200 zł za założenie darmowego BIZnest Konta dla firm w Nest Banku + 400 zł za terminal płatniczy!

Zakończona

Ruszyła promocja Nest Banku przeznaczona dla przedsiębiorców. W zamian za założenie darmowego rachunku firmowego i spełnienie prostych warunków możemy zgarnąć 200 zł, a do tego kolejne 400 zł – o ile zawrzemy umowę o terminal płatniczy. Razem nawet 600 zł premii.

600 zł dla firm od Nest Banku

BIZnest Konto z premią 600 zł

Aby skorzystać z pierwszej promocji należy być nowym klientem firmowym banku, czyli przedsiębiorcą nieposiadającym BIZnest konta w Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Posiadanie rachunku osobistego czy oszczędnościowego nie wyklucza z promocji! :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto z dedykowanej strony promocji, a następnie podpiszemy umowę z bankiem. Na wnioskowanie mamy czas do 30.11, a na podpisanie umowy – do 9.12.2019. Wyrobienie karty debetowej nie jest wymagane, tak samo jak zaznaczanie jakichkolwiek dodatkowych zgód marketingowych.

Ale uwaga: promocja jest limitowana i dostępnych jest zaledwie 500 promocyjnych wniosków. W momencie wyczerpania puli dalsze wnioskowanie nie będzie możliwe – dlatego warto się śpieszyć i złożyć wniosek raczej wcześniej, niż później.

Premia za cztery wpływy i przelewy

Co dalej? Bank wypłaci nam 50 zł premii za każdy z miesięcy, w którym spełnione zostaną dwa warunki:

 • zapewnienie wpływów na rachunek firmowy w wysokości min. 2000 zł oraz
 • zrealizowanie płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego lub składki ZUS w wysokości min. 250 zł

Aby zgarnąć pełną pulę (200 zł) konieczne jest spełnienie powyższych warunków w ciągu 4. następujących po sobie miesięcy. Pierwszy raz warunki powinniśmy spełnić najpóźniej w grudniu, a ostatni – w marcu.

Bank również zaznacza, że będzie brał pod uwagę wpływy na rachunek pochodzące od kontrahentów (a tak naprawdę – wszystkie, które nie pochodzą od nas). Zgodnie z definicją wpływy na rachunek to:

suma uznań […] na Rachunku Firmowym pomniejszona o wartość środków pochodzących z: (i) przelewów realizowanych pomiędzy rachunkami bankowymi (indywidualnymi lub firmowymi) klienta w Banku lub z innych rachunków bankowych klienta prowadzonych przez dostawców innych niż Bank, (ii) kredytów klienta lub (iii) lokat klienta

Jeśli natomiast chodzi o przelewy do US/ZUS, to bank ma prawo zwrócić się do nas o udokumentowanie płatności (do US). Musimy wtedy w ciągu 7 dni udowodnić, że kwota przelanego podatku równa się temu, co obliczył nasz księgowy. Z tego względu osobiście wybrałbym przelewy do ZUS.

I to tyle! 50 zł premii za każdy miesiąc, w którym spełniliśmy warunki, trafi na nasze konto do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca. Pamiętajmy, że premie związane z prowadzoną działalnością nie są objęte zwolnieniem z podatku dochodowego, dlatego powinniśmy je sami rozliczyć w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i zapłacić ew. podatek.

Do 400 zł za terminal płatniczy

Oprócz premii na start „dla każdego” Nest Bank oferuje jeszcze możliwość zgarnięcia nawet 400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy First Data. Wystarczy, że w trakcie wnioskowania „wyrazimy zainteresowanie” tym produktem, a następnie zawrzemy umowę w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o Nest Konto, a pierwsze rozliczenie płatności z terminala trafi na nasz rachunek w ciągu kolejnych 30 dni.

Premię otrzymamy do 20. dnia roboczego miesiąca po spełnieniu tych warunków. Zależnie od tego na jak długo podpisaliśmy umowę wartość premii będzie różna:

 • 100 zł za umowę o terminal na 12 miesięcy
 • 200 zł za umowę o terminal na 24 miesiące
 • 300 zł za umowę o terminal na 36 miesięcy
 • 400 zł za umowę o terminal na 48 miesięcy

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec przypomnę, że BIZnest Konto dla firm to bodaj jedyny na rynku rachunek firmowy, który jest całkowicie darmowy. Nie zapłacimy tu ani grosza za prowadzenie rachunku, posiadanie karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy (tak, w innych bankach często płacimy już za same przelewy). Co najważniejsze – bank nie wymaga od nas spełniania żadnych dodatkowych warunków. Po prostu mamy to za darmo, niezależnie od naszej aktywności.

Jeśli natomiast chodzi o ew. umowę z firmą First Data (na terminal płatniczy), to ciężko mi dokładnie ocenić warunki, bo sam nigdy nie przyjmowałem takich płatności. Z informacji przedstawionych na stronie firmy można wyczytać, że najtańszy pakiet kosztuje 1 zł dziennie (plus prowizje za płatności kartą), ale całość wyceniana jest indywidualnie. Mam natomiast dobrą wiadomość dla małych firm, które nie przyjmowały przez ostatnie 12 miesięcy żadnych płatności kartą – podmioty te mogą skorzystać z programu „Polska Bezgotówkowa” i przez rok nie płacić nic za terminal i przyjmowane transakcje – do obrotu 100 000 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wg mnie nie warto.

  santech Odpowiedz
  • Po ostatnim kręceniu z „pełną” składką, teraz tylko wpływy zewnętrzne – wg. mnie też słabo.
   Nie chcą współpracować.

   bolopokerzysta
  • Tu się nie zgodzę, bo jest dokładnie na odwrót: ostatnio skopali definicję składki ZUS, więc teraz dali limit kwotowy: 250 zł i jest OK.

   Natomiast definicja wpływów jest taka sama, jak poprzednio.

   Michał
 • Ja już wniosek złożyłem :)

  Paweł Odpowiedz
 • „Aby zgarnąć pełną pulę (300 zł) konieczne jest spełnienie powyższych warunków w ciągu 4. następujących po sobie miesięcy. Pierwszy raz warunki powinniśmy spełnić najpóźniej w grudniu, a ostatni – w marcu.”

  200zł?

  Przelew weryfikacyjny puściłem z mbankowego rachunku firmowego – przejdzie? Zasanawiałem się czy powinien być prywatny czy firmowy…

  Łukasz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy