Wreszcie! Krótsza karencja i aż 600 zł za założenie Konta Santander!

Zakończona

Santander Bank Polska odpalił nową edycję promocji swojego flagowego Konta Santander. Nie dość, że okres karencji został mocno skrócony, to na dodatek do zdobycia jest łącznie aż 600 zł! A do tego 1% moneybacku od wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon czy internet oraz 5,5% na lokatach.

600 zł premii od Santander

Zyskaj 300 zł z kontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska od 1.01.2021. Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Santander wraz z kartą Mastercard za pomocą dedykowanej strony promocji (lub w wersji dla młodych).

Umowę zawieramy za pomocą wizyty e-kuriera (w większych miastach). Podpisujemy ją wtedy na tablecie u osoby, która do nas przyjeżdża. W mniejszych miastach umowa jest wysyłana tradycyjnie kurierem.

Wracając do promocji – zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 31.10.2023, przy czym umowę musimy zawrzeć do 10.11.2023.

Co dalej? Teraz wystarczy, że w listopadzie zalogujemy się do aplikacji Santander mobile oraz wykonamy płatności kartą na min. 300 zł (o ile mamy 26+ lat) lub jedną płatność na dowolną kwotę (o ile mamy 18-26 lat). I to tyle, stówka nasza :)

A jak zdobyć pozostałe 200 zł? Wystarczy, że w każdym z trzech kolejnych miesięcy (grudzień, styczeń, luty) spełnimy poniższe warunki:

 • zalogujemy się do aplikacji Santander mobile
 • zapewnimy wpływ na konto min. 1000 zł (lub 300 zł do 26 rż)
 • wykonamy płatności kartą na min. 300 zł (lub jedną, dowolną poniżej 26 rż)

200 zł zostanie nam wypłacone do końca marca.

200 zł od Mastercard

Jak zdobyć kolejne 200 zł? Warunki tej promocji są zbieżne z warunkami promocji głównej. Jeśli do 10.11 otworzyliśmy konto osobiste z kartą Mastercard, wyraziliśmy odpowiednie zgody, a w listopadzie zalogowaliśmy się do aplikacji mobilnej i wykonali transakcje kartą to bank przekaże nam 16 000 punktów Bezcenne Chwile o wartości 200 zł. W zasadzie jedyną rzeczą, którą musimy wykonać dodatkowo, jest rejestracja w programie na stronie bezcennechwile.mastercard.pl do 31.12.2023.

Dodatkowe 100 zł w programie poleceń

A jak zwiększyć swoją premię o kolejne 100 zł? Wystarczy, że w ciągu 30 dni po założeniu konta przystąpimy do programu poleceń jako nowy klient (np. za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej banku). Tam konieczne będzie podanie kodu polecającego osoby, która poleciła bank – będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie mojego kodu: XR4XLH.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu.

Moneyback od płatności rachunków

Dodatkowo Konto Santander posiada niejako wbudowaną usługę moneybacku w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Santander, a bank odda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś.

5,5% na lokatach

Oprócz premii i moneybacku Santander oferuje Lokatę Mobilną dającą 5,5%. Jej kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania – 4 miesiące. Jak nazwa wskazuje – lokatę otwieramy przez aplikację mobilną.

Dostępna jest również Lokata dla Ciebie z identycznym oprocentowaniem. Jej czas trwania to 3 miesiące, a kwota maksymalna – 50 000 zł.

Konto Santander – opłaty

Ile kosztuje Konto Santander? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+9 zł), jednak wykonanie płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł zwalnia z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Co z wypłatami z bankomatów? Te są darmowe bez żadnych ograniczeń.

Na koniec dodam, że Konto Santander jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dzień dobry mam pytanie o tą karencję. Ostatnie konto w promocji Santander zamknąłem – po okresie wypowiedzenia w lipcu 2020.
  Czy łapie się do karencji?
  W zapisie jest „innych produktów”. A co jak miałem już konto?

  „(…) nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska od 1.01.2021. Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

  aviator Odpowiedz
 • I jeszcze jedno pytanie: po jakim czasie od założenia konta można stać się „polecającym”?

  aviator Odpowiedz
 • 3 lata prawie karencji, to rzeczywiście zachęcające…

  Ja123 Odpowiedz
 • Pięknie wreszcie powrót do gry u nich :P

  inspektor007 Odpowiedz
 • Czyżby zginął zapis odnośnie otwarcie konta w jakiejkolwiek promocji??

  Ciekawski Odpowiedz
 • Hej hej! ja trochę nie na temat, ale bank się zgadza :) ktoś brał udział w wiosennej promocji za założenie kk i dostał kody? Bo miały być do końca września, na skrzynce nic nie mam :(

  Zuzanna Odpowiedz
 • Selfie przechodzi bez problemu czy raczej wybrać kuriera?

  Adams1 Odpowiedz
 • Zrobiłem zdjęcie dowodu i selfi i mieli i mieli już chyba z 10 minut. Zero reakcji. Odpuszczam

  burak Odpowiedz
 • Za drugim podejściem wniosek na selfie przeszedł. Umowa podpisana smsem. Ale teraz czekam na weryfikację i sms i mail potwierdzający.

  burak Odpowiedz
  • Też przed chwilą podpisałem i czekam.
   Była jakaś krótka zwiecha, ale na weryfikacji końcowej, musiałem zaznaczyć że zajmuje eksponowane stanowisko, czy coś w tym stylu, bo nie chciało inaczej puścić dalej. Mimo że zaznaczyłem NIE, domagał się wniosek określenia jakie to stanowisko.
   Jakiś błąd chyba mają.

   Adams1
  • U mnie bez problemu zaznaczałem na „nie”

   burak
 • Umowa na selfie zaakceptowana. Już jest konto.

  burak Odpowiedz
 • U mnie selfie odrzucało. Ta aplikacja do zdjęć co się otwiera kazała robić dziwnie zdjęcia w pionie i wychodziły nie ostre stąd pewnie mnie odrzucało.
  Czekam na kuriera już w drodze.
  Czy wiecie czy po aktywacji konta odrazu można stać się polecającym?

  aviator Odpowiedz
 • Po aktywacji konta musisz najpierw wpisać kod polecającego czyli zostać poleconym.. I dopiero potem stajesz się z automatu polecającym, dostajesz od razu swój kod .

  burak Odpowiedz
 • Słaba ta wasza zabawa, przez szacunek do autora bloga.

  Adams1 Odpowiedz
 • To kurier czy selfie bo już zgłupiałem? We wpisie nic o selfie nie ma….

  jojo Odpowiedz
  • Regulamin… a że nie ma tego w opisie, cóż…poszukaj strony/bloga z lepszym opisem

   …od 1 października 2023 r. do 31 października 2023 r. zawnioskujesz o konto wraz z kartą
   debetową oraz usługami Santander online za pośrednictwem (opcjonalnie):
    – strony internetowej http://www.santander.pl,
    – aplikacji Santander mobile,
   (…)
   c. do 10 listopada 2023 r., na podstawie złożonego wniosku, zawrzesz umowę o konto wraz
   z kartą debetową oraz usługami Santander online za pośrednictwem (opcjonalnie):
    – kuriera,
    – zdjęcia (selfie).

   Ja123
  • załóż przez selfie. Szybko i bezboleśnie bez czekania na kuriera. Konto od razu masz otwarte.

   jaro
 • A do selfie domyślam się apka potrzebna?

  jojo Odpowiedz
  • Nie. Ja zakładałem najpierw przez stronę www na komputerze, ale jak się okazało, że potrzebna jest kamerka, to założyłem przez stronę www ale na telefonie i poszło bez problemu.

   ceglaaa
 • Podskórnie wyczuwam też, że przez selfie pójdzie bez kodu polecającego?

  jojo Odpowiedz
  • Wchodzisz na smartfonie na stronę www santandera nie ściągaj aplikacji, przygotuj se dowód osobisty. Po kolei poprowadzi cię system. Kod polecenia podajesz dopiero jak będziesz miał założone konto i dostęp do bankowości elektronicznej. Wszystkie kwity przesyłąją na maila.

   jaro
 • Witam. Mam pytanie : posiadam konto firmowe w banku Santander i chciałbym skorzystać z tej promocji i otworzyć konto osobiste. Czy jedno z drugim nie wyklucza się ?

  Lulek45 Odpowiedz
 • Da się jakoś sprawdzić kiedy zamknąłem w Santanderze konto? Jakiś formularz istnieje, czy trzeba dzwonić na infolinię?

  jarosword14 Odpowiedz
 • Gdzie znajdę hasło??? W załączniku w którym niby ma być hasło otwiera mi się instrukcja do pobrania załączników którą już wcześniej pobrałem. Tam jest tylko NIK. Zakładałem przez selfie. Ktoś tu pisał, że tam można wpisać kod polecający. Ja tego u siebie nie znalazłem. Otwarcie bez kodu polecającego dyskwalifikuje mnie z premii?

  jojo Odpowiedz
 • W tej drugiej instrukcji pobierania załączników jest już inny załącznik. Załącznik z hasłem. W pierwszym mailu była umowa, w drugim plik z hasłem, czterocyfrowe hasło.
  Kod polecający wpisujesz dopiero po zalogowaniu do konta. Jak już jesteś klientem.

  burak Odpowiedz
 • Dziś się znalazł…. Albo coś ze mną nie tak i wczoraj Go nie widziałem albo faktycznie coś wreszcie zadziałało. Ilość potwierdzeń, sms-ów jest porażająca. To będą znów ciężko zarobione pieniądze…..

  jojo Odpowiedz
 • Upewnijcie mnie jeszcze….. W październiku nie trzeba robić nic biorąc pod uwagę, że 7.10 konto otworzyłem? Ja już wolę dwa razy zapytać, tyle „wpadek” zaliczyłem :(

  jojo Odpowiedz
  • Nie musisz nic robić, ale możesz.
   Promocja za polecenie trwa od momentu otwarcia konta.
   Wydajesz teraz 300zł kartą i po kilku dniach masz bon lub bilety do kina.
   Możesz to zrobić także w listopadzie, wtedy załatwiasz 2 promki za jednym zamachem.
   Ja już odebrałem bon w programie poleceń.

   Adams1
 • W regulaminie nie znalazłem tego w definicji płatności kartą, ale rozumiem, że płatność Google Pay jest zaliczana do promocji?

  marc1804 Odpowiedz
 • Głupio mi to pisać ale o co chodzi z tymi „Bezcenne chwile” Jakieś bony, kody tam dają? Czy tylko przysłowiowe bileciki do kina,

  jojo Odpowiedz
  • Zbiera się punkty za płatności za które można wykupić różne vouchery, nie tylko do kina, np. do Empiku, Cicle, Decathlonu, Carrefoura, Allegro itp. Na ogoł voucher za 50 zł to „koszt” 4000 pkt. Stąd te 16 000 pkt w promocji to jakieś 200 zł.

   Ja123
 • Czy punkty z Bezcenne Chwile można dostać już w październiku? Czy też trzeba czekać na listopad ?

  luic Odpowiedz
 • Czy zalicza Doładowanie Revolut ktoś wie?

  JARO Odpowiedz
 • Czy doładowanie Revolut zalicza?

  Jaro Odpowiedz
 • Hej, czy jak otworzyłem konto w październiku i jest to niepełny, pierwszy miesiąc to bank mnie obciąży za niespełnienie warunków zwalniających z opłat za kartę i konto?

  Siudemkasz777 Odpowiedz
 • Mam pytanie. Mam w Santanderze konto Jakie Chcę od wielu lat. W momencie gdy warunkiem bezpłatności konta było wykonanie płatności na 300 zł złożyłam wypowiedzenie i otrzymałam na zatrzymanie 5x 30zł- ostatnia premia wpłynie w październiku. W październiku zamieniłam konto na Select. Czy jest szansa, że jak złożę wypowiedzenie konta pod koniec października Santander zaproponuje mi jakąś ofertę na zatrzymanie?

  Bogusia Odpowiedz
 • Czy dostał ktoś już punkty z BezcenneChwile chociaż regulamin mówi że dopiero będą w listopadzie?

  luic Odpowiedz
 • pytanie do „praktyków” bo nie miałem do czynienia z Santanderem
  czy RV ew. DiP pozwalają spełnić warunki: (i) bezpłatności karty/konta (ii) transakcji PLN 300/mies. wymaganych, aby otrzymać premię za otwarcie rachunku?

  Stef Odpowiedz
  • W przypadku RV na pewno nie, bo Santander to chyba jedyny bank, gdzie doładowanie RV kartą jest traktowane i księgowane jako przelew, a nie jako płatność kartą.

   Przemysław
 • Czy mam rację, żeby zdobyć 200PLN od Santandera za płatności od grudnia do lutego, można również według regulaminu promocji płacić również Blikiem zamiast kartą do konta?

  zorro36 Odpowiedz
 • Po jakim czasie wpadły Wam punkty z Bezcenne Chwile?

  Iwonab Odpowiedz
 • Kiedy zostanie wypłacone pierwsze 100zl za spełnienie warunków w listopadzie?

  heniek131 Odpowiedz
 • Dziękuję

  heniek131 Odpowiedz
 • Pierwsza nagroda 100 zł właśnie wpadła!

  Forumowicz Odpowiedz
 • Właśnie wpadł kod w Bezcenne Chwile na 16 tys punktów. Nie trzeba być zarejestrowanym w BC żeby kod odebrać.

  Forumowicz Odpowiedz
 • Potwierdzam, wpadly pkty, ale aby je odebrac trzeba byc w MBCh.

  Maciek Odpowiedz
 • Można kod wbić już mając konto w BC z inną kartą czy musi to być konto BC z kartą Santandera ?

  Forumowicz Odpowiedz
 • Wydaje się, że BC z Santanderem, inaczej nie miało by to sensu.

  Maciek Odpowiedz
 • Gdzie szukać tego kodu? Na mailu?

  jojo Odpowiedz
 • Nie mogę zarejestrować karty Santandera w Bezcenne Chwile. Wyskakuje błąd.
  Złożyłem reklamację i czekam…

  Forumowicz Odpowiedz
  • Mam identyczną sytuację. Dostałem kod na 200zł i przez ten błąd nie mogę dodać karty i zrealizować kodu. 23.12 zgłosiłem telefonicznie reklamację. Pani mówiła, że nie jestem jedyny, ponoć ktoś inny zgłosił reklamację u niej 21.12. Miała oddzwonić z rozwiązaniem sytuacji w tym tygodniu, ale niestety cisza… @Forumowicz a kiedy składałeś reklamację?

   bernul
 • A ja wciąż kodu nie mam. Ktoś jeszcze nie dostał?

  jojo Odpowiedz
 • Jakie retencje ostatnio dostaliście w Santa?

  idiayp Odpowiedz
 • Super, obudziłam się dziś, że kartę trzeba było do końca roku zarejestrować na bezcennechwile… te 200 zł to była jakaś dedykowana promocja dla Santandera? Jeśli będzie kolejna, dajcie znać ;)

  Emi Odpowiedz
  • A dobra… faktycznie punkty wpadły bez rejestracji karty ;) myślałam, że to z BNP Paribas. Dobrze, że doczytałam komentarze ;)

   Emilia
 • wpadło ostatnie 200 zł, czas zamykać czy ktoś ma jakieś doświadczenie z ofertami utrzymaniowymi w tym banku i warto zostać?

  Maciek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy