6% do 200 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym od ING + 500 zł na start

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi 6% w skali roku do 200 000 zł przez 3 miesiące. Oprócz tego czeka na nas aż 500 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym klientem ING Banku, czyli takim, który od 13.02.2023 nie posiadał żadnego produktu w ING.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe przez internet lub aplikację mobilną najpóźniej 11.03.2024. Podwyższone oprocentowanie (6% zamiast 1,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 11.03) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 200 000 zł na 6% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 8.02.2024. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Rozumiem, że jako stary klient też mogę założyć konto OKO Bonus na 6% do 200 tys. ?

  Michał Odpowiedz
 • Nie mogę otworzyć konta Direct na selfie.
  Po wprowadzeniu danych wyskakuje mi „umów się w oddziale”.
  Kilka prób bezskutecznych.
  Mieliście tak?
  (nie mam i nie miałem u nich konta)

  Eldritch25 Odpowiedz
  • też tak miałem, zaprosili mnie do oddziału, gdzie zaproponowali konto bez promocji. Tylko, że ja już u nich wcześniej 2x miałem konto w promocji. Widzę, że problem jednak jest szerszy i nie dotyczy tylko wyjadaczy wisienek

   lolekanabolek
 • Jak ktoś śpi na forsie ale go plecy bolą to jest jeszcze opcja Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max
  6% dla nowych środków do 1 000 000 zł przez 3 miesiące.
  Oferta trwa do 11 marca 2024 r.

  maniekkkkkkk Odpowiedz
  • Czy jak nie mam tam aktualnie konta to uda się Bonus MAX otworzyć?

   Paweł
  • zapytalem na chat ale nie mogli mi tego konta zaproponowac wiec pewnie sa * i haczyki

   Krzychoooo
  • ponoc 200k musisz juz miec w ING wtedy w oddziale (nie zdalnie) moga Max zaproponowac ale wg mnie lepiej dopytac by nie jechac na darmo do placowki

   Krzychoooo
  • Dzwoniłem i konsultant twierdził że jak zrobisz lokatę 200k to po 3 dniach dostaniesz propozycję. Ale nic nie mówił o wizycie w placówce więc rozumiem że to się da z poziomu bankowości internetowej ogarnąć.

   Paweł
  • Nie lokatę tylko OKO ofc

   Paweł
  • https://www.ing.pl/premium/inwestycje-i-oszczednosci/otwarte-konto-oszczednosciowe-bonus-max#info_bonus=2
   co konsultant to wersja :( a tu masz regulamin do 11 marca i trzeba miec jedno z kilku OKO i nie ma mowy nawet o jakis srodkach wiec o co kaman… Bonus OKO na start, zwykly Bonus i jeszcze konto Max to lacznie 3 rozne konta na 6% 3mc odpowiednio do 200, 200 i 1000k PLN czyli wg mnie do 1,4 banki na 6% mozna wepchac, jak ktos ma tyle ofc.

   Krzychoooo
  • „Możesz posiadać tylko jedno Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max albo Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” tak na stronie, regulaminu nie sprawdalem krzyzowo.
   Wiec jeden Bonus plus promocja „na start” 200 i Max do 1mln lepiej zalozyc (1,2 lacznie)?
   Jak sie znowu walnalem piszcie…

   Krzychoooo
  • To samo jest w regulaminie, można mieć tylko jedno OKO typu Bonus więc albo zwykły Bonus albo Bonus Max. Wg regulaminu Bonus Max jest dostępny dla osób, które dostały od banku informację o możliwości skorzystania z oferty lub mają tą ofertę w Moim ING. Nie widzę wymogu ulokowania 200tyś ale jeśli nieoficjalnie od tego uzależnione jest otrzymanie propozycji Bonus Max to znaczy, że oferta kierowana jest do nowych, bo te wymagane wg konsultanta 200tyś nowi mogą zapewnić na OKO START. Dla starych klientów oferta nie ma sensu, bo nie mogąc otworzyć OKA BONUS (które wyklucza się z BONUS MAX) musieliby trzymać 200tyś na zwykłym, nieoprocentowanym OKO, żeby dostać propozycję MAXA.

   Ew@
  • W opisie na stronie ewidentnie pisze, że Bonus Max to:
   „oferta specjalna dla klientów, którzy już z nami oszczędzają”
   (warunek nowe środki i wyrażenie zgód marketingowych), podobnie jak w regulaminie nie ma nic o konieczności posiadania 200tyś na jakimś KO, może konsultant to sobie wymyślił i propozycje BONUS MAX dostaje każdy kto nie ma otwartego zwykłego OKA BONUS? Ja już tego nie sprawdzę, bo jakiś czas temu założyłam OKO BONUS.

   Ew@
  • Sprostowanie
   Kiedy wchodzi się na stronę ING w Oszczędności to widać tylko oferty OKO START i OKO BONUS, dopiero kiedy przejdziemy do zakładki Premium (przeznaczonej dla klientów z kapitałem min. 200tyś.) pokazuje się OKO BONUS MAX stąd takie info konsultanta. Nie wiadomo tylko jak stać się klientem Premium? Wystarczy wpłacić 200tyś na zwykłe OKO i czekać na propozycję?:)

   Ew@
  • Raczej wystarczy zmienić konto na Active.

   Bolo
  • Myślałam, że propozycje BONUS MAX można otrzymać na zwykłym koncie Direct, bo regulamin nic nie wspomina o konieczności posiadania konta Active.
   Active kosztuje 45zł miesięcznie, żeby korzystać bezpłatnie trzeba spełnić jeden z trzech warunków:
   -przynajmniej 200 tys. zł średniego miesięcznego poziomu aktywów
   -przynajmniej 100 tys. zł średniego miesięcznego poziomu inwestycji
   -suma wpływów na konto Active przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie.

   Czyli te dodatkowe 200tyś trzeba utrzymywać cały czas a nie tylko „na chwilę”, żeby dostać ofertę i założyć OKO Bonus MAX:)

   Ew@
  • Nie wiem czy posiadacz konta z Lwem otrzymuje możliwość założenia Bonus Max. Ale po co utrzymywać te 200k cały czas dla Active? Dużo łatwiej jednego dnia przelać 10k i wrócić z powrotem na jakieś KO.

   Bolo
  • Trzeba jednak o tym pamiętać, na niektórych KO tylko jeden przelew w miesiącu jest darmowy co dodatkowo komplikuje sprawę, trochę byłoby z tym zawracania głowy a stawka jest wysoka, 45zł w plecy w razie niedotrzymania warunku:)

   Ew@
  • wydaje mi się, że suma aktywów dotyczy całego ING więc jak kasa leży na OKOBM to też spełniony jest warunek darmowego konta

   maniekkkkkkk
  • wystarczy chyba wrzucić 200k na promo OKO. A potem po jakimś czasie otworzyć sobie to OKOBM i przerzucić te 200k i dosypać drobne do 1M ;)

   maniekkkkkkk
  • Na jakie promo OKO chcesz wrzucić kasę? na OKO BONUS a potem przerzucić na BONUS MAX? to nie przejdzie, bo na OBM obowiązują podobne warunki dotyczące nowych środków więc jeśli będziemy czekać na zakończenie OB to na OBM te 200tys stanie się starymi środkami a jeśli przerzucimy kasę z OB na OBM przed zakończeniem OB (żeby środki nie zdążyły się „zestarzeć”:) ) to sami będziemy musieli zamknąć OB (bo oba BONUSY się wykluczają) a przedterminowe zakończenie OB pozbawi nas odsetek.

   Chyba że masz na myśli OKO START? W przypadku obecnych klientów muszą oni spełnić jeden z dwóch warunków, warunku nr 2 nie spełniam więc zostaje warunek nr 1:
   „Z promocji „Bonus na start” skorzystać mogą osoby, które…
   1) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 13.02.2024 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver.”
   Jak to rozumieć? Jeśli zakończy mi się promocja na OKO BONUS i zamknę posiadane standardowe OKO (zostawiając ROR) a w trakcie nowej edycji otworzę ponownie OKO to bez żadnej gimnastyki dostanę promocyjne oprocentowanie na START i do tego mogę otworzyć OKO BONUS? I nie trzeba kombinować z BONUS MAX? Nie, to jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe:) haczyk musi być w tym:
   „w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO”
   O co tu chodzi?

   Ew@
  • Oferta podobno jest przeznaczona dla osób „zamożnych”, to info z chatu. Jeżeli bank nas nie zakwalifikuje jako zamożni, to trzeba iść do placówki.

   Przelanie 200k na OKO prawdopodobnie załatwia sprawę. Natomiast nie ma tutaj wprost podanych zasad.

   BTW u mnie to zadziałało, tzn, 1-2 dni po przelaniu 200k mogłem otworzyć Bonus MAX. Konto zakładałem około tydzień temu.

   AdamSa
  • Potwierdzam, konto założone około tydzień temu. W zeszłą środę 200k na OKO i w piątek miałem możliwość otwarcia Bonus Max. Wszystko w bankowości internetowej.

   Podobno jak się oferta otwarcia Bonus Max nie pojawi to trzeba iść do placówki. Bo Bonus Max wg konsultantki jest dla „zamożnych” i 200k na OKO ma aktywować algorytm do udostępnienia Bonus Max.

   AlbertX
  • Dzięki za info, teraz tylko kwestia jakie OKO się posiada, jeśli ktoś korzysta z promocji na OKO START to czas nie gra roli ale jeśli ktoś ma zwykłe OKO i musi przez dzień czy dwa trzymać kasę na standardowym % czekając aż pojawi się propozycja Bonus Max to już trochę słabo.

   Ew@
  • Możesz wrzucić na OKO Bonus, algo złapie żeś bogata i wtedy możesz aktywować „tryb bogacz” – to nie jest otwarcie konta, a tylko chęć dołączenia do „lepszejszych” ;) Jak skończysz promo na OKO Bonus (zostanie zamknięte) wtedy otwierasz sobie OKOBMax. No chyba że tak jak piszesz nie masz OKOB a tylko OKO to wtedy przerzucasz od razu.

   maniekkkkkkk
  • Do tego „klubu bogaczy” dołącza się na rok, po którym bank sprawdza czy nadal spełnia się warunki.

   maniekkkkkkk
  • Kiedy skończę OKO BONUS to w międzyczasie rozpocznie się nowa edycja i moje środki stracą status nowych, nie jestem aż taka bogata żeby na saldzie początkowym BONUS MAX trzymać 200tyś:)

   Ew@
  • To może poczekaj na moment gdzie dzień badania salda dla OKOBM będzie wcześniej niż OKO(Bonus) czyli pewnie wystąpi to w okolicach gdy obie te promocje się kończą. Niedawno był taki moment że można było wpaść na OKOB i po skończeniu z saldem początkowym = 0 wpaść na OKOBMax

   maniekkkkkkk
  • Aktualnie obie promocje mają dokładnie ten sam dzień badania salda. Naprawdę nie wiem jak chcesz to zrobić, moim zdaniem po zakończeniu OKO BONUS mamy spalone saldo na BONUS MAX i trzeba odczekać do kolejnej edycji a jeśli zabierzemy kasę to propozycji przystąpienia do klubu bogaczy nie dostaniemy:)
   Może to specyfika oferty dla „lepsiejszych”? Jeśli masz mln do ulokowania to możesz sobie pozwolić na słabo oprocentowane saldo początkowe w skromnej kwocie 200tyś:) Ja w to nie wchodzę.

   Ew@
  • Może następne edycje trafią lepiej. Nie pamiętam dokładnych dat na przykładzie pokażę jak to było mniej-więcej: OKOB miało start i badanie salda powiedzmy 27.01 i przystąpienie do 10.02 i promo 3 m-ce, OKOBMax miało dzień badania salda 30.01 i przystąpienie do 05.05. I tak kasa od 1.02 do 30.04 leżała na OKOB (nowe środki), klub bogacza stanął otworem -trzeba było zaakceptować „zaproszenie”. Od 1.05 cała kasa trafiła na OKOBMax też jako nowe środki na kolejne 3 m-ce bo w dniu badania było 0 zł w ING.

   maniekkkkkkk
  • „OKOBMax miało dzień badania salda 30.01 i przystąpienie do 05.05…”

   Bardzo odległy dzień badania salda w stosunku do okresu przystąpienia, na OKO Bonus MAX były takie terminy? Ciekawe, bo obecnie daty w obu promocjach Bonus idealnie się pokrywają: dzień badania salda 08.02. a okres przystąpienia do 11.03.

   I przede wszystkim dlaczego do tej pory nie otrzymałam propozycji dla krezusów:) skoro regularnie korzystam z OKO BONUS, na którym lokuję wymaganą kwotę? Widać tylko jakieś OKO Premium z zawrotną stawką 1.5%:)

   Ew@
  • „Może następne edycje trafią lepiej”

   Nowa edycja i terminy OKO Bonus i Bonus Max znów się pokrywają, wątpię żeby to się zmieniło i można było korzystać z tych kont naprzemiennie spełniając warunek nowych środków tak jak pisze @maniekkkkkkk

   Ew@
 • Przelewy z OKO (bez limitu ilościowego) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną.

  W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł.

  Anonymous Odpowiedz
  • Wiem że w ING przelewy między własnymi rachunkami są darmowe ale my rozmawiamy o wymogu przelania 10tyś z zewnątrz, które w tym celu trzeba wypłacić z innego KO np. z Millenium (gdzie tylko jeden przelew jest bezpłatny).

   Ew@
  • Jest tyle lepszych ofert od mille …

   Anonymous
 • Ktoś może potwierdzić, że w przypadku obecnych klientów taki prosty zabieg jak zamknięcie „starego” OKA i jego ponowne otwarcie wraz OKO BONUS pozwala uzyskać promocyjne oprocentowanie na obu kontach? Zastanawia mnie ten zapis:
  „w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO”.
  Warunkiem promocji na OKO BONUS jest posiadanie „zwykłego” OKO więc to oczywiste, że najpierw trzeba otworzyć zwykłe, żeby skorzystać z OKA BONUS, po co więc ten warunek w regulaminie OKA START? Chyba, że to ma być pułapka dla tych co najpierw założą OKO BONUS a potem zwykłe OKO, ten zapis pozbawia ich promocyjnego oprocentowania na zwykłym OKO. Jeśli jednak dochowamy odpowiedniej kolejności to w prosty sposób mamy promocję na obu kontach OKO? Aż nie chce mi się wierzyć:)

  Ew@ Odpowiedz
 • OKO Bonus na start – sama cytujesz – „„Z promocji „Bonus na start”skorzystać mogą osoby, które…
  1) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 13.02.2024 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego”.
  Ty jak masz OKO i na 13.02 miałaś więc się nie łapiesz. Jakbyś zamknęła 12.02 to się łapiesz. Możesz tylko OKO Bonus dołożyć wg mnie.

  Bolo Odpowiedz
  • Na tą promocję się nie załapię ale myślę pod kątem przyszłej. Do tej pory nie zamykałam zwykłego OKO tylko otwierałam OKO BONUS i na nim korzystałam z promocji. Teraz się okazuje, że po zakończeniu OKA BONUS wystarczy zamknąć również zwykłe OKO i w kolejnej edycji mogę mieć promocyjną stawkę na dwóch kontach? To naprawdę zadziała? bo trudno mi uwierzyć, żeby w tak łatwy sposób można było to osiągnąć, dlatego szukam potwierdzenia u kogoś kto to przetestował w praktyce.

   Ew@
  • Kiedyś (dawno dawno temu) był zapis o rocznej przerwie i dlatego nigdy nie zamykałem, bo więcej można było przez ten czas zarobić na Bonusie. Nie wiem od kiedy jest ta zmiana, ale z zapisu w regulaminie by wynikało, że jest to możliwe.

   Łuki
  • Ja też pamiętam, że kiedyś dawno temu sprawdzałam regulamin OKO START i były jakieś zapisy, które wykluczały starych klientów, czyżby chodziło o punkt 2, który tak jak piszesz wymaga braku aktywności przez rok? ale żeby skorzystać z OKO START wystarczy spełnić jeden z dwóch warunków a nie oba jednocześnie a punkt 1 jest do spełnienia niezwykle łatwy. Skąd więc to przekonanie, że tylko nieaktywny stary klient ma szansę załapać się na OKO START?
   Może w praktyce to działa inaczej, po otwarciu nowego OKO i tak pokazuje się standardowe oprocentowanie i trzeba szarpać się z reklamacją?

   Ew@
  • Potwierdzam działa. 22 stycznia zamknięte OKO i 23 lutego otwarte w promocji BONUS na start. Zamknąłem również Directa bo mi się nie chciało robić 300 zł/mc. Zostawiłem bankowość internetową i w ten sposób szybko mogłem otworzyć ponownie.

   Wojtus
  • Jeśli zamknąłeś również Direct to jest to trochę inna sytuacja, bo korzystasz z OKO START jako nowy klient a nie obecny, którego obowiązują wspomniane dwa warunki.
   W zamykanie i otwieranie ROR przy każdej promocji to jednak nie chciałabym się bawić, to jest bardziej kłopotliwe niż zamykanie i otwieranie OKO.
   Na marginesie z utrzymaniem konta Direct nie wiążą się żadne koszty, obrotu 300zł wymaga posiadanie karty.

   Ew@
  • Co jest kłopotliwego w zamknięciu Direct? Masz nawet gotowy przycisk do tego.

   Wojtus
  • Zamknięcie pewnie jest proste ale potem trzeba je otwierać do każdej promocji (a korzystam z nich regularnie) i to wymaga trochę fatygi. Chyba zgodzisz się, że dużo łatwiejsze jest manewrowanie Okiem więc jeśli ta opcja by zadziałała to po co sobie utrudniać życie z zamykaniem i otwieraniem RORu?
   Potem jeszcze trzeba pamiętać, żeby za każdym razem aktualizować nr Direct w innych bankach, z których przelewam środki, chyba że w ING kolejne konto otwierają z tym samym numerem.

   Ew@
  • Nr kont inny. Zarówno Direct jak i OKO. Ja zamykałem Directa, bo mi się nie chce pilnować wszelkiej maści aktualizacji TOiP i pilnowania czy na pewno spełniam warunek bezpłatności. Dodatkowo trzymając konta wykluczam się z promocji za ich otwarcie. Akurat z ING korzystam dość rzadko. Czaję się na MAXa, ale nie chcę mi się pojawić ani w apce ani w BI, a skorzystanie z linku https://www.ing.pl/indywidualni/odnosniki/direct-link/otworz-oko-bonus-max kończy się błędem w BI.

   Wojtus
  • Zmieniony nr OKO w niczym nie przeszkadza ale przy każdorazowej zmianie nr Direct łatwo się zapomnieć i przelać kasę z innego banku na nieaktualny rachunek ING.

   Jeśli zamykasz ROR zostawiając aktywną bankowość elektroniczną (umowa ramowa) to i tak nie będziesz mógł skorzystać z promocji za otwarcie konta.

   Ja BONUS MAX odpuszczam, mam nadzieję, że OKO START wypali.

   Ew@
  • No nie wiem. Wg regulaminu https://www.ing.pl/_fileserver/item/bijyzgh
   Punkt 3.3
   Od 30 września 2022 r. do 18 stycznia 2024 – nie możesz mieć (ani być współposiadaczem lub
   pełnomocnikiem) konta w naszym banku. Musisz być naszym nowym klientem.
   Zamykając ROR i OKO kont nie mam. Pytanie o tę umowę ramową o korzystanie z systemu bankowości internetowej. Ktoś już może próbował tej ścieżki?

   Wojtus
  • Ludzie tu piszą, że przy niezamkniętej bankowości elektronicznej system wykrywa Pesel i nie pozwala założyć konta Direct w promocji tylko przekierowuje właśnie do bankowości a konto założone przez Moje ING jest wykluczone.

   Ew@
 • Ja z innej bajki.
  Admin czy wiesz coś na temat nowego oprocentowania na KO w Velo? Utrzymają 6,5%?
  Nie wiem czy 29 lutego zaczynać oszczędzanie czy nie.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • No właśnie. Admin co robić z eko w Velobanku? Zakładać jutro czy jeszcze czekać na następną edycję/

  Karolina Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy