśli pieniądze leżą na koncie przez miesiąc to za ten miesiąc bank naliczy promocyjne odsetki, jeśli zostawisz na 4 miesiące to promocyjne odsetki dostaniesz tylko za 3 miesiące leżakowania (i o to chodzi w pkt, który źle interpretujesz) ale niezależnie od okresu przechowywania promocyjne odsetki zawsze będą naliczone na koniec okresu promocji, czyli po trzech miesiącach. Ja jestem w promocji na 4% ale środki już dawno zabrałam i czekam na koniec lipca, żeby odebrać odsetki za ten okres, w którym pieniądze były w ING

   Ew@
  • Gdybyś miał OKO Bonus to wtedy nie mógłbyś zabrać całej kasy, bo trzeba pilnować warunku przyrostu salda (to można spełnić np. pozostawiając złotówkę na koncie ale tu już kwota zależy od indywidualnej sytuacji). Mając OKO Start warunek przyrostu salda nie obowiązuje więc możesz konto wyczyścić do zera nie czekając na koniec promocji, ważne żebyś tylko tego OKA nie zamknął przed naliczenie odsetek

   Ew@
 • Witam, mam pytanie. Czy jeśli wpłacę pieniądze na oko na okres np. 1 miesiaca, po czym wyplace je na rachunek innego banku to odsetki promocyjne zostaną mi naliczone jedynie za ten miesiąc w którym kasę mialem na koncie oszczednosciowym? Analogicznie wpłacam na 2 tygodnie. Dostaje odsetki za dwa tygodnie. Sorry za glupie pytanie ale nigdy nie korzystałem z takich promocji 😀

  Maryjano Odpowiedz
 • witam
  napiszcie proszę kiedy najlepiej wycofać w ing stare środki zeby objela promocja nowe?

  amma Odpowiedz
 • Czy muszę załozyć także konto osobiste czy moge tylko oszczednosciowe?

  agnese2a Odpowiedz
  • Możesz tylko oszczędnościowe, ale wtedy wypłaty z niego będą płatne zgodnie z tabelą opłat. Wypłaty z KO na ROR w ING są zawsze darmowe. Teraz dają coś na otwarcie ROR (140 zł czy coś) więc może warto zgarnąć 2 promocje.

   Ja123
 • Oferta przedłużona do 17 sierpnia, badanie salda z 11 lipca;)

  Ego Odpowiedz
  • To ich stały numer, w nowej promocji utrzymują niezmieniony dzień badania salda.

   Ew@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy