Do 600 zł za aktywne korzystanie z konta w Banku Pocztowym

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja Banku Pocztowego, dzięki której zgarniemy nawet 360 zł premii za transakcje kartą w placówkach Poczty Polskiej. Dodając do tego aktualną promocję ze zwrotem do 240 zł za płatności w kategorii Zdrowie, Kultura, Sport i Rekreacja wychodzi nam całkiem niezła sumka. Przynajmniej w teorii. Ile więc faktycznie można zyskać?

Zyskaj 600 zł z Bankiem Pocztowym

Same Korzyści

Oferta „Poczta pełna korzyści” składa się, tak naprawdę, z dwóch osobnych promocji, które bez problemu możemy łączyć. Pierwsza z nich to promocja „Same Korzyści”, o której pisałem już na początku lutego. W skrócie: każdy, kto posiada Bliskie Konto Pocztowe lub Pocztowe Konto Bez Ograniczeń może zyskać zwrot w wysokości 5% transakcji dokonanych w sklepach z konkretnej kategorii. Do wyboru mamy trzy kategorie:

 • Zdrowie (apteki, drogerie) – kody MCC: 5122, 5912
 • Kultura (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie) – 7832, 7922, 7929
 • Sport i Rekreacja – sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe – sprzedaż i serwis – 5655, 5940, 5941, 5998; pływalnie i baseny, parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne – 7991, 7996, 7998, 7999; obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca – 7032, 7911, 7941, 7997

Kategorię można zmienić w dowolnym momencie, ale zmiana obowiązywać będzie od 1. dnia kolejnego miesiąca.

Warunki? Po pierwsze – do promocji musimy przystąpić w placówce lub poprzez infolinię, akceptując przy okazji jej regulamin. Po drugie – musimy mieć wyrażone zgody na marketing bezpośredni produktów własnych banku oraz otrzymywanie informacji handlowej. Po trzecie – premia naliczona zostanie tylko pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w wysokości 1000 zł (np. ze swojego innego konta) oraz wydanie kartą min. 300 zł miesięcznie (w dowolnych sklepach).

Największy minus? Do zdobycia mamy maksymalnie 20 zł miesięcznie, co oznacza, że optymalny poziom wydatków wyniesie 400 zł.

Na koniec warto dodać, że Bank Pocztowy opublikował już regulamin promocji „Poczta Pełna Korzyści”, który obowiązywał będzie od 1.01.2018. W zasadzie jedyną różnicą w stosunku do obecnej edycji jest fakt, że nowa promocja może zostać zakończona w dowolnym terminie – ale z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Uczestnicy obecnej edycji promocji zostaną automatycznie zapisani do II edycji – nie ma więc konieczności zapisywania się ponownie w 2018 roku.

Pocztowe Korzyści

Druga z promocji dostępna jest na bardzo podobnych, jednak nieco innych warunkach. Po pierwsze, w promocji „Pocztowe Korzyści” do zyskania mamy nie 5%, ale aż 10% zwrotu od transakcji kartą. Po drugie – liczą się tylko transakcje wykonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. oraz przez envelo.pl. Regulamin definiuje to następująco:

Premiowane są:
1) transakcje bezgotówkowe związane z realizacją płatności za towary i usługi, dokonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. (z wyłączeniem agencji pocztowych) w terminalach POS przy użyciu Karty,
2) transakcje internetowe związane z realizacją płatności za produkty lub usługi Envelo dokonane przy użyciu Karty

Maksymalna wysokość premii wynosi 30 zł miesięcznie co oznacza, że wystarczy wydać 300 zł miesięcznie aby uzyskać maksymalny zwrot.

Promocja „Pocztowe Korzyści” wymaga od nas wyrażenia zgód na marketing i otrzymywanie informacji handlowej od banku, a także posiadanie nowej karty Banku Pocztowego, czyli karty MasterCard z logo Poczty Polskiej.

Promocja trwa do odwołania (z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia). Cieszy fakt, że w żadnej z powyższych ofert nie jest wymagane bycie nowym klientem banku – skorzystać może każdy.

Ile kosztuje konto w Banku Pocztowym?

Pocztowe Konto Bez Ograniczeń nie jest zbyt przyjaznym rachunkiem dla czytelników bloga. Jego prowadzenie kosztuje aż 15 zł miesięcznie, w zamian za co otrzymujemy… darmowe przelewy w placówkach banku oraz dostarczanie gotówki pod wskazany adres :)

Znacznie lepiej wygląda Bliskie Konto Pocztowe – jest ono darmowe po wydaniu 300 zł kartą (inaczej 5 zł miesięcznie). Za posiadanie karty nic już nie płacimy, o ile nie korzystamy z bankomatów – te kosztują nas 2 zł za każdą wypłatę. Mamy jednak pewne zwolnienie:

W okresie od dnia 17 lipca 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. opłata za wypłatę gotówki z bankomatów sieci PlanetCash dokonaną przy użyciu karty Mastercard wynosi 0 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Małamysz pokazuje kartę biometryczną, zamówić można przez bankowość internetową.
  – 9.99 zł miesięczna opłata.
  – 0.00 zł za wydanie karty w ramach I edycji sprzedaży limitowanej ( poza edycją ma być 100 zł )

  Bogdan Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy